גזענות בפתח-תקווה? כנראה שלא - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

גזענות בפתח-תקווה? כנראה שלא

אלימלך אגוז

Recommended Posts

• תגובות 110
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אבידן יש לך טעות יסודית בהבנה שלך .

הרוסים היו רוצים להשתלב בחברה הישראלית הרבה יותר ממה שנדמה לך .

פשוט ילדים זה עם אכזר , עד אכזר מאוד .

הם למודים מניסיון העבר , שאם הם ישימו את ילדיהם בבית ספר עם מעט רוסים

אז הם יסבלו מגזענות ואכזריות של הצברים .

לכן הם היו רוצים שילדם ילמד בבית ספר שיש אחוז נכבד של רוסים כדי שהם יהיו קבוצה חזקה ואיתנה כנגד התנכליות שונות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את צודקת. לדעתי הכי הגיוני זה לא לקצץ כל שנה בתקציב החינוך, לפי בדיקה של "הארץ" קוצצו בין השנים 2000 ל-2007 יותר מ-4 מיליארד ש"ח מתקציב משרד החינוך וזאת כאשר מספר התלמידים עלה בתקופה הזו באלפים רבים. אם הכסף לא היה מקוצץ היו יכולים להשקיע אותו בצמצום הפערים בין תלמידים חלשים וחזקים ובין עולים לוותיקים אך כנראה שלממשלות שלנו יש סדר עדיפויות מעוות במיוחד...

אני חושבת שזה פחות קשור למשרד החינוך, למרות שהוא מתעלם מהמצב בפתח-תקוה, במיוחד משיטת איזורי הרישום האטומה שלהם, יכול מאד להיות שכרישי נדל"ן שמו עין על המגרש של בית הספר ואולם הספורט הצמוד לו. עיריית פ"ת ידועה בכך שהיא מאד מושחתת והכל שם מהתחת. ראש העיר מעל בכספים, איזו פקידה/מקורבת שלו גנבה 10 מיל'... מה רק לא הולך שם. מי שגר שם יודע היטב שמי שחיי במרכז העיר גורלו נחרץ לחיות עם חצר מסריחה משתן של הומלסים ושיכורים. אבסורד - כמה קרוב שאתה חיי לתחנת המשטרה, כך תיתקל ביותר ויותר מפגעים סביבתיים, התנהגות עבריינית/אלימה ובררה ברחוב.

הביטוח הלאומי גם שיכן כאן אוכלוסיה מאד גדולה של נכים שכלית (אנשים עם פיגור בדרגות שונות), לפעמים מבלי להתחשב בכך שהם לא מתאימים לחיים בקהילה רגילה (לא מודעים להתנהגותם בעליל, מרעישים, מתנהגים בצורה חריגה, מתעלקים על אנשים). אני לא צריכה לספר לכם עד כמה זה מוריד את מחירי הדירות במרכז.

כבר שנים שהם "משפצים" את מרכז העיר. העבודות איטיות, כל הזמן אין תקציב לסיים והם מורחים את העבודה לעוד ועוד זמן, בזמן שבפרוייקטים החדשים, שכונות השמנת, הכל טוב ויפה.

משהו אומר לי שהם רוצים להוריד את רמת המחיה במרכז ואיתו את ערך הדירות ואז לרכוש את כל השטח ולהפוך אותו לעוד פרוייקטים של עשירים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

" חוק השבות במתכונתו מאפשר ללא-יהודים (שלהם סב יהודי או סבתא יהודייה) להגר למדינת ולקבל אזרחות מיידית. במסגרת הוראות החוק עלו לישראל החל מראשית שנות התשעים (אשר הצליחו להוכיח כי יש להם קרבה ליהודים כאמור). אוכלוסייה זו ראתה בהגירה למדינת הזדמנות לשיפור מצבם הכלכלי לנוכח זכותם לקבלת סל קליטה, הקלות במיסוי, מענקי עידוד ברכישת דירה, קצבאות ועוד. חלק מהם אף ראה בהגירה לישראל שלב של צבירת הון ראשוני הכרחי במטרה להגר לצפון אמריקה או למדינה מערבית אחרת.

עם תחילתה של תופעה זו של הגירת לא-יהודים לישראל שנוצרה עם המעבר של מדינת ממדינה מתפתחת למדינה מפותחת, נשמעו קולות הקוראים להגבלת הזכות לעלייתם של לא-יהודים ולמתן אזרחות מיידית. זאת במטרה לשמור על צביון מדינת כמדינה יהודית ובמטרה למנוע ניצול של תקציב המדינה למטרות שלטענתם לא להן התכוון המחוקק (עלות הקליטה הוערכה על ידי בנק ישראל בשנת 2006 בלמעלה מ- 100,000 ש"ח לעולה אחד ובלמעלה מ- 400,000 ש"ח בקליטת עולה אחד מאתיופיה). בולטת במיוחד התבטאותה של פרופ' רות גביזון כי אין לאפשר הגירה של מי שאין לו עניין בחיים יהודיים "

" מאות אלפי עולים שאינם יהודים ושאינם מעוניינים לחיות כיהודים" משמע כאלו שהולכים לחיות פה בגטו משלהם ולא להתשלב בישראליות בכלל..

מדינה של מפגרים , בין 100 אלף שקל ל400 אלף שקל לעולה ?! תחשבו על הנזק של זה למדינה . , נזק של מאות מיליוני דולרים , שמוסיפים לזה את התשלומי ביטוח לאומי וכל העניינים , של כל העולים שבעצם עושים רק נזק מאז שהם עלו..[זונות , נרקומנים , פושעים אנשי מאפיה רוסיים , רוסים נוצריים שלא מתגייסים לצבא , נושאי צלב וכיו"ב] מה שמפחיד זה שאי אפשר לדעת מה המספר..של העולים המזיקים מתוך המליון וחצי שעלו ,אבלל ואבל גדול מזל שגם עלו לפה גם רופאים ואקדמאים ואנשים שמשלמים מיסים ומתגייסים לצבא , כך שהעלייה בעצם טובה..למרות שגם אפשר להגיד שאם הם לא היו עולים אז היו פה יותר עבודות פנויות לישראלים ? יותר עבודות ברפואה ומחשבים ? ככה שבעצם גם היינו מסתדרים בלעדיהם ? זאת שאלה מעניינת.

רק במדינה מפגרת כמו ישראל זה יכול לקרות , בארצות הברית , קנדה , אוסטרליה ומקומות נורמליים , קולטים רק אנשים עם בסיס כלכלי ואקדמי מוכח ,

איפה היו ש"ס וכל החברי כנסת הדתיים שכל הדבר הזה קרה ? איך הם לא עשו כלום ? :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ככה ,

עליה מאירופה \ עלית האשכנזים - כתוצאה מהשואה - ועוד העליות הקודמות לפני מלחת העולם כדי להקים את המדינה הציוניות ,

עליה מאתיופיה - עלייה ציונית - אנשים מאמינים , שפאקין הלכו ברגל את כל המדבר , ומתו בדרך הכל בשביל להגיע לישראל מדינת היהודים.

עליה מרוסיה - היהודים שעלו בהתחלה עלו בגלל נפילת המשטר ופחד כלכלי , ובעקבות זה עלה גל נוסף של אנשים ששמעו על ההטבות מחבריהם ,

והזדמנות כלכלית , מפה לאוזן מה שנקרא.

למעשה , העליה הכי אמיצה ואמיתית למדינה הזאת היתה העלייה של מדינות ערב , עלו לפה אנשים שהיה להם בעיראק , מרוקו תימן וכל המקומות האלה

דונמים של שטח , ורכוש גדול וכסף רב , והם עזבו הכל ובאו לפה בלי כלום , ואז זרקו אותם למעבורות , וישבו אותם בנגב ובדרום , זרקו הרבה מרוקאים

בדימונה ונתיבות וכל האיזורים הגרועים של המדינה , ולקח להם 2 דורות להשתקם , ועד עכשיו יש כאלה שההורים שלהם בלי השכלה ובלי עבודות טובות

ועד עכשיו הצעירים בדימונה , באר שבע שדרות ונתיבות סובלים בגלל מה שהמדינה עשתה להם.

וזה משפיע גם על הדור הנוכחי , והם ממש לא קיבלו קצבת עולה או הנחה ברכישת מכונית , באו למעבורות , בגלל האהבה למדינת ויהדות שלהם.

ברור שהאקדמים מרוסיה תורמים , אבל מה שאני אומר זה למה הם נזכרו רק בשנת 92 שהם יהודים ?

הם יכלו לבוא לפה משנת 48 , משנות ה60 ה70 או ה80 הרבה לפני 92 , אז הסיבה שהם לא רצו ולותר על הכל כמו עדות המזרח שאת משמיצה ,

אבל תקני אותי אם אני טועה והשלטון ברוסיה לא הרשה להם לעלות לארץ עד שנפל המשטר ?

למרות שאני יכול גם להגיד שבן אדם שרוצה לעלות לארץ..יעשה את זה בכל הכח , לסבא שלי לא הרשו להעלות מעיראק והם ברחו משם לגבולות של עיראק

והשאירו את כל הרכוש שלהם שם , כדי לעלות לארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קורע לב ממש... כמו כולם. אלא שיש אנשים שבאו לכאן עם מקצוע, רופאים, מהנדסים, פרופסורים, והפכו למנקי רחובות ומאבטחים, במקום לבכות על אפליה.

הבנתי, אתה טוען שאתה וכמותך טובים יותר מ"הרוסים המסריחים האלו", סבבה, אז אתה לא צרייך שהם יגנו לך על התחת בשורות הצבא או יטפלו בך בבי"ח ובטח שאתה לא צרייך פרסים אקדמיים ותגליות אשר עושים עולים ולא, בכלל לא צרייך מדליות שהאטלטים עולי חבר העמים מביאים... ::)

זה בסדר, גם הם לא צריכים אותך.

הבורות... אוי הבורות. ילד, תלמד הסטוריה לפי שאתה פולט שטויות.

למה לו ללמוד? מספיק לו הידע שמספקות לו התלונות בסלון הבית "אוי אשכנזים מנייאקים! רוסים מסריחים!".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ככה ,

עליה מאירופה \ עלית האשכנזים - כתוצאה מהשואה - ועוד העליות הקודמות לפני מלחת העולם כדי להקים את המדינה הציוניות ,

עליה מאתיופיה - עלייה ציונית - אנשים מאמינים , שפאקין הלכו ברגל את כל המדבר , ומתו בדרך הכל בשביל להגיע לישראל מדינת היהודים.

עליה מרוסיה - היהודים שעלו בהתחלה עלו בגלל נפילת המשטר ופחד כלכלי , ובעקבות זה עלה גל נוסף של אנשים ששמעו על ההטבות מחבריהם ,

והזדמנות כלכלית , מפה לאוזן מה שנקרא.

למעשה , העליה הכי אמיצה ואמיתית למדינה הזאת היתה העלייה של מדינות ערב , עלו לפה אנשים שהיה להם בעיראק , מרוקו תימן וכל המקומות האלה

דונמים של שטח , ורכוש גדול וכסף רב , והם עזבו הכל ובאו לפה בלי כלום , ואז זרקו אותם למעבורות , וישבו אותם בנגב ובדרום , זרקו הרבה מרוקאים

בדימונה ונתיבות וכל האיזורים הגרועים של המדינה , ולקח להם 2 דורות להשתקם , ועד עכשיו יש כאלה שההורים שלהם בלי השכלה ובלי עבודות טובות

ועד עכשיו הצעירים בדימונה , באר שבע שדרות ונתיבות סובלים בגלל מה שהמדינה עשתה להם.

וזה משפיע גם על הדור הנוכחי , והם ממש לא קיבלו קצבת עולה או הנחה ברכישת מכונית , באו למעבורות , בגלל האהבה למדינת ויהדות שלהם.

ברור שהאקדמים מרוסיה תורמים , אבל מה שאני אומר זה למה הם נזכרו רק בשנת 92 שהם יהודים ?

הם יכלו לבוא לפה משנת 48 , משנות ה60 ה70 או ה80 הרבה לפני 92 , אז הסיבה שהם לא רצו ולותר על הכל כמו עדות המזרח שאת משמיצה ,

אבל תקני אותי אם אני טועה והשלטון ברוסיה לא הרשה להם לעלות לארץ עד שנפל המשטר ?

למרות שאני יכול גם להגיד שבן אדם שרוצה לעלות לארץ..יעשה את זה בכל הכח , לסבא שלי לא הרשו להעלות מעיראק והם ברחו משם לגבולות של עיראק

והשאירו את כל הרכוש שלהם שם , כדי לעלות לארץ.

צא מהסרט , אתה ורק אתה אחראי למצבך , אז אל תחפש אשמים :bash:

יש מלא עמותות של מלגות והלוואות , שישמחו לממן לבן אדם במצוקה השכלה גבוהה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

avidan28-תסלח לי,אתה מקשקש.

עבדתי עם עולים רבים מ"אמא רוסיה",גם שירתתי איתם.אנשים נפלאים בחלקם.

כמובן שיש זבל.

אתה מדבר על "קוטפים פירות"?גבר,לעולם מברה"מ יש מוסר עבודה גבוה מאד-להבדיל ממספיק צברים וותיקים שראיתי שבוכים כמה קשה,רוצים קצבאות,ורק מתלוננים כמה שדופקים אותם וכמה שאין עבודה.

VITNIR הגזמת.אין כאן גזענות ממוסדת,יש כאן בעיה של מדינה צעירה-דברים שקיימים ברוב מדינות המערב(חלק יותר חלק פחות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת לא בדיוק גזענות ממוסדת - סה"כ, הראשויות נותנות להורים הותיקים והעשירים מה שהם רוצים (זה אינטרס כלכלי) והם רוצים בי"ס נקי מאתיופים ורוסים לילדים שלהם והם מקבלים את זה. זה קיים גם במדינות פחות צעירות כמו ארה"ב שם עדיין אנשים מחפשים דיור ובתי ספר לפי דמוגרפיה - אף אחד לא רוצה לגור בשכונות עם הרבה שחורים/היספאניים, אפילו שחורי עור / היספניים עצמם משתדלים לעבור לשכונות לבנות כמה שיותר במידה והמצב הכלכלי מאפשר, וגם שם הם זוכים ללא מעט הרמות גבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

" משמע כאלו שהולכים לחיות פה בגטו משלהם ולא להתשלב בישראליות בכלל..

מדינה של מפגרים , בין 100 אלף שקל ל400 אלף שקל לעולה ?! תחשבו על הנזק של זה למדינה . , נזק של מאות מיליוני דולרים , שמוסיפים לזה את התשלומי ביטוח לאומי וכל העניינים , של כל העולים שבעצם עושים רק נזק מאז שהם עלו..[זונות , נרקומנים , פושעים אנשי מאפיה רוסיים , רוסים נוצריים שלא מתגייסים לצבא , נושאי צלב וכיו"ב] מה שמפחיד זה שאי אפשר לדעת מה המספר..של העולים המזיקים מתוך המליון וחצי שעלו ,אבלל ואבל גדול מזל שגם עלו לפה גם רופאים ואקדמאים ואנשים שמשלמים מיסים ומתגייסים לצבא , כך שהעלייה בעצם טובה..למרות שגם אפשר להגיד שאם הם לא היו עולים אז היו פה יותר עבודות פנויות לישראלים ? יותר עבודות ברפואה ומחשבים ? ככה שבעצם גם היינו מסתדרים בלעדיהם ? זאת שאלה מעניינת.

רק במדינה מפגרת כמו זה יכול לקרות , בארצות הברית , קנדה , אוסטרליה ומקומות נורמליים , קולטים רק אנשים עם בסיס כלכלי ואקדמי מוכח ,

איפה היו ש"ס וכל החברי כנסת הדתיים שכל הדבר הזה קרה ? איך הם לא עשו כלום ? :nixweiss:

אוי ואבוי.אני לא יודע אם אתה רציני.

סליחה על ההשוואה,אבל זה פשוט דורש:

"אי אפשר לדעת מה מספר היהודים המזיקים.מי יודע,אולי היו יותר עבודות לגרמנים?הם משתלטים על המסחר,על הבנקים,על הכספים..אולי..?"

תגיד,אתה רציני?יש לך סטטיסטיקות?אתה יודע אם מספר הרוסים שלא מתגייסים גבוה מזה של הצברים או ה"וותיקים" או המזרחים,ביחס לחתך האוכלוסיה שלהם?אני זוכר מספרים אחרים.

בקשר להודעה השנייה שלך-תלמד היסטוריה.העולם מברה"מ היו הבסיס שהקים כאן מדינה.

והם לא עלו בהמשך עד 91,כי היה קצת קשה,אתה יודע..שלח את עמי וכאלה.

אני לא רוסי,אגב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...