גזענות בפתח-תקווה? כנראה שלא - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

גזענות בפתח-תקווה? כנראה שלא

אלימלך אגוז

Recommended Posts

VAZ, אתה טועה... מאוד.

אני אפילו בקושי יודע מאיפה להתחיל.

דבר ראשון את כן צודק בקשר ליוצאי מדינות ערב, אבל טועה טועה טועה בקשר לאשכנזים והרוסים.

איזה צודק לגבי מדינות ערב?

מדינות מוסלמיות, היו מתייחסים שם ליהודים

כמו לזבל, עלק ממון ונכסים, עלק בשביל הציונות.

הוא פשוט שטוף מוח ממה שההורים שלו סיפרו לו על סבא הגיבור

וככה הוא חושב היום, שסבא קדוש ולא עלה לפה בגלל אינטרסים כלכליים

או רדיפה, אלא כי הוא ציוני בכל רומח איבריו, כן כן, שמענו.

ובסוף מה מסתכם פה, אחרי כל שושלת הקדושים שהוא הגיע ממנה?

הוא היה בג'וב יומיות ואני הייתי ביחידה קרבית, הנה לך, רוסי מסריח

נתן תגב(תרתי משמע) שלו בשביל המדינה ואז מפגרים כמו VAZ יורקים לו בפנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 110
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

המזרחים עלו בגלל יהדותם נקודה .

ולב , את העצבים שלך תוציא על vaz , לא על אבותי .

אני יש לי בבית ספרים של גדולי רבני עדות המזרח במאות 19 18 17 וקראתי בהם לא מעט

מדובר היה בקהילות של דתיים אדוקים מאוד , וכאשר בכל קהילה היו מן הסתם גם חילונים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. הוצאתי עליו, רמזתי שהוא לא חכם במיוחד :)

ב. אני לא מזלזל באבותיך, אבל אין קשר בין זיקה ליהדות, לבין ציונות.

למעשה הם אפילו מעט סותרים אחד את השני.

בעיקר כשזה נוגע לעניין שלא חסר דוסים שחושב

שישראל בכלל לא אמורה להתקיים.

אתה לא יכול להכליל את כל המזרחיים כי עלו

בגלל זיקה ליהדות ותו לא, מצטער, אבל אני לא קונה את זה.

בדיוק כמו שVAZ לא קונה שההורים שלי באו לכאן בגלל ציונות

או זיקה לארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כי דיי משעשע. :smile1: :smile1: :smile1: :smile1: :smile1: :smile1:

משעשע? זה משעשע אותך? ::)

אני, כמו דריה, עברתי הרבה דברים לא נעימים במהלך היסודי, חט"ב ואף בתיכון המוקדם, ההשפלות והפגיעות המילוליות ופיזיות לא בדיוק משעשעות אותי.

וזאת לעומת דריה, אני עליתי בגיל 3 חודשיים לפני 4, פרט למראה החיצוני האירופי שלי, אני ישראלי לכל דבר [אה כן, א'5 כמובן, חוץ מזה, ישראלי לכל דבר], דובר עברית טוב יותר מהישראלי הממוצע וכן בעל נימוסים והליכות.

אבל מה זה משנה? כשיש גזענות לא בודקים את תוכן הספר, אלא רק סוקרים במהרה את הכריכה וישר מתנהגים שלא כאדם, אלא כפראי אדם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומה אתה חושב שלי היה קל בתיכון בבית ספר מקצועי.....

זו החברה שלנו תמיד קל למצוא את השוני...תמיד קל להטפל לקבוצה זו או אחרת.אני הייתי ה"חננה" של הכיתה ואתה חושב שלי היה חיים קלים???

אז אני אגלה לך סוד - הם לא היו קלים.תמיד היה את הערסים שרצו להציק לי ולחברים שלי.אותם אלה שאוהבים להפיל אימה על כל הכיתה...בגלל שהם באו מהרחוב

ואנו מבתים טובים הם ניצלו את זה שלא הגנו להצקות שלהם !!!!.אז תאמין לי שאני יודע מה זה וזוכר את זה היטב.ולך דריה אם ככה את כל כך סובלת מהשוני

במקום זאת נסי לגלות גמישות.את זה למדתי על עצמי.הדעות שלי כלפי אוכלוסיה מסויימת באות מלקחי עבר.אצלי אותם אנשים מחוקים שרופים ולא אכפת לי מהם או

ממה שהם מייצגים.כניראה שהמושג "קיבוץ גלויות" כבר מזמן לא מה שהיה בעבר......היום אנחנו סוג של חברה שבא אתה ממותג על פי מעמד חברתי....

מוצא..הכנסה...ועוד הרבה סיבות אחרות.יכול להיות שזה מה שביא את אותם הורים לשיקול המדובר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו ירדנו לשורש הבעייה שלך - היית החננה של הכיתה, כולם, גם השרוך עם החצ'קונים מכיתה י' 3, דפקו בך מכות ובגלל זה אתה מוציא את התסכול שלך על מי ששונה, כדי לגרום לעצמך להרגיש יותר טוב.

אתה מעורר רחמים, באמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי תפסיק לאנוס אותי מוראלית ותדבר בהקשר לנושא במקום לחפש אותי? הבנתי שאתה לא מחבב אותי, וגם אני בשמחה הייתי מוותרת על הנוכחות שלך, אבל למה אתה מדרדר את הדיון הזה בכוונה לויכוח אישי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב , בנתיים אף אחד לא אמר שום דבר רציני ,

ואני עדיין צודק - רק במדינה של מפגרים מביאים סלי קליטה על סך 100 אלף - 400 אלף בלי לברר קודם מה הסיבת עליה ,

והאם העולה יועיל למדינה , כמו בקנדה וארצות הברית.

נגיד שעלה לפה איזה יהודי מרוסיה ..והוא מתקשר לחבר הרוסי אוקראייני שלו שהוא רבע יהודי..ואומר לו , שמע חביבי בוא תעלה לישראל ,

קח סל קליטה של 100 אלף שקל , תקנה לך איזה רכב יפה ומשם תמשיך למסע הכלכלי שלך בקנדה , מדינה מטומטמת או לא ?

ותפסיקו לבלבל את המוח על המזרחים , אני בתור אחד חצי עירקי וחצי אשכנזי , יכול לומר לכם שהסבא שלי השאיר בעיראק דונמים של שטח

ובית פרטי ענקי , והם עזבו את הכל , את כל הרכוש שלהם , איך שמדינת קמה ב48 , הכל בגלל שהם כל החיים חלמו על המדינה היהודית ,

וכמעט רוב המזרחיים של פעם אלו שהיו בעליות , היו דתיים , ושמרו על דת בצורה אדוקה במדינות שלהם , ומי שאומר שהערבים שם עשו להם שם בעיות

אז הוא ממש טועה , הסבא שלי סיפר לי שהערבים בעיראק חיו איתם בחיי שכנות , ללא שום סכסוכים בכלל.

ובקשר לעליה האשכנזית , 90 אחוז ממנה נבעה כתוצאה מהשואה , ורק איזה 10 אחוז עלו לפני הקמת המדינה כדי להלחם פה על החזון היהודי של הרצל ,

וככה שבעצם בגלל השואה קמה מדינת .

udi , על מה אתה מדבר איזו מצוקה ?

וכל מי שאומר שהיה קשה לצאת מרוסיה , גם היה קשה לצאת ממדינות ערב , אבל עובדה שהעולים עשו את זה

וישר התחילו לברוח משם , איך שמדינת קמה על רגליה הם חיפשו איך להגיע לפה ,

וגם האתיופים הלכו חצי מדבר ברגל , תוך כדי שהם מתים ברגל העיקר להגיע לפה ,

ובקשר לציונות לא ציוניות , בתכלס זה לא מעניין אותי , אני בן אדם חילוני לגמריי , לא מעניין אותי יהדות או לא ,

מה שאני אומר זה שבנטו , יש בערך 200 אלף 300 אלף , חוששני שהרבה יותר.. עולים שעלו לפה רק כדי לקדם אינטרסים כלכליים אישיים שלהם ,

עולים שעוסקים בפשע , עולים שבאו מארץ שאחוז הגירושים שם הכי גבוה..כאלו שאפילו לא אוהבים יהודים , ואל תשכחו שגם רוסיה היא המדינה

שמכרה נשק למדינות ערב , ועדיין מוכרת.

בקיצור מה שאני אומר זה שהמדינה ביזבזה ועדיין מבזבזת מאות מליוני שקלים על אנשים שלא צריכים להיות פה , כי עדיין יש פרצה בחוק.

ולא שאני מדבר דווקא נגד רוסים , מציד שיעלו לפה כל אחד , מתאילנד מסין , מקפריסין מכל מקום בעולם , אבל שיעשו בדיקות דקדקניות קודם ,

ויבדקו מה ההשכלה שלו , תיקים פליליים , מצב חשבון בנק , שיעשו לו בחינה בהיסטוריה של , ויבדקו באמת למה צריך אותו פה.

ן - וינטיר , מה את מתלהבת מזה שיש עולים שלוקחים מדליות ופרסים ולא יודע מה , הם עלו בשנות ה90 בשנים הטכנולוגיות ,

העולים מארצות ערב עלו בשנות ה50 שהעולם לא היה טכנולוגי בכלל , אני גם יכול לייבא לארץ רצי מרתון מקניה , ולשלוח אותם

לאולימפיאדה שיביאו לנו מדליות בריצה...במקום זה עדיף להשקיע את הסלי קליטה שלהם בנוער פה בארץ

ובספורטאים הישראלים , ובאתלטיקה הישראלית.

ולבו , מה קשור הצבא בכלל..תגיד תודה שעשית בישראל ולא ברוסיה , בצבא הרוסי היית סובל הרבה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

400 אלף? איפה אתה חיי? 120 אלף אולי במקרה הטוב. בגרמניה היינו מקבלים 760 אלף. :lol:

מי שבא לפה בשביל כסף כנראה לא יודע כסף היכן הוא או שהוא פראייר, של גזענים כמוך שצועקים "אתם זבל ואני צודק!".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...