ישראל 2007: הגזענות חוגגת - עמוד 6 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ישראל 2007: הגזענות חוגגת

rk666

Recommended Posts

אתה מכליל הכללה גסה ודיי ברור מדבריך שאתה מעדיף אתיופים על רוסים. כן, לרוסים יש מוסר עבודה והם מזלזלים בתרבות ה"חפיף" ובצדק - תרבות החפיף הביאה לנו את ה"פל-קל" ואת האי-סדרים בכל המערכות.

אתה ראית פעם איך מתייחסים הרבה פעמים למנקות רוסיות? לא יותר טוב. אני רוסיה, אבל לא נראית, אבל אמא שלי, בלונדינית, חטפה אפילו מכות לא פעם ברחוב/בשוק על זה. כשרק עלינו לארץ, ואמא שלי היתה הרבה יותר צעירה ויפה, גרנו בבני ברק, ולא פעם קרה שבאוטובוס, גברים חרדים היו באים אליה בהצעות מגונות, כאילו העובדה שהיא רוסיה, אוטומטית הופכת אותה לזונה, והם לא התביישו לעשות זאת כאני, בגיל 7, הייתי לידה באותו רגע.

כן, יש רוסים חראות, גם אני לא סובלת את אלו שנועלים את עצמם בתוך גטו ומתעצבנת על ההורים שלי שחיים בישראל אבל רואים חדשות של רוסיה (הם לא יודעים מה קורה פה אבל שם יותר חשוב...). אבל בינינו, רוסים, אפילו ילדים יחידים, הולכים ומתגייסים ליחידות קרביות ומתעקשים ללכת ליחידות שהכי קשה להיות בהן וזאת למרות ההשפלה שהם עברו.

ואל תגיד לי שאין אתיופים שלא מדברים בעברית ליד כולם - אני גרה באיזור עם המון אתיופים וכמעט שלא שמעתי אותם מדברים עברית בינם לבין עצמם ואני לא מדברת על מבוגרים/קשישים שמתקשים ללמוד את השפה, אלא על ילדים ונוער.

יקח עוד כמה דורות עד שמשרד הקליטה יקלוט שכך לא קולטים עולים ועד שתהיה פה אינטגרציה.

-------------------------------------------------------------------------------------------

בעקרון , אני מסכים עם מה שאת אומרת. ורק עוד דור שניים המצב פה ישתנה , כי הבעיה זו פרימיטביות.

זה לא שאני מעדיף אתיופים על רוסים , אבל בחיים לא ראיתי חנויות בארץ שיש עליהן כיתוב באתיופית שהן רק לקהל אתיופי , או אנשים צעירים

מדברים אתיופית ברחוב , להפך צעירים אתיופים בצבא וצעירים שהיו בתיכון שלי היו רק עושים כל דבר להיות ישראלים לגמריי.

תראי אי אפשר לעשות הכללות , בכל דבר יש פלוסים ומינוסים , גם יש הרבה אתיופים שלא מתאקלמים ופונים לפשע.

וכמו שיש מלא רוסים שמתגייסים , אני בכלא 4 בצבא ראיתי אגף שלם של סרבני גיוס רוסים ששונאים את המדינה.

ברור שאת העלייה הרוסית מרגישים יותר , כי באו מליונים , ולא דיברתי על הרוסים הצעירים , יש רוסים צעירים שנהיים ישראלים לכל דבר

ובגלל זה עוד דור שניים , יהיה פה יותר טוב אני חושב , אבל מבחינה תרבותית אני אף פעם לא ראיתי עובד גרוזיני או אתיופי או לא יודע מה

שיבוא וידבר על ישראלי ויגיד שהוא יותר טוב ממנו , או יעיר לו על העבודה שלו - הבעיה עם הזקנים הרוסים זה שהם עדיין חושבים שהם במחנה עבודה בסיביר ולא

קשורים למדינה הזאת בכלל , הם בגטו משלהם יש להם ערוץ טלוויזה משלהם , מלכת יופי משלהם , חנויות משלהם , ואני אישית לא הייתי רוצה לראות במדינה שלי אף חנות עם כיתוב אתיופי ואף חנות עם כיתוב רוסי , כי זאת מדינה ישראלית והשפה פה זה עברית.

ובגלל זה אולי עוד דור שניים יהיה פה יותר טוב , כי אולי את או הבת שלך תחנכו קודם כל את הילדים שלכם להיות ישראלים , ואחרי זה רוסים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 153
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

בעקרון , אני מסכים עם מה שאת אומרת. ורק עוד דור שניים המצב פה ישתנה , כי הבעיה זו פרימיטביות.

זה לא שאני מעדיף אתיופים על רוסים , אבל בחיים לא ראיתי חנויות בארץ שיש עליהן כיתוב באתיופית שהן רק לקהל אתיופי , או אנשים צעירים

מדברים אתיופית ברחוב , להפך צעירים אתיופים בצבא וצעירים שהיו בתיכון שלי היו רק עושים כל דבר להיות ישראלים לגמריי.

תראי אי אפשר לעשות הכללות , בכל דבר יש פלוסים ומינוסים , גם יש הרבה אתיופים שלא מתאקלמים ופונים לפשע.

וכמו שיש מלא רוסים שמתגייסים , אני בכלא 4 בצבא ראיתי אגף שלם של סרבני גיוס רוסים ששונאים את המדינה.

ברור שאת העלייה הרוסית מרגישים יותר , כי באו מליונים , ולא דיברתי על הרוסים הצעירים , יש רוסים צעירים שנהיים ישראלים לכל דבר

ובגלל זה עוד דור שניים , יהיה פה יותר טוב אני חושב , אבל מבחינה תרבותית אני אף פעם לא ראיתי עובד גרוזיני או אתיופי או לא יודע מה

שיבוא וידבר על ישראלי ויגיד שהוא יותר טוב ממנו , או יעיר לו על העבודה שלו - הבעיה עם הזקנים הרוסים זה שהם עדיין חושבים שהם במחנה עבודה בסיביר ולא

קשורים למדינה הזאת בכלל , הם בגטו משלהם יש להם ערוץ טלוויזה משלהם , מלכת יופי משלהם , חנויות משלהם , ואני אישית לא הייתי רוצה לראות במדינה שלי אף חנות עם כיתוב אתיופי ואף חנות עם כיתוב רוסי , כי זאת מדינה ישראלית והשפה פה זה עברית.

ובגלל זה אולי עוד דור שניים יהיה פה יותר טוב , כי אולי את או הבת שלך תחנכו קודם כל את הילדים שלכם להיות ישראלים , ואחרי זה רוסים.

ליד הבית שלי יש חנות תבלינים וכל מיני מוצרי יופי מאתיופיה וכתוב שם באתיופית ורק אתיופים נכנסים לשם. יש גם מספרה שרק אתיופים הולכים לשם (גם אני הלכתי, וזאת הפעם האחרונה - הספרית לא יודעת לעשות כלום חוץ מצמות). לא חסר. אין לי בעיה עם חנויות רוסיות. כאן מלא ישראלים, צברים, הולכים לחנויות רוסיות וקונים אוכל רוסי (לאו דווקא חזיר, פשוט דברים שיש שם ואין למצוא בסופר השכונתי).

כשאתה חיי מלא דורות במדינה קומוניסטית שמוחקת את הזהות הלאומית שלך (בין אם אתה רוסי, גרוזיני או ליטאי - מגוש המדינות הקומוניסטיות), קשה לך להתחבר למשהו חדש שנראה לך כל כך זר. להחליף את הממרח כבד בחומוס. וכן, רבים מן העולים התאכזבו ממה שראו כאן, מהיחס, הסטריוטיפים, מהאפליה שבגללה הפסדנו לנו הרבה מוחות. כמה דוקטורים ופרופסורים נראה לך מנקים עכשיו רחובות? זה נורא קל להגיד "תלמדו את השפה!" אבל בגיל 30 או 40, או גרוע מכך - 50, זה מאד קשה. בוא נזרוק אותך במדינה זרה אשר את שפתה אינך מכיר ונראה איך תסתדר. זה גם הלם תרבות. וגם המנטרה הזאתי שלך של "מחנה עבודה בסיביר" היא מאד מעליבה, שכן, אין לך מושג על מה אתה מדבר באומרך "מחנה עבודה" או "סיביר" ועל הלך החיים ברוסיה בתקופה שבה אותם האנשים חיו.

את הילדים שלי אני לא אחנך להיות ישראלים כי נחלתי דיי אכזבות כאן. אמי איננה יהודיה ואני מרגישה כאן כנטע זר. אחרי מה שעשו לי ולהורים שלי, קשה לי מאד לסלוח, במיוחד שממשיכים לבוא אלי בטענות ובקשות כאילו לא עשיתי מספיק. אבל לא נורא, אני אעזוב ואתה תישאר פה עם מלא כיתוב צרפתי בקרוב. נראה לי שהם בתהליכים לקנות את המדינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

VAZ בתור רוסי אני יכול להגיד לך שגם אני שונא את הקטע של "לחיות ברוסיה אבל בישראל" אבל הטבע האנושי הוא ככה.

כל מקום בעולם שיש בו קבוצת מהגרים מספיק גדולה אתה רואה גטאות כאלה, דווקא הרוסים בישראל מנסים הרבה יותר להשתלב מאשר הקובנים (או הישראלים) בארה"ב.

ודרך אגב בי-ם אין כמעט אתיופים ובכל זאת אני יכול לחשוב על לפחות שלוש חנויות שאני מכיר עם כיתוב באמהרית אז אני בטוח שבערים עם ריכוז יותר גבוה יש הרבה יותר חנויות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סה"כ, כמו בכתבת המקור, הכל תלוי באנשים ובמקום.

שמתי לב גם שככל שיש באותו מקום יותר כסף, גם הגזענות חוגגת.

דוגמה אישית-

עד לפני כמה שנים, גרתי בנשר. לאף אחד לא היה איכפת מי אתה, מה אתה, מאיפה אתה, וכו'.

לא שמעתי שם אף פעם ביטויים כמו "רוסי/ערבי מסריח" או מילה רעה על אתיופים ובעצם על אף אחד.

בבי"ס היה הכל מהכל, ולאף אחד לא היה איכפת.

לפני 3 שנים עברתי לרמת ישי, ולמדתי בטבעון. אמירות כאלו עפו באוויר חופשי.

ג'וני- אין לי מילים לתאר את הגועל שאני מרגיש שאני קורא את ההודעות שלך. לך תשטתח על מדרגות הרבנות, תלקק את נעלי הרבנים ה "צדיקים" של המדינה.

להיות בנאדם זה דבר שהרבה יותר חשוב מדת ובלה בלה בלה.

הגדרה דתית זה דבר מפגר, וגיור זה תהליך מפגר.

אם אתה רוצה להפוך לנוצרי- זה לוקח ימים בודדים

אם אתה רוצה להפוך למוסלמי- זה נעשה בכמה דקות.

אבל אם אתה רוצה להתגייר- חודשים ואף שנים, טונות של כסף, והמון זמן מבוזבז.

חלק מהעקרונות בדת טובים, אבל הקונספט דפוק מהיסוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

VAZ בתור רוסי אני יכול להגיד לך שגם אני שונא את הקטע של "לחיות ברוסיה אבל בישראל" אבל הטבע האנושי הוא ככה.

כל מקום בעולם שיש בו קבוצת מהגרים מספיק גדולה אתה רואה גטאות כאלה, דווקא הרוסים בישראל מנסים הרבה יותר להשתלב מאשר הקובנים (או הישראלים) בארה"ב.

ודרך אגב בי-ם אין כמעט אתיופים ובכל זאת אני יכול לחשוב על לפחות שלוש חנויות שאני מכיר עם כיתוב באמהרית אז אני בטוח שבערים עם ריכוז יותר גבוה יש הרבה יותר חנויות.

אני בתור רוסי, לא מסכים איתו.

המקומות שבהם יש שלטים ברוסית וחנויות מיוחדות שמוכרות

בשר לא כשר ושאר ירקות, קיימות באמת ברובעים או גטאות

של עולים מרוסיה.

זה לא שאתה הולך בקניון ורואה חנות עם שלטים ברוסית, זה בסה"כ

בשכונות שלנו, אז אם זה כ"כ צורם לך, אל תגיע לשכונות האלה.

אני גם רוצה לראות אותך מגיע לשכונה כזאת ומתחיל לצעוק

שנמאס לך משלטים ברוסית :) אל תשכח לקרוא לי, את המצלמת

וידאו אני כבר אביא לבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי שום בעייה עם שלטים ברוסית, הבעייה שלי מתחילה כשאני רואה מישהו שבארץ מגיל 10 ולא יודע עברית, למה? כי זה לא לרמה שלו הוא הרבה יותר טוב ולא צריך לדעת עברית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מאוד לגיטימי אם באת לארץ בגיל מבוגר וכו' אבל למה בן אדם בגיל שלי שחיי פה כל החיים שלו לא יודע עברית?

ותסלח לי רוב הערבים שאני פוגש ביום יום לא רק שיודעים עברית הם גם יודעים רוסית ואנגלית וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכפר- סבא אין רבעים רוסיים... פשוט בחצי ויצמן פה יש שלטים ברוסית. בהתחלה זה הפריע לי, אבל עכשיו כבר לא ממש. התרגלתי.

גם שלטים באנגלית מפריעים לי.

השלטים פה צריכים להיות בעברית ולא בשום שפה אחרת.

אבל זה באמת לא קשור לנושא הגזענות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי אתה טועה.

עברית אנגלית וערבית זה פורמט מצוין.

עברית/ערבית- אחרי הכל, יש 2 לאומים ראשיים במדינה הזו. אז נכון שערביי צריכים לשלוט בעברית, אבל עדיין.

אנגלית- לכל השאר. מה תעשה עם תיירים שלא יודעים עברית?

כמו שבאנטליה שבטורקיה בכבישים יש שילוט בטורקית, אנגלית, ועברית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^ :lol: למרות שביקור אתמול בשוק הכרמל הוכיח כי התיירים עדיין כאן והם מתנהגים כאילו לא ראו עגבניה בחיים שלהם. :lol:

בקשר לשלטים, אני חולקת עליך. זה לגיטימי שיהיו שלטים לפחות בשפות המדוברות ביותר ובמיוחד אנגלית, כדי להקל על תיירים. שמעתי שביפן למשל, אין לך בתור תייר הרבה מה לעשות חוץ מלבהות כי הכל שם כתוב ביפנית. דברים כמו שלטים של רחובות ומוסדות ציבוריים לדעתי צריכים לשאת שלטים בשפות זרות לצד השפה העברית. זה לא שאתה מגיע לארץ ואוטומטית יודע את השפה - לוקח לך כמה זמן ועד אז אתה צרייך קצת עזרה.

אין לי שום בעייה עם שלטים ברוסית, הבעייה שלי מתחילה כשאני רואה מישהו שבארץ מגיל 10 ולא יודע עברית, למה? כי זה לא לרמה שלו הוא הרבה יותר טוב ולא צריך לדעת עברית.

בגיל 10? זה כבר דיי חריג בעיניי כי ככל שגיל העולה יורד, ככה הוא גם מתחבר בקלות יותר לתרבות. הבעיה מתחילה בגיל ההתבגרות כאשר הילד יצר קשרים חבתיים חזקים עם הסביבה שלו ברוסיה, וכך גם הילדים כאן, ואז לפתע פתאום קורעים אותו מכל מה שהוא מכיר ורגיל אליו ומביאים אותו למקום חדש. ופה לילדים כבר יש את הקשרים שלהם והחברים שלהם עוד מגן חובה. הם רואים אותו כזר ולא תמיד חברותיים. אז במידה והוא יהיה דחוי יותר ויתקשה יותר להתחבר לישראלים אשר שונים ממנו, וילך לחפש את מי שמבין אותו - רוסים אחרים.

אני מניחה שאולי גם אני הייתי ככה אם הייתי עולה הנה בגיל 17 ולא בגיל 7. אני חושבת שהדחייה שהעולים חשים היא עיקר האשמה בהסתגרות. תחושת הניכור היא שמביאה לרצון לא להיות כמו עם/הישראלים. הם לא בוטחים בהם ובטוחים שהישראלים שונאים אותם ולפי מה שהרבה אנשים אומרים כאן או בטוקבקים מכוערים באתרי החדשות - זה גם נכון.

אם הילד הזה לא היה חוטף כאפות וסמחטות לפרצוף, אלא שחבריו לבי"ס היו מנסים להכיר אותו ולעזור לו להשתלב, הוא לא היה מנסה כל כך לברוח מהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי אתה טועה.

עברית אנגלית וערבית זה פורמט מצוין.

עברית/ערבית- אחרי הכל, יש 2 לאומים ראשיים במדינה הזו. אז נכון שערביי צריכים לשלוט בעברית, אבל עדיין.

אנגלית- לכל השאר. מה תעשה עם תיירים שלא יודעים עברית?

כמו שבאנטליה שבטורקיה בכבישים יש שילוט בטורקית, אנגלית, ועברית

אוקי אבל שלא יהיה רק אנגלית או רק רוסית או רק ערבית, כי השפה הראשונה פה היא עברית, למרות שחוקית גם ערבית ואנגלית הם רשמיות.

שיהיה אנגלית, אבל שיהיה גם עברית.

ותעזוב כבישים אני מתכוון לחנויות.

בכבישים ברוב המקומות יש לפחות עברית ואנגלית ובאיזורים מסויימים גם ערבית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא רווחי כאשר יש לך רק שפה אחת על השלטים בחנות... זה כאילו אתה מוציא מגזרים שלמים שהם יכולים להיות לקוחות פוטנציאליים. פתחו אצלינו ליד השוק סופר שלם ובו בעיקר מוצרים תוצרת רוסיה (אבל גם אירופה ומזרח רחוק). כל השילוט שם גם בעברית וגם ברוסית ויש להם המון לקוחות צברים (שכנראה נורא אוהבים נקניק רוסי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...