ישראל 2007: הגזענות חוגגת - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ישראל 2007: הגזענות חוגגת

rk666

Recommended Posts

• תגובות 153
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

^^^ לא זה לא גוד פוסטינג .

האחד אומר כל הרוסים גזעניים , השני אומר כל המרוקאים גזעניים.......= הרבה מתח וכעס בין העדות .....

:goodposting:

אנשים כאן לא שמים לב שבין התגובות שלהם מסתובבות הערות גזעניות, וגם אין שום סטטיסטיקה שקובעת "שכנגד המרוקנים הגזענות הכי פחותה".

אני בטוח שבכל עדה יש גזענות, אתם לא יכולים להתייחס לכל העולם ע"פ מקרים פרטיים שקרו לכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גיזענות מרוקאית באה רק אחרי הגיזענות כלפי המרוקאים (אולי זה היה לפני 50 שנה אבל בכל זאת מדובר פה במרוקאים :lol:).

אני אישית לא בנדם גיזען אבל שאתה הולך לעבודה ושומע מישהו אומר "תיראה שאת ה'קושים' האלה, הם בכלל קופים" או, "תיראה מביאים לפה 'קושים' לעבוד בסוף יביאו גם ערבים" בא לך ללכת ו :behead: אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק קראתי את הכתבה.

בהחלט כתבה מצויינת, ועדיין, הבעייתיות היחידה שעולה ממנה היא היחס שלנו לאתיופים, ובמידה מסויימת לרוסים.

לגבי הרוסים אני פחות מודאג, שכן הם(חלקם) מצליחים לתפוס עמדה חזקה בכל תחום הישגי שהוא. אני מלא הערכה אליהם.

האתיופים הם הניזוקים העיקריים. מדובר במגזר שנדחק לצד, מוקצה, וזאת ללא סיבה ממשית. שאר המגזרים שהוצגו(ערבים, חרדים), הביאו זאת על עצמם. כאשר אנשים לא מוכנים לקבל לחיקם את המדינה שבה הם חיים, שלא יצפו שיקבלו אותם.

------------------

לגבי 'גזענות' מזרחית-אשכנזית. זה תלוי הרבה במקום המגורים. במקומות מפותחים יותר ומבוססים כלכלית, לא משנה לאף אחד אם אתה מזרחי או אשכנזי. כשאתה נתקל במזרחים המגיעים ממקומות בעייתיים יותר(לא ננקוב בשמות), אתה נתקל בגזענות רבה - דווקא בכיוון ההפוך(מזרחים-אשכנזים). תוצר לוואי של חינוך קלוקל מההורים, ורגשי נחיתות מטופשים שמעקבים את התקדמות החברה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא קשור לגזענות, אל תתבלבל.

זה שכל מיני יפי נפש חושבים שצריך לאמץ כל מנהג של הגויים זה נחמד ואולי מודרני/מתקדם/וליברלי. אבל אנחנו לא ככל הגויים וחייבים לזכור שאנחנו מדינה יהודית של היהודים ובשביל היהודים. בשביל זה ובזכות זה היא בכלל קמה מלכתחילה.

אז מה הבעיה לכבד את היהדות ואת עצמך. אם כל כך קשה כאן אפשר לעבור לטחת המדינות ה"נאורות" ולבצע שם את זממך עם מי שתחפוץ.

בול-שיאט.

שילכו לעזאזל הרבנים.

ניתן לך דוגמה- יש לי ידידה שאבא שלה יהודי, ואמא שלה הייתה נוצריה כי לא רצתה להתגייר (בצדק, לדעתי)

היא מוגדרת ע"י המדינה כנוצריה.

בוא נגיד יקרה מה שיקרה, ויום אחד נחליט להתחתן.

כמובן שלא נוכל לעשות את זה בארץ, בגלל הרבנות. וזה למה הרבנות זה חרא, הם מתייחסים רק לחלק ביהדות שמכניס להם כסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גיור לוקח שנים, עולה המון כסף, דורש המון זמן, עבודה מאוד קשה, ועוד.

"חלק" מהסיבות שבגללן הרבה אנשים בארץ לא רוצים להתגייר.

צריך למסד פה נישואין אזרחיים, בדחיפות.

בכל מקרה, אנחנו גולשים מהנושא- בכל הנוגע ל "החרדים והערבים הביאו את זה על עצמם", זה לא פייר, זה עונש קולקטיבי. אני טוען שיש לשפוט כל מקרה לגופו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חרדים זה לא על רקע גזע זה על רקע דת והגישה של אנשים מסויימים לדת לכן לא הייתי מגדיר את זה גזענות. בקשר לערבים זה לא בגלל הערבים זה בגלל המצב הכללי, גם במקרה הזה זה ישתנה ממקום למקום, אני גר בגילה והיחסים בין תושבי לגילה לתושבי בית צפפה טובים יחסית (אפשר לעבור דרך בית צפפה ולא רק שלא יעצרו אותכם אלה גם יעזרו לכם אם תיהיה בעיה), אבל המצב בבית לחם שונה :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פחחח גיליתם לי את אמריקה... "קצת נגד רוסים" אעלק.

מרוקאים? אני רק שומעת צעקות "קיפוח קיפוח" ו"רוסים מסריחים" מצד שני.

כל המדינה הזאת קסנופובית ברמות אבל תמיד בראש צועקת "אנטישמיות" על הכל ועל כולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא הבנתי מה לעזאזעל אתה רוצה אבל מה שבטוח אינני בוררת חברים לפי מוצא. למעשה, אני אף פעם גם לא שואלת "מה המוצא שלך?" כי לדעתי זאת שאלה דפוקה ומטומטמת. למי אכפת? מה כן, אני בחיים לא אשכח מרוקאי אחד שניסיתי להתחבר אליו וכמה הוא צעק "הרוסים האלו, באו הנה, מתלהבים שהם דוקטורים, לוקחים לנו עבודות". אמא שלי באמת רופאה ואבא שלי מהנדס, אבל הם לא בררו עבודות. אבי עבד בבניין ובנגרות, ואמי בנקיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מרוקאי אחד שניסיתי להתחבר אליו וכמה הוא צעק "הרוסים האלו, באו הנה, מתלהבים שהם דוקטורים, לוקחים לנו עבודות".

ברוכה הבאה למועדון . לאבותי היו קוראים פרימיטיבים שחורים ברברים ומה לא ....

הגדולה היא לשים בצד את כל נושא הגזענות , ולהשתדל להיות נחמד לכל אדם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו ריצית אותי :xyxthumbs:

יש גזענים בכל עדה אי אפשר להכחיש את האמת . אבל יש גם צדיקים , גם אצל הרוסים וגם אצל המרוקאים .

יש לי בוס אשכנזי טהור , שעשה לי בית ספר ביחסי אנוש . הוא ממש מודל להערצה עבורי .

וממנו למדתי , מה שלא למדתי , בהרבה שעורי תורה . "תהיה בן אדם נחמד , לכל אחד " זה המוטו שלו .

הנחמדות שלו היא פנימית , ולא מזויפת . כלומר זה צריך לבוא מבפנים . אחר כך זה מקרין כלפי חוץ .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...