בעיית חשמל עם לוח אם חדש? - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיית חשמל עם לוח אם חדש?

KaBuKiM

Recommended Posts

היי חבר'ה,

לפני כמה ימים המחשב שבק חיים - לא התעורר. מנסים להפעיל - ה-HD עובדים, הלוח אם נדלק, המאווררים מסתובבים - אבל אין תצוגה בכלל. המסך לא מראה כלום (נשאר ב-standby). הדיאגנוזה גילתה שכנראה הלך הלוח (זה היה Epox 8RDA3). השגתי אחר - NF7 ver 2.0 - התקנתי, חיברתי הכל - הלד האדום שמראה שיש אספקת חשמל דולק קבוע - לוחצים על power ו... הכל נדלק... ואז נכבה שוב, תוך ממש כמה שניות.

כשאני מחבר את הספק ללוח הישן - הבעיה ההיא נשארת (הכל עובד אבל אין תצוגה). כשאני חוזר ל- - עדיין לא עובד כלום. נדלק ואז אחרי כמה שניות נכבה שוב.

ניתקתי הכל מהלוח החדש והשארתי רק את החשמל - אותו הדבר. נדלק ונכבה. איפסתי , החלפתי בטריה - ללא שינוי.

יש למישהו רעיון מה יכולה להיות הבעיה?

תודה מראש לכל מי שיכול לעזור!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אתה יכול לדעת בוודאות?

הרי מה יכולה להיות הסיבה שהמחשב נדלק ונכבה?

יש פה באמת בעיה מעניינת 2 לוחות אם מציגים 2 בעיות שונות,

לפי הלוח הראשון אפשר לחשוב שיש בעיה בכרטיס מסך,כי הכול דולק אבל אין תצוגה,לפי הלוח השני זה דומה לבעיית ספק.

בכול מקרה פותח הפוסט תגיד רק מה פתר את הבעיה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל-yuraxp ב-2-בעיות השונות ניתקלתי ,ויתקלקלו לי שתי לוחות אם לגמרי,בפעם השלישית קניתי ספק כוח חזק+לוח אם ,הבעיה חזרה עוד חדש יתקלקל, מוסיף כל החלקים האחרים חדשים,מה יכולה להיות הבעיה?

יכול להיות שיש בעיה בחשמל בבית או המסך מקצר?

מתקן הלוח השלישי מבדיקה מעמיקה נימצא תקין לחלוטין ,אין לי מושג מה יתקלקל כל החלקים חדשים.

יש מושג,הבעיה במסך מחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה המצב קבוקים? אתה יודע מי זה ... :xyxthumbs:

שמע אמרתי לך כבר ואני אומר לכל מי שפה שאולי הבעיה היא במעבד? כי שני הלוחות מציגים בעיה שונה ויכול להיות שמה שדופק את המערכת זה המעבד.

אתה לא תפסיד כלום אם תנסה את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

yuraxp,

אתה ממש מצחיק אותי.

מה הקשר כרטיס מסך? זהו לא רואים כלום ישר זה כרטיס מסך?

מה המחשב לא נדלק בלי רכיבים אחרים? הלוח עצמו לא יכול למות? המעבד לא יכול למות? מה כאילו אם יש חשמל זה אומר שהלוח בסדר וכמובן שמעבד לא יכול למות נכון? :screwy:

בקיצור, לפי מה שאתה אומר שלוח 2 נדלק ונכבה היית הולך לכיוון של קצר,

תבדוק ששמת מגביהים ותוודא שהחיבור 4pin מחובר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

yuraxp,

בקיצור, לפי מה שאתה אומר שלוח 2 נדלק ונכבה היית הולך לכיוון של קצר,

תבדוק ששמת מגביהים ותוודא שהחיבור 4pin מחובר.

החיבור 4 פינים מחובר. לגבי מגביהים - פרט נמק והבא דוגמאות, בבקשה, כי אני לא ממש יודע על מה אתה מדבר. :)

בכל מקרה היום בערב אני אחבר ספק כח אחר ואעדכן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מגביהים מבודדים את הלוח אם מפלטת מארז המחשב הנמצאת מתחת ללוח. אם הברגת את הלוח אם ישירות לחורים במארז עם ברגים יכול להיות שהלוח אם מקצר בגלל זה. נשרף לי פעמיים לוח חדש ככה... אתה אמור לקבל אותם ביחד עם המארז שקנית. תחפש בגוגל תוכל למצוא תמונה.

אם לא תמצא אני יעלה יותר מאוחר תמונה... מקווה שעזרתי.. :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד בעיה מפגרת שיכולה להיות, שקרתה לי כבר דיי הרבה במחשבים שיצא לי לתקן,

אולי ה מקצר,

אם הוא נשבר בפנים ומחובר ללוח אם, הוא מקצר ועושה את התופעה שאמרת בדיוק,

ממש קשה לעלות על זה ולראות את זה כי לא שמים לב.

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאמרת היא אופציה,

אבל רוב הסיכוים שלא, ושעלינו על הבעיה.

KaBuKiM, כמו שאמרו, אלו כמו ברגים בצבע זהב, שמתברגים לתוך החורים שבמארז ועליהם אתה שם את הלוח, ככה נוצר רווח בין גוף המארז ללוח וככה אין קצר.

תמונה:

http://www.techpowerup.com/articles/144/images/8spacers.JPG

אם אתה מבין אנגלית, בבקשה:

When I first saw these in the bag of screws that came with my case, I had no idea what they were or what they were for. These are the single most important screws you will use in your build. To help you understand exactly what they are for, let's pretend that you're not going to use them. How are you going to get the motherboard secured to the case? You are probably going to screw the motherboard directly to the case. And if you screw the motherboard to the case, the whole thing will short circuit, killing your motherboard and quite possibly your processor because the whole backside with all the soldering and pins will touch the case metal. And so, remember the spacers, and you won't have to go through the really long process of RMAing your motherboard and processor.

Install the spacers exactly where you plan on screwing the motherboard to the case, so that the spacers effectively elevate the motherboard and prevent it from touching the case. After you install the spacers, your case should look something like this.

מקרא:

אדום: לא נכון

כחול: נכון

;D

תמונה לאחר התקנת המגביהים:

http://www.techpowerup.com/articles/144/images/9installedspacers.JPG

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...