ממר"ם Vs חובלים/צוללות .. - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ממר"ם Vs חובלים/צוללות ..

Liran -

Recommended Posts

זו לא בעיה של הצבא, ילד מטומטם.

הצבא הזה הוא אתה. הצבא הזה הוא המגן של המדינה שלך. הצבא הזה משאיר אותך בחיים ושומר עליך כילד מפונק ומטומטם.

הבעיות של הצבא הן הבעיות שלנו. אם לא יהיה נורמלי המדינה לא תשרוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 45
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

קודם כל, שמור על הפה שלך, לא בשבילי אלא בשבילך, אתה רק פוגע בהערכה של אנשים כלפיך כשאתה מתחיל ללכלך.

דבר שני, אי אפשר להתעלם מהמצב שאנשים לא מרגישים חלק מהצבא. הרבה אנשים לא רוצים לשרת בצבא מהמון סיבות.

זו תופעה שקיימת כבר המון זמן והיא רק מתעצמת עם הזמן.

אני מסכים שהבעיה היא של כולם, של הצבא ושל העם.

אבל אין זה מתפקידו של העם להגן על עצמו, בשביל זה יש את הצבא, ואם הצבא צריך להגן עלינו הוא צריך תושבים שרוצים להגן, ולכן זה מתפקידו לדאוג לכך שיהיו תושבים שירצו להתגייס.

יש 1001 דרכים לגרום לאנשים להתגייס.

-אידיאולוגיה חזקה

-מצב קשה

-הטבות

-סנקציות

ועוד ועוד ועוד...

כל עוד יש אנשים שלא רוצים להתגייס למקות שיש חוק שדורש זאת, הצבא והממשלה לא עושים את העבודה שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תהיה בריא.

מה לא נכון במה שהוא אמר?

X_dror- מסכים עם כל מילה שלך וכתוספת- זה אשמת החינוך גם, אשמת ההורים שמאפשרים את זה, אשמת מערכת החינוך שלא מעבירים את ערכי הצבא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגיבוש חובלים מגיעים אחרי יום סיירות או שאין קשר ביניהם?

מי שזכאי ליום סיירות (מבחינה רפואית)- דרך יום סיירות. יש מאותרים צדדים שמקבלים גם מיוני חובלים למרות שהם לא זכאים ליום סיירות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל אחד יכול לבקש להיות מאותר צדדי. בד"כ זה קורה כאשר למלש"ב יש בעיה בריאותית מסויימת אשר שמונעת ממנו

לשרת ביחידות ההתחלתיות שאליהן מתמיינים ביום סיירות (מטכ"ל\שייטת). בד"כ זה מספר גבוה במשקפיים, אשר לא בהכרח

מונע מיון לצוללות, חובלים או שאר היחידות בשרשרת המיונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היית במיונים של חובלים הכוונה לגדנ''ע ? או מיונים שנשלחו אליך אקראית?

אין דבר כזה מיונים שנשלחים אליך אקראית.

2 הדרכים היחידות להגיע למיונים הן;

א. יום סיירות.

ב. יום מיונים למאותרים צדדית - סעיפים פוסלי יום סיירות.

אני הייתי במיונים לחובלים/צוללות בביתן חיל הים בתל השומר (מאותר צדדי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, שמור על הפה שלך, לא בשבילי אלא בשבילך, אתה רק פוגע בהערכה של אנשים כלפיך כשאתה מתחיל ללכלך.

דבר שני, אי אפשר להתעלם מהמצב שאנשים לא מרגישים חלק מהצבא. הרבה אנשים לא רוצים לשרת בצבא מהמון סיבות.

זו תופעה שקיימת כבר המון זמן והיא רק מתעצמת עם הזמן.

אני מסכים שהבעיה היא של כולם, של הצבא ושל העם.

אבל אין זה מתפקידו של העם להגן על עצמו, בשביל זה יש את הצבא, ואם הצבא צריך להגן עלינו הוא צריך תושבים שרוצים להגן, ולכן זה מתפקידו לדאוג לכך שיהיו תושבים שירצו להתגייס.

יש 1001 דרכים לגרום לאנשים להתגייס.

-אידיאולוגיה חזקה

-מצב קשה

-הטבות

-סנקציות

ועוד ועוד ועוד...

כל עוד יש אנשים שלא רוצים להתגייס למקות שיש חוק שדורש זאת, הצבא והממשלה לא עושים את העבודה שלהם.

אין זה מתפקידו של העם להגן על עצמו? אז מי אתה רוצה שיגן עלינו? איסלנדים?

הרעיון שלך יפה מאוד בתאוריה, הוא פשוט אוטופי ולא מתאים למדינה שלנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אגיד מראש שאני מצטער אבל מה שאני כותב זה גם לא תשובה לשאלה המקורית של מי שהתחיל את הנושא וגם יכול להיות שהוא כבר לא קורא אותו אחרי כל השטויות שקרו פה מאז שהוא התחיל את הנושא אבל..

אני משרת בחיל הים, ואני רוצה להשוות לך לרגע בין חובלים לצוללות רק שתהיה מודע להבדלים.

השירות הסדיר של חובל מתחיל כ2.5 לאחר גיוסו במידה והוא מסיים את הקורס. התפקיד של החובל בשירות הסדיר שלו הוא מפקד. מפקד נטו. אתה תהיה אחראי על חבורה של חיילים (רוב הסיכויים על סטי"ל.. יש גם על דבורים/דבורות וקצת על צוללות) סדירים שחלקם הגדול לא יאהב אותך מכל מיני סיבות, בעיקר בגלל שאתה המפקד שלהם.

התפקיד שלך כמפקד וקצין עושה את השירות שלך (שהולך להיות לעוד ארבע שנים מסיום הקורס) לשירות מסוג אחר מרוב הדברים שצהל מציע למלש"בים (שונה מאוד מטיס, למרות שאוהבים להשוות.. טייס אחראי על עצמו ועל המטוס שלו ולא על חבורה של חיילים). זה שירות שלא מתאים להרבה אנשים מכל מיני סיבות שאני לא אכנס אליהם. רוב האנשים שמסיימים את הקורס נהנים מהשירות שלהם, אבל אלה בעצם האנשים שנמצאו מתאימים. הרבה מהאנשים שנופלים מהקורס נופלים בגלל בעיות בקטע הפיקודי, שהם לא מתאימים לתפקיד. הרבה מהאנשים שחותמים ויתור חותמים בגלל שהם הבינו איזה סוג של שירות מצפה להם, וחבל שהם הבינו את זה רק בתוך הקורס.

ההתנדבות לצוללות גם כוללת קורס ארוך ושירות קבע, אך השירות עצמו שונה לגמרי. החשיבה של החובלים היא חשיבה אינדיבידואליסטית מאוד, בעוד שבצוללות גישה הפוכה היא יותר נפוצה. השירות וגם הקורס בצוללות זה שירות שהוא כחלק מצוות מאוד מגובש שאמור לעבוד ביחד בתנאים קשים, זה משהו שהרבה אנשים קוראים לו "הווי צבאי" בעצם.

דבר קטן על צוללות שאולי לא ידעת אתה וגם הרבה אחרים, ואם מישהו היה רואה אותי כותב את זה הייתי חוטף על הראש. בתור קרביים יש לחיילים המשרתים בצוללות תנאי שירות טובים מבחינת יציאות וחופשות. אני לא אפרט כי שום דבר לא מובטח אבל שוב בהשוואה לחיילים לוחמים בשאר צה"ל יש פה יתרון מסוים.

כמה נקודות שאולי אתה כבר יודע אבל אני אציין בכל מקרה.

חובל עושה קורס של שנתיים וארבעה חודשים שכולל 3/4 תואר ראשון (שאר התואר מתבצע בהמשך השירות). מסיים בדרגת סג"מ (או יותר גבוה אם התחיל עם פז"מ מסוים) ומשרת ארבע שנים מסיום הקורס.

צוללן עושה קורס של שנה ושמונה חודשים ומסיים כסמל. עושה שירות של עוד שנתיים וחצי מסיום הקורס עד כמה שאני יודע (שמישהו יתקן אותי? אני באמת לא בטוח).

שני התפקידים האלה שונים מהותית מלהיות בממר"מ כמובן.

הרבה ציינו פה "להסתדר בחיים" או "לתרום לצבא הכי הרבה שאפשר" .. אני אלך על גישה שונה.

תלך על מה שמתאים לך.

מתאים לך לשבת ארבע שנים (או יותר? מה זה הקבע המטורף הזה של ממר"מ?) על כסא מול מסך?

מתאים לך להיות מפקד על חיילים בספינה? הרבה אחרויות וחשיבות עצמית?

מתאים לך להיות חלק מצוות לוחמים על צוללת, כלי שלא קל לשרת עליו אך ההרגשה זה משהו אחר?

השאלה היא מה מתאים לך.

אני אולי גורם לצוללות להשמע כדבר הטוב ביותר, אבל זה רק מה שאני הייתי מחליט אם הייתי במקומך. אתה צריך להחליט בעצמך ולא לתת לאנשים להשפיע עליך יותר מדי. בסופו של דבר מי שיתמודד עם ההחלטה הזאת זה אתה.

למען הסר ספק, אני לא חובל, לא צוללן ובטח שלא ממר"מניק :cool2:

בהצלחה בשירות, ובחיים בכלליות .. ולילה טוב :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חח תתפלא אבל אני עדיין עוקב אחרי הנושא.

קודם כל תודה רבה לך על התגובה המפורטת, הסברת לי כמה דברים שלא ידעתי לפני כן.

דבר שני .. אני עוד לא כ"כ סגור על עצמי. חבל שאני אקח החלטות חשובות כרגע מבלי לדעת את כל החומר,

אני עוד אשב ואקרא ואשאל כל מה שצריך בשביל להגיע להחלטה הכי נכונה מבחינתי ..

אני מקווה שבסופו של דבר זאת באמת תהיה ההחלטה הנכונה,

בכל אופן .. תודה, שבוע טוב ולילה טוב :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.אחרי שאתה מסיים את הקורס יש לך לפחות 10 יחידות להשתבץ אליהן ואתה מדרג אותן (בדרך כלל מקבלים 1-3) לעומת גאמא שאז אתה תקוע בגלילות כל הזמן ויש שם די הרבה יצורים בקורס לעומת ממרם שבגלל שהמבחנים קלים מאוד אז יש הרבה אנשים סבבה

לא מדוייק. הקורסים בגלילות אבל אחר כך יש עוד בסיסים ולא כולם משרתים בגלילות. חוץ מזה שאתה "תקוע" הרבה פחות זמן (בגלל שבאים עם ידע מוקדם הקורסים קצרים יותר וגם הקבע ברוב המקרים קצר משמעותית משל ממר"ם).

וגם לגבי האנשים זה לא בדיוק נכון. גם בגאמא יש אחלה אנשים ואפילו בנות. דווקא בגלל שעוברים מיונים ארוכים האנשים איכותיים.

(כל מה שאני כותב הוא על סמך מה שאני יודע ומה שאמרו לנו. אני מתגייס לגאמא בדצמבר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...