השארת טיפ במסעדה - עמוד 9 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

השארת טיפ במסעדה

Nemesis

Recommended Posts

אתמול לדוגמא נתקלתי גם במשהו די חצוף - היייתי במסיבה סגורה ( קבוצה של בנות שהשתחררו ושכרו מקום) שהיה בה אלכוהול חופשי, מה שבאמת היה שם, שהברמנים פשוט סירבו להגיש למי שלא שם להם טיפ וגם התלוננו על הגודל של הטיפים - לדוגמא אחרי יותר מחצי שעה של לחכות לשרות, הבר מן פשוט סירב להגיש כי לא שמנו לו טיפ, ושהוצאנו אחד הוא התלונן שהוא קטן מידי וסירב להגיש מקום להגיד תודה ששמים לו משהו ולעשות את העבודה שמשלמים לו עליה. ולאט לאט אם הערב זה התדרדר עד לרמה ששביקשתי כוס מים, הדבר הכי פשוט שאפשר לבקש במסיבה, ביקשו ממני לשים על זה 5 שקלים טיפ לא ביקשו טיפ aka הביאו את הכוס טיפים ורצו שאני ישים בה משהו, אלה דרשו אותו כתשלום ומראש ואם סכום מסוים! מילא מחיר, אבל פשוט טיפ.

מילא הבר מנים היו מקצועים והיו עושים עבודה טובה / מביאים דברים מהר אבל הבר מנים בכלל לא ידעו מה הם עושים - אחד מהם אפילו לא ידע איך לפתוח את הקופה!

אוי התאוות בצע :bash: זה נשמע כבר כמו שוחד ולא טיפ .....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 143
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אתמול לדוגמא נתקלתי גם במשהו די חצוף - היייתי במסיבה סגורה ( קבוצה של בנות שהשתחררו ושכרו מקום) שהיה בה אלכוהול חופשי, מה שבאמת היה שם, שהברמנים פשוט סירבו להגיש למי שלא שם להם טיפ וגם התלוננו על הגודל של הטיפים - לדוגמא אחרי יותר מחצי שעה של לחכות לשרות, הבר מן פשוט סירב להגיש כי לא שמנו לו טיפ, ושהוצאנו אחד הוא התלונן שהוא קטן מידי וסירב להגיש מקום להגיד תודה ששמים לו משהו ולעשות את העבודה שמשלמים לו עליה. ולאט לאט אם הערב זה התדרדר עד לרמה ששביקשתי כוס מים, הדבר הכי פשוט שאפשר לבקש במסיבה, ביקשו ממני לשים על זה 5 שקלים טיפ לא ביקשו טיפ aka הביאו את הכוס טיפים ורצו שאני ישים בה משהו, אלה דרשו אותו כתשלום ומראש ואם סכום מסוים! מילא מחיר, אבל פשוט טיפ.

מילא הבר מנים היו מקצועים והיו עושים עבודה טובה / מביאים דברים מהר אבל הבר מנים בכלל לא ידעו מה הם עושים - אחד מהם אפילו לא ידע איך לפתוח את הקופה!

מדובר בערסים קטנים, לא ברמנים. או שפשוט לא שילמו להם שכר והבטיחו להם יאמבה טיפים. באולמות אירועים חוקיים לגמרי, עם הפקה ובולשיט, זה אותו דבר! הם לא רוצים לשלם משכורת ומצפים ממך שתחיה על טיפים. דוגרי, מרבית האנשים בתחום עובדים בשביל הפוטנציאל הרווחי, בגלל הטיפים, אין מה לעשות. כשאין לך השכלה זה הסיכוי היחיד שלך להרוויח מעל המינימום. אני לא מאשימה אותם, אבל טיפ בכל מחיר זה מגעיל, ואם לא משלמים שכר בסיס - אל תעבוד שם.

אתה שילמת כניסה והובטח לך שתיה חינם, חינם זה אומר שאתה לא מחוייב לתת לאף אחד טיפ. החברה' האלו קיוו שהם יקבלו טיפים כמו שהם מקבלים בחתונות ואז ראו שבאו ילדים בגיל שלך ואמרו "אלו לא יתנו לנו שקל! אנחנו לא ניתן להם אף טיפה בלי טיפ!", מה שמאד מגעיל.

ברמנתי במסיבה סגורה, עם שתיה חופשית, קיבלתי לאותו ערב שכר של 150ש"ח. האידיוט שהזמין אותה היה אידיוט. לא קנה כלום חוץ מכמה ארגזי וודקה וגזוז, 2 טקילות, 1 ייגר ו-1 באד . את השתיה הטובה חילק לחברים שלו, ואז אנשים אחרים שלא קיבלו התעצבנו והיה ברדק. אם זה לא מספיק, הקוקסינל הזה עוד אסר עליי לשים כוס טיפים, כאילו מפריע לו... צחקו צחקו, היו לקוחות ששאלו אותי היכן כוס הטיפים. אמרתי שהמארגן אסר. הציעו לי טיפ ככה, מתחת לשולחן, אמרתי שאסור וזהו. בסוף הכל יצא לטובה. דמי הכניסה לא כיסו את העלות של המסיבה והאידיוט היה צרייך לתת לנו את מה שנשאר מהוודקה והרדבול ולשלם לנו עוד כסף מהכיס שלו, כולל עוד 150 שקל טיפ בשבילי (הבעל בית סחט ממנו, איש טוב). הדפקט רצה להרוויח כסף מזה, יצא שהפסיד. מגיע לו.

האמת, אני בעד להוציא "תו חברתי" למסעדות, בתי קפה ובארים אשר כן מקיימים את החוק בנושא העסקה, שעות נוספות, שכר מינימום, זכויות סוציאליות, קופות גמל וכמובן, גישה לנכים. אם היה תו כזה למקומות בילוי, הייתי הולכת רק לשם ולא הייתי דורכת רגל במקום שזה לא קיים בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שיטה שלמדתי מחבר שלי: להתחיל עם סכום מסוים לטיפ, נגיד 10% או 10 שקל, ולהתחיל להוריד אותו כול פעם שהמלצר/מלצרית עושים משהו לא טוב.

חבר שלך ראה 3rd rock from the sun במקרה? :)

האמת, אני בעד להוציא "תו חברתי" למסעדות, בתי קפה ובארים אשר כן מקיימים את החוק בנושא העסקה, שעות נוספות, שכר מינימום, זכויות סוציאליות, קופות גמל וכמובן, גישה לנכים. אם היה תו כזה למקומות בילוי, הייתי הולכת רק לשם ולא הייתי דורכת רגל במקום שזה לא קיים בו.

נראה לי שנוער מרץ התחיל עם דבר כזה פעם. אין לי מושג מה יצא מזה.

היו גם רבנים שהציעו שעל מנת שמסעדה תקבל תעודת כשרות, היא תהיה צריכה להיות כשרה "חברתית".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבר שלך ראה 3rd rock from the sun במקרה?

פרק גדול :xyxthumbs:

מרבית האנשים בתחום עובדים בשביל הפוטנציאל הרווחי, בגלל הטיפים, אין מה לעשות. כשאין לך השכלה זה הסיכוי היחיד שלך להרוויח מעל המינימום. אני לא מאשימה אותם,

יש עבודות אחרות פשוט שישראלים לא אוהבים אותם אז הם הולכים למלצרות כי זה עבודה יחסית "נקיה"

אני לדוגמה מרוויח מעל שכר המינימום הבעיה שבמקום לעבוד במיקצוע שלי שזה מדריך חדר

ולקבל קרוב למינימום ברוב חדרי הכושר אני עובד בעבודות "מלוכלכות"

ברמנתי במסיבה סגורה, עם שתיה חופשית, קיבלתי לאותו ערב שכר של 150ש"ח

את צריכה להשיג עבודות יותר נורמליות או ללמוד לקחת יותר כסף

היו לקוחות ששאלו אותי היכן כוס הטיפים. אמרתי שהמארגן אסר. הציעו לי טיפ ככה, מתחת לשולחן, אמרתי שאסור וזהו

למה את שמה עליו?

נותנים לך כסף תיקחי

שנותנים לי טיפ בגינון לפעמים (זה קורה לפעמים בעבודות גדולות) -אני לוקח בלי בושה

למרות שיש לי משכורת קבוע מאחי

תתחילי להיות "ישראלית"

אנחנו לא בדיוק ביפן אם כל החוקים המוסרים החזקים שם

תחשבי על זה שאת יוצאת לעבוד את רוצה להרוויח

אני פעם גם הייתי דפוק בעניין אבל למדתי איך להוציא כסף מאנשים

טוב מי פרסים לא -אני לא עד כדי קח מוכשר ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי אמר שאני חכם בדיוק ?

יש לי פשוט נסיון בלקבל סכומי מינימום וליצמד לעבודות מקובלות

למרות שזה לא הצעיד אותי קדימה בגרוש

היום אני מרוויח משכורת סבירה

עדיין לא משכורת ממוצאת במשק אבל גם לא משכורת רעב

ומינימום זה משכורת רעב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קרירין, אם אתה כל כך חכם, למה שלא תפסיק לרגע להאיר אותנו בחוכמתך הזוהרת, ותממש את הטיפים שלך על עצמך?

הוא לא יכול לממש את הטיפים, הוא לא הלך לארוע של קרוב משפחה שלו בשביל לא לשים מעטפה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קרירין, המיסוי על הרכבים ירד - אולי תקנה לעצמך טנדר ותגור בו ואז לא תצתרך לנעול את עצמך יותר בשירותים ולשמוע את אמא שלך דופקת מהצד השני "מה אתה עושה שם?! אתה נוגע בעצמך! ילד מלוכלך שכמוך!".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...