ד"ר רון פאול ממשיך לסחוב את הציבור אחריו ! - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ד"ר רון פאול ממשיך לסחוב את הציבור אחריו !

kill_b7

Recommended Posts

• תגובות 51
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

3. הדעות שלו כלפי בעיתיות מאוד. כמובן שאנחנו מדינה ריבונית וכו' אבל אנחנו תלויים בארה"ב יותר ממה שנדמה לך, ראשית במישור הכלכלי, אבל גם בצבאי ובמדיני. הכנסת אדם בעל דעות שמאליות- ועל פי אמות מידה של הארץ שמאלניות רדיקליות, לבית הלבן- שהוא יכתיב מדיניות תמיכה בנו ובפלשתינים.. זה כמו לשים את אורי אבנרי ממונה על תקציב הבטחון.

אתה טועה לחשוב שהוא בעל דעות שמאלניות למעשה הוא מייצג את הימין המסורתי הישן בארה"ב הכי טוב מבין המעומדים הרפובליקנים.

יחד עם זאת אני לא רואה שום סיבה שמישהו בישראל ירצה שהוא ישב בבית הלבן, טוב לנו יותר עם הממשל הנוכחי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי מושג מי זה הרון פאול הזה, אבל ג'וליאני תותח ניהולי והוא הוכיח את זה בצורה פנומנלית בניו יורק.

אין לו כלום, הוא מיף אין שום דבר משמעותי שהוא עשה. רק בעיות הוא גרם ורוצה לגרום. דוגמאות? הברברן הזה רק מדבר על 9/11 אתה יודע בכלל מה ההקשר שלו ל9/11? בזה שהוא גרם למאות כבאים לההירג ולא רצה לקבור את הגופות שלהם והכל בשביל רווח כספי שלא לדבר על כל הרווח הכספי שהוא הכניס אחרי האירוע. הבן אדם לא שווה כלום ואין לו סיכוי לזכות. רק התקשורת "השמרנית" יותר נכון של הneocons תומכת בו.

אתה טועה לחשוב שהוא בעל דעות שמאלניות למעשה הוא מייצג את הימין המסורתי הישן בארה"ב הכי טוב מבין המעומדים הרפובליקנים.

יחד עם זאת אני לא רואה שום סיבה שמישהו בישראל ירצה שהוא ישב בבית הלבן, טוב לנו יותר עם הממשל הנוכחי.

אם אתה אומר שפצצה באיראן ואפגניסטאן,מירוץ גרעיני באזורינו,מלחמות ועימותים,מתח צבאי וזה רק חלק מהדברים טובים לנו אני לא רוצה לדעת מה זה גרוע בשבילך.אלו רק חלק הדברים שנגרמו ישירות מהתערבות השלטון האמרקני בכמה עשורים האחרונים באזורינו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

תומך במה?

תומך בזה שהוא מאשים את בהכל, החל מטרור ועד מחירי הנפט?

איפה את זה הוא אמר?

הוא תומך שמדיניות חוץ שלא מתערבת. אני חושב שהוא מאשים את ארצות הברית במחירי הנפט.

אם זה אומר גם את - אז מילא... למה אתה חושב שמחירי הנפט גבוהים? לא בגלל המדיניות האמריקאית במפרץ?

תומך בזה שהוא רוצה לסגור את הברז לישראל מבכל בחינה?

אני לא חושב שזה

תומך בזה שהוא מתנגד בסנאט נגד גינויים לטובת מדינת ישראל? הבן אדם נאם חצי שעה נגד ההצעה לגנות את החיזבאלה על ההתקפה נגד מדינת ביולי שעבר.

תומך בזה שהוא רוצה לפרק את כל הלובי לענייני מזה"ת?

הבן אדם נגד התערבות במדיניות של מדינות אחרות - הוא לא נגד - הוא לטובת אי התערבות בישראל ובכלל.

ולכן הוא מצביע בכל הזדמנות נגד קביעת מדיניות כלפי מדינות אחרות - אם זה אומר לגנות את חיזבאללה, לתמוך כלכלית בישראל וכו'.

מצד שני גם עם נמחוק את ביירות הוא לא יגנה את ישראל - למה? כי הוא תומך באי-התערבות במדיניות של מדינות אחרות.

נכון שזה פחות 2.8 מיליארד דולר לשנה מתקציב הביטחון - אבל הכסף הזה יקנה יותר חופש ישראלי - גם במסחר צבאי - כי הוא לא יתנגד שנמכור

מטוסים לסין או הודו (עסקאות של מיליארדים שהאמריקאים הטילו עליהם וטו).

חוץ מזה לאיזה דבר טוב הובילה מדיניות החוץ של בוש? למיליון עיראקים ואלפי חיילים אמריקאים הרוגים ב-4 שנים של מלחמה פושעת בשביל נפט?

לזה שלארה"ב אין אמינות כיום - לזה שגם אם איראן תנסה להשיג גרעיני - אף אחד כבר לא נותן קרדיט לארה"ב לפעול בנושא אחרי הפיאסקו עם עיראק - על זה שארה"ב בחובות של 60 טריליון דולר ומכניסה עוד 10 מיליארד דולר בחודש לחובות רק מהמלחמה בעיראק... המעצמה שתומכת בנו מתמוטטת אם אתה לא שם לב...

יש דברים שבהם אני לא תומך ברון פאול... אבל הם קשורים יותר למדיניות הפנים - הרעיון של ממשלה קטנה ושל חוספר פיקוח ממשלתי.

אבל זה כבר דברים שצריכים לעניין את האמריקאים. לדעתי הוא המועמד הטוב ביותר שהם יכולים לבחור בו בגדול. פרט לנושאי פנים כאלה ואחרים (אף אחד לא מושלם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למכור מה? לפחות חצי מהטכנולוגיה הצבאית שלנו פותחה במימון אמריקאי.. :screwy:

ואיך בדיוק תקנה כלי תחמושת וחלפים מארה"ב בלי כספי הסיוע? בלי שלושת אלה הצבא יתפורר.

אז נקנה ציוד מרוסיה. נפתח במימון רוסיה. נמכור כלי למי שאנחנו רוצים ולא נבטל עסקאות של מיליארדים בגלל לחץ אמריקאי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנשק האמריקאי בד"כ מתקדם יותר.

למה שרוסיה תממן את הפיתוחים שלנו? זה יקרה רק אם ניתן להם למכור אותם אח"כ. ולמי הם מוכרים נשק? לסוריה ולאיראן, למשל. אתה רוצה לספק נשק למדינות שבבירור עוינות אותנו?

ולחץ אמריקאי עדיין ישאר. "רוצים למכור מטוסי אייווקס להודו ולהתחרות בנו? אין בעיה, לא נוכל לעצור אתכם. אה, שכחנו לומר, המחיר של כל F-35 עלה בעוד עשרה מיליון דולר. מה אמרתם שוב על מכירת הפלקון להודו?"

כשהפחדנים באירופה יתקפלו תחת הלחץ הערבי כדי להציל את עצמם מטרור לעוד כמה שנים, מי אתם חושבים יעצור את הקריאות לחרם על פרט לארה"ב? מיקרונזיה?

הסיוע הצבאי האמרקני מהווה אחוז לא כל כך גדול מהתקציב של צה"ל.

20-25% זה לא גדול? זה אחוז גדול מאוד.

במה לקנות? בכסף. מאיפה כסף? מהתקציב ומהעיסקאות השונות.

ואם האמריקאים לא יסכימו למכור לנו? ואם הם יסכימו למכור, אבל רק במחיר גבוה יותר? ואם הם יסכימו למכור, אבל שנים אחרי מה שהיינו מקבלים לו היו נשמרים היחסים הקרובים בין וארה"ב? ואם הם יסכימו למכור, אבל ימכרו במקביל את אותו הציוד גם לאויבינו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיוע האמריקאי מהווה 3.5 אחוז בערך מתקציב 2008.

זה לא משהו מזערי - אבל זה לא משהו שאי אפשר להסתדר בלעדיו. בעיקר ששנה שעברה הסתיימה עם עודף תקציבי של 11 מיליארד שקל (שזה הפתעה - 2.8 מיליארד דולר בערך - או הסיוע האמריקאי כולו).

הרעיון לבטל את הסיוע האמריקאי כבר עלה בעבר ואני חושב שאפילו נתניהו דיבר בחיוב על הרעיון בשעתו.

ולגבי פיתוח עם האמריקאיים - החברות האמריקאיות הם לא ממשלתיות. יתרה מכך - לוקהיד מארטין למשל שהיא אחת החברות הגדולות שעובדת עם היא בכלל קנדית אם אני לא טועה. בכל מקרה אני לא חושב שהקשרים האלה עם ארה"ב יפגעו. וטכנולוגיות שארצות הברית לא תאפשר לישראל ליצא למדינות אחרות יתקזזו בעיסקאות שארצות הברית לא מרשה לישראל לעשות כמו הודו וסין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה היה כ"כ פשוט, כבר היינו מוותרים על הסיוע האמריקאי מזמן.

נתניהו לא רק דיבר - הוא גם עשה. הסיוע האזרחי בוטל וחצי ממנו עבר לסיוע הצבאי. תחשוב מה יקרה כשנאלץ לקצץ 3.5% מהתקציב (לא כולל ביטחון) רק כדי לשמור על תקציב הביטחון ברמתו הנוכחית. אפשר לעשות את זה ע"י קיצוץ רוחבי של 10% בכל משרדי הממשלה. 10% זה המון.

עודף תקציבי? מה, אתה חושב שהכסף הזה נעלם? הוא עובר לתקציב השנה הבאה.

אף חברה אמריקאית שמתעסקת בתחום הביטחוני לא יכולה להפליץ בלי אישור הממשל. ולוקהיד? חברה אמריקאית. תבדוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רון בעיקרון "פשוט" רוצה להחזיר את ארה"ב למצב של טרום-מלחה"ע ה1(ואפשר לומר גם ה2) - מדינה בדלנית, לא אימפריה.

האם זה טוב? האם זה נכון? האמת? לא יודע - לא נראה לי.

בעצם - ראינו מה קרה במלחה"ע ה-2 - אמריקה בדלנית זה לא טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא נכנס לריב שלכם, כי זה לא מעניין אותי. אבל הנה שתי עובדות שאם אחרי קריאתן תומכי הפול הזה לא יבינו שהוא הרסני בשבילנו, הם כבר לא ישנו את דעתם ואז חבל על הזמן של אלה שמדברים איתם בדיון הזה.

1. למעלה מ70 אחוז מתקציב הרכש של צה"ל מגיע מהסיוע האמריקני, ואני לא מנחש את זה כמו כל השאר פה. אני שרתתי באגף התקציבים.

זה אומר שבלי הסיוע, הצבא שלנו יהפוך לאט לאט לצבא הסורי, עם ציוד מיושן ומנוון.

2. ברגע שאירן תשיג פצצת אטום, המזה"ת נכנס למה שנקרא - מאזן האימה. מאזן האימה, למי שלא יודע, ולפי סגנון הכתיבה של פותח הדיון, אני בספק אם הוא יודע, הוא מצב ששרר לפני מלחמת העולם הראשונה, לפני מלחמת העולם השניה, ובמשך כל המלחמה הקרה. ממצב כזה יוצאים באחת משתי צורות

א. מלחמה טוטאלית וסופנית.

ב. פרוק וכניעה מרצון של אחד הצדדים.

במלחמות העולם הראשונה והשניה זה נגמר במלחמה, במלחמה הקרה זה נגמר בפרוק ברית המועצות.

הבעיה היא, שבניגוד לצדדים הלוחמים בשתי המלחמות, ובניגוד לברה"מ, אנחנו מדינה קטנה מאד, שבמצב של מלחמה סופנית יכולה להחזיק אולי חודשיים. אנחנו לא נצא ממצב כזה על הרגליים.

תקראו, תבינו, ואם לא תשנו את דעתכם, אולי הגיע הזמן להתאבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה כולכם מדברים על התקציב של הסיוע האמריקאני במספרים ? אולי לצבא זה איזה 3 מיליארד בחודש.

אבל אף אחד לא יודע כמה באמת הלוואות וערבונות וכספים מתחת לשולחן הם מעבירים אלינו ואני חושב שבלי ההגנה של ארצות הברית

כל מדינות ערב ינסו לפתוח במלחמה נגדנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. למעלה מ70 אחוז מתקציב הרכש של צה"ל מגיע מהסיוע האמריקני, ואני לא מנחש את זה כמו כל השאר פה. אני שרתתי באגף התקציבים.

זה אומר שבלי הסיוע, הצבא שלנו יהפוך לאט לאט לצבא הסורי, עם ציוד מיושן ומנוון.

כנראה להסיק מסקנות לא לימדו אותך בצה"ל, רק לקרוא נתונים. מאיפה המסקנה הזאת שנהפוך לצבא הסורי?

הנה העובדות - הסיוע האמריקאי הוא 2.8 מיליאד ודלר שהם כ 3.5% מתקציב המדינה. כיוון ש_כל_ הסיוע האמריקאי הולך לתקציב הרכש של צה"ל (כי ארה"ב מתנה אותו רק לרכישות בארה"ב) הוא אכן מהווה 70% ממנו. ולכן כשכל הכסף שם זה נראה כאילו הוא מחזיק את ביטחון המדינה - המציאות לעומת זו הוא שזה עדיין 3.5 מתקציב המדינה. 3.5 אחוז שימצאו להם תחליף אם הם לא יגיעו מארה"ב.

שנה שעברה היה 11 מיליארד שקל עודף בתקציב שזה אותו סכום כסף - זה גם יכול להיות 70% מתקציב הרכש של צה"ל ל-2008 - הנה פתרת את בעיית הסיוע האמריקאי ל 2008. ונגיד גם בלי עודף במיסים - זה פשוט אומר לקצץ 3.5% בתקציב כל משרדי הממשלה - והנה שוב פעם 70% מתקציב הרכש של צה"ל חזר.

בקיצור החיים שלנו לא תלויים בכסף הזה ובטח שלא נהפוך להיות הצבא הסורי.

2. ברגע שאירן תשיג פצצת אטום, המזה"ת נכנס למה שנקרא - מאזן האימה. מאזן האימה, למי שלא יודע, ולפי סגנון הכתיבה של פותח הדיון, אני בספק אם הוא יודע, הוא מצב ששרר לפני מלחמת העולם הראשונה, לפני מלחמת העולם השניה, ובמשך כל המלחמה הקרה. ממצב כזה יוצאים באחת משתי צורות

א. מלחמה טוטאלית וסופנית.

ב. פרוק וכניעה מרצון של אחד הצדדים.

במלחמות העולם הראשונה והשניה זה נגמר במלחמה, במלחמה הקרה זה נגמר בפרוק ברית המועצות.

הבעיה היא, שבניגוד לצדדים הלוחמים בשתי המלחמות, ובניגוד לברה"מ, אנחנו מדינה קטנה מאד, שבמצב של מלחמה סופנית יכולה להחזיק אולי חודשיים. אנחנו לא נצא ממצב כזה על הרגליים.

ברור לך שאף אחד בעולם לא יצא ממצב כזה על הרגליים? אתה מדבר על מלחמת עולם שלישית עם נשק גרעיני... מחזיקה בנשק גרעיני.

כל מדינה שתתקוף את כזה לוקח בחשבון זה סופו... אף אחד לא בוחר בהשמדה טוטאלית שכוללת את עצמו - וזה גם הסיבה למה המלחמה הקרה נשארה קרה בניגוד לראשונה והשניה.

הבעיה בנשק גרעיני איראני היא לא האופציה שהם ישתמשו בו.

זה לא ברירת מחדל שלאיראן לא יהיה גרעיני - ואני לא חושב שזה מובן מאליו שיהיה להם. גם בדרכים דיפלומטיות.

איראן צריכה אנרגיה חליפית... המציאות היא שיש להם מחסור בדלק - עד כדי כך שחודש שעבר הם הגבילו את כמות הדלק שניתן לתדלק.

איראן היא מדינה שעומדת לפני משבר אנרגיה - ההפט נגמר והדרישה אליו לא יורדת - וברוב איראן תיהיה יבואנית של נפט למרות היותה מדינת המפרץ הפרסי.

אנרגיה גרעינית היא בתכלס - זכותה של איראן - כל עוד היא תעמוד בפיקוח האו"ם - עם הסנקציות מספיק ילחצו את איראן היא תיהיה חייבת להיות שקופה לחלוטין ולאפשר לפקחי האום לבקר את כל התוכנית הגרעינית שלה. בתקווה אם וכשאיראן תסטה למסלול גרעיני צבאי סוכנויות מודיעין זרות יעלו על הנושא - ומן הסתם כשזה יקרה אז הסוכנות לפיקוח על אנרגיה אטומית תדע מזה (יש לה שת"פ מתמיד עם גורמי מודיעין) ומשם הדברים יועברו למועצת הבטחון שוב ומשם לפעולות שיהיה להם תוקף - לא כמו עכשיו שלארה"ב וישראל אין באמת יותר מידי במה להאחז להציג ולסוכנות לפיקוח על אנרגיה אטומית. והסוכנות לפיקוח על אנרגיה אטומית אומרת בעצמה שאין שום מידע ממשי שמצביע על כוונות איראניות כאלה - ואני מאמין להם - כי ממילא שלב צבאי צריך להגיע רק אחרי כמה שנים של העשרת אורניום שרק התחילה ואפילו לא הגיע לרמה כזאת שהיא יכולה לשמש ליצור אנרגיה...

[br]פורסם בתאריך: 25.09.2007 בשעה 18:20:43

למה כולכם מדברים על התקציב של הסיוע האמריקאני במספרים ? אולי לצבא זה איזה 3 מיליארד בחודש.

אבל אף אחד לא יודע כמה באמת הלוואות וערבונות וכספים מתחת לשולחן הם מעבירים אלינו ואני חושב שבלי ההגנה של ארצות הברית

מתחת לשולחן? מה אתה חושב שזה השוק השחור... הקונגרס האמריקאי צריך לאשר את הכסף הזה זה חלק מהתקציב של ארה"ב...

חוץ מזה הבעיה האמיתי איך שאני רואה אותה... הוא שרון פאול עלול להביא להפסקת הסיוע למצרים. וזה הבעיה האמיתית פה. יכול להיות שיש בזה צדדים חיובים כי הצבא המצרי במידה רבה בנוי על הכסף הזה - אבל - זה עלול להרע עוד יותר את מצבה של אוכלוסיית מצרים ולעורר גורמים קיצוניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה להסיק מסקנות לא לימדו אותך בצה"ל, רק לקרוא נתונים. מאיפה המסקנה הזאת שנהפוך לצבא הסורי?

הנה העובדות - הסיוע האמריקאי הוא 2.8 מיליאד ודלר שהם כ 3.5% מתקציב המדינה. כיוון ש_כל_ הסיוע האמריקאי הולך לתקציב הרכש של צה"ל (כי ארה"ב מתנה אותו רק לרכישות בארה"ב) הוא אכן מהווה 70% ממנו. ולכן כשכל הכסף שם זה נראה כאילו הוא מחזיק את ביטחון המדינה - המציאות לעומת זו הוא שזה עדיין 3.5 מתקציב המדינה. 3.5 אחוז שימצאו להם תחליף אם הם לא יגיעו מארה"ב.

שנה שעברה היה 11 מיליארד שקל עודף בתקציב שזה אותו סכום כסף - זה גם יכול להיות 70% מתקציב הרכש של צה"ל ל-2008 - הנה פתרת את בעיית הסיוע האמריקאי ל 2008. ונגיד גם בלי עודף במיסים - זה פשוט אומר לקצץ 3.5% בתקציב כל משרדי הממשלה - והנה שוב פעם 70% מתקציב הרכש של צה"ל חזר.

בקיצור החיים שלנו לא תלויים בכסף הזה ובטח שלא נהפוך להיות הצבא הסורי.

ברור לך שאף אחד בעולם לא יצא ממצב כזה על הרגליים? אתה מדבר על מלחמת עולם שלישית עם נשק גרעיני... מחזיקה בנשק גרעיני.

כל מדינה שתתקוף את כזה לוקח בחשבון זה סופו... אף אחד לא בוחר בהשמדה טוטאלית שכוללת את עצמו - וזה גם הסיבה למה המלחמה הקרה נשארה קרה בניגוד לראשונה והשניה.

הבעיה בנשק גרעיני איראני היא לא האופציה שהם ישתמשו בו.

זה לא ברירת מחדל שלאיראן לא יהיה גרעיני - ואני לא חושב שזה מובן מאליו שיהיה להם. גם בדרכים דיפלומטיות.

איראן צריכה אנרגיה חליפית... המציאות היא שיש להם מחסור בדלק - עד כדי כך שחודש שעבר הם הגבילו את כמות הדלק שניתן לתדלק.

איראן היא מדינה שעומדת לפני משבר אנרגיה - ההפט נגמר והדרישה אליו לא יורדת - וברוב איראן תיהיה יבואנית של נפט למרות היותה מדינת המפרץ הפרסי.

אנרגיה גרעינית היא בתכלס - זכותה של איראן - כל עוד היא תעמוד בפיקוח האו"ם - עם הסנקציות מספיק ילחצו את איראן היא תיהיה חייבת להיות שקופה לחלוטין ולאפשר לפקחי האום לבקר את כל התוכנית הגרעינית שלה. בתקווה אם וכשאיראן תסטה למסלול גרעיני צבאי סוכנויות מודיעין זרות יעלו על הנושא - ומן הסתם כשזה יקרה אז הסוכנות לפיקוח על אנרגיה אטומית תדע מזה (יש לה שת"פ מתמיד עם גורמי מודיעין) ומשם הדברים יועברו למועצת הבטחון שוב ומשם לפעולות שיהיה להם תוקף - לא כמו עכשיו שלארה"ב וישראל אין באמת יותר מידי במה להאחז להציג ולסוכנות לפיקוח על אנרגיה אטומית. והסוכנות לפיקוח על אנרגיה אטומית אומרת בעצמה שאין שום מידע ממשי שמצביע על כוונות איראניות כאלה - ואני מאמין להם - כי ממילא שלב צבאי צריך להגיע רק אחרי כמה שנים של העשרת אורניום שרק התחילה ואפילו לא הגיע לרמה כזאת שהיא יכולה לשמש ליצור אנרגיה...

[br]פורסם בתאריך: 25.09.2007 בשעה 18:20:43

מתחת לשולחן? מה אתה חושב שזה השוק השחור... הקונגרס האמריקאי צריך לאשר את הכסף הזה זה חלק מהתקציב של ארה"ב...

חוץ מזה הבעיה האמיתי איך שאני רואה אותה... הוא שרון פאול עלול להביא להפסקת הסיוע למצרים. וזה הבעיה האמיתית פה. יכול להיות שיש בזה צדדים חיובים כי הצבא המצרי במידה רבה בנוי על הכסף הזה - אבל - זה עלול להרע עוד יותר את מצבה של אוכלוסיית מצרים ולעורר גורמים קיצוניים.

קראתי והפנמתי. נחמד לראות מישהו שמדבר לעניין במקום להתחיל בהקנטות.

אני מקווה שאתה צודק בקשר לתוכנית הגרעין האירנית.

בקשר לכספים, בשנה שעברה כבר לא הייתי שם, ולכן אני לא יכול לסתור את מה שאמרת, אבל בשנים שכן הייתי, מעולם לא היה לנו רווח בסוף השנה. בשנה אחת גם היה לנו מינוס קטן. אולי השנה שעברה הייתה חריגה. קשה לי לראות את צה"ל ממשיך באותו קו בלי הסיוע האמריקני, בלי שנהיה חייבים לפגוע בתקציבים אחרים, כמו למשל תקציב החינוך או הבריאות, שגם הם חשובים. זאת בעיה, וכל זמן שאפשר להנות מהכסף האמריקני הזה (אפילו אם בסופו של דבר הוא חוזר עליהם), גם אם זה במחיר של כפיפות מסויימת לאמריקנים, אני חושב שזה כדאי.

מעבר לכך, כל זמן שהאמריקנים "בצד שלנו", ולא משנה מאיזה אינטרסים, המצב דיי דומה לילד הקטן שמשחק כדורגל במגרש לבד, אבל אתה יודע שאתה והחברים שלך לא יכולים להעיף אותו משם כי הוא יחזור אחרי חמש דקות עם אח שלו הגדול ושישה חברים שלו עם סכינים. אמריקה היא סוג של גב, אפילו שאף אחד לא באמת יודע אם הם יעמדו לצידנו במלחמה כוללת שעלולה לסכן גם אותם, וזה ללא ספק ירתיע מדינות כמו אירן מלהכנס למלחמה פתוחה איתנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפותח האשכול - אתה נשמע לי כמו הנ^%$צים הרוסים האלה שביצבצו לנו בזמן האחרון

תתבייש לך...מישהו צריך לבדוק אם בכלל אתה יהודי

שהרי אתה לא עוכר היחידי ששורץ לנו כאן בפורום (נקבה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"Pacifism is objectively pro-fascist. This is elementary common sense. If you hamper the war effort of one side, you automatically help out that of the other. Nor is there any real way of remaining outside such a war as the present one. In practice, 'he that is not with me is against me." -- George Orwell

גם ככה לא תחזיק מעמד בצורה הנוכחית שלה (ריבונות יהודית) הרבה זמן, אבל ברגע שארה"ב תדיר עצמה ממעורבות, הזמן הזה יהיה קצר משמעותית. הסיבה היחידה שישראל מתקיימת כיום היא ארה"ב שהיא דומיננטית באזור. עוד בלי לדבר על מאזן הרתעה, ללא ארה"ב, כל עוד לא מעניקה את זכות השיבה (ע"פ הערכות, עד ל-9 מליון פליטים פוטנציאלים שתינתן להם האפשרות לממש את הזכות), זה רק עניין של זמן עד שיוטל חרם על , ואם מישהו חושב שאיזושהי מדינה בעולם תקוף אצבע במידה וישראל תהיה מאוימת (למה לה?), אז הוא חי בפנטזיה.

[...]אני חושב שבלי ההגנה של ארצות הברית

אכן. ולא רק בשביל הכבוד/יוקרה - ההנחה הערבית תמיד היתה שישראל מתישהו תגיע לקודה הזאת.

ד"א, עפ"י גאלופ האחוזי תמיכה בו הם רק 4%.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...