השוואה בין 8800GTS ל- 2900XT | משהו לא מסתדר לי.. - עמוד 3 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

השוואה בין 8800GTS ל- 2900XT | משהו לא מסתדר לי..

D-j-d

Recommended Posts

• תגובות 73
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הבעיה של הפילטרים ב - HD2900XT נעוצה לא רק בדרייברים אלא גם בארכיטקטורת הכרטיס שמקצה מספר מועט של יחידות לעיבוד פילטרים.

זה לא נכון, הR600 כמו ה2-3 ליבות האחרונות של ATI משתמש בshader alu בשביל לבצע את החישובים הנוספים, הrender backend שלו לא עושה כלום.

לכן בדיפולט אין לו בכלל הקצאה של יחידות עיבוד, השאלה היא כמה יחידות עיבוד הדרייבר יכול להרשות לעצמו להקצות, בהתחשב שמנהל המשימות של הכרטיס עושה פרצדורה מורכבת בהרבה מאשר זה של הG80 הכל כרגע עניין של נסיון וטעיה, אין לי שמץ של מושג עד כמה זה ישתנה בעתיד אבל כרגע הכרטיס הזה לא מנוצל בגרוש. במצבים שהוא כן מנוצל כמו בדיקות סינטטיות מסויימות יש פער של מאות אחוזים לטובת הR600. זה כמובן לא מבטיח שהם יספיקו לשפר את הביצועים בזמן חיי הכרטיס בתור כרטיס High end אבל בהתחשב שעד עכשיו הדרייברים שיפרו את הביצועים שלו בכמעט 30% בחלק מהמקרים ל2900GT יש עתיד לא רע בתור כרטיס תקציבי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנו לי לפקס אותכם למה אתם יוצאים לי לתחומים שלא בישבילי חח

1. אני לא מתכוון לעשות שום OC על הכרטיס מסך.

2. כרגע אני קונה 8800GTS 640mb - השאלה זה אם להחליף ל 2900XT או לא ..

3. כן אני קונה מ KSP ואל תשגעו על הקטע הזה.

4. ההבדלים בחנות הזו בין 8800 ל 2900XT הוא הבדל של 100

5. אני עובד על מסך 19 אינץ ברזולוציה של 1024X1280 ולא משהו אחר.

עכשיו תמשיכו בדיון תוך כדי הסתמכות על הנתונים הללו.

אם אתה מחפש כרטיס שנותן לך ביצועים מעולים עם פילטרים(=איכות תמונה מעולה),זול יותר יחסית,שקט הרבה יותר ולא אוכל לך את חשבון החשמל.

אז ה8800GTS 640 הכרטיס בשבילך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בואי נסיים את זה ככה

חסרונות ויתרונות סבבה

חסרונות-ה2900 מתחמם יותר ומוציא יותר רעש וכמו כן שואב יותר חשמל מ8800GTS

ו....בעיקרון זהו אין יותר חסרונות(אין לו בעיות עם פילטרים כי ראיתי בנצ'ים שלו עם גירסת דרייבר 7.6 עם ANISO 4X וAA 16X הוא עדין אככל את GTS640 והתקרב לGTX)

עכשיו היתרונות-יש לו כרטיס קול מובנה בשביל הHDMI לא נחוץ למסך של הקונה אבל תמיד טוב שיש לך תדע

יצא לו עד עכשיו רק 3 דריברים הכי עדכני זה 7.6 ועם כל דרייבר ודרייבר יש שיפור של 5-10 אחוז בביצועים שזה משהו מאוד משמעותי לעומת זאת

לא יצאו יותר דריברים ל GTS640 שישפרו את הביצועים שלו זהו הם הגיעו למקס'

שכחתם בכלל מחביילת המשחקים הענקית שה 2900 כוללת משחקים בשווי של 500 שקל!!!

בסיקור באתר כתבו שיש לו את טכנולוגיית הטסלזיישן או משהו שבמשחקים בעתיד הולכים להשתמש בו נרחבות ולGTS אין כזהה דבר בכלל

כתוב שמשחקי העתיד של DX 10 הולכים להשתמש בזה

ולא אל תכניסו לפה את בעייית הפילטרים אלא עם כן ראיתם בנצ'ים עם דריברים 7.6 אז תביאו לפה בנצ' עובדתי ולא סתם דברים מהעבר.

ונ.ב. ממתי האתר פודג'לה הזה לא מהימן?? רק בגלל שזה לא מתאים לדעה שלך??? אבל לשאר מיליוני הגולשים בעולם הוא דיי מהימן אז תסיקו מסקנות לבד

אני לא פאנבוי של אף אחד אני רואה עובדות ומציג אותם כמו שהם ולא לפי שמועות או דעות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

FUDZILA מעולם לא היה אתר אמין.

לא כל דרייבר ל - HD2900XT שיפר 5-10% בביצועים ובכל משחק.

מי אמר שה - TESSALATION תתפוס בכלל והולכת להיות מנוצלת בעתיד ע"י מפתחי המשחקים ?

לכרטיס הזה אין כרטיס קול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי אמר שה - TESSALATION תתפוס בכלל והולכת להיות מנוצלת בעתיד ע"י מפתחי המשחקים ?

כולם, הדבר הזה מבוקש כבר כמה שנים וכבר נכנס לDX11, השאלה היא כמה משחקים בזמן תחולת החיים של ה2900XT ישתמשו בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני תמיד מופתע איך בוחנים כרטיסים כאלו לפי משחקי DX9 בפורום ובכלל

פותח הדיון המבחנים היום במשחקים לכרטיסים האלו

מבוססים על משחקי DX9 בלי התכונות הנוספות שיש לכרטיסים ככה שמאוד קשה להחליט

בעבר היה מצה של תחרות בין סדרת ה5XXX של הנווידה ובין סדרת ה9XXX של (אז ATI )

במשחקי DX8 היתה תחרות רצינית אבל שעברו למשחקי DX9 פתחה פער משמעותי

למעשה עד היום 9700 פרו ו9800 פרו מריצים הרבה משחקים באופן סביר ועל ה5800-900 אתה לא שומע בכלל

ככה שמאוד קשה לדעת מי עדיף היום

לשני הכרטיסים יש לערכתי מספיק

שתי הכרטיסים לערכתי יחזיקו יחסית הרבה

ל2900 יש טכנולוגיות שאולי ינוצלו ואולי לא ויש לו ליבת פיזיקה וליבת קול פנימית שזה תאורתית יתרון

אבל הוא גם צורך הרבה יותר חשמל ויותר גדול פיזית שזה חיסרון

יש גם תעניין של כמה המפתחים באמת ינסו לנצל תכרטיס והיום קשה מאוד להעריך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התבססתי על הנאמר בביקורת הזאת - http://hwzone.co.il/reviews/2900xt/20/ (מתחת לתמונה של הכרטיס).

"עם זאת ישנם שני גורמים אשר העיבו על הביצועים והם הארכיטקטורה החדשה של (בכל הנוגע לעיבוד פילטרים) והנושא הבעייתי יותר מבחינת (למעשה ATI) מאז ומעולם הדרייברים.

בכל הנוגע לארכיטקטורה, הסברנו כי בחרה לבצע את עיבוד הפילטרים באמצעות ה-Shaders האחראים על כל עיבוד הגרפיקה ולא הקדישה לצורך זה יחידות ייעודיות, מה שגורר את הירידה המשמעותית בביצועי הכרטיס בעת השימוש בפילטרים."

מה בדיוק אומר לך כאן שאין להם יחידות עיבוד להקצות, מצידם להקצות את הכל רק לזה, שוב זה עניין של יעול מנהל המשימות דבר שקצת בעייתי בכרטיס הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טעיתי קצת בניסוח אבל זה מה שהתכוונתי אליו.

וקרירין, תפסיק לקשקש על DX10.

כל עוד הוא לא מיינסטרים זה לגיטימי ביותר לבדוק את כרטיסי ההיי אנד במשחקי DX9 כי זה מה שיש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...