צריך עזרה בקניית מחשב חדש - עמוד 4 - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך עזרה בקניית מחשב חדש

e-r-a-n

Recommended Posts

• תגובות 78
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כל שניה שאני אומר שאני אקח את הכרטיס של ה 1700 ש"ח מישהו אומר עדיף PS2..

אז אמרתי שאני לא רוצה..... ושאני לא יכול ממש לשנות את הכרטיס לזול יותר כי "לא מרשים לי"

במובן מסוים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגיד לאמא שקנית את הכרטיס "הטוב" ובעצם תקנה את הכרטיס "החרא" (T200)

ותקח את הכסף ותצא לדיג בכינרת (חוץ מזה ראית כמה שימושים יעילים מצאתי לכסף

במקום להשקיע אותו בעוד כמה מגהרצים לא מורגשים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו ברור

אני לא הולך רואה מחירים בחנות אחת וישר קונה

אני רוצה להשוות קודם

נראה..

חנות אחת בבאר שבע

אחת פה בערד

ואחת בהרצליה

נראה כמה עולה פה ושם

מה שהכי שווה נקנה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"כרטיס מסך אני אשאר אם הti 500

כי אני לא רוצה להתפשר עד כדי כך בתחום הזה"

טוב, בוא נגיד את זה בצורה יותר ברורה.

היום, כל הכרטיסים, כולל GF 3 TI200 שאתה אומר שהוא התפשרות, כל הכרטיסים מגיעים לקצבי FPS של 80+. בדרך כלל זה איזה 120-190. ועכשיו בוא נבהיר משהו: העין שלנו, בני האדם, לא יכולה לקלוט יותר מ30 פריימים בשניה (30 תמונות מתחלפות בשניה). למעשה, כל הסרטים המצוירים של סידני הם ב24 תמונות (פריימים במחשבים) לשניה. רק שתבין, כמה שזה עצום. היום GF3 TI500 מגיע במשחק לסוים ל190 פריימים, אז אתה יודע מה יהיו התוצאות של TI200 ? משהו כמו 150 פריימים, הכי קצת 140 פריימים. אתה יודע מתי יגיע מצב שבו TI200 יגיע בערך ל30 פריימים? עוד שנה וחצי מינימום, אם לא שנתיים. עכשיו עוד שנה וחצי-שנתיים כבר יהיה 5-6. היום אם תקנה TI200 אתה תחסוך 700 ש"ח, עוד שנה וחצי-שנתיים ב700 ש"ח האלה שחסכת היום תוכל לקנות איזה 5-6 MX שהוא בטוח יהיה יותר מהיר מTI200 שיש לך, ובטח שיותר מהיר מTI500 שתוכל לקנות. זאת אומרת שרק עוד שנתיים כשבאמת הכרטיס יהיה איטי, רק אז תצטרך כרטיס מסך חדש. אתה לא חושב שזה בזבוז ? אם תקנה TI500 הוא גם כן יחזיק לך מעמד לא יותר משנתיים, אחרי זה הוא כבר יישאר מאחור כי משחקים כמו DOOM3 יתחילו לצוץ מכל מקום. (שתבין, גם TI500 לא ממש יעלה את DOOM3 חלק. אז אם זאת הסיבה שאתה קונה TI500, שתדע שהוא לא. DOOM3 יצא בתקופת 4 כנראה, אם לא מאוחר יותר)

אני מקווה שהבהרתי את עצמי למה עדיף לקנות TI200, ורק כשבאמת תרגיש שהוא איטי (עוד שנתיים) ב700 ש"ח שחסכת היום, תקנה כרטיס הרבה יותר מהר.

אז חוץ מלעבור לTI200 (הרקולס כמובן) אני ממליץ לך לעשות את שאר הדברים שהצעתי, מסך IIYAMA 413 PRO (תשאל את כולם פה, אין וויכוח שזה המסך 17" הטוב בעולם), לרדת לאודיג'י רגיל, אבל אם חשובות לך הרבה יציאות לקחת מאת הכרטיס של הרקולס, וזהו. אם תרצה בכסף שיישאר תוכל גם לקנות עוד 256MB (שיהיה לך 512MB) כי כמו שהיום 256MB זה הסטנדרט, 512MB הולך להיות הסטנדרט עוד מקסימום שנה (כבר היום אנשים קונים מחשבים עם 512MB, אבל בינתיים זה רק אלה שמתעסקים בתחום).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אשקול את מה שכתבת :scatter:

כרגע אני נמצא במצב של התלבטות רק בכרטיס מסך

אז כתבתי כמה אופציות

1. זה ה herculed ti 500

2. hercules ti 200

3. 3 ti 500

4. 3 ti 200

אלה ההתלבטויות בינתיים..

אני אחשוב כבר מה לעשות פה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OK. לקחתי זאת לתשומת ליבי :)

טוב מאוד...

4. ברור שהוא יכול, תסדר לו אתה בדיוק את המפרט כדי שזה לא יצא לו יותר מ9300 ש"ח.

WTF ?!

http://www.hwzone.co.il/specs/viewspec.php?type=games&price=10000&monitor=19&submit=%E4%F6%E2+%EE%F4%F8%E8

תקצץ את הלוח היקר ללוח זול יותר.

תחליף מארז לאחד זול ונורמלי.

תחליף את כרטיס הקול ל- Hercules Fortissimo II וסגור עניין....

"כרטיס מסך אני אשאר אם הti 500

כי אני לא רוצה להתפשר עד כדי כך בתחום הזה"

חזרת לצטט כמו פרזיט ?

טוב, בוא נגיד את זה בצורה יותר ברורה.

היום, כל הכרטיסים, כולל GF 3 TI200 שאתה אומר שהוא התפשרות, כל הכרטיסים מגיעים לקצבי FPS של 80+. בדרך כלל זה איזה 120-190. ועכשיו בוא נבהיר משהו: העין שלנו, בני האדם, לא יכולה לקלוט יותר מ30 פריימים בשניה (30 מתחלפות בשניה). למעשה, כל הסרטים המצוירים של סידני הם ב24 (פריימים במחשבים) לשניה. רק שתבין, כמה שזה עצום. היום GF3 TI500 מגיע במשחק לסוים ל190 פריימים, אז אתה יודע מה יהיו התוצאות של TI200 ? משהו כמו 150 פריימים, הכי קצת 140 פריימים. אתה יודע מתי יגיע מצב שבו TI200 יגיע בערך ל30 פריימים? עוד שנה וחצי מינימום, אם לא שנתיים.

עקב תגובה זו שלך כל הקרדיט שהיה לך אצלי ירד...!

1. ברור שכרטיסים מקבלים 190fps... ב- Q3A ב- 640x480 עם מעבדים כמו 1900...!

2. ההנאה האמיתית מהכרטיס היא בעצם איכות התמונה שהוא מספק לך...! עם כרטיסים כאלו חזקים אתה יכול להפעיל במשחק (כשהוא מקונפג לאיכות מקסימלית):

* FSAA (זה כבר אמור להספיק לך).

* Anisotropic Filtering (אם עוד לא השתמשת אז כדאי לך לנסות).

* יותר מקורות תאורה למנהים וכו'...

3. אין קשר בין כמות בפריימים בסרטים של ו/או בטלויזיה לבין משחקי מחשב...! ברור לך שאם אתה תשחק Q3A או Seriuos Sam ב- 24fps זה יהיה האמא של כל הקירטועים, נכון ? (אתה צריך לפחות 50fps כדי שהמשחק יהיה חלק לגמרי).

עכשיו עוד שנה וחצי-שנתיים כבר יהיה 5-6. היום אם תקנה TI200 אתה תחסוך 700 ש"ח, עוד שנה וחצי-שנתיים ב700 ש"ח האלה שחסכת היום תוכל לקנות איזה 5-6 MX שהוא בטוח יהיה יותר מהיר מTI200 שיש לך, ובטח שיותר מהיר מTI500 שתוכל לקנות. זאת אומרת שרק עוד שנתיים כשבאמת הכרטיס יהיה איטי, רק אז תצטרך כרטיס מסך חדש. אתה לא חושב שזה בזבוז ? אם תקנה TI500 הוא גם כן יחזיק לך מעמד לא יותר משנתיים, אחרי זה הוא כבר יישאר מאחור כי משחקים כמו DOOM3 יתחילו לצוץ מכל מקום. (שתבין, גם TI500 לא ממש יעלה את DOOM3 חלק. אז אם זאת הסיבה שאתה קונה TI500, שתדע שהוא לא. DOOM3 יצא בתקופת 4 כנראה, אם לא מאוחר יותר)

ואני ממשיך:

4. זה ברור שהוא צריך לקנות את ה- Ti200 אלא אם כן בראש שלו איכות תמונה לעשירים.

5. הדברים החדשים שהמנוע של 3 מציג מבוססים אך ורק על טכנולוגיות שיש ב- 3 / Radeon8500 כי אל זה הוא תוכנון...! לכן מניסיון העבר עם ID Software ניתן לומר שהוא ירוץ לך חלק ב- 1024x768x32 בדיוק כמו ש- Q3A רק ככה על הכרטיסים החזקים של אותה התקופה.

6. וכדאי שתבין משהו... אין כזה דבר משחקים כמו 3, יש את המנוע של ID שעליו כרגיל יתבססו כל המשחקים עם הגראפיקה הכי טובה, המנוע של Epic שגם עליו יתבססו משחקים מעולים, המנוע של LightTech שברגסותיו החדשות הוא תמומך בהמון דברים מגניבים (עליו מבוסס Nolf למשל) וכרגיל יהיו עוד איזה משחק או שניים עם גראפיקה טובה שאמרוים לצאת רק שנה אחרי המשחקים בעלי המנועים המובילים (ראה כאב מקסימלי ו- B&W).

7. אתה חושב שה- GF4 עומד פה בפתח... להזכירך כמה זמן לקח מרגע שה- GF3 הודגם ב- World עד שהוא נמכר להמונים (ואני עוד לא מדבר על ישראל).

אני מקווה שהבהרתי את עצמי למה עדיף לקנות TI200, ורק כשבאמת תרגיש שהוא איטי (עוד שנתיים) ב700 ש"ח שחסכת היום, תקנה כרטיס הרבה יותר מהר.

שיעשה את השיקול שלו...

תמיד זה כיף לעבוד באיכות תמונה גבוהה ככל האפשר...

אז חוץ מלעבור לTI200 (הרקולס כמובן) אני ממליץ לך לעשות את שאר הדברים שהצעתי, מסך IIYAMA 413 PRO (תשאל את כולם פה, אין וויכוח שזה המסך 17" הטוב בעולם), לרדת לאודיג'י רגיל, אבל אם חשובות לך הרבה יציאות לקחת מאת הכרטיס של הרקולס, וזהו. אם תרצה בכסף שיישאר תוכל גם לקנות עוד 256MB (שיהיה לך 512MB) כי כמו שהיום 256MB זה הסטנדרט, 512MB הולך להיות הסטנדרט עוד מקסימום שנה (כבר היום אנשים קונים מחשבים עם 512MB, אבל בינתיים זה רק אלה שמתעסקים בתחום).

8. למה לעזזל הוא צריך כרטיסי קול ב- 500 - 600 ש"ח ?! יש לו מערכת ביתי או משהו ?!

9. אל תקנה עוד 256Mb בגלל א. אתה לא צריך, ב. תמיד אפשר לקנות אחרכך, ג. המחירים עכשיו בשבמיים.

10. תלך על מסך "19 טוב כמו ה- 959NF.

11. תרקא את תגובתי לציטוט השני שלו בהודעה זו... (כן, זה עם הקישור).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקצץ את הלוח היקר ללוח זול יותר.

תחליף מארז לאחד זול ונורמלי.

תחליף את כרטיס הקול ל- Hercules Fortissimo II וסגור עניין....

תשכנע אותו אתה. דרך אגב הכרטיס של הרקולס גם יקר (בערך 500-600) (תקן אותי אם אני טועה) ואתה אמרת פה:

8. למה לעזזל הוא צריך כרטיסי קול ב- 500 - 600 ש"ח ?! יש לו מערכת קולנוע ביתי או משהו ?!

אם הוא שואל אותי, עדיף את האוד'גקי על הכרטיס הרקולס אלה אם הוא ממש צריך את כל היציאות שיש להרקולס.

נעבור נושא.

עקב תגובה זו שלך כל הקרדיט שהיה לך אצלי ירד...!

1. ברור שכרטיסים מקבלים 190fps... ב- Q3A ב- 640x480 עם מעבדים כמו XP 1900...!

2. ההנאה האמיתית מהכרטיס היא בעצם איכות התמונה שהוא מספק לך...! עם כרטיסים כאלו חזקים אתה יכול להפעיל במשחק (כשהוא מקונפג לאיכות מקסימלית):

* FSAA (זה כבר אמור להספיק לך).

* Anisotropic Filtering (אם עוד לא השתמשת אז כדאי לך לנסות).

* יותר מקורות תאורה למנהים וכו'...

3. אין קשר בין כמות בפריימים בסרטים של דיסני ו/או בטלויזיה לבין משחקי מחשב...! ברור לך שאם אתה תשחק Q3A או Seriuos Sam ב- 24fps זה יהיה האמא של כל הקירטועים, נכון ? (אתה צריך לפחות 50fps כדי שהמשחק יהיה חלק לגמרי).

1. גם ברזולוציות גבוהות יש הרבה מאוד פריימים.

2. אפשר לעשות את כל מה שאמרת גם עם TI500 וגם עם TI200. רק שTI200 יהיה יותר "איטי", רק שעד שהוא ירגיש את ההבדל בין TI200 לבין TI500, כבר יהיו כרטיסים אחרים שהוא יוכל לקנות, יותר מהירים משניהם.

3. אני לא מסכים שצריך לפחות 50, ראיתי QUAKE3 באיזה 35 פריימים בערך בכרטיס מסך ATI RAGE 128 32MB ומבחינת המהירות הוא היה בסדר גמור.. איכות זה כבר משהו אחר.

הלאה:

ואני ממשיך:

4. זה ברור שהוא צריך לקנות את ה- Ti200 אלא אם כן בראש שלו איכות תמונה לעשירים.

5. הדברים החדשים שהמנוע של 3 מציג מבוססים אך ורק על טכנולוגיות שיש ב- GeForce 3 / Radeon8500 כי אל זה הוא תוכנון...! לכן מניסיון העבר עם ID Software ניתן לומר שהוא ירוץ לך חלק ב- 1024x768x32 בדיוק כמו ש- Q3A רק ככה על הכרטיסים החזקים של אותה התקופה.

6. וכדאי שתבין משהו... אין כזה דבר משחקים כמו 3, יש את המנוע של ID שעליו כרגיל יתבססו כל המשחקים עם הגראפיקה הכי טובה, המנוע של Epic שגם עליו יתבססו משחקים מעולים, המנוע של LightTech שברגסותיו החדשות הוא תמומך בהמון דברים מגניבים (עליו מבוסס Nolf למשל) וכרגיל יהיו עוד איזה משחק או שניים עם גראפיקה טובה שאמרוים לצאת רק שנה אחרי המשחקים בעלי המנועים המובילים (ראה כאב מקסימלי ו- B&W).

7. אתה חושב שה- GF4 עומד פה בפתח... להזכירך כמה זמן לקח מרגע שה- GF3 הודגם ב- World עד שהוא נמכר להמונים (ואני עוד לא מדבר על ישראל).

4. "איכות תמונה".... ה"איכות תמונה" היא אותו הדבר בדיוק, באופציות החדשות שיש בTI500 יעשו שימוש רק במשחקים של עוד שנה.... וגם אז אתה לא תראה שינוי כזה דרסטי. גם בכל הכתבות המקצועיות האלה מתייחסים לפרטים כל כך קטנים במשחק, אבל כשאתה משחק הכל זז הרבה יותר מהר שאתה לא שם לב ל"איכות" ולפרטים הקטנים האלה. מבחינת איכות TI200 ייתן אותה איכות..........

עוד ציטוט שלך (מצטער שזה כמו פרזיט): "תמיד זה כיף לעבוד באיכות תמונה גבוהה ככל האפשר..."

כנ"ל...

5. אולי...... ואולי לא.

6. נכון, מה רצית להגיד בזה ?

7. הוא דיי עומד בפתח.......... עוד כמה חודשים.

9. אל תקנה עוד 256Mb בגלל א. אתה לא צריך, ב. תמיד אפשר לקנות אחרכך, ג. המחירים עכשיו בשבמיים.

10. תלך על מסך "19 טוב כמו ה- 959NF.

9. כן...... אחר כך, אתה חושב שהמחירים עומדים לרדת בקרוב ? כל הזמן הזהירו שתיהיה עליה חדה, ואנשים דווקא עכשיו נזכרים לקנות מחשב.

10. אם זה היה נכנס במסגרת התקציב..... למה לא ?

Ibrow-Now...?

אין תגובה ?

מצטער שאני לא מספיק מהיר בשבילך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לראם אני בכוונה לקחתי את הדגם הזה כי אני יודע שהוא טוב לאוברקלוק שאני כמעט 100% אעשה בעתיד

והלוח אם כנ"ל, אותה סיבה

והכרטיס קול עולה בסביבות ה 600 ש"ח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...