הקרטל של ZAP ... השוואת מחירים בד בבד עם תיאום מחירים ! - עמוד 5 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הקרטל של ZAP ... השוואת מחירים בד בבד עם תיאום מחירים !

Sting

Recommended Posts

חיפשתי מגבר לרכב , אם זה משנה אז זה GTO 75.4 ,ראיתי כמה חנויות שמכרו אותו ב1200 שח וב1300 שח,ואחת שמכרה אותו ב1590.(המחיר הכי יקר שם)

מכיוון שעוד לא היה לי את הסכום המלא חכיתי עם הקניה.

אחרי שבוע,אני רואה שכל החנויות שמכרו את המגבר,השוו למחיר 1590 מסיבה כל שהיא,ואני לא מדבר על 2 - 3 חנויות,אני מדבר על 11 חנויות.

תיבת פנדורה נפתחה...

צריך להוסיף את המידע הזה ל YNET

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 85
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

רק אני מריח "צחנת" טרול?

אתם באמת חושבים שזאפ פנתה אל החנויות האלה, ולא החנויות נכנסו לבדוק את התחרות שלהם בזאפ ואמרו - כו* או*ו, למה לא להרוויח עוד קצת?! - ואז העלו את המחיר?

האם זה יוצר השוואת מחירים? יכול להיות, אבל לא יותר מאשר להתחזות ללקוח ולבדוק בכמה המתחרים שלך מוכרים מוצר מסויים ולהשוות אליהם.

הרי זה לא אבסולוטי - יש עסקים שיעבדו על מתח רווחים נמוך, ויש שיעבדו על מתח רווחים גבוהה.. אני מניח שזה גם קשור לאיכות השירות שהחברה מרגישה שהיא מספקת..

תעשו פעם חיפוש על מצלמות בזאפ (http://www.zap.co.il/model.asp?model_id=469626) - הבדל של עד 100% במחיר בין החנויות השונות. איך תסבירו את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה שחנות שפוייה תעלה את המחיר של מוצר,הרי בכל זאת אנחנו בישראל,הולכים על האופציה הכי זולה.

ומי שמוכר בזול מוכר יותר,זאת עובדה,אין מה לעשות.

ברגע שיש הרבה חנויות שמוכרות מוצר ב1000 שח נגיד,וכמה חנויות בודדות שמוכרות ב900 ש"ח הן ימכרו יותר,הרי זה חלק מהמטרה של האתר זאפ,למצוא את החנות הזולה ביותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בטוח שבמדינתנו הקטנטונת לכל אחד מהאנשים שכתבו תגובה לנושא זה יש חבר/חברה/דוד/דודה/בן דוד/שכן או כל מישהו אחר שעוסק כעצמאי.

כולנו יכולים לבדוק מה שחלק אמרו פה בפורום - החיים "קשים" ליבואנים, הרבה מיסים על כל שטות ובוא לא נשכח את מודל ההצמדה לדולר שכולנו ראינו איך הוא דפק הרבה אנשים בארץ (אם הוא טוב או לא זה כבר דיון אחר לגמרי).

אני לא אומר שהם מסכנים חס וחלילה, אבל הם בחרו את הדרך שלהם ואם לא טוב לנו, אז בוא נזמין הכל מ- ונפסיק לבכות.

ברור שיש קרטלים בארץ ויש גם רמאים. אתר כמו זאפ בא (אני חושב שזה יותר בלשון עבר מאשר הווה) דווקא לעזור לצרכן.

הרבה פעמים רכשתי דרך זאפ ואני מסוג האנשים (מי יכול להזדהות איתי?) שלפני שאני קונה מסטיק אני משווה מחירים בכל הארץ ושואל חברים אם יש להם מישהו שהם מכירים שיכול לעשות לי מחיר טוב :-\

לרוב אני קונה ציוד מחשבים ונראה לי שאם תסתכלו על המוצרים היותר חדשים, אני תמיד שם לב למחירי המסכים, תראו שממתח המחירים תמיד גדול ומתי שיש מוצר שמקבל HYPE, אם זה מפרסום ע"י חברה או אם זה מפרסום שהמוצר מקבל בפורומים (כמו HWZONE ;)), אז כל כמה שעות תראו שינויי מחירים לא לינארים בין החנויות.

אמרתם שכל 6 שעות זאפ מתעדכן? אז בגלל זה אפשר לראות את תחרויות הורדת המחירים, כי כל 6 שעות כמה וכמה חנויות מעדכנות מחירים ואז שמגיע זמן העדכון של זאפ כל הרשימה משתנה...

בשלב מסויים יש חנות או שתיים שמגזימות רק כדי לצאת ראשונות ברשימה. מספיק להן לקבל 5-10 (סתם הערכה גסה ביותר, אני לא בעל עסק) לקוחות שבאים לקנות מוצר שהוא יחסית "גדול" כי בד"כ איתו אנשים קונים מוצרים נלווים. בדיוק כמו שאמרו שיש חברות שמוכנות למכור במחיר "הפסד" רק כדי ליצור רושם של אמינות ומחירים הוגנים.

כל עוד המוצרים "היקרים" נמכרים יחסית בזול, אז קהל אנשים גדול יותר יפנה לחנות. אחרי שרכשת משהו שאמור להיות ממש יקר במחיר טוב, אז לא אכפת לך לרכוש שם גם מוצר שאמור להיות זול בעוד איזה 20-40 שקלים או אפילו יותר. הרי אתה כבר בחנות, מה? תתניע את הרכב תיתקע בפקקים רק כדי לחסוך כמה שקלים?

מי לא היה בסיטואציה הזאת ועשה בול את מה שאמרתי?

אחרי שהחנויות עשו את החודשית שלהם הרבה פעמים שמתי לב שהם החזירו את המחיר של המוצר למחיר הממוצע שהתייצב בחנויות אחריהן... ברגע שהמוצר כבר לא מלהיב כ"כ ואין הרבה לקוחות אז אין להם סיבה להפסיד על כל לקוח אקראי שנכנס לחנות והן יעשו הנחה רצינית על מוצר אחר שקהל הצרכנים רוצה.

מסיבה זאת פתאום ניתן לראות 11 חנויות שמציעות אותו מוצר באותו מחיר...

נראה לי שזאפ מגשימה את הנבואה של עצמה...

פעם לא ניתן היה לבצע השוואה כ"כ מהר ובין כ"כ הרבה חנויות ומה שקיבלנו היה מערב פרוע. היום, כשניתן כזה שירות לצרכנים הרי שהוא ניתן גם לבעלי העסקים.

גם הם משחקים את המשחק וגם הם יכולים לבצע השוואת מחירים ולראות איך כדאי להם למתג את המוצרים שלהם והחנות שלהם ואז בעצם הם מורידים מחירים או מעלים או משווים לעוד 100000 חנויות.

וכדי למנוע ממישהו לומר זאת, ברור שכלי כזה ניתן לניצול בקלות וזאפ יודעים זאת וזה אינטרס שלהם לנהוג בעמימות לגבי זה, כי יותר חנויות יפרסמו באתר ואז יותר גולשים יכנסו אליהם ואז כמובן הם יקבלו המון כסף מפרסום שהם תוקעים באתר.

כולם דיברו על עסקים שרוצים להרוויח כסף?! גם זאפ הוא עסק שרוצה להרוויח כסף.

מה מונע מחנות א' לפנות לחנות ב' ולסגור קומבינה ביניהם? כל מה שהם צריכים לעשות זה דאבל קליק, להוציא את הטלפון ולהרים טלפון לבעל האתר השני שאיתו הם מתחרים... נראה לי שזה קצת כמו ירייה באפלה. הכשל יכול לקרות בהרבה רמות ובהרבה קשרים וצריך לציין זאת לפני שמאשימים מישהו.

ברור שריכוז הכוח באתר אחד יכול לגרום לבעיה רצינית, אבל מי מאיתנו הולך לפתוח אתר מתחרה ביום ראשון בבוקר??!!!!

כנראה שזה מצב שפשוט יימשך... :nixweiss:

נ.ב.

כולם ציינו אז כדאי שגם אני LOL :silly:

אני לא בעל אתר שמפרסם ב-ZAP, אני לא בעל עסק ולעולם לא הייתי ואני לא עובד ב-ZAP או מכר של מישהו מהם.

אבל אם מישהו יכול לתת לי מחיר טוב על מסטיק אז שישלח לי PM כי אני משווה מחירים על מסטיק כבר חודש כדי למצוא מחיר טוב :lol:.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעשו פעם חיפוש על מצלמות בזאפ (http://www.zap.co.il/model.asp?model_id=469626) - הבדל של עד 100% במחיר בין החנויות השונות. איך תסבירו את זה?

אם היית בודק את הנושא היית מגלה שיש יבוא אפור של מצלמות בארץ ולכן ההבדל האסטרונומי במחיר (ובחלק מהמקרים באחריות).

זה לא קשור לזאפ, זה פשוט השוק בארץ. :bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חיפשתי מגבר לרכב , אם זה משנה אז זה GTO 75.4 ,ראיתי כמה חנויות שמכרו אותו ב1200 שח וב1300 שח,ואחת שמכרה אותו ב1590.(המחיר הכי יקר שם)

מכיוון שעוד לא היה לי את הסכום המלא חכיתי עם הקניה.

אחרי שבוע,אני רואה שכל החנויות שמכרו את המגבר,השוו למחיר 1590 מסיבה כל שהיא,ואני לא מדבר על 2 - 3 חנויות,אני מדבר על 11 חנויות.

גם אני שמתי לב למקרה כזה מספר פעמיים על מוצר שהתכוונתי לקנות במחיר מסוים ולפתע קפץ.

בכל אופן רבים פה העלו טענות שונות חלקם נראו הגיוניות ואפשריות יותר וחלקם נראו יותר כמו ניסיון תרוץ לא משכנע . אני לא מרשיע את ZAP בשום דבר אלה אומר שלפי הראיות וצירופי המקרים המוזרים, הנושא ראוי לבדיקה מקיפה אשר לי אין את המשאבים לבדוק זאת ביסודיות. לכן כאמור פניתי לאתר YNET דרך האימייל האדום עם החשדות בבקשה לבדוק את הנושא ולאשש או להפריך אותן, ואם אכן יתברר שיש כאן משהו מסריח אז מין הראוי שהציבור יהיה מודע לנושא. אני מקווה שYNET הוא אכן אתר רציני כפי שהוא מתיימר להיות ויחזירו לי תשובה שלילית או חיובית בהתאם לבדיקה שלהם, אם אכן אני יקבל תשובה כזו אני יפרסם אותה כאן.

נ.ב

עדיין לא קיבלתי הסבר משכנע לכך שב 18 חנויות בזאפ יש מחיר אשר תואם אחד לשני עד לרמת השקל , החנות לדוגמה שקנית את המוצר ממנה הייתה אז הראשונה ולאחר בדיקה בסיסית של פרטים מזהים (מיקום \טלפונים\שירות\ביקורת) כפי שאני נוהג תמיד, קנית משם. כעת לאחר שהם תיאמו את המחיר הסיכוי שהייתי קונה מהם אם זה היה קורה למחרת היה קלוש ביותר מאחר וכעת הם נמצאים הרחק מאחור עם שאר החנויות בעלות המחיר הזהה לכן זה עדיין נראה לי תמוה שהחנויות לא מנסות להתבלט מהשאר על מנת למכור יותר מוצרים בסופו של דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא קראתי את כל הת'רד אבל אני רוצה להגיד משהו אחד:

זאפ יכולים לגרום לחנויות לשנות מחירים ופרסומים, מהסיבה הפשוטה שלזאפ יש המון כוח. פרסום בזאפ יכול להפוך חנות כושלת מאוד לחנות מצליחה מאוד, פשוט בגלל העובדה שרובנו מסתכלים באתר הזה לפני שאנחנו רכישה. חנויות שצריכות לקוחות יעשו הרבה ואפילו ישלמו בשביל להיות שם, פשוט בגלל שזאת חשיפה גדולה מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגידו, סיפור "הקרטל" הוא לא זהה לסיפור ספקיות האינטרנט?

הרי אין שום דיל שבאמת יותר שווה מחברה אחרת-יש חברה שאומרת X ב-3 חודשים X+Y בשאר השנה, ויש חברה שאומרת Y+X*3/12 לשנה.

אני די בטוח שזה גם ככה בביטוחים, בחברות הכבלים "המרובות" וכולי..

יש לנו ארץ קטנה סה"כ, כמות הכסף שאפשר לעשות מאנשים פה היא מוגבלת...לא בהכרח דווקא שזה מנטליות הקומבינה הישראלית, צריך לבדוק באמת כמה חברות יש בארץ שנחשבות ריווחיות בסוף שנה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגידו, סיפור "הקרטל" הוא לא זהה לסיפור ספקיות האינטרנט?

הרי אין שום דיל שבאמת יותר שווה מחברה אחרת-יש חברה שאומרת X ב-3 חודשים X+Y בשאר השנה, ויש חברה שאומרת Y+X*3/12 לשנה.

3X+9*(X+Y)=12X+9Y

12*(Y+X*3/12)=12Y+3X

WTF? :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע את זה..

בגלל זה כתבתי שחנויות אפילו משלמות בשביל להיות שם.

וחבל שהגבת לתפל ולא לעיקר

זה לא שחנויות "אפילו משלמות" בשביל להתפרסם שם, כל חנות שם משלמת 40 אג' פר הקלקה (או חצי שקל) מי שלא משלם עף משם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...