הקרטל של ZAP ... השוואת מחירים בד בבד עם תיאום מחירים ! - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הקרטל של ZAP ... השוואת מחירים בד בבד עם תיאום מחירים !

Sting

Recommended Posts

• תגובות 85
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

זה מצחיק איך אנשים מנסים לחפש בכח קומבינות וקרטלים איפה שכנראה שאין.

בשוק היום בארץ (לפחות בתחום שאני עובד בו) ישנה תחרות מחירים לא קטנה בין חנויות בעלות מודל רווחיות נמוך מראש לחנויות קיימות שגם הן רובן מפרסמות באינטרנט אך בעלות עלויות גבוהות יותר ועדיין מתאמצות לספק מחיר נמוך לצרכן.

התוצאה היא הורדת מחירים עד לעיתים למחירי עלות במוצרים מסויימים, ואם יוצא במקרה שהמחיר דומה או זהה בין חנויות זה בדרך כלל בגלל זה.

זאפ יצר מצב שהרבה חנויות מורידות מחירים כדי להיות שם במקום ראשון, ללא זאפ המחירים יכלו בפוטנציאל להיות גבוהים יותר לצרכן בהרבה עסקים (ועל זה על צרכנים להודות לזאפ, אגב).

אני לא עובד של זאפ, אבל אני מפרסם בזאפ - ולמען האמת, לא נתקלתי אף פעם בפנייה שלהם לחנות בקטע של "תעלו מחירים" (והחנות מופיעה במקום ראשון, ומהווה גורם דומיננטי במחירי מוצרים רבים בתחום המשחקים והקונסולות).

נדמה לי שפשוט פירשתם לא נכון את האמור, ובמקום להשתמש בהאשמות כמו קרטל (שזו אופציה אפשרית, אך לא סבירה לדעתי) אפשר לחשוב אילו סיבות אחרות היו יכולות לגרום למזכירה לומר את אשר אמרה.

הרי עם כל הכבוד, מי היא בכלל? היא בעלת העסק? מנהלת החנות? אחראית פרסום?

לא, היא משרתת לקוחות וכלל הידע שלה מתרכז כנראה סביב המינימום הדרוש לביצוע הפעולה הזו.

מכיוון שהיא לא רצתה להסתבך עם הלקוח כנראה שהיא המציאה תירוץ (לא שאני טוען שזה נכון מצידה לעשות, זה ממש לא).

לפעמים חנויות טועות בפרסום מחיר, המנגנון של זאפ סורק במרווחי זמן של שעות ולכן ההפרש במחיר.

(אגב, במקרים רבים זה הולך כנגד החנות וכנגד הלקוח, כאשר למשל אני מוריד את המחיר מתחת למתחרה מסויים והנ"ל עדיין מופיע לפני בזאפ - מי שלא יטרח לבדוק את כלל המתחרים עשוי למצוא תמונת מצב לא עדכנית בכלל).

מה שאני ממליץ לכל צרכן חכם באשר הוא - זה תמיד לבדוק מחיר במספר חנויות שונות, ולהשתמש בזאפ כמדגם למחיר השוק הכללי בלבד...

בפוטנציאל דברים לא חוקיים יכולים לקרות בכל מקום - אבל גם האחריות שלך כצרכן זה לברר טוב טוב את כלל הנתונים, לפני שאתה מצהיר הצהרות כנגד עסק מסויים (יהיה גדול כמו זאפ או קטן כמו חנות שכונתית). אחרי הכל, גם השמצה זה לא כל כך לגיטימי ולצורך העניין - לא אחראי כלל.

ביקשת תגובה של זאפ? ביקשת לדבר עם מנהל החנות ולברר את הנושא? יכול להיות שלאחר שתי הפעולות הללו היית מגיע לתוצאה שונה (ואם לא, אזי עם חומר יותר רלוונטי כדי לפנות לYNET בנושא).

תחשוב על זה...

(ההודעה נכתבה בלשון זכר, כפנייה לאנשים באשר הם ומגיבים שונים בנושא, כי הרי זה לא רלוונטי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך נולדת ? גבר או אישה ? :lol:

בדיוק כמוך, עם הרבה חשק

זה מצחיק איך אנשים מנסים לחפש בכח קומבינות וקרטלים איפה שכנראה שאין.

בשוק היום בארץ (לפחות בתחום שאני עובד בו) ישנה תחרות מחירים לא קטנה בין חנויות בעלות מודל רווחיות נמוך מראש לחנויות קיימות שגם הן רובן מפרסמות באינטרנט אך בעלות עלויות גבוהות יותר ועדיין מתאמצות לספק מחיר נמוך לצרכן.

התוצאה היא הורדת מחירים עד לעיתים למחירי עלות במוצרים מסויימים, ואם יוצא במקרה שהמחיר דומה או זהה בין חנויות זה בדרך כלל בגלל זה.

זאפ יצר מצב שהרבה חנויות מורידות מחירים כדי להיות שם במקום ראשון, ללא זאפ המחירים יכלו בפוטנציאל להיות גבוהים יותר לצרכן בהרבה עסקים (ועל זה על צרכנים להודות לזאפ, אגב).

אני לא עובד של זאפ, אבל אני מפרסם בזאפ - ולמען האמת, לא נתקלתי אף פעם בפנייה שלהם לחנות בקטע של "תעלו מחירים" (והחנות מופיעה במקום ראשון, ומהווה גורם דומיננטי במחירי מוצרים רבים בתחום המשחקים והקונסולות).

נדמה לי שפשוט פירשתם לא נכון את האמור, ובמקום להשתמש בהאשמות כמו קרטל (שזו אופציה אפשרית, אך לא סבירה לדעתי) אפשר לחשוב אילו סיבות אחרות היו יכולות לגרום למזכירה לומר את אשר אמרה.

הרי עם כל הכבוד, מי היא בכלל? היא בעלת העסק? מנהלת החנות? אחראית פרסום?

לא, היא משרתת לקוחות וכלל הידע שלה מתרכז כנראה סביב המינימום הדרוש לביצוע הפעולה הזו.

מכיוון שהיא לא רצתה להסתבך עם הלקוח כנראה שהיא המציאה תירוץ (לא שאני טוען שזה נכון מצידה לעשות, זה ממש לא).

לפעמים חנויות טועות בפרסום מחיר, המנגנון של זאפ סורק במרווחי זמן של שעות ולכן ההפרש במחיר.

(אגב, במקרים רבים זה הולך כנגד החנות וכנגד הלקוח, כאשר למשל אני מוריד את המחיר מתחת למתחרה מסויים והנ"ל עדיין מופיע לפני בזאפ - מי שלא יטרח לבדוק את כלל המתחרים עשוי למצוא תמונת מצב לא עדכנית בכלל).

מה שאני ממליץ לכל צרכן חכם באשר הוא - זה תמיד לבדוק מחיר במספר חנויות שונות, ולהשתמש בזאפ כמדגם למחיר השוק הכללי בלבד...

בפוטנציאל דברים לא חוקיים יכולים לקרות בכל מקום - אבל גם האחריות שלך כצרכן זה לברר טוב טוב את כלל הנתונים, לפני שאתה מצהיר הצהרות כנגד עסק מסויים (יהיה גדול כמו זאפ או קטן כמו חנות שכונתית). אחרי הכל, גם השמצה זה לא כל כך לגיטימי ולצורך העניין - לא אחראי כלל.

ביקשת תגובה של זאפ? ביקשת לדבר עם מנהל החנות ולברר את הנושא? יכול להיות שלאחר שתי הפעולות הללו היית מגיע לתוצאה שונה (ואם לא, אזי עם חומר יותר רלוונטי כדי לפנות לYNET בנושא).

תחשוב על זה...

(ההודעה נכתבה בלשון זכר, כפנייה לאנשים באשר הם ומגיבים שונים בנושא, כי הרי זה לא רלוונטי)

אז איך אתה מסביר שבחו"ל המחירים בד"כ יותר זולים ? לדוגמא מוצר שמגיע מסין דרך תעלת סואץ לישראל וא"כ לאירופה, יהיה בתחנה האחרונה יותר זול!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחיר עלות בארץ, קרי המחיר שעולה לקנות את המוצר בארץ מהמשווק/יבואן.

מה גם, שזכותה של חנות גם להרוויח כסף. אני יכול להבטיח שבכל הקשור לתחום שלנו גם הרווחיות המקובלת של 30% זה גן עדן.

כמובן שזה תלוי מוצר, משחקי מחשב למשל זה ממש בושה. (מחיר סופי לצרכן קרוב למחיר עלות, ומשלוח חינם בדואר רשום ממש מצמצם את הרווח לכמעט כלום)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ליבואנים בארץ עושים חיים מאוד קשים, בארץ (ואני חושב שזה רק בארץ, אני לא בטוח בזה) כל רשויות המכס, מס ההכנסה, מע"מ, מכון התקנים הישראלי, עלויות משלוח וביטוח ולכל מה שמסביב לזה גובים מחיר כל כך מופרז עד שהמחיר מגיע לאן שהוא מגיע.

על כל סוג של מטען שאתה מנסה להכניס לארץ אתה צריך לעבור כל כך הרבה כאבי ראש ולהתחיל להתרוצץ למשך ימים ולפעמים שבועות עד שרק תוכל להתחיל למכור אותו ובנתיים המחיר שלו צונח מה שאומר שאתה מפסיד כסף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

(מחיר סופי לצרכן קרוב למחיר עלות, ומשלוח חינם בדואר רשום ממש מצמצם את הרווח לכמעט כלום)

ליבואנים בארץ עושים חיים מאוד קשים... על כל סוג של מטען שאתה מנסה להכניס לארץ אתה צריך לעבור כל כך הרבה כאבי ראש ולהתחיל להתרוצץ למשך ימים ולפעמים שבועות עד שרק תוכל להתחיל למכור אותו ובנתיים המחיר שלו צונח מה שאומר שאתה מפסיד כסף

והמרצדס החדשה עושה רק 1 ל -8, הדלק התיקר ועם כל הנסיעות הם כמעט פושטים את הרגל... והמקלדת רטובה מהדמעות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

והמרצדס החדשה עושה רק 1 ל -8, הדלק התיקר ועם כל הנסיעות הם כמעט פושטים את הרגל... והמקלדת רטובה מהדמעות...

גאד, תהיה בריא, עוד הקנא תהרוג אותך...תזכור, לא טוב לך כאן אתה מוזמן לעזוב אף אחד לא מחזיק אותך כאן.

אם הייתה מבין איך כל העסק על המסים וכל החרא הזה הולך ליבוא לארץ הייתה שותק...יבואנים כן שוברים ת'ראש עם כל זה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לבוא בגישה של רק אני חיי פה ורק לי מגיע ורק אני מבין ורק אני צודק וכולם דופקים אותי.

אפשר גם להבין שלא כל מי שבעל עסק, הוא גם בעל מרצדס ועושה יותר ממני אפילו כשכיר.

אם הבחירה היא לבוא בגישה הראשונה, שהרי אין לי מה לומר יותר ממה שאמרתי - אולי עם השנים תבוא ההשכלה...

אין ספק שיש נוכלים ורמאים ויש גם קרטלים בארץ (חלקם ידועים וחוקיים הרי, אין ספק שהמדינה רחוקה מלהיות מושלמת).

אבל דיי, נמאס - לא אני זה שמתבכיין הרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל המשמיצים

יש לי חברים/מכרים חלקם יבואנים, חלקם עצמאיים.

הם חיים יותר טוב מכולנו,תהיו בטוחים!

וזה לא עניין של קנאה אלה של כלכלה!

שוק שלא נמצא בתחרות הרווחה החברתית נפגעת (הכוונה שחוסר תחרות גורם לכך שהשוק לא מגיע לכל הפוטנציאל שלו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:kopfpatsch:

טוב השתכנעתי, אני בטוח (וגם שאר קוראי הפורום לבטח).

אין כמו טיעון הגיוני בעל סימוכין כדי להצדיק טענה.

פעם הבאה שבעל המכולת לידי מתלונן על המצב הקשה, אומר לו ישר "עצור! אתה עצמאי, אתה חיי יותר טוב ממני! לא רק ממני, גם מכולם - גם מתכנתים באינטל! כן כן! ובכלל, אתה גם גנב! כי אתה בעל עסק! וכולם גנבים בארץ. אה וגם תוריד מחירים בחייאת תעשה הנחה, למה מה אכפת לך? אפשר לחשוב שזה יוצא מהכיס שלך"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:kopfpatsch:

טוב השתכנעתי, אני בטוח (וגם שאר קוראי הפורום לבטח).

אין כמו טיעון הגיוני בעל סימוכין כדי להצדיק טענה.

פעם הבאה שבעל המכולת לידי מתלונן על המצב הקשה, אומר לו ישר "עצור! אתה עצמאי, אתה חיי יותר טוב ממני! לא רק ממני, גם מכולם - גם מתכנתים באינטל! כן כן! ובכלל, אתה גם גנב! כי אתה בעל עסק! וכולם גנבים בארץ. אה וגם תוריד מחירים בחייאת תעשה הנחה, למה מה אכפת לך? אפשר לחשוב שזה יוצא מהכיס שלך"

המשך....

מקסימום אני אתקשר לחבר שלי T נריץ כמה רכישות בקווי אשראי,

נמכור אותם פיקטיבית במחירי הפסד לעצמנו, ונפשוט את הרגל.

חרא, הביטוח ישלם. :bash:

:lol: :lol: :lol:

בהחלט אפשר להשיג מציאות בחנויות שלא מפרסמות בזאפ. היו לי כמה במהלך השנים.

אבל זה לא אומר שלא ניתן להשיג גם מציאות מחנויות שמפרסמות בזאפ.

הדבר שמעצבן אותי הכי זה המשחק "במלאי, או לא?",

יצא לי לשחק אותו יותר מדי פעמים.

פעם אחת התקשרתי ליבואן (Titanium Cruzer),

כדי לסתור טענה של חנות שאין אותם במלאי בארץ.

עסקים רבים בארץ מעדיפים לשקר מאשר "לבלוע" הפסד קטן בגלל טעות שלהם. :pissed:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חיפשתי מגבר לרכב , אם זה משנה אז זה GTO 75.4 ,ראיתי כמה חנויות שמכרו אותו ב1200 שח וב1300 שח,ואחת שמכרה אותו ב1590.(המחיר הכי יקר שם)

מכיוון שעוד לא היה לי את הסכום המלא חכיתי עם הקניה.

אחרי שבוע,אני רואה שכל החנויות שמכרו את המגבר,השוו למחיר 1590 מסיבה כל שהיא,ואני לא מדבר על 2 - 3 חנויות,אני מדבר על 11 חנויות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...