הקרטל של ZAP ... השוואת מחירים בד בבד עם תיאום מחירים ! - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הקרטל של ZAP ... השוואת מחירים בד בבד עם תיאום מחירים !

Sting

Recommended Posts

אז ידוע ש ZAP אתר השוואת המחירים הפופולרי אינו תמים וגובה כסף מחנויות על מנת להופיע במנוע החיפוש שלו ... הבעיה היא שרבים אינם יודעים עד כמה הוא מעורב . היו לי כבר חששות בעבר לגבי המחירים שהם כידוע לא הכי זולים אבל מהווים מדד מסויים למחיר השוק הבעיה היא שלא ידעתי עד כמה האתר משפיע על המחירים עד שנתקלתי במקרה מוזר כאשר ניסתי להזמין מוצר מאחת החנויות שמופיעות בזאפ , שמתי לב כבר למקרים מוזרים בעבר כמו עליית מחיר חדה של מוצר שעקבתי אחריו זמן מה אך לא הייתה לי עד כה הוכחה מוצקת כמו זו.

והמקרה שהיה כך היה...

אימי רצתה לקנות טלפון דיגיטלי מאחת מחנויות -סטור ,לאחר שביררה את המחיר (575ש"ח) המלצתי לה לחכות עם הקנייה על מנת לבדוק אם ניתן להשיג במחיר זול יותר

בדיקה קצרה בזאפ הביאה לי מספר חנויות רב במחיר זול יותר של 494ש"ח כאשר חנות אחת הובילה בפער רב מהאחרות עם מחיר של 435 ש"ח

שמח נכנסתי לי לקישור לאתר החנות אך כשנכסתי התברר להפתעתי המחיר 494.00 ש"ח אשר היה מוזר בצורה מחשידה מאוד בדימיונו לשאר המחירים בזאפ

החלטתי לתפוס יוזמה ולהתקשר לחנות על מנת לברר את הנושא ולדרוש את המחיר הנמוך אשר צויין בזאפ... לאחר שיחה קלה עם המזכירה הובטח לי המחיר הנמוך אך לא הרפתי ושאלתי גם לגבי הבדל המחיר המוזר שהופיע אשר הוסבר ע"י המזכירה בלחץ של זאפ להעלות את המחיר על מנת לא לשבור את החנויות האחרות. וכך המחיר אומנם שונה באתרם אך עדיין לא הספיק להתעדכן בזאפ. דבר זה מראה בבירור שאכן יש אפשרות לחנויות רבות להוריד מחירים מעבר לרעף "הנמוך" של זאפ אך הן בוחרות שלא לעשות זאת על מנת לא לשבור את המבנה האחיד.

הנה הלינק להשוואת המחיר... ואם זה לא נראה כמו קרטל אז איני יודע קרטל מהוא

http://a.zap.co.il/model.asp?model_id=502532

אז שלא יעבדו עליכם !!! :nono:

להבא אל תקחו את המחירים בזאפ כתורה מסיני אלה תבדקו בעוד מנועי חיפוש וחנויות מוכרות שנחשבות לזולות ואולי אף תתקשרו לבדוק אם המחיר סופי הוא לא...

מוקדש כשרות לצרכן HWzone הנבון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 85
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני מסתכל בזאפ רק כדי שיהיה לי איזשהו מדד להשוואה. המחירים שם אולי לא תמיד הכי זולים, אבל בדר"כ הם סבירים.

לפעמים אפילו בחנויות כמו מגה, שלא מופיעה בזאפ, יש מחירים זולים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו!!! :yelclap:

מדהים יש לך סקופ אדיר ואתה חייב להמשיך עם זה, כי זה ממש קרטל ואולי המחירים שם הם לא טובים כמו שאנחנו נוטים לחשוב

לדעתי זה יכול לעניין הרבה אנשים וצריך להעביר את הסיפור הזה הלאה למועצה לצרכנות או לעיתונות - הכי קל זה לתוכניות החדשות בבוקר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הכבוד על היוזמה, רועי!

היה ידוע שחנויות משלמות לזאפ כדי להופיע במנוע החיפוש שלהם, והיה מוזר ומחשיד ביותר שתיד המחירים הזולים ביותר זהים.

מסתבר שאכ זה קרטל. קרטל שטוב למוכרים, אך לא לקונים.(אני לא יכול להתלונן על קרטלים במצבי... :P;) )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כבר מזמן לא מחשיב את זאפ כאתר רציני

אני משתמש בזאפ רק ליראות +- מחירים בשוק

ואף פעם לא קניתי מוצר בחנות שמפרסמת בזאפ

יש גם הרבה חנויות שניראות זולות מאוד עד שאתה מגלה באותיות הקטנות שזה מוצר מחודש

הבעיה העיקרית בזאפ לדעתי שהרבה מאוד חנויות לא מפרסמות שם בכלל

ובגלל זה זאפ לא נותן תתמונה המלאה של השוק אלה רק תתמונה של חנויות שמפרסמות באתר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו!!! :yelclap:

מדהים יש לך סקופ אדיר ואתה חייב להמשיך עם זה, כי זה ממש קרטל ואולי המחירים שם הם לא טובים כמו שאנחנו נוטים לחשוב

לדעתי זה יכול לעניין הרבה אנשים וצריך להעביר את הסיפור הזה הלאה למועצה לצרכנות או לעיתונות - הכי קל זה לתוכניות החדשות בבוקר

אולי אני אפנה עם זה למשהו בנוסך האימייל האדום ב YNET

כל הכבוד על היוזמה, רועי!

היה ידוע שחנויות משלמות לזאפ כדי להופיע במנוע החיפוש שלהם, והיה מוזר ומחשיד ביותר שתיד המחירים הזולים ביותר זהים.

מסתבר שאכ זה קרטל. קרטל שטוב למוכרים, אך לא לקונים.(אני לא יכול להתלונן על קרטלים במצבי... :P;) )

תודה

נ.ב *זה עומרי לא רועי ;)

זה פשוט ביזיון :pissed: אפשר לחשוב שהם יבואנים :pissed:

יש קייס לתלונה למועצה לצרכנות ?

בטח יש איזה שהוא כסת"ח באותיות הקטנות באיזה אחד הדפים האחוריים של האתר... אבל זה שווה בדיקה

אני חושב שהמסקנה שצריכה לצאת מכך היא ש ZAP הוא אתר שאמור ליפול ע"י יורש נטרלי שימומן ע"י פרסומות ולא ע"י עשיקת החנויות ויצירת קרטלים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי אני יפנה עם זה למשהו בנוסך האימייל האדום ב YNET

אחלה תעדכן אותנו על התגובות שאתה מקבל

ועוד הערה לגבי דיקדוק שגוי שהרבה טועים בפורום ובכל מקום (זה לא אישית). בגוף ראשון אומרים אני אפנה כמו שאומרים אני אלך, אני אקנה, או אני אבנה. בגוף שלישי לאומת זאת משתמשים עם י' כלומר - הוא יפנה, הוא יקנה, הוא יבנה...

בהצלחה לכולם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

...

הנה הלינק להשוואת המחיר... ואם זה לא נראה כמו קרטל אז איני יודע קרטל מהוא

http://a.zap.co.il/model.asp?model_id=502532

אז שלא יעבדו עליכם !!! :nono:

להבא אל תקחו את המחירים בזאפ כתורה מסיני אלה תבדקו בעוד מנועי חיפוש וחנויות מוכרות שנחשבות לזולות ואולי אף תתקשרו לבדוק אם המחיר סופי הוא לא...

מוקדש כשרות לצרכן HWzone הנבון

Holy Fuck! עמוד שלם של כמעט אותו המחיר בדיוק!

זה פשוט קרטל מחירים, כמו כל חברה גדולה בארץ (ראה חברות סלולר). מצד שני, יכול להיות שהחנויות בעצמן קבעו ללא תאום מחיר זהה פשוט באמצעות תיקונים והתאמת המחיר עד שהוא התקבע על מחיר סופי זהה. אם זה כך, במה אפשר להאשים אותם? שהם מוכרים באותו מכיר בלי תאום?

הבעיה העיקרית בזאפ לדעתי שהרבה מאוד חנויות לא מפרסמות שם בכלל

ובגלל זה זאפ לא נותן תתמונה המלאה של השוק אלה רק תתמונה של חנויות שמפרסמות באתר

הבעיה היא שמתי שרוצים לתת הערכת מחיר באתר, הרבה פעמים נותנים קישור להשוואת מחירים מזאפ.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלחתי לינק עם הסבר על המקרה לאימייל האדום של YNET ...

אני מקווה שאכן הם יטפלו בנושא על מנת שאנשים אחרים לא ילכו שולל בעקבות הנחות מוטעות לגבי אופי פעילות האתר ZAP

בדיקה קצרה ב"תנאי השימוש באתר zap.co.il" העלתה את הסעיף הבא

9. המידע והתכנים מוצגים באתר כפי שהם מוצגים (As Is) על-ידי הצדדים השלישיים ללא מעורבות ו/או התערבות כלשהי של מפעיל האתר. הנתונים המוצגים באתר כתוצאות חיפוש ו/או המקושרים על-ידי האתר, נערכים ומפותחים על ידי אנשים ו/או גופים עליהם אין למפעיל האתר כל שליטה. תוצאות החיפוש באתר מוצגות על ידי המנגנון האוטומטי הממוחשב של האתר בהסתמך על הנתונים הנאספים מהצדדים השלישיים. מידע ונתונים אלה הנם באחריותם הבלעדית של הצדדים השלישיים ואין מפעיל האתר אחראי לתוכנם, לנכונותם ומהימנותם, לרבות פרטים אודות הצד השלישי, מהות ו/או איכות המוצרים או השירותים המסופקים על-ידו, שמות היצרנים ו/או הספקים של המוצרים ו/או השירותים, מחירים ומצגים וכל מידע אחר שמקורם במידע שמוצג או מופץ על ידי צד שלישי.

אשר מופר בעליל לפי הממצאים שלי , עם זאת ביקשתי מאתר YNET לחקור את המקרה לפי הנראה בעיניו ולפרסם את הממצאים לציבור באם והן אכן נכונות במקרים אחרים ומהווים בעצם דפוס פעולה קבוע של ZAP

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...