מחפש פיזיקאי שעוסק בחקר היקום - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש פיזיקאי שעוסק בחקר היקום

TaZeR

Recommended Posts

שלום לכולם,

במדורה שלי בל"ג בעומר צץ לי רעיון שמוכיח שהיקום הוא אינסופי ואז בעקבותיו מצאתי הוכחה!

אני מחפש פיזיקאי שעוסק בחקר היקום שיעזור לי לנסח את ההוכחה בצורה מתמטית...

אשמח לקבל פניות בהודעה פרטית!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 114
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

בדוק באוניברסיטה הקרובה למקום מגוריך. יש לכולן אתרי עם פירוט הסגל.

אבל אני יכול לחסוך לך את הטרחה: היקום אינסופי, אין היום אסטרופיזיקאי שחושב אחרת. זה לא אומר שאין לו גבולות, חסרים לנו נתונים כדי להכריע בשאלה הזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל מה שמצאתי זאת הוכחה חותכת!

סטיבן הוקיניג.

בהצלחה!

כבר שלחתי לו מייל עם ההוכחה אבל לוקח לו איזה שבועיים כדי לענות.

בדוק באוניברסיטה הקרובה למקום מגוריך. יש לכולן אתרי עם פירוט הסגל.

אבל אני יכול לחסוך לך את הטרחה: היקום אינסופי, אין היום אסטרופיזיקאי שחושב אחרת. זה לא אומר שאין לו גבולות, חסרים לנו נתונים כדי להכריע בשאלה הזו.

ליד הבית שלי אין אוניברסיטה, ואני עדיין בביה"ס אז אין לי כ"כ הרבה זמן להסתובב רחוק מהבית.

מעניין,יש לך משהו לזרוק לנו?

ההוכחה קשורה לריק שקיים ביקום ובהתנהגות של ריק בחלל בגור! ההוכחה לא מורכבת ואם הצלחתי להסביר אותה לאחותי בת ה-10 - כל אחד יכול להבין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם כל ההצלחה שאני מאחל לך, ובאמת שאני מקווה שעלית פה על משהו,

קשה לי להאמין שתצליח לחשוב על משהו שלא חשבו עליו לפניך, ועל אחת כמה וכמה שהצלחת להסביר אותו לאחותך בת ה10.

מאוד מעניין אותי לשמוע על מה חשבת, אז אולי תוכל להראות לנו את זה בהזדמנות הראשונה(או שמא נקרא על זה בPopular science? :smile1:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההוכחה מאוד פשוטה ואני ארשו אותה פה, אני לא חושב שמישהו ירצה לגנוב אותה בכלל!

ההוכחה:

אם היקום היה סופי אז - היה אפשר לדמות אותו לקופסאת נעליים עם הרבה כדורים בכל מיני גדלים ומכל מיני חומרים. כיוון שיש ריק כין הכוכבים צריך לשאוב אתת האוויר מהקופסא וליצור ריק! כאשר נוצר הריק בתוך הקוספא, היא נמחצת פנימה והכל נמחץ. זה לא קורה היום (אני לא מרגיש את היקום נמחץ עליי) וקורה אפילו תהליך הפוך (התפשטות היקום) ולכן הטענה שהיקום הוא סופי שגויה. מה שנשאר זה שהיקום הוא אינסופי...

זאת ההוכחה...

ואני חושב שמזל שלמדתי השנה בפיזיקה על הידרוסטטיקה ולחצים (כיתה ח') כי אחרת בחיים לא הייתי חושב על כזה דבר!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקופסה נלחצת פנימה כי יש הפרש לחצים מבחוץ כלפי פנים אבל אם ב"חוץ" אותו לחץ זה לא יקרה :S אני חושב (אין לי ממש מושג על מה אני מדבר :kopfpatsch:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא אומר שהיקום סופי או אינסופי, זה רק אומר (בקושי) שמעבר לגבולות היקום לא קיים לחץ הגבוה יותר מזה שבתוך גבולות היקום. לצורך העניין, אין שום סיבה שהחוקים הפיזיקאליים שאנחנו מכירים כיום (כולל נושא השוואת הלחצים) יהיו תקפים מחוץ לגבולות היקום (שוב, אם הם קיימים בכלל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, אתה צודק... אבל יש לי המשך לפיתרון והראתי אותו לחבר וזה אצלו בבית, כשאני אבוא אליו אני אקח את הדף וארשום לכם. זה איכשהו קשור ללולאה אינסופית אני חושב... שבסוף יש או חומר או כלום (שזה אפילו פחות מריק) ואז היקום נמתח ומתפוצץ (כמו מה שקורה שעולים מהר מדי בצלילה לעומק של 10 מטר - הריאות מתנפחות יתר על מידה וממתפוצצות). אני חושב שזה היה ההמשך אלא אם זה היה ההמשך הקודם למשוואה (מצאתי איפשהו טעות ותיקנתי...)!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא אומר שהיקום סופי או אינסופי, זה רק אומר (בקושי) שמעבר לגבולות היקום לא קיים לחץ הגבוה יותר מזה שבתוך גבולות היקום. לצורך העניין, אין שום סיבה שהחוקים הפיזיקאליים שאנחנו מכירים כיום (כולל נושא השוואת הלחצים) יהיו תקפים מחוץ לגבולות היקום (שוב, אם הם קיימים בכלל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...