מחפש פיזיקאי שעוסק בחקר היקום - עמוד 2 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש פיזיקאי שעוסק בחקר היקום

TaZeR

Recommended Posts

התייחסתי לזה שמעליך ולא ראיתי שהגבת. זה יכול להיות נכון אבל בהנחה שהחוקים האלה פועלים גם מחוץ ליקום וא זו יכולה להיות הוכחה (שוב.. אני רק תלמיד בתיכון ורציתי מישהו מהאוניברסיטה שיבדוק את ההוכחה ויעזור לשפר - כי אני חושב שגם אם היא לא נכונה אפשר להשתמש בה!).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 114
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

המצב שונה ממה שאתה מתאר אותו.

כמו שהסבירו, אין שום סיבה שהלחץ מחוץ ליקום יהייה גדול יותר, זה דבר אחד.

דבר שני, בואקום לא בהכרח שתקרע לחתיכות. אתה יכול לנוע בתור גוף שלם למקום אחר (בהשפעת הכוח...). משאבות ואקום לא מפרקות אטומים אתה מעבירות אותם למקום אחר (ואת זה יצא לי לבדוק באופן אישי כבר כמה פעמים...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המצב שונה ממה שאתה מתאר אותו.

כמו שהסבירו, אין שום סיבה שהלחץ מחוץ ליקום יהייה גדול יותר, זה דבר אחד.

דבר שני, בואקום לא בהכרח שתקרע לחתיכות. אתה יכול לנוע בתור גוף שלם למקום אחר (בהשפעת הכוח...). משאבות ואקום לא מפרקות אטומים אתה מעבירות אותם למקום אחר (ואת זה יצא לי לבדוק באופן אישי כבר כמה פעמים...)

קודם כל התייחסתי לשני מצבים - שהלחץ קטן וגדול מריק. הוא לא יכול להיות שווה ואם הוא שווה אז היקום כבר אינסופי וזאת הלולאה שאני לא זוכר אותה בדיוק...

עכשיו מהזיכרון - יכולים להיות שלושה מצבים: שהלחץ קטן יותר, שהלחץ גדול יותר ושהלחץ שווה. הלחץ קטן יותר כאשר היקום נגמר ויש "כלום", שזה חסר מרחב וזה פחות מריק. הלחץ גדול יותר כאשר יש חומר מחוץ ליקום והוא שווה בגודולו כאשר יש ריק מחוץ ליקום והוא או אינסופי או שחוזרים לצומת של שלושת המצבים. כאשר יש אי-איזון באחת הצמתים - המבנה האחרון קורס וכל השאר בעקבותיו. - זה היה משהו בסגנון הזה הלולאה, אולי היה בה עוד "פנייה" בצומת שאני לא זוכר אותה...

דבר שני, לא אמרתי שאתה מתפרק לחתיכות כאשר יש וואקום, אלא שהנפח מצתמצם והכל הופך ל"גוש אחד" של חומר (כל איזור בגוש הוא מחומר אחר אבל אין בין שני הגושים גז שמרחיק אותםם!!!!)

ד"א: יש לי עוד תיאוריה מלפני שנתיים שזנחתי אותה כי היא לא נראית לי היגיונית אבל אולי היא כן- אם היקום הוא סופי אזי יש לו גבול. אם יש לו גבול הוא עשוי מחומר. עכשיו במפץ הגדול היה אינסוף חומר ואם יש עוד מקום עם חומר (הקצה של היקום) אז לא היה במפץ הגדול אינסוף של חומר... זאת תיאוריה די דפוקה והיא לא מוכיחה כלום כי לא הוכיחו שהיה במפץ הגדול אינסוף חומר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מסתכל על המצב בצורה הכי מופשטת והכי שיטחית שיש... אתה לא מתייחס לכוחות גרוויטציוניים וחשמליים, לקרינות שונות שיוצרות כל מיני מצבים ועוד כל מיני...

חוץ מזה, יודעים שהיקום מתפשט, אז לך תדע, אולי באמת הלחץ "בתוך" היקום באמת גדול יותר מהחלץ בחוץ...

ושוב, מאיפה לך שהחוקים של לחצים וכאלה עובדים מחוץ לייקום?

אחד ההסברים לזה שהיקום אינסופי זה שבגלל שאי אפשר לנוע מהר יותר מהאור, והיקופ מתפשט במהירות גבוהה יותר ממהירות האור- אי אפשר להגיע לסוף היקום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מסתכל על המצב בצורה הכי מופשטת והכי שיטחית שיש... אתה לא מתייחס לכוחות גרוויטציוניים וחשמליים, לקרינות שונות שיוצרות כל מיני מצבים ועוד כל מיני...

חוץ מזה, יודעים שהיקום מתפשט, אז לך תדע, אולי באמת הלחץ "בתוך" היקום באמת גדול יותר מהחלץ בחוץ...

ושוב, מאיפה לך שהחוקים של לחצים וכאלה עובדים מחוץ לייקום?

אחד ההסברים לזה שהיקום אינסופי זה שבגלל שאי אפשר לנוע מהר יותר מהאור, והיקופ מתפשט במהירות גבוהה יותר ממהירות האור- אי אפשר להגיע לסוף היקום.

אני אולי מתייחס לדברים שיטחיים כי אני מתייחס למה שאני יודע. בגלל זה בתחילת הדיון חיפשתי פיזיקאי שמבין בנושא כדי שיוכל להאיר את דרכי.

קודם כל באמת עכשיו קראתי שביקום יש חומר עם צפיפות מאוד מאוד קטנה (כמעט ריק). אבל זה לא משנה... עדין יש את אותם הצמתים ופשוט החומרים בכל פנייה קצת שונים!!!

וגם אם היקום מתפשט מאוד מהר ואי-אפשר לעקוף אותו - אולי יש בסוף 'גבול' שיחסום את המשך ההתפשטות שלו? על הגבול הזה התיאוריה שלי עוסקת ומוכיחה שהוא לא קיים (אני חושב שהיא מוכיחה כי אני לא דוקטור - אני רק בכיתה ח' ואין לי את כל הידע שבעולם)...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סמוך עלי... גם הוקינגס התחיל מתאריות מופשטות כאלה והגיע למה שהוא הגיע...

אני מציע לך לקרוא כמה ספרים שלו (ממה שהבנתי הם די מעניינים), ללמוד קצת פיסיקה קוואנטית (לא מויקיפדייה...), את תורת היחסות ואז לחשוב שוב על התאוריה שלך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכון: מצאתי שני פרופסורים שעובדים בוויצמן: אחד חבר של המשפחה והשני מורה של החבר ששכחתי אצלו את הדף. אני אפגש איתם ואדבר איתם על ההוכחה והם בטח יעזרו לי לתקן את הטעויות ולהתייחס לשאר הכוחות שלא התייחסתי אליהם...

תודה רבה לכל מי שהגיב.... אחרי הפגישה אני אעדכן אתכם (עוד לא נקבעה)!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:lol:

lonbenon, נדב (tea time) מסיים עכשו תואר (ראשון) בפיסיקה, ובאמת שהוא מספיק מוסמך כדי לת לך חוות דעת בנושא... התאוריה שלך לא נכונה.

אני מציע לך להיפגש בהתחלה עם החבר משפחה (פחות פאדיחות...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שבגלל שאני טועה אני צריך להיפגש עם מישהו מוסמך (אני בטוח שנדב מספיק מוסמך - אבל אי-אפשר לעשות דיון בפורום, לפחות לא כמו שאני רוצה - בשביל זה צריך להיפגש פנים VS פנים ובשביל זה צריך מישהו שמכירים...), כדי שיעזור לי למצוא את הטעויות ולשים לב לפרטים הקטנים. דבר ראשון אני אדבר על זה עם המורה לפיזיקה שלי (שלה יש תואר שני) ואם היא תאמר שזה נכון אז סבבה ואם לא אני אשאל אותה אם הרעיון בכלליות נכון או לא, ואם הטעות היא בזה שלא התייחסתי לפרטים הקטנים. מקסימום אני אגלה שטעיתי לגמרי וזה לא נורא כי אי-אפשר לצפות הרבה מתלמיד בבי"הס!!![br]פורסם בתאריך: 7.05.2007 בשעה 22:48:02

אבל מי אמר שיש גבול בכלל?

אני ממליץ לך על ספר "תולדות היקום" של ספריית שמים וארץ בחסות פרופ' א.ליבוביץ.

אני עשיתי הוכחה בשלילה (למי שלא יודע מה זה!): בדרך ההוכחה הזאת מניחים שההפך ממה שרוצים להוכיח קורה ואז מוכיחים שזה לא יכול לקרות, כלומר סתירה...

בפעם הבאה פשוט תקרא את כל ההודעה ותבין למה התכוונתי (אבל עזוב, שטויות! למדת מושג חדש...)!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חיפשתי בגוגל ולא מצאתי דבר לגבי סופיות היקום וריבוי יקומים. אם תמצא תשלח לי, אולי יש שם הוכחה שסותרת את ההוכחה שלי...

ובבקשה, כל מי שמוצא משהו תשלחו לי (זה יעזור לי מאוד להשלים את ההוכחה...). אז תודה מראש למי שיוכל לשלוח לי תכנים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה את הסרט "What The Bleep Do We Know", יפתח לך קצת את הראש בנוגע ליקום ריבוי יקומים וכו'...

הסרט מנסה(ומצליח ברמה מסוימת) להסביר את מכניקת הקוואנטים.

אני לא פיזיקאי ואין לי שום ידע מעשי בתחום, אבל מצאתי את הסרט מאד מרתק ומעורר עניין ומחשבה!

have fun

בוקר טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...