ערבים ירו זיקוקים אחרי הצפירה - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ערבים ירו זיקוקים אחרי הצפירה

MalGano

Recommended Posts

הייתי שמח לשמוע יותר פרטים מפי AQUIARIOUS לפני שכולכם קופצים לתלות את החרדים... גרסה שניה לא הרגה אף אחד

מעבר לכל זה, איך שזה שיש כאן יותר אנשים שמצדיקים תלייה של חרדים בלי לדעת את כל הפרטים, ולעומת זאת מנסים לתרץ את העובדה שהערבים שמחים ביום הזכרון, השואה, בשבת, ושורפים דגלים בנכבה.

מדהים

זה נובע מחשיבה גזענית הפוכה שלוקים בה אנשים רבים כאן.

יותר מידי אנשים כאן חושבים על יהודים בתור... בני אדם עם מוסר עליון, וככאלה - הכיצד ייתכן כי חרדים, בני עמי שלי חוגגים בזמן הצפירה?

ערבים? מילא, "סה"כ ערבים"...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 171
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מסריח, אבל חוקי :-\

המטרה של הידיעה הזאת היא להביא אינדיקציה על "מצב הרוח" של ערביי . או במלים אחרות, כמה אוהבים אותנו :)

זה ממש לא מעניין אם זה חוקי או לא.

ברור שזה מכוון.. לא, במקרה נפלטו להם צרורות של זיקוקים כל הערב (ואני גר בחיפה אז אני יכול לאשר שזה אכן קרה)... ::)

השאלה היא לא אם זה קרה או לא, אלא אם זה קורה הרבה (זיקוקין בחיפה, אין לי מושג, האמת) וכמה קרוב זה היה לזמן של הצפירה. אלה אינדיקציות שעל בסיסן אפשר לנחש שזה היה בכוונה או לא.

שקודם יעצרו את הפושעים הבדואים בב"ש ובנגב, ואת כל גנבי הרכב והמתכת, אח"כ נדבר על מעיפי הזיקוקים.

מסכים לחלוטין. אני לא חושב שצריך לעצור את מי שירה זיקוקין. לי זה לא ממש מזיז, הזיקוקין עצמם. מה שמפריע זה המנטליות/שנאה שזה מייצג. אם תאסרי בחוק זיקוקין ביום הזה, זה לא יפתור את הבעיה המציקה.

עכשיו אם זה כמו שאתם טוענים שהם רוצים להשמיד יהודים להשטלט על המקום וכו' למה להם להראות את זה בצורה כזו בוטה ולא מאורגנת?

אתה מסתכל על הדברים בצורה תמימה מדי. הבעיה היא ה"מנטליות" - ההסתה והחינוך להסתה. אותה בעיה באה לידי ביטוי ברצון להעיף אותנו מפה, אבל זה לא כמו איזו יחידה צבאית מאורגנת - זה מנטליות. וכל אחד מביא את השנאה לידי ביטוי בצורה אחרת. הבעיה אינה אדם אחד כזה או אחר. או אפילו קבוצה מוגדרת של אנשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הדוסים גם ברמת בית שמש, הם שמים איבר מין גברי על היום, על הצפירה, ועל הדם של חיילי צה"ל שנהרגו

בקשר לחרדים יש לי תשובה, בניגוד לרוב (או לכל) האנשים פה אני מכיר חרדים ואני לא מפחד לשאול אותם שאלות קשות. הסיבה שהם לא עומדים בצפירה היא שיש איסור לנהוג כמנהגי הגויים, ומבחינתם זה מנהג כזה. מה שהם אמרו זה שבתור יהודים הם מנציחים את זכר הנופלים לפי המסורת היהודית, תפילות יותר ארוכות לזכרם, קדיש וכו'.

זה כל הסיפור, לא להסכים איתם זה דבר אחד, עובדה, אני כן עומד בצפירה. אבל ככה להכפיש אותם? הם סך הכל עושים משהו שונה, אסור?[br]פורסם בתאריך: 23.04.2007 בשעה 21:33:17

כן וגם היטלר.

קשה לי להאמין שהם עושים את זה במכוון זה דבר טיפשי שלא משיג כלום חוץ משנאה.

זה כמו הקטע שבן אדם שבאמת רוצה לדקור אותך לא ינפנף מולך בסכין אלא ידקור אותך בהפתעה

ורצוי בזמן שלא תסתכל... עכשיו אם זה כמו שאתם טוענים שהם רוצים להשמיד יהודים להשטלט על המקום וכו'

למה להם להראות את זה בצורה כזו בוטה ולא מאורגנת? זה נראה לי טיפשי. או שיכול להיות שמדובר בכמה ערבים

שרצו לעורר שנאה וכל השאר פשוט לא היה אכפת להם... אבל להסיק מזה מסקנות לגבי כולם נראה לי דבר מאוד מאוד לא

נכון לעשות, זה כמו להגיד שכל היהודים תומכים במתנחלים וכל החרא שהם עושים.

בוא נסכם את זה בקצרה, אתה חושב שערבים טפשים (ואני ממש לא מתווכח)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיבה שהם לא עומדים בצפירה היא שיש איסור לנהוג כמנהגי הגויים, ומבחינתם זה מנהג כזה

יש עוד עם בעולם שעומד דקה דומיה עם צפירה כל שנה?

מעניין אותי כי בדיוק דיברתי על זה עם חבר :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל-Vitnir-שמעתי פעם אחת היה זיכוכים ,אמרתילעצמי זה חתונה,פעם שניה היה זיכוכים,אמרתי חתחו את הקטן,,פעם 3 הבנתי הכול,אף פעם הם לא עשו 2 דברים ביחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, אבל לא הבנת, אנחנו אלו הגויים...

שוב, אני לא מסכים איתם אבל מבחינתם כל חריגה ממנהגים יהודיים שקיימים זה לנהוג כמנהגי הגויים (תחשוב אפילו על זה שזה יוצר גוי חדש, כמו שהנוצרים יצרו מנהגים שלהם, הרי כל הנוצרים היו בהתחלה מיעוט של יהודים, הם פשוט גם מסיונרים אז הם גדלו ממש מהר)מבחינתם זאת בעיה של המדינה, הרי יש דרך יהודית לעשות את זה, תפילות וכו', מה שקרה הוא שלתפיסתם אנחנו סטינו מהדרך, בגלל שבאמת מי שהנהיג את היום הזה הבין שבחיים לא יכניס כל כך הרבה חילונים לבתי כנסת אז הוא מצא אלטרנטיבה אחרת בדמות הצפירה. אבל לתפיסתם הם עושים מה שתמיד עשו ואנחנו שינינו את דרכינו. עכשיו הבנת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, אני לא מסכים איתם אבל מבחינתם כל חריגה ממנהגים יהודיים שקיימים זה לנהוג כמנהגי הגויים (תחשוב אפילו על זה שזה יוצר גוי חדש, כמו שהנוצרים יצרו מנהגים שלהם, הרי כל הנוצרים היו בהתחלה מיעוט של יהודים, הם פשוט גם מסיונרים אז הם גדלו ממש מהר)מבחינתם זאת בעיה של המדינה, הרי יש דרך יהודית לעשות את זה, תפילות וכו', מה שקרה הוא שלתפיסתם אנחנו סטינו מהדרך, בגלל שבאמת מי שהנהיג את היום הזה הבין שבחיים לא יכניס כל כך הרבה חילונים לבתי כנסת אז הוא מצא אלטרנטיבה אחרת בדמות הצפירה. אבל לתפיסתם הם עושים מה שתמיד עשו ואנחנו שינינו את דרכינו. עכשיו הבנת?

כן הבנתי, הבנתי שמי שקבע את זה מקובע, כסיל ופשוט החליט את זה בכדי לבזות את הנופלים, כדי שתיהיה לו קהילה אדוקה יותר, אמצעי שליטה.

דרך יהודית? זאת דרך יהודית מודרנית.

ppe, מה אתה רוצה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן הבנתי, הבנתי שמי שקבע את זה מקובע, כסיל ופשוט החליט את זה בכדי לבזות את הנופלים, כדי שתיהיה לו קהילה אדוקה יותר, אמצעי שליטה.

דרך יהודית? זאת דרך יהודית מודרנית.

ppe, מה אתה רוצה?

נניח שאתה צודק בזה שהוא מקובע אבל לפי מה אתה אומר שהוא מנסה לבזות את הנופלים? יש לך סימוכין לזה או פשוט אנטישמיות נגד חרדים?

וכמו שאני שומע אנשים ששואלים "מי הפך אותם למי שמחליט בענייני דת?" מי בדיוק החליט שאתה יהיה זה שיקבע מה זאת יהדות מודרנית? ואם אתה אומר שהחלטת לבד אז זה אומר שכל אחד יכול להחליט לבד ואז מה רע במה שהחרדים עושים? אצלהם פשוט מחליט מישהו שהם סומכים עליו (בצדק או שלא בצדק זה נתון לוויכוח)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה? כי הם יוצאים נגד המנגנונים של המדינה להנצחת הנופלים, יש כולה 5 דקות צפירה בשנה, 2 דקות ליום השואה, 3 ליום הזיכרון, שיכבדו את זה, אם הם לא מכבדים את זה הם מבזים את אותם אנשים.

אני לא אנטישמי נגד דתיים, אבל שיכבדו אותי ואת המדינה, ואז אני אכבד אותם יותר ממה היום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה? כי הם יוצאים נגד המנגנונים של המדינה להנצחת הנופלים, יש כולה 5 דקות צפירה בשנה, 2 דקות ליום השואה, 3 ליום הזיכרון, שיכבדו את זה, אם הם לא מכבדים את זה הם מבזים את אותם אנשים.

אני לא אנטישמי נגד דתיים, אבל שיכבדו אותי ואת המדינה, ואז אני אכבד אותם יותר ממה היום.

דווקא טענה שכזאת אני יכול לסתור בקלות בלי לשאול אפילו דתי אחד. הם באמת לא מכבדים את המנגנונים וההסבר למעלה. בקשר ל"כבוד המת" כל הביטוי הזה לקוח מהדת, תראה לאיזה הפגנות הם יוצאים על העברת קברים, על חילול קברים. מבחינת חילוניים הרי אין בעיה להעביר קבר, זה סתם השאריות של מה שנשאר, זה לא באמת מאוד חשוב. הדתיים יוצאים למלחמות אפילו רק על קברים שיש סיכוי קטן שהם של יהודים. אם כרתו למישהו איבר (נניח יד) קוברים אותה, כל הדבר הזה מקבל ביהדות ביטויים מוחשיים (שאתם רואים בחדשות לפעמים כמו זה שהזיזו את התוואי של כביש 6 כי כשחפרו מצאו קברים, המדינה רצתה להזיז והדתיים לא הסכימו ויצאו להפגין)

תבדיל בין ביזוי המנגנון (שמבחינתם הוא זניח) לבין ביזוי האנשים (שלא יעבור אצלהם בשקט אפילו אצל המטורפים האלה שהלכו לבקר בטהרן, כל הדתיים מאמינים בעניין של הנשמה היהודית)

אתה יודע מה? יש לי רעיון לשאלה אחרת שאני אשאל אותם. אם הם מכבדים את הנופלים היהודים ככה אז למה הם לא מוכנים לעמוד לזכר הנופלים שאינם יהודים.

אני אנסה לבדוק את זה בהקדם ולחזור אליך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא טענה שכזאת אני יכול לסתור בקלות בלי לשאול אפילו דתי אחד. הם באמת לא מכבדים את המנגנונים וההסבר למעלה. בקשר ל"כבוד המת" כל הביטוי הזה לקוח מהדת, תראה לאיזה הפגנות הם יוצאים על העברת קברים, על חילול קברים. מבחינת חילוניים הרי אין בעיה להעביר קבר, זה סתם השאריות של מה שנשאר, זה לא באמת מאוד חשוב. הדתיים יוצאים למלחמות אפילו רק על קברים שיש סיכוי קטן שהם של יהודים. אם כרתו למישהו איבר (נניח יד) קוברים אותה, כל הדבר הזה מקבל ביהדות ביטויים מוחשיים (שאתם רואים בחדשות לפעמים כמו זה שהזיזו את התוואי של כביש 6 כי כשחפרו מצאו קברים, המדינה רצתה להזיז והדתיים לא הסכימו ויצאו להפגין)

תבדיל בין ביזוי המנגנון (שמבחינתם הוא זניח) לבין ביזוי האנשים (שלא יעבור אצלהם בשקט אפילו אצל המטורפים האלה שהלכו לבקר בטהרן, כל הדתיים מאמינים בעניין של הנשמה היהודית)

אתה יודע מה? יש לי רעיון לשאלה אחרת שאני אשאל אותם. אם הם מכבדים את הנופלים היהודים ככה אז למה הם לא מוכנים לעמוד לזכר הנופלים שאינם יהודים.

אני אנסה לבדוק את זה בהקדם ולחזור אליך.

אתה יודע מה הבעיה? שהם רואים בחילונים כגוים גמורים, הם רואים במדינה כמדינת גויים.

אני אפילו אם אני אחזור בתשובה, יהיה במעמד פחות מאלו שנולדו כך.

הם לא ממש רואים בי כיהודי, אז כך גם אני, אני לא רואה בהם כיהודים, אני רואה בכל החסידות עבודת אלילים, משתחווים לי על קברים וסוגדים לרבנים.

הם מבזים את המתים שהם לא חשובים להם, ונלחמים על כל מת שהיה כביכול דתי.

הם פוטרים את עצמם בעצם זאת שהם מתפללים.

אני באמת שאין לי שום דבר נגדם, אבל במקרים רבים הם טועים והם פשוט לא רוצים לקבל את זה.

ppe אני באמת לא הבנתי מה רצית שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יודע מה הבעיה? שהם רואים בחילונים כגוים גמורים, הם רואים במדינה כמדינת גויים.

אני אפילו אם אני אחזור בתשובה, יהיה במעמד פחות מאלו שנולדו כך.

הם לא ממש רואים בי כיהודי, אז כך גם אני, אני לא רואה בהם כיהודים, אני רואה בכל החסידות עבודת אלילים, משתחווים לי על קברים וסוגדים לרבנים.

הם מבזים את המתים שהם לא חשובים להם, ונלחמים על כל מת שהיה כביכול דתי.

הם פוטרים את עצמם בעצם זאת שהם מתפללים.

אני באמת שאין לי שום דבר נגדם, אבל במקרים רבים הם טועים והם פשוט לא רוצים לקבל את זה.

ppe אני באמת לא הבנתי מה רצית שם.

לפי היהדות באמת יש יהודי ויש לא יהודי. אלה 2 האפשרויות, אתה אני, וסביר להניח כל מי שגולש פה בפורום לא עונה להגדרות שלהם של יהודי, למה זה כל כך כואב לך? אנשים נפגעים רק כשאכפת להם ממשהו. למה אתה נפגעת?

הבעיה מבחינתם היא כזו: באיזה שלב בגולה הם ראו שההתבוללות מחסלת את העם. החליט אחד מהרבנים (נימק את זה על ידי נימוקים שונים אבל כרגע זה לא חשוב לדיון) שכל מי שנולד יהודי תמיד ייחשב יהודי לפי הדת. הרי פעם לא היו "חילוניים" זו המצאה יחסית חדשה, פעם להיות יהודי כלל הכל, כולל כל מצוות הדת או שלא ואז פשוט לא היית יהודי (אתיאיסט, מוסלמי, נוצרי או כל דבר אחר כן אבל יהודי לא).

בקשר לחוזר בתשובה אתה טועה, יש 3 דרגות של "צדיקות" (לא המילה המדוייקת אבל בדיוק ברחה לי המילה)

הראשונה, להיות צדיק בסביבה בלי פיתויים (בקיצור, סביבה דתית, מאה שערים, בני ברק)

השניה, לצאת מהפיתויים לעולם מצוות (חוזר בתשובה)

השלישית, להיות צדיק בסביבה מלאת פיתויים (הדוגמה הקלאסית- אברהם אבינו)

בקשר לזה שאתה לא רואה בהם כיהודים זה מעניין אותם כקליפת השום. הם מאמינים בצדקת דרכם והם הלכו בה ולא שינו גם שהיה להם טוב (תור הזהב בספרד) וגם שהיה להם רע (כמעט כל שאר ההיסטוריה).

חסידות זה משהו כזה: נראה לי שיש מישהו שהבין יותר טוב מה אלוהים התכוון שנעשה ומה ההוראות שהוא השאיר לנו בתנ"ך ובספרים הנלווים אז אני עושה מה שהוא אומר לי. בכל מקרה לא עובדים את הרב, עובדים את אלוהים בדרך שהוא אמר (תלך לחסידויות שונות, תראה שההבדלים בתפילות ובמנהגים מינוריים עד לא קיימים)

בקשר לקברי צדיקים עניתי פעם אבל הנה ההסבר שוב: קודם כל זה בדרך כלל מנהג עממי ולא משהו שחרדים אוהבים. ההסבר הכללי לתופעה הוא כזה, יש אנשים שבגלל מעשיהם אלוהים מקשיב להם יותר מאחרים, קח לדוגמא את אברהם שהתווכח עם אלוהים על השמדת סדום ועמורה. אז מה שקורה זה שהאמונה שלהם אומרת שהצדיק יראה שאתה מתכוון בתפילה שלך למשהו חשוב\טוב והוא ישתדל בשבילך למעלה וכך התפילה שלך תזכה למענה (תחשוב על מבחן באוניברסיטה, אתה צריך 60 לעבור, הצדיק זה הפקטור שלך).

רבנים: שוב, זה לא הרב, זה איך הוא מבין את הפקודות מלמעלה. זה אפילו מצויין במפורש כאסור לראות במישהו ככקרוב לאלוהים כדי שלא תעבוד אותו במקום אלוהים, זאת הסיבה שמוזכרת למה מיקום קברו של משה לא ידוע זאת דוגמא שטובה גם למקרה הקודם של קברי צדיקים ולמה חרדים לא אוהבים ללכת לשם.

במה הם בדיוק פוטרים את עצמם? לא הבנתי את החלק הזה.

אף אחד לא רוצה לקבל שהוא טועה, פשוט בתחום הזה ההוכחות הם הרבה יותר ערטילאיות ופחות מוחשיות. אתה לא ממש מוכן לקבל הוכחה ערטילאית שאלוהים קיים לא? זה מצריך שינוי גדול מידי במנהגים ובהשקפת העולם שלך, הם אותו דבר פשוט הם נמצאים בגדה השניה של הנהר ולאף אחד מכם לא נוח לחצות אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...