חיבור לדים למולקס - עמוד 4 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חיבור לדים למולקס

maayan

Recommended Posts

תשמע אולגיס - זה כבר הלינק השני שאתה שם שאומר בדיוק אותו דבר - צריך להתאים את ההתנגדות!!! לזרם שרוצים לקבל - וגם באתר הזה כמו בקודם ששמת כל הלדים מחוברים עם נגד!

אתה שם לינקים - אני קורא לעומק - ומתחיל לחשוד שאולי אתה לא,

תשמע אל תעלב ואני לא אוהב לריב - אני באמת מעוניין לנהל דיון אבל תקרא לעומק את מה שכתוב בשני האתרים הללו (שאתה שמת) ובלינק שאני שמתי לאתר של דן ותווכח... (וחבר'ה בואו לא נעבור לטונים עצבניים והעלבות אישיות...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 64
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אתה טועה ומטעה.

הספק לא נותן זרם מקסימלי כל הזמן, אלה שהצרכן (במקרה שלנו זה הלד) צורך את כמות הזרם שהוא "רוצה" לפי התנגדותו ותו לא. ואם אתה רוצה לבדוק, אני מזמין אותך לערוך ניסוי קטן - קח ספק מתח של 3 וולט שיכול לתת 1 אמפר מקסימום ותחבר אליו לד של 3 וולט. אם תמדוד את הזרם במעגל, תיווכח שהוא עומד על כ-20mA - בדיוק מה שלד צורך ולא רבע ננו-אמפר יותר.

אני מציע לכל מי שחושב כמו Holy לעבור על כללי החשמל הבסיסיים של כיתות י'-י"א. פה יש קצת הסברים על הנושאים הבסיסיים הללו - מומלץ.

צודק ב 100000%

כל מקור חשמלי אינו מכריח זרם על רכיב כל שהו! אלה הרכיב צורך את הזרם הזה, והמקור צריך להיות מסוגל לתת את הזרם הזה

ולכן אם תיתנו ללד מתח שהוא צריך כדי לפעול הוא יצרוך את הזרם שהוא צריך כדי לפעול.

ואגב היתנגדות של לד היא לא אפס! ומי שלא מאמין שיקח וימדוד.............היתגדות של לד מאוד קטנה אבל לא אפס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אריקגר - מה שכתבת מאוד לא מדויק - בד"כ צרכן יקבל!!!! (אין כזה דבר לצרוך זרם בפעם המיליון) זרם מתאים מהספק מכיוון שיש לו התנגדות מסויימת - למשל נורה תקבל זרם דרוש מפני שיש את התנגדות חוט הלהט (שעולה עם הטמפ') ,

ללד התנגדות מאוד קטנה כפי שכבר אמרת אך לא של 150 אוהם כפי שצריך ע"מ לקבל מ - 3V זרם של 20ma ...

אני חוזרת " זרם הוא תוצאה של התנגדות ומתח"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע אולגיס - זה כבר הלינק השני שאתה שם שאומר בדיוק אותו דבר - צריך להתאים את ההתנגדות!!! לזרם שרוצים לקבל - וגם באתר הזה כמו בקודם ששמת כל הלדים מחוברים עם נגד!

אתה שם לינקים - אני קורא לעומק - ומתחיל לחשוד שאולי אתה לא,

תשמע אל תעלב ואני לא אוהב לריב - אני באמת מעוניין לנהל דיון אבל תקרא לעומק את מה שכתוב בשני האתרים הללו (שאתה שמת) ובלינק שאני שמתי לאתר של דן ותווכח... (וחבר'ה בואו לא נעבור לטונים עצבניים והעלבות אישיות...)

תקרא טוב - צריך להתאים התנגדויות אך ורק מחברים את הלדים למקור מתח גבוה בצורה משמעותית מהמתח הנומינלי של הלדים עצמם !.

מי אמר שהתנגדות הלד היא נמוכה או אפס ?! מי אמר שחייבים לשים נגד גם במקרה שמתח ההזנה שווה למתח הנומינלי של הלד ?! אי אפשר להתייחס ללד או לדיודה או לטרנזיסטור כאל נגד רגיל בגלל העובדה הפשוטה שמדובר במוליכים למצחה ולא בהתנגדויות רגילות !

אגב, ההודעה הקודמת שלי הייתה מיועדת ל-Holy, לא אלייך. לך יש טעות קטנה בהבנת עובדה של התנגדות הלד, אבל הבחור השני בכלל מדבר דברים לא הגיוניים מבלי לדעת בכלל איך בנוי הלד ומה צורת פעולתו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי 2 לדים של מעגלים אלקטרוניים - עגולים ואדומים ועוד 2 עגולים ירוקים ממחשבים ישנים בנוסף יש לי עוד 3 מלבניים כאלה ממחשבים ישנים אבל בהם אני לא ישתמש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האדומים והירוקים יעבדו טוב בסביבות 3.5 וולט. תוכל לחבר אותם ל-12 וולט עם נגדים של 420 אוהם או ל-5 וולט עם נגדים של בסביבות 70 אוהם, לפי התרשים הבא :

LED_circuit.gif

כלומר במקום ה-1-3 וולט אתה מחבר את ה-5 או את ה-12 וולט ובמקום הנגדים של 200 אוהם אתה מחבר את הנגדים שאמרתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כך כעיקרון, לדים אדומים וירוקים צורכים בסביבות 2-2.5V מה שאומר שניתן לחבר את 2 הירוקים ו 2 האדומים בטור...

לוקח - חיבור מולקס ולחוט הצהוב שלו (+12V) אתה מחבר נגד של 100 אוהם (מה שיאפשר 2.5 V ו 20ma לכל דיודה) לזה אתה מחבר את הרגל הארוכה של הלד (חיובית) - לרגל הקצרה אתה מחבר את הארוכה של הבא בתור עד שהרגל הקצרה האחרונה מתחברת לאחד החוטים השחורים היוצאים מהמולקס.

כך חיברת 4 לדים וכ"א מקבל 2.5V ו 20ma . (וכולם מרוצים) כמובן שחיבור זה תלוי בכך שאלו ערכי הלדים שלך ולהערכתי זו קרבה מספקת לערכים האמיתיים...

החיבור המקבילי כמו שהבטחתי בעוד 20 דק' בערך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רואה שאני ואולגיס ערכנו הודעות בערך באותו זמן - אם כך - השרטוט של אולגיס מסביר חיבור מקבילי אך מניסיון (כך זה מחובר אצלי) מספיק 5V ונגד אחד בטור לכל הלדים שבמקביל (אצלי זה 10 לדים כך שהוא יעמוד גם בעומס של 4... ערכים, שרטוטים ענינים - בהמשך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיף בכל זאת לחבר נגד לכל לד, כי לדים שונים מתחממים בצורה שונה תוך כדי הפעולה. הדבר משפיע על הזרם שזורם דרך כל לד, ועלולים לקבל לדים שדולקים בעוצמות שונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחיבור מקבילי המתח לא מתחלק בין הצרכנים אלא נשאר אותו דבר על כולם. אתה יכול לשים עליו 200 לדים (בהנחה שהספק יכול להוציא מספיק זרם) במקביל ועדיין תצטרך נגד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לכולם

חיברתי 6 לדים ל5 וולט האדומה נדלקה טוב אך כל ה5 הירוקות נדלקו בצבע צהוב ולאחר כמה פעמים כאלה אחת מהנורות הירוקות נשרפה!!!

חיברתי אפילו 8 נורות ובכל זאת נשרפה הנורה הירוקה (כן ממש עלה עשן והיה ריח של מרשמלו)

הגעתי למסקנה שאני צריך נגד וכל מי שאמר לי את זה צדק אז רציתי לדעת איזה נגד אני צריך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...