חיבור לדים למולקס - עמוד 3 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חיבור לדים למולקס

maayan

Recommended Posts

• תגובות 64
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תלוי לאיזה מתח אתה מחבר. אם תחבר לד של 2 וולט למתח של 3.3 וולט - אפשר גם בלי נגד ולא יקרה לו כלום. אם אתה מחבר 5 וולט - פה כבר יכולה להיות בעיה, הלד ידלק בכל מיני צבעים שונים (צהוב במקום ירוק למשל) ועלול להישרף בסופו של דבר. במקרה של 12 וולט בכלל אין מה לדבר, חייבים נגד טורי כדי להוריד את המתח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולגיס - בוא נעמיד דברים על דיוקם - יש הקשר חשוב מאוד בין התנגדות הלד לחיבור שהבחור רוצה לבצע - אין! להם התנגדות ולכן צריך ליצור מפל מתח ע"מ שלא יישרפו - אם אינך מאמין - בדוק!

לכל שאר החברים - מה זה "ניתן לחבר ללא נגד אך מומלץ לחבר עם כי רוצים לשמור עליו חי" ???? ::)

ברור שהוא רוצה לדים עובדים ולזמן רב - ועל כן הוא חייב נגד!

מדובר פה בחיבור 12V ואם לא ניצור מפל מתח אפילו קטן הלדים יישרפו או יתעוותו (והם עושים זאת בקלות יחסית)

את התשובה צריך להתאים לשאלה - לא מדובר פה באופן תאורטי אלא באופן מעשי!

ואני מבין שאף אחד לא קרא את המאמר של דן שהמלצתי - חבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הסכמה לאומית ;D אם כן בחיבור ל- 12V של הספק - עליך להשתמש בנגד!

אך עדיין לפי דעתי עדיף לך לחבר עם נגד אחד - 4 ואפילו יותר לדים במקביל ל- 5V של הספק, הוראות ושירטוטים מאוחר יותר...

(המ... בקצב הזה - מועד ב' במורפולוגיה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולגיס - בוא נעמיד דברים על דיוקם - יש הקשר חשוב מאוד בין התנגדות הלד לחיבור שהבחור רוצה לבצע - אין! להם התנגדות ולכן צריך ליצור מפל מתח ע"מ שלא יישרפו - אם אינך מאמין - בדוק!

זה פונקציה של המתח שאותו מספקים ללד. אם הלד מסוגל לעבוד במתח המסופק בצורה טובה - אין צורך לשים נגד (בלי שום קשר להתנגדות הלדים, שים לב). אם המתח הנומינלי של הלד נמוך מזה המסופק - חייבים להפיל את המתח העודף על נגד מתאים, אחרת הלד יישרף. אני לא רואה על מה הוויכוח פה ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים...................אני לא מבין מה אתם מתווכחים!

הבן אדם רוצה לחבר 4 לדים של 3V בטור למתח של 12V ולכן 4*3=12V

ולא ישרף לו כלום ולא צריך שום נגד ושום בטיח! :AR15:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבינו משהו

לד לא צריך רק מתח נמוך ב-3V

יש גם עוצמת זרם מקסימלית שהוא יכול לעבוד בה

כמו שעל המאורר שלכם רשום 12V 0.2A זה אומר שהוא צריך מתח של עד 12V ועוצמת זרם של עד 0.1A. אם תתנו לו זרם גבוהה יותר אז הוא ישרף

אותו דבר עבור לד, אם תחברו 4 לדים בטור הזרם שיעבור דרכם יהיה ממש גבוהה והם ישרפו למרות שהמפל מתח על כל אחד מהם הוא רק 3V

דרך אגב גם אסור לחבר לד של 3V לספק שנותן בדיוק 3V אם העוצמת זרם שהוא נותן גובהה

ולגבי מי שאמר שהוא חיבר את זה לסוללה וזה עבד לו שידע שלסוללה יש התנגדות פנימית שמחלפיה את הנגד שצריך להוסיף, וזה הסיבה היחידה שהוא לא נשרף

בכל מקרה חיבים לתת לו גם מתח וגם עוצמת זרם שהוא צריך לא רק מתח!!!

בגלל שהעוצמת זרם שהוא צריך מאד נמוכה חייבים להוסיף נגד שיוריד את עצמות הזרם כי ההתנגדות של הלד היא אפסית!

חייבים נגד בכל מקרה גם עבור נורה אחת וספק של 3V שעובד על זרם גבוהה!!!!

חובה!!

מקווה שהבנתם ואם לא אתם מוזמנים לשאול

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה טועה ומטעה.

הספק לא נותן זרם מקסימלי כל הזמן, אלה שהצרכן (במקרה שלנו זה הלד) צורך את כמות הזרם שהוא "רוצה" לפי התנגדותו ותו לא. ואם אתה רוצה לבדוק, אני מזמין אותך לערוך ניסוי קטן - קח ספק מתח של 3 וולט שיכול לתת 1 אמפר מקסימום ותחבר אליו לד של 3 וולט. אם תמדוד את הזרם במעגל, תיווכח שהוא עומד על כ-20mA - בדיוק מה שלד צורך ולא רבע ננו-אמפר יותר.

אני מציע לכל מי שחושב כמו Holy לעבור על כללי החשמל הבסיסיים של כיתות י'-י"א. פה יש קצת הסברים על הנושאים הבסיסיים הללו - מומלץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה היחידה

שללד אין התנגדות (התנגדות כמעט אפסית) ככה שאם תחבר אותו לספק לא תהיה שום התנגדות (כמעט) אז עצמת הזרם תהיה ממש גובהה והוא ישרף

כמעט כל רכיב שתמצא הוא בעל התנגדות שאם תחבר אותו למתח הרצוי ההתנגדות הפנינית שלו תגרום תוריד את עצמת הזרם לעוצמת זרם שהוא צריך

במקרה של לד אין לך התנגדות!!!

אתה מטעה

אתה חושב שזה כמו נורה רגילה שיש לה התנגדות ואז אין בעיה לחבר

אז לפני שאתה מדבר על משהו שאין לך מושב בו תברר בסדר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל שאתה מתווכח על משהו שאתה לא מבין בו

אני מנהדס חשמל ולך לכל היותר יש ידע של תלמיד תיכון

אני אסביר לך עם הכמות ידע שיש לך

ההתנגדות של לד אפסית והוא צריך עומת זרם קטנה (לא בטוח לגבי המסר)

אם תחבר את הנורה ישירות לספק אז יש לך מגעל עם התנגדות אפסית עם מתח של 3V נגדי

חוק אום I = V/R

R שואף לאפס

I שואף לאינסוף

שרפת את הלד

תעשו מה שבא לכם אבל אל תגידו שלא אזהירו אותכם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מההתחלה שוב :

1. ע"מ שיהיה זרם במעגל אנו זקוקים למתח והתנגדות! אין זרם! ללא מתח והתגדות ועל כן הזרם במעגל תלוי במתח ובהתנגדות.

2. מכיוון שללד התנגדות נמוכה מאוד הזרם דרכה יהיה גבוה מאוד (I=V/R) - בכל אופן יותר מ- 20ma ע"מ שיזרום 20ma במעגל ובו ספק של 3V ודיודה - על הדיודה לספק התנגדות של 150 אוהם!!!!!! - מה שבפירוש אין באפשורתה לעשות ולכן תתחמם ותישרף.

במידה ולספק יש התנגדות פנימית המצב משתנה אך רק טיפ טיפה - עפ"י הקישור של עצמך אולגיס כתוב בפירוש - אין! לחבר לד ללא נגד!

3. כאשר תנסו לחבר 4 לדים שצורכים 20ma לספק (ללא התנגדות פנימית כמעט) של 12V כמו ששאל הבחור ייצטרכו הלדים לספק ביחד 600!!!!! אוהם - לא יצליחו ויישרפו...

אין כזה דבר חיבור לד לספק ללא נגד - למעשה אין כזה דבר בכלל חיבור לד ללא נגד - מישהו בכלל מכיר את חוק אוהם???

הלד לא "יקח" כמה זרם שהוא צריך/רוצה - אין כזה דבר "לקחת" זרם - הזרם הוא פונקציה של ההתנגדות והמתח נטו!!! ללא התנגדות אין זרם.

וכשההתנגדות קטנה מאוד - כמו לד - הזרם גדול מהנדרש!

חבר'ה - קצת רחמים על המבחן שלי P;

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש במקרה יצא לי לעבוד בתחום האלקטרוניקה כבר 8 השנים, כאשר ב-3 השנים האחרונות אני עובד במרכז פיתוח של תקשורת, ככה שיש לי קצת מושג על מה אני מדבר. אם היית יודע איך בנוי הלד, לא היית מתווכח איתי.

אין כזה דבר - "התנגדות של לד", לפחות לא במובן שאתה מתכוון אליו, אי אפשר למדוד את זה עם אוהם-מטר רגיל. ללד יש שתי הגדרות - המתח שבו הוא פועל והזרם שזורם דרכו, זהו. אז לפני שאתה סתם רושם דברים ומזלזל - תעבור פה ותקרא קצת. :s07:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סוף סוף מישהו מדבר משהו נכון פה

alianyn הצלת אותי מויכוח ארוך עם אנשים שנעולים על הפיסיקה של התיכון

שכל משיר מקיים את חוק אום כלומר V=IR

במקרה של לד הנתונים שלו לא מקיימים את חוק אום כי כמו שאתם יודעים R = V/I

I = 20mA

V = 3V

R = 0אום

כמו שאתה רואה הנתונים שלו פשוט לא מתאימים לחוק אום

וזה הסיבה שאם תחבר אותו ישירות לספק יעבור זרם עצום (לפי חוק אום) שזה בטוח יותר מהזרם המאד נמוך שהלד צריך (20 מילי אמפר) והלך הלד

לגבי זה שהוא אמר שהוא חיבר את הלד לבטריה וזה עבד

1. קשה לי להאמין

2. אם זה באמת עבד זה לא יחזיק הרבה זמן או שהבטריה שלך ממש גמורה ככה שההתנגדות שלה גבוהה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...