חיבור לדים למולקס - עמוד 2 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חיבור לדים למולקס

maayan

Recommended Posts

מישהו יכול לתת לי שרטוט יותר מובן?

דארק מיינד תודה על העזרה אבל אני לא מבין כלום

אני יודע שללד יש חוטים אחד בצבע לבן והשני בצבע של הלד אם מישהו יכול לשרטט לי שרטוט לפי הצבעים האלו זה יהיה הרבה יותר קל בשבילי

זה ציור תקני חשמלי.

אבל לענייננו - ללד יש 2 רגליים, אחת ארוכה, אחת קצרה. הרגל הארוכה היא ה+ ואותה מחברים אל הצד הלא שחור (אדום, צהוב, באג' - מה שתרצה) ואת השנייה לשחור. דרך שנייה לוודות זאת היא ע"י כך שהצד הקרוב לרגל של ה- הוא שטוח ולא מעוגל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 64
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הבעיה היא שגזרתי להם חלק מהרגליים בגלל בעיות הלחמה!!!!

בכל מקרה סימנתי את הפלוס עם מדבקה.

אני רוצה להבין משהו

אני מחבר + של לד אחד ל- של לד שני ואת ה+ של הלד השני ל- של לד שלישי ואת ה+ של לד שלישי ל- של לד רביעי ואז את ה+ של הלד הרביעי לחוט הצהוב ואת ה- של הלד הראשון לחוט שחור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לספק לא יקרה כלום כי יש לו הגנה נגד הכל

ולא אמור לקרות כלום.............במקרא הכי גרוע ישרפו לך הלדים(לא סביר) וזה לא עבידה כל כך גדולה.

ואם לא תעשה טעויות אז איך תלמד?!?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אלה לדים רגילים אבל הם באמת צורכים 3V ואתה יכול לחבר 4 בטור לחיבור של ה12V.

אם אלה אולטרה ברייט לד אז או שהיית צריך לקבל איתם נגד של 1K אום ואם לא קיבלת אז תדע שאם מחברים להם נגד של 1K אום אז אפשר לחבר אותם ל12V בלי בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה חייב נגד שיתן ללד את העוצמת זרם שהוא זקוק לה

בלי לד הלד יקבל זרם ממש גבוהה כי ההתנגדות שלו הוא אפסית ואז הלד ישרף!

חבל על הכסף

אתה חייב נגדים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב - כפי שכבר אמרתי לך בת'רד הקודם - עדיף בהרבה לחבר במקביל ולא בטור - הסבר כולל שרטוט אכניס מחר (אחרי המבחן במורפולוגיה ???) אך באם אתה מתעקש על חיבור במקביל בוא נתחיל מההתחלה :

1. ללדים התנגדות נמוכה מאוד!!!!!!!!!! שרק יורדת עם השימוש (כשהחום עולה ההתנגדות בלד יורדת בניגוד לגוף חימום רגיל למשל במנורה)

2. על כן אתה חייב!!!! להשתמש בנגד אשר ישמש ע"מ לקבל את הזרם הנכון ללדים.

**** אגב - מי שחולק עלי מוזמן לקרוא את המאמר של דן - שהוא ללא ספק אחד מהחזקים בתחום ב - כיצד לבנות תאורת לדים להערכתי הפרויקט שהוא בנה יהיה קצת גדול עליך בהתחלה - שילוב של מעגל טורי ומקביל - אך אולי עם הניסיון...

3. לעניינו - קודם קצת ערכים : לד בד"כ צורך כ- 20 או 30 ma (מיליאמפר - אלפית האמפר), בעל התנגדות מזערית ובעל מפל מתח של כ 2-3.5 וולט (לדים אדומים-2, ירוקים-2.2, כחולים/לבנים - 3-3.6) כך שתלוי איזה לד יש לך ?

4. אם נניח שהלד בעל צריכה של 20ma ובעל מפל מתח של 3וולט, כאשר יש לך 3 לדים כאלו בחיבור טורי הצריכה קבועה - 20ma ואילו המתח= חיבור המתחים = 3X4 = 12V ועל כן לא תוכל לחבר אותם למתח 12V - מפני שלא נשאר לנגד כלום!!!!

5. תוכל לחבר 3 לדים -> 3X3=9V ונשאר 3V לנגד...

6. חישוב הנגד מתבצע עפ"י חוק אוהם : R=V/I ->

R=3/0.02=150 תוכל להלחים 3 לדים לנגד בטור ולחבר את אלו למתח 12V בשמחה ובששון!

לעומת זאת ניתן לחבר 4!!! לדים ל-5V בקלות רבה יותר ע"י שימוש בחיבור במקביל - אך על כך מחר!

*** כמובן שההנחה כאן היא שכל לד צורך 20ma וגורם למפל מתח של 3V - שינוי בערכים גורם לשינוי בחישוב - אתה יכול ליצור איתי קשר ב - email או icq...***

אני מקווה שזה מיישב את העניינים ואם למישהו יש שאלות או ספקות אשמח לענות - אך הייתי ממליץ בהחלט לקרוא לפני את המאמר של דן שהוזכר למעלה כמו גם עוד מאמרים שלו...

בהצלחה (גם לי) והמשך (כולל שרטוטים - מבטיח) יבוא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

alianyn, מה הקשר בין התנגדות הלד לחיבור בטור\במקביל ? לא חייבים שום נגד, לא בחיבור בטור ולא בחיבור במקביל כל עוד המתח המסופק לכל לד הוא המתח הנכון שבו הלד אמור לעבוד. לדוגמא - אם אתה מחבר 4 לדים זהים בטור (נניח שכל לד צריך 3 וולט לפעולה תקינה) - אז אתה יכול לחבר את כל השרשרת ל-12 וולט בלי שום בעיה ובלי שום נגד, המתח הכללי יתחלק על פני כל הלדים בצורה שווה.כנ"ל בחיבור הלדים במקביל - אם תחבר אותם למקור מתח של 3 וולט, אין צורך בשום נגד. אם אתה מחבר אותם למקור מתח גבוה יותר, רק אז אתה חייב נגד כדי להפיל עליו את המתח העודף.

יש דיון מקיף על נושא בחירת הנגד, כולל חישובים וניסחאות הן להתנגדות והן להספק הנגד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...