ארגון המורים מאיים: נשבש ההכנות לבגרויות - עמוד 7 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ארגון המורים מאיים: נשבש ההכנות לבגרויות

Dr. Evil

Recommended Posts

• תגובות 195
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני מסכים עם כל מילה שכתב IG.

במתכונת הלימודים הנוכחית תלמידים לא באמת צריכים מורים. במקצועות כמו ספרות, תנ"ך, היסטוריה, אזרחות ושאר מקצועות מאותו הסוג מורים מגיעים עם מחברת סיכומים שהם מקבלים ממשרד החינוך ורוב השיעור מכתיבים את אותם סיכומים. בזמן הנותר הם עסוקים בהשתקת הכיתה. אז מה ההיגיון בכלל? בשביל מה אני צריך מחברת הסיכומים ניידת בשכר 5K בחודש?

זו הבעיה האמיתית של מערכת החינוך - תוכנית לימודים רקובה מהיסוד. עד כדי כך רקובה שתלמיד יכול ללכת לחנות ספרים, לרכוש ספר מיקוד ב-60 ש"ח ויש לו את החומר מסוכם ביד. אז בשביל מה צריך מורים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא יכול לבחור את התלמידים מתוקף חוק חינוך חובה.

בדיוק כמו שאתה לא יכול לבחור הורים.

חלק מתפקידה של מערכת החינוך היא "לחנך" אם כי זהו תפקידה בשותפות עם הסביבה, אלו אחת ממטרותיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אויי דריה דריה...

אני יודע שהתנאים של המורים הם לא הכי טובים שיש, אבל גם למנקה רחובות התנאים לא משהו.

בעולם כיום, המקצועות שבהם יש דרישה לשכל הם אלה שבהם מקבלים הרבה כסף.

מורה זה מקצוע ששכל הוא ממש אינו דרישה בו. אז בדיוק כמו מנקה רחובות, לדעתי המורים לא צריכים לקבל יותר.

מהנדס, רופא, עו"ד, רואה חשבון וכו', הם אלה שצריכים לקבל כסף טוב, לא המורים.

ובקשר ל"תמשיך לחלום על קורס טייס" אני פשוט לא אגיב כי אני לא רוצה להשמע מתלהב מדי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי נעשה את זה לאט(אני זוכרת שאמרת כאן שיש לך סוג של בעיית קלה).

אני בעד מה שאת אומרת אבל אמרתי שהנתונים באתר ההוא לא מדוייקים וכדוגמא הבאתי את ארה"ב.

הם מדוייקים לאותה שנה ויש לי בעית חמורה.

א. לא כתוב על ותק בשום מקום.

ב. בארה"ב יש בתי ספר פרטיים (כמו אנקורי, לחמן ויואל גבע אצלנו) ובתי ספר ממשלתיים. הם עשו ממוצע שכר של כל המורים בארה"ב. אז כן, מורה בבית ספר פרטי בארה"ב אולי מרוויח 25 אלף בשנה. גם בבתי ספר אקסטרנים מורים מרוויחים משכורות מאוד גבוהות.

בנתונים שהבאתי כתוב שמדובר בשכר התחלתי. היתה שם גם טבלה של שכר מורים עם ותק של 15 שנה שאותה לא שמתי. מה כן, השכר הממוצע לא תמיד מדבר בעד עצמו, שכן, רבים מן המורים בארה"ב הם מחליפים ובמשרה חלקית. מה שכן, שכר המינימום החודשי בארה"ב ירד, כנראה בגלל ההגירה הלא חוקית והעברת מפעלים לחורים כמו סין, וזה משפיע על כל המגזרים והמקצועות (חכו חכו, ארה"ב בסוף תהיה רפובליקת בננות). מה שכן, שוק ההוראה איננו שוק שעליו יכולים להשתלט מהגרים בלתי-חוקיים ועל כך, המורים המקומיים נשארים בעמדותיהם.

הנה נתונים מעט יותר עדכניים: http://resource.educationamerica.net/salaries.html

לא ממש, ראיתי נתונים של ארגון המורים האמרקני(או משהו דומה, לא זוכר)והיו שם השוואות מדוייקיות בין המגזר הפרטי לממשלתי.

הממשלתי באמת היה סביב ה45 אלף הפרטי לעומתו סביב ה75 אלף ויותר.

אם המורים שלנו היו מרוויחים אפילו 20,000 דולר בשנה (שזה לא כזה אוי אוי אוי) הם היו שותקים כי זה כמעט פי 2 ממה שהם מרוויחים עכשיו.

השאלה היא אם 45 אלף ברוטו בשנה נחשבת למשכורת גבוהה בארה"ב.

בחיים הכל יחסי. 30,000 אלף ברוטו בשנה נחשב משכורת סבירה, אבל כמו שאמרתי, שכר המינימום צנח בגלל הפועלים הבלתי חוקיים שמאיישים המון משרות. מה כן, לא מדובר במשרות שאמריקאי, מעל גיל 21, עשוי לאייש. הזרים מרוויחים פחות, המקומיים יותר אך לא בהמון.

אם הם מרוויחים את השכר הממוצע בארה"ב הם לא מרוויחים הרבה יותר ממורים בארץ. אני לא מבין על מה אתם בכלל מתלוננים.

מצב החינוך בארץ הוא זוועה. גם לספור לא לימדו אותך?

אני יכול להגיד שבכיתות ז-ט באורט רחובות יש מורים שהם :bash::s07::screwy::kopfpatsch:

בתיכון המצב יותר טוב

אצלי זה היה הפוך. בחטיבה עוד איכשהו היה חפיף (חוץ ממורה אחת לאנגלית שידעתי אנגלית יותר טוב ממנה). מה כן, בתיכון שעברתי אליו אח"כ (עמל א - ערסים מנסים ללמוד אעלק) בדיוק התחלפה ההנהלה. המורים הותיקים מהדור הישן ברחו משם כמו מאש והמנהלת הכלבה הביאה את החברות שלה מחוג המכשפות המקומי. הביאה גם מורה (אישתו של הראש עיר דאז) שבכלל לא הגיע לאף שיעור במשך חודש וחצי ללא שום התראה והודעה מראש. ידיד שלי שלמד שם מספר שנים לפני כן, נכנס אליה פעם למשרד ואיים עליה עם ...

בשביל העבודה שרובם עושים גם זה יותר מידי.

שיתחילו ללמוד כמו שצריך ולא לעשות צחוק מהעבודה, ואז שידברו על תוספות תשלום.

ולא, הם לא מלמדים כמו שצריך- כי אם הם היו מלמדים כמו שצריך מערכת החינוך והנוער לא הייה נראה כמו שהוא נראה היום.

לאורך השנים, כשהסתכלתי עם מה המורים בבתי הספר שלי היו צריכים להתמודד, הבנתי שגם 10K זה לא תמיד מספיק. אני אומרת לך, יש מורים טובים, אלא שהם בורחים למגזר הפרטי או לאקסטרני כי הכסף טוב יש גם משמעת.

אויי דריה דריה...

אני יודע שהתנאים של המורים הם לא הכי טובים שיש, אבל גם למנקה רחובות התנאים לא משהו.

בעולם כיום, המקצועות שבהם יש דרישה לשכל הם אלה שבהם מקבלים הרבה כסף.

מורה זה מקצוע ששכל הוא ממש אינו דרישה בו. אז בדיוק כמו מנקה רחובות, לדעתי המורים לא צריכים לקבל יותר.

מהנדס, רופא, עו"ד, רואה חשבון וכו', הם אלה שצריכים לקבל כסף טוב, לא המורים.

נדבר כשיהיו לך ילדים ואתה תרצה שהם ילמדו משהו. אם יהיה לך כסף אתה תשלם את מיטבו כדי שילדיך יזכו לחינוך טוב, גם אם במגזר הפרטי, כי כולנו יודעים שלפעמים יותר יקר זה גם יותר טוב.

אם אין לך מושג אז אגיד לך שבשביל להיות מורה צרייך תואר בהוראה וצרייך גם להצתיין במקצוע שאתה עומד ללמד.

לידיעתך, מנקי רחובות מרוויחים לא רע, יחסית למשרתם הלא רמה. למעשה, חלקם מרוויחים יותר ממורים. מצחיק, לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאורך השנים, כשהסתכלתי עם מה המורים בבתי הספר שלי היו צריכים להתמודד, הבנתי שגם 10K זה לא תמיד מספיק. אני אומרת לך, יש מורים טובים, אלא שהם בורחים למגזר הפרטי או לאקסטרני כי הכסף טוב יש גם משמעת.

תאמיני לי שגם אצלי בבית הספר היו עושים בעיות- והרבה.

והיו מורים שידעו לטפל בזה, והיו כאלה שלא. אלה שכן ידעו לטפל בעיות עשו את זה גם בלי משכורת של 10K- אז למה את חושבת שהמורים שלא יכלו לטפל בבעיות, פתאום יוכלו להתמודד איתם ברגע שהם יקבלו העלאה בשכר?

המורה היחיד שבאמת חשבתי שלא מקבל מספיק הייה מחנך כיזה ז שלי... הוא הייה גם המורה מתמטיקה שלנו, והוא באמת הייה מורה טוב- רק שבכיתה ישבו כמה ילדים ממש (אבל ממש) סתומים, שבשבילם הוא הסביר במשך 3 שעות (!) את החשיבות של סדר פעולות חשבון- איזה 50 פעמים... בשלב מסויים הוא הגיע למצב של אטרף שנראה לי שאם הייה לו רובה הוא הייה יורה בכמה תלמידים (שגם אחרי 50 הסברים ייצירתיים במיוחד לא קלטו את הפואנטה שמה שבסוגריים צריך לעשות קודם...) :smile1:

לאלה (תלמידים) שכן הבינו אחרי הסבר שניים הייתה נגמרת הסבלנות לשמוע את השאלות של הסתומים :P, והם לא אלה שהיו צריכים לתת את התשובות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אצלי, לאורך השנים, רוב המורים היו ממש מעולים חוץ מכמה בודדים ודפוקים שאני יכולה לספור על כף היד.

אני לא יודעת על מה אתה מדבר כשאתה אומר שהיו מורים שידעו להתמודד עם משמעת. מה הם היו עושים? יורקים אש? אני אגיד לך, היו מורים אצלי בתיכון (גם גברים) שיצאו מהכיתה בוכים בגלל הזילזול ויחס. מה? צרייך להביא יוצאי יחידות קומנדו ללמד, כמו בארה"ב, רק בשביל שילדים ישבו על התחת בשקט ולא יתחצפו וילכו מכות באמצע הכיתה? אני הרגשתי ממש רע בשביל המורים האלו, ואני יודעת שמה כבר הם יכולים לעשות כשהאגודה לזכויות התלמיד/ילד כבר לא מאפשרת שום אמצעי ענישה ואף ילד לא שם זין על כלום ועל אף אחד? אסור כבר להוציא תלמידים מתפרעים מהכיתה (כאילו זה יעזור, הם יכנסו ויפריעו לכיתות אחרות). כמעט ובלתי אפשרי להעיף ילד מבי"ס, גם לכמה ימים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אצלי, לאורך השנים, רוב המורים היו ממש מעולים חוץ מכמה בודדים ודפוקים שאני יכולה לספור על כף היד.

אני לא יודעת על מה אתה מדבר כשאתה אומר שהיו מורים שידעו להתמודד עם משמעת. מה הם היו עושים? יורקים אש? אני אגיד לך, היו מורים אצלי בתיכון (גם גברים) שיצאו מהכיתה בוכים בגלל הזילזול ויחס. מה? צרייך להביא יוצאי יחידות קומנדו ללמד, כמו בארה"ב, רק בשביל שילדים ישבו על התחת בשקט ולא יתחצפו וילכו מכות באמצע הכיתה? אני הרגשתי ממש רע בשביל המורים האלו, ואני יודעת שמה כבר הם יכולים לעשות כשהאגודה לזכויות התלמיד/ילד כבר לא מאפשרת שום אמצעי ענישה ואף ילד לא שם זין על כלום ועל אף אחד? אסור כבר להוציא תלמידים מתפרעים מהכיתה (כאילו זה יעזור, הם יכנסו ויפריעו לכיתות אחרות). כמעט ובלתי אפשרי להעיף ילד מבי"ס, גם לכמה ימים.

הם ידעו לנטרל את מרכזי הבעיות (להוריד לילדים שגורמים לרעש את הראש) וללמד בצורה שנשמעה חשובה- ככה שרוב התלמידים היו מקשיבים להם במקום לעשות בעיות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המורים חיים בשנות ה-60 ובטוחים שהוראה זה הקרם ד' לה קרם של הקריירות

מישהו צריך לקום ולהגיד להם שהם פחות או יותר ברובד אחד עם החרא של הביוב

מצטער, אני פשוט מאז ומתמיד שנאתי מורים ומרצים. יש מורים שאהבתי, אבל לא מתוך הערכה למה שהם עושים, אופי של אדם מסויים וזה הכל.

אני בחיים לא ארצה או אעביר שיעור פרטי ויהי מה...

בכל מקרה, המורים לכאורה עושים את זה מתוך איזו קדושה אידואולגית שלהם, איזה אידיליה שהם ציירו לעצמם לפני שהם באו להרוס מדענים פוטנציאלים - אז מה פתאום הבכייה הזאת לכסף? תעשו את זה בהתנדבות וזהו, גפ ככה כל אחד יכול לעשות את זה (בוני הבבון אמר שהם יודעים לאן לדחוף ת'הצעת עבודה הזאת)

חוץ מזה - לא שאני שובניסט או משהו[אולי כן אבל למי אכפת] - רוב המורים הן בעצם מורות, הן יכולות להסתדר אם יש להם בעל... :smile1:

ובכלל בתור קדושות מעונות אין להן שימוש בכסף. פה ושם איזה לחם קדוש וזהו.מים כבר יופיעו לבד באורח נס והביוב כאמור(משם הם באים) הוא סביבה נוזלית וידוע שהמורים הפתתחו עם השנים(החל משנות ה-60' כאמור) לעיבוד מי שפכים באמצעות פילטרים מיוחדים בעין שבגב[בדומה מאוד למלפפוני ים]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...