בעיית OC מוזרה בDS3P ובDS3, שניהם REV 3.3 - עמוד 2 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיית OC מוזרה בDS3P ובDS3, שניהם REV 3.3

Xvertigo

Recommended Posts

אני אגיע בערב הביתה, אם יהיה לי כוח אחרי החזרה מקיבוץ דפנה (הרחק אי שם על גבול הארץ בצפון הגליל העליון), אני אתחיל לעבור איתך שלב שלב.

אני חייב לציין שהיום אני כבר בזקנתי ולא חד כמו פעם (בימי הסלרוןA הייתי מדקלם פיצ'רים של לוחות אם, שבועות של וכד' מתוך שינה, אבל מה לעשות סדרי העדיפויות קצת משתנים בחיים :'( ) .

אני אכתוב באנגלית בשביל להמנע מבלאגן במספרים.

אני ניסיתי אגב עם מתח מקסימלי לNB ב460 (עבד, BSOD בחלונות) וגם מינימלי (לא נדלק).

אגב, נקודה חשובה.. היות ורוב הזמן הזכרונות עבדו מעל 800 וגם כשעבדו ב800 (400FSB) הגדרות הזיכרון בביוס היו על ברירת מחדל ומנוהלים ע"י הSPD :

(5-5-5-5-12)... אני מניח שזה לא היה רעיון טוב? אני פשוט לא רציתי להגיע למצב שבו אני מוגבל ע"י הזיכרונות.

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לפי הפרופיל אני מספר שנים צעיר ממך, אבל כבר שאר ההתחייבויות מתדפקות על דלתי, מברכות אותי בסטירה מצלצלת, ומזכירות לי שאין לי ממש זמן לדברים הללו.

שכחת לציין פרט חשוב מאוד. תנעל במיידי את התזמונים, עדיף על ערך משוחרר(5-6-6-18 למשל). יש כמובן קשר בין מצב התזמונים של הזכרונות לאלה של הצ'יפסט ובקר הזכרון.

מה המתח המקסימלי לNB? שווה אולי להוסיף מאוורר שיזרוק אוויר על הNB. אפילו משהו מאולתר רק כדי לראות אם זה עוזר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי הפרופיל אני מספר שנים צעיר ממך, אבל כבר שאר ההתחייבויות מתדפקות על דלתי, מברכות אותי בסטירה מצלצלת, ומזכירות לי שאין לי ממש זמן לדברים הללו.

שכחת לציין פרט חשוב מאוד. תנעל במיידי את התזמונים, עדיף על ערך משוחרר(5-6-6-18 למשל). יש כמובן קשר בין מצב התזמונים של הזכרונות לאלה של הצ'יפסט ובקר הזכרון.

מה המתח המקסימלי לNB? שווה אולי להוסיף מאוורר שיזרוק אוויר על הNB. אפילו משהו מאולתר רק כדי לראות אם זה עוזר.

שים לב לפרוייקט תחת אלקטרוניקה ומודינג. יש מאורר 40X40X20 על הNB (בתמונות יש את הישן שהיה 40X40X10). המתח המקסימלי שאפשר להוסיף בביוס לNB הוא 0.35V. הוא די קריר , אולי אנקה את הצלעות של הNB ואשים משחה טרמית. אני אבדוק טמפ' של הSB ואולי אוסיף קרור (למרות שההשפעה שלו מינורית עד לא קיימת).

התזמונים נשארים תמיד על 55515 , אבל אני שאנה (כשאגיע הביתה).

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=247693.msg2190177#msg2190177

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, ח"ח. עבודה מעולה בסידור הכבלים וכיוצ"ב.

המאוורר הקטן הזה אמור לעזור הרבה, מניסיון. להוסיף 0.35V לNB זה ממש כלום, אבל אם זה מה יש - עם זה נחייה.

לגבי התזמונים - אמרת מקודם שהם נקבעו ע"י SPD. גם אם הם נקבעו ל5-5-5-15, אל תתן להם להיות מוגדרים ע"י SPD. תקבע ידנית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתחיל כמו שאתה יודע, ללמד אותך OC אני בוודאי לא צריך כי אתה מקצועי מספיק.

תתחיל להסביר לי מתי אתה נתקע, או מה בדיוק קורה, כי לפי מה שהבנתי ההגדרות חוזרות לדיפולטיביות בכל פעם?

תזמונים בכל מקרה תשים כמו שאמרתי. זה לצורך הבדיקה, ותנעל אותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובכן, בבאס 400 401 402 406 407 409 410 411 לא הולך.

הורדתי מכפלה ל8, המחשב לא נכנס ללולאה של הדלקה וכיבוי אבל לא תמיד הגיע לPOST (ואיפס את עצמו אם לא, בניגוד למכפלה 9 שגרמה לי לאפס את הביוס כל פעם... אתה יודע כמה פעמים עשיתי את זה בשעה וחצי האחרונה? :lol: ). אחרי שינו מתחים הכל נראה בסדר. אבדוק יציבות ואתחיל להוריד מתחים.

תתחיל כמו שאתה יודע, ללמד אותך OC אני בוודאי לא צריך כי אתה מקצועי מספיק.

תמיד, אבל תמיד יש מה ללמוד! כמו שאמרתי היום אני כבר לא שולט בצורה מוחלטת כמו פעם (הייתי חי את זה 24/7 .. כמה מצחיק :lol:) ואני תמיד שמח לדבר עם מישהו שמבין וללמוד עוד!

תודה שוב :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שאתה מתאר הבעייה היא לאו דווקא בSTRAP. יכול להיות שנתקעת באיזור באס 400 כתוצאה מקפיצות מתח ה-GTL REF.

כל הכבוד! תדווח מה קורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או קיי, זה הזוי קצת.

EVEREST מדווח על באס ומהירות מעבד נכונים (כמו שרשמתי בתגובה הקודמת על CPUZ), אבל SANDRA בגירסתה האחרונה מדווחת על FSB של 514 ומהירות מעבד של 4.11GHZ :screwy:

גם ה system properties של מדווח על 4.11 :lol: הלוואי!

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם מתייחסים ל-NBCC(North Bridge Clock) כ-FSB. הורדת המכפלה 'בלבלה' אותם, אבל לא ממש ברור לי למה. בכל מקרה, אתה צריך להסתמך על CPU Z כאן או על Clockgen. יותר אמין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יציב, נתקע בORTHOS אחרי דקה ונתן BSOD.

כרגע אני על 3760 עם מתח 1.6 לליבה, +0.2 לNB

+0.25 לזיכרון , אני מקווה שזה ישאר יציב.

אגב, הבעיה העיקרית עדיין קיימת: אחרי כיבוי המחשב והדלקתו, אין POST או שהוא נכבה ונדלק בCYCLE ואם יש לי מזל אז אחרי זמן מה הוא מבטל את הOC ונותן להכנס לביוס שם אני מפעיל את הOC והכל עובד מצוין!

במנוחה המעבד כרכע על 20C .

שום דבר לא הצליח לי בשביל לעשות אפילו POST ב4GHZ ...

1.675 למעבד

+0.35 NB

+0.45 GMCH

+3 לזכרונות.

וגם מתחים נמוכים יותר (הפסקתי לנסות בערכים האלו מחשש לבישול המערכת סופית).

טוב, בינתיים יציב ב3.76, הנה תוצאות SPI, 3DM06 . עכשיו אשאיר את המחשב על ORTHOS עד הבוקר.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב. ממש נמאס לי :s07::pissed:

ב3760 נתקע בORTHOS למרות שהוא הריץ 3dmark06 שלוש פעמים ברצף ולא קרה לו כלום (טמפ' מקסימלית 48 מעלות).

אחרי REBOOT, המחשב שוב סרב לעשות POST והמשיך ככה עד שירדתי ל3.44 !!! נמאס!

אולי אוכל להעלות את המחשב בSTOCK ורק אח"כ בחלונות להשתמש בCLOCKGEN .. מה אתה אומר?

חיפשתי מידע לגבי הPLL בDS3P ולא מצאתי כלום, אז אני לא יודע איזה PLL להגדיר לCLOCKGEN ... יש לך מושג אולי?

תודה מראש!

טל המיואש :s07:

עריכה: אני הולך לנסות את EASY TUNE של גיגהבייט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...