ל57% מהחילונים לא אכפת שהבן יתבולל? - עמוד 7 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ל57% מהחילונים לא אכפת שהבן יתבולל?

appel_100

Recommended Posts

מפיסטו הוא רוח רעה, שד, שטן. אחד מהרשע הקדמון.

הסיפור היה בימי הביניים ולהיות פרקליט היה אחלה מקצוע כי לעניים לא היה כסף לאחד והמדינה לא היתה מממנת להם כזה והם כלל לא זכו למשפט הוגן בעוד שאצילים ועשירים יצאו נקיים מכל חרא.

אז פרקליט אחד כזה היה בדרכו לעיר שבה עמד להשפט אציל אחד על פשע חמור מאד ובדרכו באיזו מסבאה, על כוס בירה, הוא פגש בנווד מרתק אחד. הנווד שאל את הפרקליט לאן פניו מועדות, וכשנודע לו על המקום אמר שיצתרף אליו כי יש לו עסקים שם. הפרקליט שאל את הווד "מי אתה ומה מעשיך?", הנווד אמר "אני הרוח שרוצה רק רע ועושה רק טוב, אני מפיסטו". הפרקליט נבהל ושאל אם בא לקחת אותו לגהינום אז הוא אמר "לא, אני אמרתי שיש לי עסקים בעיר שפניך מועדות אליה וזהו". אז הם הגיעו לעיר הגדולה הזאת ובדרך הם עברו ליד בית ושם אישה צעקה על הילד שלה "שיקח אותה השד!" אז הפרקליט שאל "האם תיקח אותו איתך? הרי כשאומרים לך "שיקח אותך השד" הם פותחים לך את הדלת ואתה יכול לקחת אותם...", מפיסטו ענה בשלילה והוסיף שהאישה לא התכוונה לזה באמת אלא ברגע של כעס על השובב הקטן. הם ממשיכים ללכת. רואים אישה צועקת על בעלה השיכור "לך לעזזל!" הפרקליט שוב שואל "האם תיקח אותו איתך?" ושוב מפיסטו עונה בשלילה ואומר "אני יכול אבל היא לא באמת התכוונה לזה... היא אוהבת אותו, היא רק כועסת עליו". וכך עוד כמה מקרים דומים. לבסוף הם מגיעים למרכז העיר והפרקליט אומר "הגעתי. אני צרייך הנה." ומפיסטו שואל "מה אתה עושה שם?", הפרקליט:"אני באתי להגן על האציל במשפט". אז מפיסטו משנה את פניו לצורתו האמיתית ואומר "עכשיו, אני באתי לקחת אותך".

מכאן הביטוי, פרקליטו של השטן. :)

הספר המדובר כולו נכתב אגב בחרוזים ויש לי חבר שיכול לדקלם אותו... עכשיו זה חינוך!

את הספר אפשר להוריד כאן: http://www.gutenberg.org/etext/14591

זה חוקי, הסופר מת לפני 200 שנה ואין ממש לאף אחד זכויות יוצרים עליו. הסיפור ריתק אותי אז חשבתי אולי אני אקרא את כל Faust.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 705
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני בעד לשמר תרבות, אופי ומורשת של כל עם כי זה מגוון ונחמד (לא כולל איסלאם, ראה לינק בחתימה שלי). תחשוב שכווווולם בעולם היו אותו הדבר. מתלבשים אותו דבר, מדברים אותו דבר, חושבים אותו דבר ולכולם היו קוראים בוב. קצת דפוק, לא? העולם הזה הרבה יותר מעניין ומיוחד בגלל השוני והגיוון שלו. תשמור על המסורת והמורשת שלך, אדרבה, אבל למה לעשות את זה על חשבון זכויותיהם של אנשים אחרים ולשים את הדת/גזע שלך מעל אחרים? זה לא קצת... politically incorrect לימינו? גם הנאצים חשבו שהם עם נבחר ותראה מה קרה להם...

אני תמיד אמרתי שאני רוצה לחיות, לא לשרוד ויש הבדל מאד ברור בין שני הדברים.

נושא ההתבוללות הוא סוגיה אחת. סוגיה שניה היא שיהודים היום מביאים פחות ילדים מפעם - מה שלא אומר שכל אישה יהודית בישראל חייבת להשריץ עכשיו במרץ כי הכלכלה שלנו פשוט תקרוס וכבר היה דיון על זה. מצד שני, מצבם של היהודים בגלות לא היה מי יודע מה עד לסוף המאה ה-19 וזאת למרות שהם היו חרדים והביאו 12 ילדים לעולם. דבר נוסף, העם היהודי הוא עם מאד קטן וכך גם בריכת הגנים שלו. זה לא שלא התערבבו עם עמים אחרים... עובדה שיוצאי עירק נראים כשאר העיראקים ויוצאי פולין הם בהירים ואלרגיים לכל דבר. ההתערבבות הזאת שמרה על היהודים מלהכחד בגלל פגמים גנטיים והיו רפי שכל שהעדיפו לחתן את הילדים שלהם עם בני-דודיהם ולא עם גויי ולכולנו ברור מאד מה יצא מזה.

עכשיו תסביר לי, כיצד המעצמה הכלכלית החזקה בעולם, נורווגיה, היא מה שהיא היום? או גרמניה, שלמעלה משליש מתושביה עדיין השתחוו ל-Woden עד סוף המאה ה-13? או הסינים אוכלי השרצים? אם "הדרך היהודית" היא כל כך טובה וחזקה, אז למה לכל הרוחות היהודים היו בגלות כל השנים הללו במקום להתפשט ולכבוש את כל מזה"ת? כן, שמענו, הגירוש זה היה עונש מאלוהים... אם כבר אז הם היו כובשים את כל מספוטאמיה ומגיירים בכוח את כל האזרחים (כמו שעשו עמים אחרים), הבריכה הגנטית, הבית הלאומי והעוצמה הפיננסית/צבאית של היהודים כיום היתה הרבה יותר גדולה והעולם בכלל היה נראה אחרת.

בשורה התחתונה, אני מעדיפה לשמור על ראש פתוח ויותר חשוב לי להיות מאושרת ושהילדים שלי יהיו מאושרים עם בחירי ליבם מאשר לנסות לשמר משהו שבעוד הרבה שנים מהיום גם ככה לא יהיה קיים. יותר דחוף לי לשמור על הכוכב הזה בחתיכה אחת כי אם נטבע בזיהום ובחרא של עצמינו, למי יהיה זמן להתפלל לאלוהים?

יכול להיות שזה לא היתה המטרה שלהם פשוט

לדוגמה, אגב, עד כמה שידוע לי רוב ה"זרמים" של האגנוסטיציזם שוללים את קיומו של האל הדתי.

אגנוטיזים זה לא דת לכן אין שם זרמים(זה מזכיר לי את מה שבילין רוצה לעשות לגבי ה"זרם" החילוני :screwy::lol:) ו כל המושג הזה אומר שהם לא שוללים את קיום האל אך גם לא אומרים שהוא קיים וכל השאר זה תוספות אם זה מענין אותך תקרא על זה בויקיפדיה בכל מקרה אין לי שום ענין לגרום לך להיות אגנוסטי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סנטה-קלאוס בכלל הומצא ע"י חברת פרסום אמריקאית ב-1929, אם אינני טועה, אל תתפסו אותי בשנה, במטרה לשווק קוקה קולה, שהיא בכלל משקה קיצי וקר, גם בחורף. במקור זה היה עיוות של דמות מהמיטולוגיה הסקנדינבית, הגרמנית והסלאבית של אדם זקן, אליל כזה או אחר, שהיה בא בחורף ומחלק מתנות וברכות לשנה הבאה. אצל הסקנדינבים זה היה אודין, שהיה בא בתחפושת של קבצן מלוכלך ומבקש מקלט ומזון והיה מברך את אלו שקיבלו אותו בחום, בדומה לאליהו הנביא בפסח. אצל הגרמנים זה היה ה-Weinachtsman, ואצל הסלאבים "סבא כפור".

ded maroz? :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובז לכל מי שמאמין באלוהים.

::)

אני לא בטוח שאני בכלל צריך להגיב על זה, אחרי כל הזיוני שכל השמאלניים הקיצוניים הצבועים שלך. בז לבן אדם בגלל האמונה שלו, סבבה.

לגבי הדיון, אם הבחורה / בחור מוצאים חן בעיניי, ממש לא היה אכפת לי (למרות שכן הרעיון של בן/בת ועוד כאלה שמגיעים לגיל חתונה די רחוק ממני).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפיסטו הוא רוח רעה, שד, שטן. אחד מהרשע הקדמון.

הסיפור היה בימי הביניים ולהיות פרקליט היה אחלה מקצוע כי לעניים לא היה כסף לאחד והמדינה לא היתה מממנת להם כזה והם כלל לא זכו למשפט הוגן בעוד שאצילים ועשירים יצאו נקיים מכל חרא.

אז פרקליט אחד כזה היה בדרכו לעיר שבה עמד להשפט אציל אחד על פשע חמור מאד ובדרכו באיזו מסבאה, על כוס בירה, הוא פגש בנווד מרתק אחד. הנווד שאל את הפרקליט לאן פניו מועדות, וכשנודע לו על המקום אמר שיצתרף אליו כי יש לו עסקים שם. הפרקליט שאל את הווד "מי אתה ומה מעשיך?", הנווד אמר "אני הרוח שרוצה רק רע ועושה רק טוב, אני מפיסטו". הפרקליט נבהל ושאל אם בא לקחת אותו לגהינום אז הוא אמר "לא, אני אמרתי שיש לי עסקים בעיר שפניך מועדות אליה וזהו". אז הם הגיעו לעיר הגדולה הזאת ובדרך הם עברו ליד בית ושם אישה צעקה על הילד שלה "שיקח אותה השד!" אז הפרקליט שאל "האם תיקח אותו איתך? הרי כשאומרים לך "שיקח אותך השד" הם פותחים לך את הדלת ואתה יכול לקחת אותם...", מפיסטו ענה בשלילה והוסיף שהאישה לא התכוונה לזה באמת אלא ברגע של כעס על השובב הקטן. הם ממשיכים ללכת. רואים אישה צועקת על בעלה השיכור "לך לעזזל!" הפרקליט שוב שואל "האם תיקח אותו איתך?" ושוב מפיסטו עונה בשלילה ואומר "אני יכול אבל היא לא באמת התכוונה לזה... היא אוהבת אותו, היא רק כועסת עליו". וכך עוד כמה מקרים דומים. לבסוף הם מגיעים למרכז העיר והפרקליט אומר "הגעתי. אני צרייך הנה." ומפיסטו שואל "מה אתה עושה שם?", הפרקליט:"אני באתי להגן על האציל במשפט". אז מפיסטו משנה את פניו לצורתו האמיתית ואומר "עכשיו, אני באתי לקחת אותך".

מכאן הביטוי, פרקליטו של השטן. :)

הספר המדובר כולו נכתב אגב בחרוזים ויש לי חבר שיכול לדקלם אותו... עכשיו זה חינוך!

את הספר אפשר להוריד כאן: http://www.gutenberg.org/etext/14591

זה חוקי, הסופר מת לפני 200 שנה ואין ממש לאף אחד זכויות יוצרים עליו. הסיפור ריתק אותי אז חשבתי אולי אני אקרא את כל Faust.

סיפור נחמד, אבל הסוף די איכזב אותי... הייתי מצפה שהם ינסו להשטלט על העולם, או לפחות יצאו ל rampage קטן.

אחרי הכל כש 2 דמויות שהם רשע טהור נפגשות חייב להיות משהו קיצוני!

וחוץ מזה, במציאות מפיסטו בחיים לא היה מעז לקחת אותו... יש לך מושג מה היה קורה אם החברים של העורך דין היו שומעים על זה?

נכון מאוד, מפיסטו היה צריך לסגור את הגיהנום בגלל חובות!

אגנוטיזים זה לא דת לכן אין שם זרמים(זה מזכיר לי את מה שבילין רוצה לעשות לגבי ה"זרם" החילוני :screwy::lol:) ו כל המושג הזה אומר שהם לא שוללים את קיום האל אך גם לא אומרים שהוא קיים וכל השאר זה תוספות אם זה מענין אותך תקרא על זה בויקיפדיה בכל מקרה אין לי שום ענין לגרום לך להיות אגנוסטי

אני יודע שאגנוסטיציזם זה לא דת' date=' ויש סיבה ששמתי את המילה זרמים במרכאות... התכוונתי לגרסאות.

יש הבדל מסויים בין אגנוסטיציזם חזק ל אגנוסטיציזם חלש ל אגנוסטיציזם אפאתי

ויש עוד גרסאות...

ותזכור שהם לא מדברים על האל הדתי אלא על אלוהים כמשהו פילוסופי, (עד כמה שידוע לי) רובם מתנגדים לרעין של דתות חלק קטן יותר

לא מייחסים לזה חשיבות, אף פעם לא יצא לי לראות מישהו שמאמין באל הדתי או/ו תומך בדת והוא משתייך לאחד ה"זרמים" של

האגנוסטיציזם, כי זה סותר את עצמו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ותזכור שהם לא מדברים על האל הדתי אלא על אלוהים כמשהו פילוסופי, (עד כמה שידוע לי) רובם מתנגדים לרעין של דתות חלק קטן יותר

לא מייחסים לזה חשיבות, אף פעם לא יצא לי לראות מישהו שמאמין באל הדתי או/ו תומך בדת והוא משתייך לאחד ה"זרמים" של

האגנוסטיציזם, כי זה סותר את עצמו...

זה לא נכון אגנוסטי יכול להאמין באלוהים ועדין להיות בעל השקפה אגנוסטית(אגנוסטי אפאטי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא נכון אגנוסטי יכול להאמין באלוהים ועדין להיות בעל השקפה אגנוסטית(אגנוסטי אפאטי)

לא בדיוק...

Apathetic agnosticism, also known as Apatheism, is a theological position put forward by John Tyrrell in 1965. Others have probably come upon the same belief independently, before and after. In contrast to Ignosticism, which regards the concept of God as meaningless, apathetic agnostics simply don't care if God exists or not. They regard the issue as unimportant to the human condition.

Having found no real proof for or against theism, they gave up sitting on the fence and became apathetic towards the issue.

The position can be summarized thus: "There is no proof either of God's existence or non-existence, but since God (if one exists) seems unconcerned for the universe, the question is mostly academic."

http://en.wikipedia.org/wiki/Apathetic_agnosticism

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...