ל57% מהחילונים לא אכפת שהבן יתבולל? - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ל57% מהחילונים לא אכפת שהבן יתבולל?

appel_100

Recommended Posts

המדינה נוצרה בראש ובראשונה בשביל מקלט ליהודים שנרדפו, וכל דבר אחר הוא בא בדרך.

בראש ובראשונה המטרה היא מקלט לכל יהודי (על פי 'גזע') שנרדף.

לפי הרבנים של היום, הרצל לא היה יהודי, אבל הוא המייסד של מדינת היהודים בסופו של דבר. אז אין פה סתירה כשאומרים שישראל היא לא מדינת מקלט ליהודים 'מתחזים'?

מצדי שמי שעולה לארץ יהיה נוצרי, מוסלמי או לא משנה, כל עוד הוא ירצה להתחבר לעם שפה ולהשתתף בחברה, He's welcome מבחינתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 705
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

המדינה נוצרה בראש ובראשונה בשביל מקלט ליהודים שנרדפו, וכל דבר אחר הוא בא בדרך.

בראש ובראשונה המטרה היא מקלט לכל יהודי (על פי 'גזע') שנרדף.

מדינת תהא פתוחה לעליה יהודית ולקיבוץ גלויות; תשקוד על הארץ לטובת כל תושביה; תהא מושתתה על יסודות החירות, הצדק והשלום לאור חזונם של נביאי ישראל; תקיים שויון זכויות חברתי ומדיני גמור לכל אזרחיה בלי הבדל דת, גזע ומין; תבטיח חופש דת, מצפון, לשון, חינוך ותרבות; תשמור על המקומות הקדושים של כל הדתות; ותהיה נאמנה לעקרונותיה של מגילת האומות המאוחדות.

מתןך מגילת העצמאות

אגב X_DROR - היות וקיבלת הסמכה לרבנות, מדוע הרצל היה מוכרז כלא יהודי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מצפה מאנשים שיכבדו משהו שכלל לא למדו עליו בבית-הספר? כן, זה תלוי שם בכיתה, ליד התמונה של הנשיא וראש הממשלה המכהן (אם מישהו עוד לא תלש את זה או קישקש על זה איזו שטות) אבל איש לא טרח לקרוא את זה. :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי אתה לא יהודי

לא כל מי שאומר משהו חכם חייב להיות לא יהודי, לא כל היהודים טיפשים כמוך.

מדינת תהא פתוחה לעליה יהודית ולקיבוץ גלויות; תשקוד על הארץ לטובת כל תושביה; תהא מושתתה על יסודות החירות, הצדק והשלום לאור חזונם של נביאי ישראל; תקיים שויון זכויות חברתי ומדיני גמור לכל אזרחיה בלי הבדל דת, גזע ומין; תבטיח חופש דת, מצפון, לשון, חינוך ותרבות; תשמור על המקומות הקדושים של כל הדתות; ותהיה נאמנה לעקרונותיה של מגילת האומות המאוחדות.

מתןך מגילת העצמאות

:lol: :lol: אהבתי, אחלה חוש הומר היה להם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע לגבייך אבל גם בביה"ס, גם בתיכון ובוודאי באוניברסיטה (בלימודי משפטים) היו הזדמנויות שנדרשנו לקרוא את הכרזת העצמאות

מסמך מאלף וההיסטוריה שמאחוריו מאלפת עוד יותר

אבל יש לי ספק אם הדור הצעיר של היום מסוגל לקלוט דברים כאלה או רוצה בכלל,

כנראה שהם היו הולכים על אחת מהצעותיו הראשונות של הרצל ומתנצרים על מנת להקטין נזקים במקום בדם ויזע להקים מדינה

מתוך יומנו של הרצל (ותודה ל WIKI):

בערך לפני שנתיים חפצתי לפתור את שאלת היהודים בעזרת הכנסייה הקתולית. ביקשתי להבטיח לעצמי בראשונה את עזרת נסיכי הכנסייה באוסטריה ולהשיג על?ידיהם ראיון אצל האפיפיור, כדי להגיד לו: עזור לנו מפני האנטישמים, ואני מחולל תנועה כבירה בין היהודים שיעברו באופן חופשי ונאה לנצרות. חופשי ונאה במובן זה, שמנהיגי התנועה - בייחוד אני - יישארו יהודים ובתור יהודים יטיפו לקבלת הדת השלטת. בעצם היום, בראשון בשבת, בשעה 12 בצהריים, תצא לפועל ההמרה בתהלוכה חגיגית ובצלצול פעמונים בכנסיית סטפן. לא בבושת פנים, כמו שעשו יחידים עד כה, כי אם בגאון. והעובדה שהמנהיגים יקיימו בידם את יהדותם, ובלוותם את העם עד מפתן הכנסייה יישארו בעצמם בחוץ תרומם את כל העניין ותשווה לו קו של כנות רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדינת תהא פתוחה לעליה יהודית ולקיבוץ גלויות; תשקוד על פיתוח הארץ לטובת כל תושביה; תהא מושתתה על יסודות החירות, הצדק והשלום לאור חזונם של נביאי ישראל; תקיים שויון זכויות חברתי ומדיני גמור לכל אזרחיה בלי הבדל דת, גזע ומין; תבטיח חופש דת, מצפון, לשון, חינוך ותרבות; תשמור על המקומות הקדושים של כל הדתות; ותהיה נאמנה לעקרונותיה של מגילת האומות המאוחדות.

מתןך מגילת העצמאות

אגב X_DROR - היות וקיבלת הסמכה לרבנות, מדוע הרצל היה מוכרז כלא יהודי?

היום המון רבנים מחשיבים חילונים כמוני כלא יהודים. למרות שהמשפחה שלי 100% יהודית, ובכלל יש לי שורשים שהם ברובם מרוקאים. רק בגלל שאני לא מקיים שום הלכה, לא שומר יום כיפור, לא שומר כשרות ולא שומר שבת. אני רק עושה את הדברים שמהנים בדת, ואני לא בהכרח מאמין באלוהים.

בכל אינציקלופדיה תראה שרשום "הרצל היה יהודי מתבולל", כלומר, יהודי שהיה חילוני שניסה להיות כמו כל שאר האירופאים.

לכן, זאת זכותם של אתיופים ורוסים שלא 100% יהודים, אבל רוצים להשתלב במדינה להתקבל אליה ולהיות כמו כל שאר היהודים שבה.

הסיבות העיקריות בכלל לכך שהרצל יסד את הרעיון הציוני היו העובדה שהוא נרדף למרות שלא משנה עד כמה הוא נסה להתנער ממקורותיו היהודים, הם רדפו אחריו ולא איפשרו לא להשתלב באירופה. לכן, זאת זכותו של כל אדם שמרגיש חלק מהעם היהודי להגיע לכאן ולהקים את ביתו, כמו יתר אזרחי מדינת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום המון רבנים מחשיבים חילונים כמוני כלא יהודים. למרות שהמשפחה שלי 100% יהודית, ובכלל יש לי שורשים שהם ברובם מרוקאים. רק בגלל שאני לא מקיים שום הלכה, לא שומר יום כיפור, לא שומר כשרות ולא שומר שבת. אני רק עושה את הדברים שמהנים בדת, ואני לא בהכרח מאמין באלוהים.

אתה לא כל כך ממש בכלל צודק :|

מעטים הם הרבנים שיגידו שמי שלא מקיים מצוות אינו יהודי, בערך ככמות הרבנים שנפגשו עם אחמדינג'ד עליו השלום :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז איך אתה מסביר את זה שרוסי שרק אבא שלו יהודי ומאמין באלוהים יותר ממני ומקיים מצוות, נחשב פחות יהודי ממני רק בגלל שאני 100% יהודי ולמרות שאני בכלל לא שם על הדת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי לפי ההלכה וחוקי מדינת שקשורים לדת הבן אדם לא יהודי.

אם אותו בן אדם יילך לשיחה עם רב, ישוחח איתו על אמונותיו אני בטוח שבסוף השיחה הרב יאמר שאותו בן אדם הוא יהודי ב-100% ויש רק מכשול בירוקרטי בפניו, מכשול בירוקרטי כמו שיש בעוד מיליון תחומים אחרים ולא רק בדת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

והמכשול הבירוקרטי הזה הוא בגלל רבנים שכל היום מגרבצים ברבנות. אני בטוח שרב הגון וישר, היה שמח להסכים איתו שהוא יהודי ב-100%.

אבל לרב המושחת שיושב ברבנות לא היה איכפת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לחשוב כמה רבנים יושבים ברבנות כבר מכלל אוכלוסיות הרבנים, וכמה מהם מושחתים...

אם אתה כבר בקטע של לצוד מוסדות מושחתים, לך תראה מה הולך בביטוח לאומי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא כל מי שאומר משהו חכם חייב להיות לא יהודי, לא כל היהודים טיפשים כמוך.

הוא צודק, לפי ההלכה אני לא נחשב יהודי וציינתי זאת כבר.

זה שאני יהודי/לא יהודי משאיר את הטיעון שלי תקף באותה מידה.

כי לפי ההלכה וחוקי מדינת שקשורים לדת הבן אדם לא יהודי.

סבבה, שיאמין בהלכה כמה שבא לו, אבל זה שהוא מאמין פוגע לי בזכויות הבסיסיות שלי!

זה לא נראה לך קצת מעוות?

לגבי מה שג'וני אמר, שמי שלא טוב לו, שיילך לחיות בארה"ב.

רבים כבר ירדו מהארץ בדיוק מהגישה הזאת ורבים עוד ימשיכו לרשת

ואז נראה כמה זמן המדינה הזאת תתקיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כיוון שקופים עליי כאן משהו שאני לא מעוניין בו.

אני מרגיש מספיק זיקה למדינה הזאת גם ללא שמירת מצוות שאני לא כ"כ מתחבר אליהן,

אני לא בא לזלזל באמונו ת של מישהו אחר.

אבל אם אמונה של מישהו זה לפגוע בזכויות הטבעיות שלי, שאחת מהן זה להתחתן במדינה

בה אני חי, אז תסלח לי, אבל הדבר מעוות לחלוטין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...