ל57% מהחילונים לא אכפת שהבן יתבולל? - עמוד 14 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ל57% מהחילונים לא אכפת שהבן יתבולל?

appel_100

Recommended Posts

תראה, פה בפורום אני לא נתקלתי ביותר מדי אנשים כמוך, אבל למזלי

בסביבה באני עובד וחי, אני כן, לכן אני לא מרגיש כ"כ נטע זר.

מצד שני, אני לא כ"כ ממהר לחשוף את העובדה שאינני יהודי לפי ההלכה,

מצד שלישי, אף אחד גם לא כ"כ מתעניין :)

בכל אופן, אני שמח שיש לך גישה כזאת, בושה וחרפה שקיימים אנשים

שדם יהודי זורם להם בעורקים(אם בכלל) שקוראים קריאות גנאי ליהודים במדינה

ושורפים את הדגל ויופי שהם עכשיו נענשים על זה!

האמת, שלא הייתי מעלה בדעתי דבר כזה, שיום אחד יקומו פה ניאו-נאצים,

מצד שני, דודה שלי שהיא מרצה באוניברסיטה מסוימת בארץ, נתקלה פעם באדם,

לא משנה מאיזו עדה, שהיה משוכנע שהשואה היא המצאה ושקר שה"אשכנזים" המציאו

בשביל לעורר רחמים בעולם ושיתנו להם לעלות לארץ.

אז אתה יודע...חרא בא בכל הצבעים, חשוב להשאר בגישה שיש לך ולא לאבד

תקווה שיום אחד יהיה פה טוב.

מי שמצליח יותר פשוט לוקח את הרגליים וממשיך לנדוד אחרי שהוא ניצל את הטבות העולה...

יכול להיות שהם עוזבים בגלל אנשים כמוך? לאאא...מה פתאום!

קיצר תקשיב, אני לא מתכוון לבזבז רבע מתשובתיי בשביל לשכנע אותך בדברים

שרוב האנשים פשוט מבינים, למשל כמו רועי כץ, מנהל הפורום :)

מספיק שביזבזתי זמן לקרוא את גיבוב השטויות שאתה רושם

ולהגיב על כך בתגובה אחת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 705
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

חוק השבות זה 3 דורות אחורה, בדיוק כמו שהנאצים עשו, רק הפוך.

אני חושב שצריך באופן מיוחד להכריז באופן גורף, על כל מי שעלה מתוקף חוק השבות כיהודי, למה? כי זה יהיה הכי צודק + יפתור את רוב בעיות הקיפוח הבזוי הזה.

נכון, שיהיו הרבה "נוצרים" בקטע הזה, אבל זה לא משנה, אם הם עלו ורוצים לחיות כאן כיהודים, הם יהודים. כי מה לעשות, יהודים זאת לא רק דת.

הלוואי וזה יהיה ככה.

היום שמעתי בחדשות שהוגשה מעין בקשה לכנסת שהרבנות הראשית (או איך שלא קוראים לגוף הזה שקובע בקשר לנישואים וכו..) לא יהיה מורכב מרבנים שלא שרתו בצבא. נטען שלא יתכן שמישהו שלא שירת בצבא, יעבוד בתקפיד הזה רק מכיוון שהוא מקובל בחברה החרדית.

אני מאוד מקווה שבאמת יעשו עם זה משהו, אבל כמו שכולנו מכירים את המדינה שלנו, הכל ישאר אותו הדבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, פה בפורום אני לא נתקלתי ביותר מדי אנשים כמוך, אבל למזלי

בסביבה באני עובד וחי, אני כן, לכן אני לא מרגיש כ"כ נטע זר.

מצד שני, אני לא כ"כ ממהר לחשוף את העובדה שאינני יהודי לפי ההלכה,

מצד שלישי, אף אחד גם לא כ"כ מתעניין :)

בכל אופן, אני שמח שיש לך גישה כזאת, בושה וחרפה שקיימים אנשים

שדם יהודי זורם להם בעורקים(אם בכלל) שקוראים קריאות גנאי ליהודים במדינה

ושורפים את הדגל ויופי שהם עכשיו נענשים על זה!

האמת, שלא הייתי מעלה בדעתי דבר כזה, שיום אחד יקומו פה ניאו-נאצים,

מצד שני, דודה שלי שהיא מרצה באוניברסיטה מסוימת בארץ, נתקלה פעם באדם,

לא משנה מאיזו עדה, שהיה משוכנע שהשואה היא המצאה ושקר שה"אשכנזים" המציאו

בשביל לעורר רחמים בעולם ושיתנו להם לעלות לארץ.

אז אתה יודע...חרא בא בכל הצבעים, חשוב להשאר בגישה שיש לך ולא לאבד

תקווה שיום אחד יהיה פה טוב.

לא אמרתי שזה מחייב שתרגיש ככה (ואני שמח שאתה לא מרגיש נטע זר), אבל אני מאוד מבין את מי שכן מרגיש ככה.

גם לי לא ממש אכפת אם אתה יהודי או לא, אתה קודם כל חיי במדינה הזאת ואזרח כמוני כמוך, ואתה בנאדם שזה תכלס הכי חשוב.

אני מכיר את הקטע עם ההמצאה, יש גם מזרחים לא מלומדים בלשון המעטה שעדייין חושבים שאשכנזים זה סוג של עם אחר.

הלוואי וזה יהיה ככה.

היום שמעתי בחדשות שהוגשה מעין בקשה לכנסת שהרבנות הראשית (או איך שלא קוראים לגוף הזה שקובע בקשר לנישואים וכו..) לא יהיה מורכב מרבנים שלא שרתו בצבא. נטען שלא יתכן שמישהו שלא שירת בצבא, יעבוד בתקפיד הזה רק מכיוון שהוא מקובל בחברה החרדית.

אני מאוד מקווה שבאמת יעשו עם זה משהו, אבל כמו שכולנו מכירים את המדינה שלנו, הכל ישאר אותו הדבר.

אני גם מקווה שזה צעד קדימה.

אבל מצד שני אם לא עושים צעד קדימה, הולכים 2 אחורה, וזה תכלס מפחיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נוסטרדאמוס, מה שאתה מציע פה זה מודל מקומי של ספארטה, וגם היא נפלה. תתפלא, מלא מדינות מעניקות אזרחות בצורה מבישה עוד יותר מישראל. אני מעדיפה שלא יעלו אנשים עם עבר פלילי (ואני לא מדברת על גניבות קטנות או העלמת מס, אלא על פלילים כבדים כמו רצח ממדרגה ראשונה/נסיבות מחמירות, אונס וכו'). נושא מחלות מין - יש כאלו שאפשר לטפל בהן ולהרפא, יש, כמו איידס, שלא. מחלת נפש זה בגדר נכות. להגיד לבנאדם שהוא לא יכול לעלות לארץ בגלל שהוא חולה שלא באשמתו, זה לא שונה בהרבה ממה שהנאצים עשו כאשר החליטו להרוג את כל הנכים וחולי הנפש והזקנים. אני אגיד לך משהו... יש בארץ מספר בלתי מבוטל של חולי נפש שיום יום נלחמים על החיים שלהם. אני לא יודעת עד כמה ידוע לך המצב במערכת הנפש אבל הוא מחפיר. המערכת מופרטת למחצה והם עושים הכל כדי שהחולים לא ישתחררו מהמחלקה והם ימשיכו לשאוב כסף מן המשפחות של החולים ומהמדינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אמרתי שהחוק בסדר, היה ממזמן צריך לא לאפשר ליהודים בעלי עבר פלילי להגיע לארץ או לקבל אזרחות, אבל זה לא העניין, העניין הוא שברגע שיש כזה חוק, צריך לעשות משהו, אתה לא יכול לפסול אוכלוסיה שלמה שרובה תורמת למדינה כמו צברים אם לא פחות!

ראבאק, לחוק השבות יש מטרה מסויימת, מוצדקת אפילו, נכון שצריך לעשות סינון, אבל אתה עוד פעם לא יכול ללכת ולקחת קומץ מסויים של פושעים שעלו לפה ולהשליך את זה על מאות אלפים

מי שסולד מהעם הזה, יותר ממוזמן ללכת מפה, אף אחד לא מכריח אותו להגיע לפה, גם סל הקליטה לפעמים במקומות אחרים טוב יותר.

אף אחד לא מכריח, אבל מה עדיף ? לחיות על רובלים או על שקלים? לחיות במדינה שעברה הפיכה משלטון קומוניסטי לדמוקטטורי והכלכלה שלה מתפוררת או למדינה מערבית מתקדמת יחסית? להגיע למקום שבו אתה בעל זכויות ומשתייך לקבוצה בעלת השפעה או להיות עובר בסך בארה"ב למשל שם לא ירקו עלייך אם אתה מהגר ?

אף מדינה לא הייתה מקבלת גל עלייה של 1.6 מליון איש בכזה בום. השינוי הוא אלים והאוכלוסיה הזו הפכה למעין אוטונומיה, זו לא אזרחות מבחינתי זה כמו שאני ואתה וכל הפורום נקום ונקים במרכז ארה"ב שכונה של ישראלים, נשים וואחד זין על אמריקה וכל מה שקורה בה, נקים מפלגה ישראלית, חנויות ישראליות נתאגד בתחום המסחר והתעשייה ננצל כל זכות אפשרית ולא נתרום כלום ולבסוף נבוא ביציאה של "כן מגיע לאמריקאים מה שעשו להם בתאומים שילמדו מה עברנו בישראל"

חבוב תתבטא בצורה כזאת כלפי מדינה שחוסה עלייך ונותנת לך בית ויבעטו אותך, אבל פה מי שמדבר ככה הוא שונא רוסים וגזען... לך תבין!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איפה אתה רואה אוטונמיה של רוסים?

אני לא יוצא מירושלים הרבה, ובירושלים אני בכלל לא רואה חנויות שהשלט שלהם כתוב ברוסית או משהו דומה. הדבר הכי קרוב לזה שראיתי, הייתה מן חנות מפוקפקת של דיסקים צרובים לפני כמה שנים במרכז כלל. חוץ מרוסי אחד(הוא בטח על סמים ושמעתי שיש לו כבר ילדה - הוא בן 17), לא ראיתי אף רוסי שלא רצה להשתלב בחברה הישראלית ולא החשיב את עצמו כיהודי. להפך,תופעות של 'רועי' הרבה יותר נפוצות - רוסים שיותר מדי מנסים להיות ישראלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם בגרמניה היה סל קליטה חבל על הזמן עם קהילת יהודים/רוסים "סתם" רוסים גדולה.

גם אז כמו היום מבחינה כוללת גרמניה עדיפה על אבל זאת לא הנקודה. ברור שעדיף לעלות לארץ מאשר להשאר ברוסיה, אבל הרבה מאוד מאלה שעלו בייחוד בהתחלה עלו מסיבות אידיאולוגיות, שאל את המרצה שלי למערכות תקשורת פרופ' נתן בלאונשיין שדחה הרבה מאוד כסף מארה"ב ומרוסיה ורומניה רק בשביל להיות כאן, איפה שהוא אומר שזו המדינה שלו, ש50 שנה הוא והמשפחה שלו רצו לעלות אבל לא היו יכולים בגלל מסך הברזל, אני מניח שיש הרבה כאלה, שבמשך השנים הזהות קצת הדרדרה (כי היה אסור ללמוד על זה כלום) התחתנו עם גויות - כי דת כבר לא היתה משנה, אבל אצל הרבה מהם החלום לא נגוז, עניין של כמה דורות שרצו להגיע לישראל, ושהם הגיע חלקם פשוט הזדעזעו, התקבלו ביחס מחפיר שלא הגיע להם, לילדיהם לא היו ממש זכויות על לא עוול בכפם.

אני חושב שזה נס, נס משמיים שמדינה כל כך קטנה הצליחה בכלל לקלוט כל כך הרבה עולים חדשים ועוד לצאת מזה מחוזקת, ברור שתיהיה אוטונומיה זה עניין של עוד דור עד שהכל יטמע, וזה הרבה יותר מהר ממה שהיה עם העולים מארצות המזרח.

נכון גם בכפר-סבא יש הרבה חנויות של רוסים שכתוב בהם ברוסית בשביל רוסים, אבל בארה"ב אין חנויות של ישראלים? זה כיף שיש מגוון של תרבויות, לדעתי זה סוג של מיקרוקוסמוס של ארה"ב רק איכותי הרבה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא מכריח, אבל מה עדיף ? לחיות על רובלים או על שקלים? לחיות במדינה שעברה הפיכה משלטון קומוניסטי לדמוקטטורי והכלכלה שלה מתפוררת או למדינה מערבית מתקדמת יחסית? להגיע למקום שבו אתה בעל זכויות ומשתייך לקבוצה בעלת השפעה או להיות עובר בסך בארה"ב למשל שם לא ירקו עלייך אם אתה מהגר ?

אף מדינה לא הייתה מקבלת גל עלייה של 1.6 מליון איש בכזה בום. השינוי הוא אלים והאוכלוסיה הזו הפכה למעין אוטונומיה, זו לא אזרחות מבחינתי זה כמו שאני ואתה וכל הפורום נקום ונקים במרכז ארה"ב שכונה של ישראלים, נשים וואחד זין על אמריקה וכל מה שקורה בה, נקים מפלגה ישראלית, חנויות ישראליות נתאגד בתחום המסחר והתעשייה ננצל כל זכות אפשרית ולא נתרום כלום ולבסוף נבוא ביציאה של "כן מגיע לאמריקאים מה שעשו להם בתאומים שילמדו מה עברנו בישראל"

חבוב תתבטא בצורה כזאת כלפי מדינה שחוסה עלייך ונותנת לך בית ויבעטו אותך, אבל פה מי שמדבר ככה הוא שונא רוסים וגזען... לך תבין!

בונא' מה אתה דפוק?

אתה מבין את זה שאתה חי במדינה עם איום קיומי?!

אם היינו נשארים ברוסיה(לפחות ספציפית למשפחה שלי) היינו בדיוק באותו המעמד,

עלינו ארצה עקב כך שאיפשרו לנו לעשות את זה, לפני זה גם רצינו, אבל ברוסיה

לא היה ניתן(כמובן שהסיבה, ציונות).

אתה יודע, שם לא מנהלים איתך משא ומתן כמו שפה עם מחבלים, ישר כדור לראש.

מבחינת נטו אינטרס, יותר טוב היום לחיות ברוסיה מלחיות פה, לאט לאט המצב שם

משתפר ומשתקם, הם מתחזקים.

לעומת שהיא כמו מן בובת חוטים של ארה"ב, בעוד שמעלינו מרחף פסיכופאט פרסי

שמאיים בכל רגע לחסל אותנו.

אבל משום מה, אנחנו הרוסים(יהודים למחצה, איך שתרצה לקרוא לזה) המגעילים, האינטרסנטים הגנבים, עדיין כאן. :nixweiss:

וחבוב, תתבטא בצורה כזאת לידי ובכלל ליד רוסים ויבעטו בך :lol:, נקודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם יד על הלב, אתה מאמין שרוב העולים בשנות ה90 היו מגיעים לכאן אם השערים של ארה"ב היו פתוחים לפניהם?

בינגו

ולמעשה אני לא יודע איך אבל הייתה כתבה על זה פעם בעובדה, המון הצליחו להגר לקנדה אחרי שהם היו כמה שנים בארץ, איך לעזאזל ?!

LEVO אל תעלב, אני לא הכללתי אותך בהודעה שלי ולא כל מי שאינו יהודי כהלכה הוא פרזיט. אבל זו הדעה שלי תלמד לקבל אותה, לדעתי לא לכל מי שעלה מגיע להיות פה והחוק פשוט פרוץ זה הכל, לא אומר שאתם אנשים לא טובים לא אומר שכולם שונאים את המדינה או לא נאמנים לה, לא משנה... עדיין תישן עם דגל ארה"ב ותשים פסל של קנדי בחצר, לא תקבל גרין קארד! זה מה יש, חבל שזה לא ככה פה.

gotten nacht

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לשמוע כמה זה גן-עדן. חס וחלילה שלא יבוא איזה חצי יהודי ויהרוס לנו את ההרמוניה.

פה זה ממש לא ארה"ב וגם לא גרמניה. במונחים בינלאומיים, זאת מדינת מהגרים. כמעט כולנו צאצאים של מהגרים ומהגרים לא מפסיקים לבוא.

עוד לא הסתיים שלב ההגירה ההמונית, כך שאנחנו לא יכולים להקשות על ההגירה ממש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו ואז מה אינשטיין אמר פעם

"מה הטעם לחיינו? מהו הטעם לחיי היצורים בכלל? לדעת תשובה לשאלה זו - משמעו להיות דתי."

חוץ מזה זה לא שאלה של דת(בלבד) אלא שאלה של לאום ומורשת אני לא דתי בכלל אבל אני ינסה להתחתן עם יהודיה

זה (כנראה)מה שאינשטיין חשב על הדת:http://www.hr-gateway.org/en/index.php?folder=209

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לשמוע כמה זה גן-עדן. חס וחלילה שלא יבוא איזה חצי יהודי ויהרוס לנו את ההרמוניה.

פה זה ממש לא ארה"ב וגם לא גרמניה. במונחים בינלאומיים, זאת מדינת מהגרים. כמעט כולנו צאצאים של מהגרים ומהגרים לא מפסיקים לבוא.

עוד לא הסתיים שלב ההגירה ההמונית, כך שאנחנו לא יכולים להקשות על ההגירה ממש.

באמת בוא נדבר ברצינות רגע,

לא היית מעדיף לדעת שכל מי שמקבל אזרחות עובר בדיקה קפדנית לפחות לגבי דברים אלמנטריים כמו רקע פלילי וידיעה מינימלית של הסטוריית העם ומורשת ? רק קצת ?

ולבחון את הלויאליות שלו לישראל במקום להגיד או איזה יופי יש לך סבתא-רבה יהודיה בוא כנס ?

עזוב את עניין הדת לרגע פשוט זה האלמנט שבגינו באים עולים חדשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בינגו

ולמעשה אני לא יודע איך אבל הייתה כתבה על זה פעם בעובדה, המון הצליחו להגר לקנדה אחרי שהם היו כמה שנים בארץ, איך לעזאזל ?!

LEVO אל תעלב, אני לא הכללתי אותך בהודעה שלי ולא כל מי שאינו יהודי כהלכה הוא פרזיט. אבל זו הדעה שלי תלמד לקבל אותה, לדעתי לא לכל מי שעלה מגיע להיות פה והחוק פשוט פרוץ זה הכל, לא אומר שאתם אנשים לא טובים לא אומר שכולם שונאים את המדינה או לא נאמנים לה, לא משנה... עדיין תישן עם דגל ארה"ב ותשים פסל של קנדי בחצר, לא תקבל גרין קארד! זה מה יש, חבל שזה לא ככה פה.

gotten nacht

למזלי אני לא חייב לקבל שום דיעה שלך, כי אני לא מכיר אותך ועל זה אני מברך את הקב"ה.

הדיעות שלך מבוססות על גזענות, הכללה ובורות מדהימה.

בנוסף, הדיעה שלך מתנגשת ואתה בעצמך אמרת את זה, עם החוק!

מי אתה שתקבע שהוא פרוץ? ילד עם חצ'קונים שיש לו כסף למחשב, תעשה לי טובה(ידידות, אקסית..באמת, על מי אתה מנסה לעבוד :lol:)

עכשיו, אם יש חוק שמאפשר לי להיות פה(אוווו....איזה בר מזל אני :)), שיהיה גם חוק שייאפשר לי לקבל את כל הזכויות שמגיעות לי בתור בנאדם.

עם יד על הלב, אתה מאמין שרוב העולים בשנות ה90 היו מגיעים לכאן אם השערים של ארה"ב היו פתוחים לפניהם?

למה שארה"ב תיקח אזרחים שעל מדינת לקחת?

רדפו אותנו בשואה כיהודים, לכן מגיע לנו להיות כאן, נקודה.

אז כשצריכים את המדינה ליהודים, מגיעים לאו"ם ואומרים:"תשמעו חברה, עשו בנו פרעות, שתקנו, עשו בנו פוגרומים, שתקנו,

אבל לשרוף אותנו בחיים זה כבר קצת מוגזם, אולי בכל זאת תתנו לנו מדינה?"

אז האו"ם אמר:"בסדר, אבל תתנהגו יפה, אה?"

ואז יהודי התפוצות שמעו, חלקם כבר היו נשואים לנשים "גויות" רצו להגיע! שאלו:"אפשר?" אמרו להם:"בטח! כולכם מוזמנים, בבקשה! בבקשה! ברוכים הבאים"

"אההה...רגע, כ"כ הרבה יהודים יש ברוסיה? רגע, חייבים לסנן אתכם...אה שיט, מאוחר מדי.

טוב נגרום לכם לעזוב ע"י יחס עויין ואי מתן זכויות, קדימה רבנים שלי, לעבודה :xyxthumbs:"

רק רוסים עוזבים את המדינה הזאת?

רק רוסים בוכים על כמה רע פה?

אני לא חושב. :nono:

באמת בוא נדבר ברצינות רגע,

לא היית מעדיף לדעת שכל מי שמקבל אזרחות עובר בדיקה קפדנית לפחות לגבי דברים אלמנטריים כמו רקע פלילי וידיעה מינימלית של הסטוריית העם ומורשת ? רק קצת ?

ולבחון את הלויאליות שלו לישראל במקום להגיד או איזה יופי יש לך סבתא-רבה יהודיה בוא כנס ?

עזוב את עניין הדת לרגע פשוט זה האלמנט שבגינו באים עולים חדשים.

אני חושב שלך היו צריכים לעשות מבחן עיוני כשיצאת מהרחם!

מה זה המתירנות הזאת, ככה תינוקות נולדים?

בלי מבחנים?

בלי לבדוק לויאליות?

בלי גיבוש בוינגייט?

תודה שנולדת פה כי לא היה לך נוח ברחם של אמא שלך, היה רטוב ולך, בלי בגדים, טלביזיה ומחשב.

בקיצור...אני מקווה שאתה מבין מה אני רומז :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...