מפרט למפלצת משחקים תקציבית ב5Kשח.8800GTS+2GBDDR2+E4300@3GHZ*נערך*צריך עזרה. - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט למפלצת משחקים תקציבית ב5Kשח.8800GTS+2GBDDR2+E4300@3GHZ*נערך*צריך עזרה.

shimmi1982

Recommended Posts

שלום רב,

החלטתי בשעה טובה לקנות מחשב, רק מה התקציב לחוץ .

את רוב הקניות הרציניות שלי אני עושה דרך האינטרנטף היה לי נסיון כבר מקניית מחשב מכמה חנויות שונות- כדי להוזיל עלויות, קצת קוראים על החנות ולא צריכות להיות בעיות.

טוב מספר שאלות:

1)אני מעוניין לקנות E4300 , עם זכרונות KINGSTON של 667MHZ, מה שיביא בעבודה של 1:1 ל333X9=2997MHZ ושם אני רוצה לעצור-זו המטרה ,לא רוצה לשבור שיאים, לא רוצה לחפש את השמיים- רוצה לקנות את המעבד הזול ביותר ולעשות אותו ברמה של החזק ביותר בסטוק, עם זכרונות פשוטים. בנתיים גם המעבד וגם הזכרונות עומדים בקריטריונים (אם בשלב מסוים אני מתחיל לטעות אני אשמח לתגובות כי זו התייעצות ואשמח לגלות אם טעיתי במשהו-הקניה תהיה נכונה יותר).

2)נשאר הלוח אם . כאן נשאלת השאלה- אם 3GHZ ולא מעבר זה הלימיט שלי- למה לא ללכת על לוח זול של IB9 - הוא די בוודאות יכול להביא אותי לFSB333 (שיתאים לזכרון ולמעבד לOC שכביכול הוא יכול יותר) . אם יש אפשרות ללוח זול עוד יותר (לא אכפת גם צ'יפ שונה כי שמתי לב שהרבה פעמים ההבדלים בגרסאות הן כמה חיבורי הארדיסק וכאלה-וזה לא רלוונטי לי. הדרישה של הלוח שיהיה סטנדרטי בביצועים ויביא אותי בביטחה ל333 במקום 200.-שוב הכל נכתב כשאלה בעצם...

3) אני גם רוצה הערכה של בערך מה הרמה של E4300 בOC ל3GHZ? הוא משתווה לאיזה מעבד בערך? והאם זה תחום OC שנחשב ללא בעייתי להגיע אליו...

4)עם הספק יש לי גם התלבטות- הספק במפרט הוא אחלה והכל אבל הוא גם לא זול ופה הייתי שמח לדעת אם יש ספק חלופי (של HEC לדוגמה או כל חברה מוכרת אחרת) שיכול בוודאות לסחוב את המחשב עם הדרישות שלי-אם יש תציעו.

5) כ.מסך- יש לי מסך 19 אינץ' רחב דק בבית - עם רזולוציה מקסימלית של 1440X900 . זאת לא רזולוציה בשמיים ואני צריך כרטיס שיפיק לי את המקסימום מהרזולוציה הזו בשנה וחצי הקרובות - הGTS8800 320MB נראה לי מגיע לי כאן בול ובגלל הרזולוציה ה"נמוכה" של המסך אין הבדל אפילו לגרסה הבכירה שלו- כך שאני מרוויח בעצם את המקסימום ביצועים האפשריים תמורת חצי הכסף (כשאני אומר אפשריים לא להיות קטנוניים ולהגיד שיש 200FPS ויש 100FPS , מבחינתי ביניהם אין הבדל- אותי מעניין שבמשחקים ברזולוציה כזאת על מקסימום אפקטים אוכל לקבל 40-50 FPS , מה מעבר לזה אני גם ככה לא אראה. ושוב הכל נכתב כשאלה- האם אני צודק במסקנות?

6)נשאר שאר המפרט אז:

מעבד E4300 סקאי פיסי 957שח

זכרון 1024MB KINGSTON 667MHZ DDR2X2 יש מגוון חנויות בZAP שמציעות ב800 שח.

לוח אם IB9 INTEL)965P בנועה 590שח

כ.מסך LEADTEC 8800GTS 320MB מIQPC ב1884שח

ספק LIBERTY 400W ENERMAX בזאפ נפוץ ב435שח.

הארדיסק WD1600JS 8MB 160GB SATA2 בזאפ יש ב288שח.

DVDRW SONY AWG170A X18 בסקאי פיסי 180שח

מארז-ממש לא קריטי לי היות ואת הספק כבר בחרתי- שיהיה עד 180 שח. מקסימום אם אין משהו נורמלי וחמוד תמיד אפשר לקחת HEC 6A19 בלי ספק.

סה"כ : 5300+- למפרט עם 8800GTS בפנים ומעבד שרץ ב3GHZ ו2GB זכרון... אז ככה- מה בעצם צריך מכם חברים- שתעברו לפי הסעיפים ואם יש משהו שניתן לשפר מבלי לעלות במחיר ובכלל תייעצו אם טעיתי במשהו או הבנתי לא נכון - שוב לפני שתקפצו ל קח 6300 הוא יגיע רחוק יותר - או קח לוח P5B הוא בטוח יגיע רחוק יותר או 800- זכרו- לא מעניין אותי מעל 3GHZ זה היעד- ולמה היעד הזה משתווה כיום בחנויות? בקיצור לפי הסעיפים...

מצטער על עומס השאלות- העדפתי לקרוא כמה פעמים מה הולך בפורום ולגבש ת'רד אחד עם כל מה שהבנתי- כדי לסכם קניה מהר. תודה.

*לא להבהל ממספר החנויות הרב- לכשאגבש מפרט סופי אצמצם ל3-4 חנויות וזה כבר מספר הגיוני לי להתעסק איתו גם במקרה של תקלות.

*אם יש אפשרות להוריד תקציב לכיוון ה5K באמצעות חלקים זולים יותר שיעשו את העבודה (בהתאם לדרישות כמו לדוגמה לרדת ל945 אם זה עדיין יספק את הדרישה- או ספק פחות יקר, הבנתם את הכוונה)

שוב תודה- מקווה שכל הפרטים הנחוצים בפנים.

***נערך: אני לא צריך ציוד היקפי- ואני לא צריך "התקנה במעבדה" ולא צריך קרור למעבד (לבנתיים אשאר עם הסטוק,פרטים בפוסט הבא שלי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש פה בעיה אחת לפחות שתהיה קריטית עם כרטיס 8800 אתה תרצה להפעיל DX10 מה שאומר VISTA מה שאומר שאתה לא תוכל להסתפק ב 1GB זכרון אתה חיייב להתחיל ב 2GB

אני אצטט מההודעה שלו:

זכרון 1024MB 667MHZ DDR2X2

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרכבתי לך מפרט מחנות אחת - IQPC:

מעבד:

INTEL CORE 2 DUO S775 1.8GHz(E4300) 800MHz/FSB 2MB - BOX

מחיר: ¤981

אחריות: ללא הגבלת זמן. אסטרוניקס מקורי.

לוח אם:

GIGABYTE GA-945P-S3

מחיר: ¤531

אחריות: שלוש שנים.

כרטיס מסך:

LEADTEK PCI-EX WINFAST GeForce PX8800GTS TDH 320MB GDDR3 320 BIT TV/O DVI - DX10 - RETAIL

מחיר: ¤1884

דיסק קשיח:

WD 160GB 8MB SATA2 7200 RPM - ATA 150

מחיר: ¤353

צורב DVD:

LG DVDRW GSA-H22N DOUBLE LAYERED X18 - BLACK - BULK

מחיר: ¤205

אחריות: שנתיים.

זיכרון:

TWINMOS 2048MB (1024X2) DDR2 667MHz CL5

מחיר: ¤804

אחריות: ללא הגבלת זמן.

מארז:

COMPUCASE CI-6A19B-NPS ATX SUPER MIDI TOWER CASE w/o PSU

מחיר: ¤230

אחריות: שנה.

ספק כוח:

ENERMAX LIBERTY 400W - ELT400AWT

מחיר: ¤430

מחיר סופי לאחר הנחה: ¤5368

(שווי ההנחה: ¤50)

המחיר כולל הרכבה ובדיקה במעבדת החברה

הלוח הזה יעשה את העבודה.

הכל מחנות אחת + הרכבה ובדיקה במעבדה.

הדבר היחיד שאולי המחיר שלו קצת גבוה זה ההארד דיסק...

וגם הייתי מציע לך לקנות קירור למעבד... -COOLING FREEZER 7 PRO CPU COOLER FOR S775 זה יכול להיות נחמד. עולה 147 שקל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיף לקחת את הGTS בגרסאת OC של BFG מIQPC בעוד איזה 50 שקל

HDD הייתי לוקח wd2500ks/ys לוח אין ספק בכלל שכדאי להוסיף עוד 150~ שח ולקחת gb 965p s3 ולא 945 שאני די בטוח יגביל אותו

חוץ מזה הכל בסדר רק כדאי לקחת כמו שאמרתם , הפריזר 7 יתאים בהחלט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב קודם כל תודה רבה על התגובות אז ככה:

עדיף לקחת את הGTS בגרסאת OC של BFG מIQPC בעוד איזה 50 שקל

HDD הייתי לוקח wd2500ks/ys לוח אין ספק בכלל שכדאי להוסיף עוד 150~ שח ולקחת gb 965p s3 ולא 945 שאני די בטוח יגביל אותו

- צודק לא שמתי לב לכרטיס ההוא-50 שקל זה באמת אפשרי בשביל כרטיס מומהר מהמפעל.

- לגביי HD, יש לי WD160GB SATA, אז רשמתי עוד אחד כדי להפעיל אותם בRAID0 , נראה לי עדיף.

- לגביי וצ'יפסט- בבקשה חברים יקרים- תקראו את הת'רד, השקעתי וכתבתי כל מה שחשבתי לרלוונטי מסיבה מסוימת ... כדי שלא יהיו הודעות בסגנון "צריך 2 GB" או "לא רואה איך צ'יפסט 945 מגיע לבאס 428"-אם הייתם קוראים הכל זה היה נחסך.

מצטער על הנימה- המון תודות על העזרה- פשוט אין לי גישה לאינטרנט ואני ממש הולך למקום מסוים כדי לבדוק את ההודעות האלה- לכן הענייניות של הת'רד מאוד קריטית לי-לכן גם ההודעה הראשונה כל כך ארוכה כדי לנסות לספק את כל המידע הדרוש-היו סבלניים-תקראו-בסה"כ השקעתי כדי לא לטרטר אתכם גם כן.

****מחיר: חבר'ה אין לי איך לעלות בשקל מהמחיר הנ"ל- להפך אני מנסה להוריד עלויות. המפרט של YARIN - באמת שיחקת אותה-חוץ מכמה זוטות שאמצא במקום אחר (כמו HD) באמת נשמע אופטימלי למחיר.

אוקיי עכשיו נחזור לנושא המדובר:

*P965/P945 , אוקיי תסכמו ביניכם - P945 S3 יביא אותי בביטחה ל333MHZ באס? אני יודע שP965 יביא אותי רחוק יותר- אבל כאן המדובר הוא על FSB333.אין לי שום אינטרס לשלם עוד כסף בגלל שלוח יכול להגיע ל400 - זה לא מעניין אותי,תזכרו לקחת את זה בחשבון. במידה וקריטי P965 אז מה הבעיה של הלוח IB9? הסתכלתי במפרט שלו והכל נראה שם כשר... והמחיר ראיתי אותו בסביבות 550-600 ש"ח.

*לגביי קרור , כרגע אני אשאר עם סטוק, ראיתי אנשים מגיעים רחוק איתו, אם אראה שהוא מגביל אותי בדרישותיי לא קרה כלום , אפעל על OC צנוע יותר למשך חודש-חודשיים ואז אקנה את הקרור שהצעתם.

* לגביי הרכבה: אני מרכיב בעצמי משתי סיבות עיקריות: 1.נתקלתי אצל חברים ש"נעלמו" להם דברים מהבאנדלים של הרכיבים כשהרכיבו להם ב"מעבדה" שלהם... זה לא כולל ואני מקווה שדי נדיר אפילו אבל אין לי חשק לסיכונים האלה.

2. את המחשב הקודם הרכבתי לבד ומאוד נהנתי מזה- מעין פאזל מאוד יקר שכזה :) והסיפוק בסוף שהכל עובד כמו שצריך...

*כמה דברים שלא התייחסתם ואשמח אם תתייחסו:

*:לאיזה מעבד משתווה E4300 ב3GHZ ? האם יש מה לצפות למעבד חזק יותר מEXTREME CORE2 בסטוק? האם המערכת במתכונת הנוכחית שלה, כולל הOC, כולל מסך עם 1440X900, כולל כל הדרישות- תריץ לי משחקים חלק על הגדרות מקסימליות בשנה וחצי הקרובות? (כמובן שאף אחד פה לא נביא, אני שואל השערתית ...)

*:לגביי הספק - אין איזושהי אפשרות לרדת למשהו של HEC (גם שמעתי על השם FSP שהתחיל לצוץ פה בהמלצות) שיעלה פחות כסף?

*:לגביי המארז,אני כרגע עם COMPUCASE 6A19 ישן ומפורק, אני מודע ליתרונותיו של המארז אבל האמת שאיכשהו לא אהבתי אותו,הוא נורא כבד, למרות שהמודולריות שלו מקסימה במחיר-והוא גם נראה זוועה. אין מארז (אפילו ג'נרי) במחיר נמוך מ200 שח שיש לו פוטנציאל? ואם אין אז ראיתי 6A21 במחירים דומים- מה ההבדל? לא עדיף כבר אותו ? זה לא דגם מתקדם יותר?

לסיכום: תתיחסו לפי הסעיפים (* כוכביות) ... בבקשה תשתדלו לענות על הכל,ושוב תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

* אני לא יכול להגיד לך ב 100% כי אין לי את הלוח הזה, אבל תראה קצת ביקורות ותראה שכן, ואפילו יותר מזה. אני לא מכיר ממש לוחות של ... חכה לתגובות של אחרים.

*לא נראה לי שכדאי לרדת בספק. HEC400TRT יהיה מאוד גבולי למפרט הזה ויכול להיות שלא יחזיק... (הוא נותן מספיק אמפרים אבל יש לו איזה מגבלה או לא יודע מה) קיצר ליברטי 400W תפור על המפרט הזה.

*בקשר למארז... לא יודע. אולי ה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לך על ה-IB9 בראש שקט, אני ממש מה לדבר על 945 במחינתך.

עם ה-OC אתה אמור להגיע ל6700 + - והכרטיס מסך הזה יספק אותך מאוד לזמן הנתון.

תישאר עם הליברטי, עדיף ראש שקט מאשר שתי שקל יותר בכיס ומערכת מקרטעת/חלק שרוף כלשהו...

במארזים יש את זה שיהיה פתרון זול מאוד: http://www.skypc.co.il/scripts/prodView.asp?idproduct=2522

אבל השאלה היא האם בכלל זה או ה-6A19 בכלל יכולים להכיל בתוכם את הGTS... שווה לברר לפני הקניה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...