לוח ל E6300 עם OC ל FSB של 333MHz - האם כדאי 945, 965 או nvidia? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לוח ל E6300 עם OC ל FSB של 333MHz - האם כדאי 945, 965 או nvidia?

smalul

Recommended Posts

חברי הפורום שלום.

לפי מיטב הבנתי, המעבד שנותן את יחס הביצועים למחיר הטוב ביותר הוא ה E6300 (למרות שגם ה X2 3800 הוא לא מעבד רע). כמו כן, אני מבין שאת המעבד הזה ניתן להמהיר בקלות בלי להסתבך יותר מדיי (בד"כ לא צריך להעלות מתח ל OC מתון, וגם פליטת החום הנוספת היא דיי קטנה, כך שלא צריך עבורו קירור מסיבי), ולכן המהרת מעבד כזה היא דיי מתבקשת.

עכשו, הבעיה היא הלוחות - אם לא מתוכנן OC בכלל, אפשר להסתפק בלוחות של אינטל או asrock בעלי ערכת שבבים "מיושנות" כמו ה 945. אם מתוכנן OC "כבד" בד"כ משקיעים הרבה כסף ולוקחים לוח כמו ה P5B Deluxe. אבל אם מישהו רוצה לעשות OC מתון, כמו למשל להעלות את ה FSB מ 266MHz ל 333MHz (העלאת תדר המעבד מ 1.8GHz ל 2.3GHz) כדי לקבל שיפור ביצועים "נחמד", הוא לא צריך לוח שעולה בסביבות 1000 ש"ח.

השאלה היא - איזה לוח מומלץ עבור מעבד E6300 וזיכרון "פשוט" שעובד בתדר של 667MHz (ביחס 1:1) עם OC מתוכנן של 333MHz ל FSB (כ 500MHz למעבד).

אני רואה בפורום הזה לאחרונה המון שאלות כאלו - איזה לוח מומלץ עבור מעבד E6300/E6400/E6600, אבל עד עכשו לא ראיתי תשובה לשאלה הספציפית הנ"ל. לוחות המבוססים על ערכת השבבים 945P אולי יעשו את העבודה, אבל אני לא מוצא ביקורות של לוחות כאלו עם מעבדים מסידרת ה Core 2 Duo. לוחות מבוססים על ה P965 דיי בטוח שיעשו את העבודה, אבל הם יקרים. על לוחות המבוססים של ה 975 אין מה לדבר (יותר מדיי יקרים). לוחות המבוססים על ערכת השבבים של nvidia (סידרה 500), כמו ה P5NSLI, אני לא בטוח לגביהם - לא ראיתי יותר מדיי ביקורות, ושמעתי שיש בעיה עם הורדת המכפלה של המעבד ל 6 (לא יודע עד כמה זה נכון) ושהם מתחממים יותר מדיי.

אז אני פונה אליכם ושואל - מה עושים? האם לחכות לערכות השבבים החדשות של nvidia (סידרה 600) בתקווה שהיא תהיה גם זולה וגם טובה, לקוות שמחירי לוחות מבוססי 965 יירדו, או שבכלל עדיף להמתין למעבדי ה 65nm של שאמורים לצאת בנובמבר, ושעבורם יש ערכות שבבים טובות וזולות, ואז פשוט להמהיר מעבד כזה?

אשמח להסביר, ואם אפשר - גם ביקורות.

הערה - לא התייחסתי לערכות שבבים של SIS מפני שהן בד"כ מיועדות לשוק הנמוך, ל VIA בד"כ אין ערכות שבבים "רציניות" (יש אחת שנותנת ביצועים טובים, אבל עובדת רק עם ערוץ זיכרון אחד ומוגבלת מאד בחיבורים שהיא מציעה), ול ATI, שאין הרבה סיכוי שנראה ערכות שבבים שלה עבור מעבדי אינטל, שכן היא נרכשה ע"י ...

תודה על התגובות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני עושה OC מ 1.83 ( 6300) ל 2.331 ומעלה הלוח 945P S3 יספיק?

לדעתי זה המצב האידאלי לרוב המשתמשים' date=' ולכן שאלתי את השאלה הזו.

הנה השוואה בין - 945p-s3 / 965-ds3

http://www.hardcoreware.net/reviews/review-341-1.htm

לפי הנתונים שאתה רושם ה945 יוכל לעשות את העבודה.

תודה על הכתבה.

האם ניתן להסיק מכך שכל הלוחות המבוססים על ה 945 יעמדו ב OC כזה?

בנוסף, לפי הכתבה הצ'יפסט של ה DS3 (ה 965) מתחמם מאד (והוא למעשה זה שהגביל את ה OC). כמו כן ל 945P-S3 אין בכלל חיישן טמפרטורה לצ'יפסט, ולמרות שלא נאמר שהייתה בעיית התחממות בלוח הזה, העניין הזה קצת מדאיג (אם הלוח החדש יותר מתחמם, אז למה שהלוח הישן יותר לא יתחמם?).

אגב, יש לוחות אחרים שגם כן מומלצים מלבד ה Gigabyte? אני שואל כיוון שבחנות שבה אני מעוניין לקנות לא מוכרים לוחות של Gigabyte למעבדי אינטל (עם לוחות של Gigabyte עבור אין בעיה). חשבתי על ה P5LD2 (גירסה 2 כמובן), אבל הוא יותר יקר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

P5LD2 SE יעמוד ב-OC כזה מניסיון של כמה לוחות.

הוא אמור לעלות 600-700 ש"ח.

במחיר כזה עדיף כמובן ה P5LD2 הרגיל (גירסה 2 כמובן), ולא גירסת ה SE, שהיא נחותה ממנו בהרבה.

965 ידוע בתור צ'יפסט חם

ה-945 פחות

מה זה בדיוק אומר על ה 965? האם התכנון שלו לקוי לעומת ה 945 הישן יותר שמאפשר תדר של 350MHz ביציבות טובה יותר?

אם זה באמת המצב, למה אני לא רואה תלונות בפורום על לוחות שמבוססים על ה 965 (או שפשוט עדיין אין הרבה משתמשים עם לוחות כאלו)?

ולא אתה לא יכול להסיק על היכולות של כל ה-945 לפי זה (לראיה יש את ה- ConRoeXFire-eSATA2 שעושה 300 באס בדיוק

חשבתי על זה קצת, ומכיוון שהלוח בביקורת מבוסס על ה 945, וכל ה 945 אמורים להיות זהים, אז ניתן להסיק שה 945 מסוגל לעמוד בהמהרה שכזאת. השאלה היא - האם Gigabyte עשו משהו "נוסף" ללוח ש לא עשו (כמו קבלים טובים יותר, ביוס יותר יציב, מערכת ייצוב מתחים וכד') כך שהלוח שלהם יכול לסחוב תדר FSB של 350MHz, והאם חברות אחרות (שוב, למשל ASUS) עושות את השיפורים האלו גם כן? אני שואל כי אין כמעט ביקורות ללוחות מבוססי 945 עם מעבדי 2 Duo. אולי פה באתר מישהו ירצה להרים את הכפפה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום בעיה בתכנון של ה- 965 פשוט שהם עשו את הכתבה הזאת מה שהגביל את ה - OC היה גירסת ביוס ישנה ולא כמו שהם חשבו אז שהחום זה מה שמגביל אותו

בגירסאות יותר חדשות הוא עובר את ה400 בלי להרגיש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...