מי צריך מרובע ליבה כשיש 80?,יש סירטון עמ 7 - עמוד 4 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מי צריך מרובע ליבה כשיש 80?,יש סירטון עמ 7

lmlm

Recommended Posts

• תגובות 105
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בהחלט מדהים! פיתוחים מתקדמים(גם אם לא ריאליים בשלב זה, וגם אם בעוד מספר שנים יתגלו כלא רלוונטיים) הינם יוזמה מבורכת. אתם שוכחים שמאותם פיתוחים מגיעים להתקדמות(אפילו אם חלק מהפיתוחים נופלים עם הזמן, תחשבו עליהם כמן 'מוטציות' הכרחיות לפני קפיצת המדרגה).

urib - סתם שאלה, משלמים לך? כי אם לא אז זה ממש עצוב.

אני מניח שרעיון ריבוי הליבות ייפול מתישהו, כי בסופו של דבר זהו אכן אייטם שיווקי כמו מיתוס מהירות השעון שכשל עם הזמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

urib - סתם שאלה, משלמים לך? כי אם לא אז זה ממש עצוב.

אני מניח שרעיון ריבוי הליבות ייפול מתישהו, כי בסופו של דבר זהו אכן אייטם שיווקי כמו מיתוס מהירות השעון שכשל עם הזמן.

עצוב לראות איך אנשים נופלים למכונת השיווק של אינטל.

ועצוב עוד יותר לחשוב שחברה כמו תשב בצד ולא תגיב!

פתגם עתיק:

"חבית ריקה מתגלגלת ברעש שאון, חבית מלאה מתגלגלת בדממת הלילה"

תשנן אותו ותראה כמה הוא נכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא אייטם שיווקי.

אל תשכח שכבר היום במעבדות לצרכי מחקר, חיזוי מזג אוויר, אסטרונומיה, חקר הגנום, , אנימציה, זיהוי דיבור, ועוד אפליקציות,

בקיצור יש המון יישומים שצורכים רק כוח חישוב טהור (ה-TeraFlops), ולא מעניין כמה מעבדים או ת'רדים דרושים.

אז במקום לחבר אלפי מחשבים ב-Cluster, יחברו רק עשרות. וזה נותן חיסכון אדיר במקום ובצריכת חשמל.

בקיצור, לכיוון הזה של ריבוי ליבות יש מספיק פוטנציאל מעשי, הרבה אנשים רוצים את זה, ואלה אנשים שמוכנים לשלם הרבה מאד כסף.

זה בכלל לא בכיוון של מחשבים אישיים או אפילו שרתים, מדובר בתחום מחשוב שונה לגמרי.

ורק להזכיר. זה פרוייקט מחקרי. עוברות שנים רבות עד שפרוייקט מחקרי הופך למעשי (אם בכלל), אל תעכבו את קניית המעבד שלכם בשבילו.

ועוד משהו, אינטל עושה הרבה מאד מחקרים כל הזמן. בודדים הם אלו שעוברים לפסים מעשיים, אינטל משקיעה הרבה מאד כסף במחקר לטווח ארוך (יותר מ- מן הסתם).

אם פרוייקט מחקרי הגיע ככה לכותרות זה אומר שהוא מוצלח, ודווקא יש לו עתיד. וגם קצת פרסומת למחלקת המחקר. גם להם מגיע, לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עצוב לראות איך אנשים נופלים למכונת השיווק של אינטל.

ועצוב עוד יותר לחשוב שחברה כמו תשב בצד ולא תגיב!

פתגם עתיק:

תשנן אותו ותראה כמה הוא נכון.

"... וחבית לא קיימת אינה מרעישה כלל"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אינטל עושה הרבה מאד מחקרים כל הזמן. בודדים הם אלו שעוברים לפסים מעשיים, אינטל משקיעה הרבה מאד כסף במחקר לטווח ארוך (יותר מ- מן הסתם).

אם פרוייקט מחקרי הגיע ככה לכותרות זה אומר שהוא מוצלח, ודווקא יש לו עתיד. וגם קצת פרסומת למחלקת המחקר. גם להם מגיע, לא?

למה אתה חושב שהוא מוצלח אם הוא רץ על קומפיילר של אינטל מיוחד.

תקרא את השורה התחתונה, מסקנה ברורה! לא תומך בסט פקודות X86 המעבד הזה עתידו כעתיד האייטניום.

A major limitation of the current 80- chip is that it is not based on the X86 architecture. Instead, it uses a 96-bit Very Long Instruction Word (VLIW) architecture, another architecture currently used in the Itanium server processors. A major hurdle that Intel hinted at will be moving from VLIW to X86 on its 80- chip.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יכולת לתאר טוב יותר את הרעש שאתה עושה.

אוי, כמה מתאים לי. בוא נראה. עכשיו על הכפול אני מקודד שני בו זמנית. אחח....80 ליבות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב על מה הוויכוח?

על מעבד ניסיוני שעד שמישהו יציע לייצר אותו הוא יראה אחרת לגמרי?

URIB, אתה חושב שזה הגירסה הסופית שתייוצר? מה נראה לך שאינטל יוציאו מעבד שלא מסוגל להריץ שום דבר רק בשביל הקטע של ה80 ליבות?

אם כבר אז למה להם להתאמץ ולחתוך את הוואפר? שיוציאו כבר איזה 300 ליבות במכה וזהו ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אתה חושב שהוא מוצלח אם הוא רץ על קומפיילר של אינטל מיוחד.

תקרא את השורה התחתונה, מסקנה ברורה! לא תומך בסט פקודות X86 המעבד הזה עתידו כעתיד האייטניום.

A major limitation of the current 80- chip is that it is not based on the X86 architecture. Instead, it uses a 96-bit Very Long Instruction Word (VLIW) architecture, another architecture currently used in the Itanium server processors. A major hurdle that Intel hinted at will be moving from VLIW to X86 on its 80- chip.

אין שום סיבה שהוא יהיה . שוב פעם. זה מיועד ליישומים מיוחדים, יישומים שבד"כ נכתבים ומקומפלים במיוחד.

סט פקודות בכלל לא מתאים כאן. הרעיון הוא קצב חישוב של floating-point גבוה. בלי כל ה-over-head של .

ואגב, לאיטניום יש סט פקודות מצויין, הרבה יותר טוב מ-.

הוא לא הצליח בגלל סיבות אחרות (ואינטל עדיין לא אמרו את המילה האחרונה בעניינו).

בכל אופן, אין שום קשר בין האיטניום לבין הפרוייקט המחקרי הנחמד הזה.

אורי, אולי תפסיק לחפש כל הזמן את השלילי ? אתה בינתיים רק מתבזה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוי, כמה מתאים לי. בוא נראה. עכשיו על הכפול אני מקודד שני בו זמנית. אחח....80 ליבות...

מה תקודד עליו בדיוק? המעבד לא תומך :kopfpatsch:

תריץ עליו WIN בגרסת VLIW, ואז תכתוב בעצמך מקודד עבורו, כי מי בכלל ירצה לפתח לו משהו.(אפקט האייטניום)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תריץ עליו WIN בגרסת VLIW, ואז תכתוב בעצמך מקודד עבורו, כי מי בכלל ירצה לפתח לו משהו.(אפקט האייטניום)

סך הכל מפגינים עתידית שכרגע בפיתוח, הם יכולים לישם את זה לכל שימוש שיתחשק להם.

חלאס להתנהג בילדותיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא אייטם שיווקי.

אל תשכח שכבר היום במעבדות לצרכי מחקר, חיזוי מזג אוויר, אסטרונומיה, חקר הגנום, , אנימציה, זיהוי דיבור, ועוד אפליקציות,

בקיצור יש המון יישומים שצורכים רק כוח חישוב טהור (ה-TeraFlops), ולא מעניין כמה מעבדים או ת'רדים דרושים.

אז במקום לחבר אלפי מחשבים ב-Cluster, יחברו רק עשרות. וזה נותן חיסכון אדיר במקום ובצריכת חשמל.

בקיצור, לכיוון הזה של ריבוי ליבות יש מספיק פוטנציאל מעשי, הרבה אנשים רוצים את זה, ואלה אנשים שמוכנים לשלם הרבה מאד כסף.

זה בכלל לא בכיוון של מחשבים אישיים או אפילו שרתים, מדובר בתחום מחשוב שונה לגמרי.

ורק להזכיר. זה פרוייקט מחקרי. עוברות שנים רבות עד שפרוייקט מחקרי הופך למעשי (אם בכלל), אל תעכבו את קניית המעבד שלכם בשבילו.

ועוד משהו, אינטל עושה הרבה מאד מחקרים כל הזמן. בודדים הם אלו שעוברים לפסים מעשיים, אינטל משקיעה הרבה מאד כסף במחקר לטווח ארוך (יותר מ- מן הסתם).

עד שימצאו את 'הדבר' הבא שיהיה יעיל הרבה יותר מריבוי ליבות. זה שרעיון ליבות הוא מוצלח נכון להיום זה דבר אחד. זה שתופסים עליו גל שיווקי חסר תקנה זה משהו אחר.

ושוב אני מברך על היוזמה בכל פיתוח באשר הוא. כל ההתעסקות כאן לגבי תומך או לא תומך מיותרת. מדובר בסה"כ בהדגמה של עתידית אפשרית ותו לא. המעבד הזה לא 'מיועד' לחישוב FP כמו שהוא לא מיועד לקידוד . למעשה, הוא אינו מיועד לכלום ורק מנסה להציג הישגי נוכחיים.

urib:

זה פשוט כל כך טוב, אני אפילו חושב להכניס את זה לחתימה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא קולט הא :s05:? NINCAMPOOP. אתה באמת חושב שאני מתכוון לקודד עליו בתצורה הנוכחית שלו :screwy: כל מה שאמרתי זה שאני אוהב את הקונספט. אוף...אני שונא להסביר דברים טריוויאליים smackbum.gif

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

A major limitation of the current 80- chip is that it is not based on the X86 architecture.Instead, it uses a 96-bit Very Long Instruction Word (VLIW) architecture, another architecture currently used in the Itanium server processors. A major hurdle that Intel hinted at will be moving from VLIW to X86 on its 80- chip.

רק מזכיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...