מילים כדורבנות-פטישיזם ודת - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מילים כדורבנות-פטישיזם ודת

Nahum2

Recommended Posts

2. עובדתית אם אתה אוכל בשר וחלב אתה תרגיש "כבד" ולא טוב.. אני חושב שזה בגלל שחלב הוא בסיסי והבשר דורש סביבה חומצית לפירוקו.. אניווי, כמו למצוות נטילת ידיים, גם למצווה הזאת יש הגיון פרקטי.

ידידי, מאז שאני מכיר את עצמי אני אוכל בשר וחלב ואף פעם לא סבלתי מגזים.

וזה רק אחד מאותם חוקים תמוהים שמחוקקת הדת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 79
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

ימים פופולריים

משתתפים בולטים בדיון

ימים פופולריים

1. למי אכפת? העגל מת, האמא לא יודעת.

2. אם אני לא ארגיש טוב זאת בעיה שלי, למה להכריח אותי לעשות משהו שאני לא רוצה?

1. אתה פאקינג שומע את עצמך?

2. בעבר, כשהתורה נכתבה, זה היה יכול להוביל לקלקול קיבה. אתה מדבר מנקודת מבט מודנית. תחיה ב-1000BC.

הגישה שלך ב-2 מטומטמת. "אם אני אמות מ-overdoze של סמים או אתדרדר לזנות כדי לשלם עליהם זאת הבעיה שלי, למה שהמדינה תגביל את השימוש בסמים?"

כל זווית הראיה הזאת היא מודרנית וביקורתית ולא בזווית ראייה מקראית.

עובדתית זה לא נכון.

למה לא נכון? P: חלב הוא בסיסי. פפטין, שמפרק חלבון, עובד רק בסביבה חומצית. תחשוב לבד מה יקרה לערמות בשר נא (שוב, אמצעי בישול תנכ"יים!) ולא מעובד בסביבה שבה האנזים שמפרק אותו לא עובד.

כך שאם אני רוצה להיות יהודי טוב זו בעצם חובה.

כך שאם תטרח דקה לקרוא את הדברים ולא סתם למתוח ביקורת אולי תבין על מה מדברים.

ידידי, מאז שאני מכיר את עצמי אני אוכל בשר וחלב ואף פעם לא סבלתי מגזים.

וזה רק אחד מאותם חוקים תמוהים שמחוקקת הדת.

O_ם. לנוכח התרעומת אני אבדוק את הטיעונים שלי ואחזור לכאן עם הוכחה או עם וידוי שטעיתי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיקון: ממה שמצאתי הטעמים על פי הרמב"ם הם שניים:

1. הפרדת הבשר והחלב מתוך מעשה מוסרי. אל תתחכמו, ברור למדי מה לא מוסרי בלבשל בן בחלב אמו.

2. הפרדת עם מהעמים הפגאנים שככל הנראה נהנו למדי ממנהג זה.

3. אני אבדוק את הטיעון הבריאותי, אני מדבר מנסיון חיים כואב. >:

4. יש עוד טיעון על מידת הרחמים ומידת הדין שמיוצגות על ידי הלבן של החלב והאדום של הבשר ואין לערבב בינהם.. טיעון לא רלוונטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. בטח!

2. מה?!

ואם תשתמש בסמים המדינה תגביל אותך כי אתה מתמכר לסמים וההתמכרות יכולה להוביל אותך לגניבה ורצח. מה הטיעון בהקשר של חלב ובשר?

באמת קשה לומר. לדעתי זה קשור להרגלי האכילה, או אולי אפילו להרגלי גידול צאן ובקר באותה תקופה. ממש קשה לומר. אני אישית לא יכול לשלב חלב ובשר כי כל הרעיון פשוט לא לטעמי.

אנשים, בשר זה בשר! כשאני אוכל בשר, למה שיעניין אותי משהו חלבי? רוצה בשרר!! תנו לי סטייק! תנו לי המבורגר! מה אכפת לי מחתיכת גבינה שמצרפים לי בלחמנייה? רוצה עוד בשר!! :smile1:

עריכה: לא שמתי לב להודעה שמעלי, גם אלו טיעונים טובים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיקון: ממה שמצאתי הטעמים על פי הרמב"ם הם שניים:

1. הפרדת הבשר והחלב מתוך מעשה מוסרי. אל תתחכמו, ברור למדי מה לא מוסרי בלבשל בן בחלב אמו.

2. הפרדת עם מהעמים הפגאנים שככל הנראה נהנו למדי ממנהג זה.

3. אני אבדוק את הטיעון הבריאותי, אני מדבר מנסיון חיים כואב. >:

4. יש עוד טיעון על מידת הרחמים ומידת הדין שמיוצגות על ידי הלבן של החלב והאדום של הבשר ואין לערבב בינהם.. טיעון לא רלוונטי.

גם הטיעון הראשון לא רלוונטי כי האמא לא יודעת והבן מת, אז אין סיבה שזה יפריע לכל מי שכן יודע.

הטיעון השני פשוט אידיוטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

O_ם. לנוכח התרעומת אני אבדוק את הטיעונים שלי ואחזור לכאן עם הוכחה או עם וידוי שטעיתי

אין לך מה לבדוק את הטיעונים שלך, כי ברגע שיש יוצא מן הכלל (ובמקרה הזה יש הרבה, מסתבר) אז הכלל לא מתקיים. אולי אצל אנשים מסוימים אכילה של בשר עם חלב גורמת לבעיות עיכול. אצלי לא. מצד שני, יש גם אנשים שלא יכולים לעכל בשר ויש אנשים שלא יכולים לעכל חלב - אז למה לא לאסור מאכל הן של זה והן של זה?

אין לי בעיה עם הנימוק המוסרי של לא לאכול גדי בחלב אימו. אבל למה נראה לך שגבינת האמנטל שהייתה מונחת על חתיכת ההמבורגר שאכלתי היום, הגיעה מאותו כבש שממנו היה עשוי ההמבורגר עצמו. ובכלל, ממתי חולבים כבשים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לך מה לבדוק את הטיעונים שלך, כי ברגע שיש יוצא מן הכלל (ובמקרה הזה יש הרבה, מסתבר) אז הכלל לא מתקיים. אולי אצל אנשים מסוימים אכילה של בשר עם חלב גורמת לבעיות עיכול. אצלי לא. מצד שני, יש גם אנשים שלא יכולים לעכל בשר ויש אנשים שלא יכולים לעכל חלב - אז למה לא לאסור מאכל הן של זה והן של זה?

אין לי בעיה עם הנימוק המוסרי של לא לאכול גדי בחלב אימו. אבל למה נראה לך שגבינת האמנטל שהייתה מונחת על חתיכת ההמבורגר שאכלתי היום, הגיעה מאותו כבש שממנו היה עשוי ההמבורגר עצמו. ובכלל, ממתי חולבים כבשים?

:s07:

אתה שוב חושב, לעזאזל, ברוח מודרנית ולא ברוח מקראית. עכשיו בו תחשוב לבד למה במצב מקראי היה יכול להיות מצב של גדי שמבושל בחלב אמו.

אני חוזר לנגן, ill be right here

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

SerpentMage

אפילו היהדות החרדית ביותר מתחלקת למספר פלגים כשכל אחד מקפיד על מצוות שונות כראות עיניו. אז למי להקשיב? על מי לסמוך? יהודי אולטימטיבי זאת הגדרה מאוד גמישה, ולכן הנחת תפילין יכולה להיראות כאקט סתמי למישהו אחד ודרך חיים למישהו אחר. הכל עניין של אמונה ואין טעם להכנס לזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ד"א, האם זה בכלל מוסרי להרוג את האם או את בנה?

הכי מוסרי זה לאכול דשא.

בכל מקרה, ה"חוקים" האלו אפקטיביים לתקופת האבות, ועכשיו למעשה - לא משנים כלל.

אבל שמישהו ימצא הסבר לכך שיש אנשים שממשיכים את המסורת של אבות אבותיהם ללא קשר למציאות כיום?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:s07:

אתה שוב חושב, לעזאזל, ברוח מודרנית ולא ברוח מקראית. עכשיו בו תחשוב לבד למה במצב מקראי היה יכול להיות מצב של גדי שמבושל בחלב אמו.

לא מעניין אותי למה במצב המקראי היה יכול להיות מצב כזה. אני לא חי בתקופת המקרא, ועד כמה שידוע לי - אף אחד בעולם כיום לא חי בתקופת המקרא. גם לא החרדים ממאה שערים או מבני ברק. גם אם השנה שלהם היא 5,000 ומשהו, הם עדיין חיים ב-2007. וגם אם לפני אלפי שנים היה צידוק לאיסור מאכל בשר וחלב, אין שום צידוק לדבר כזה היום, משמע מדובר במנהג אידיוטי וחסר כל שחר שרק מפריע.

קרפד - כבשים. זכרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גושה, למדת פעם איך עובדת ההלכה | תורה שבעל פה | תלמוד | משנה?

לא מעניין אותי למה במצב המקראי היה יכול להיות מצב כזה. אני לא חי בתקופת המקרא, ועד כמה שידוע לי - אף אחד בעולם כיום לא חי בתקופת המקרא. גם לא החרדים ממאה שערים או מבני ברק. גם אם השנה שלהם היא 5,000 ומשהו, הם עדיין חיים ב-2007. וגם אם לפני אלפי שנים היה צידוק לאיסור מאכל בשר וחלב, אין שום צידוק לדבר כזה היום, משמע מדובר במנהג אידיוטי וחסר כל שחר שרק מפריע.

קרפד - כבשים. זכרים.

דן, כמו גושה, התשובה נעוצה בדרך פה פועלת ההלכה והתלמוד..

הן באות כהרחבה למקרא. למעשה אין להן הסמכות לבטל חוקים קודמים.... ככה שהדת יכולה להתפתח, אבל לא לבטל את עצמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...