מה דעתכם על מהגרים לא יהודים שעולים לישראל - עמוד 6 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה דעתכם על מהגרים לא יהודים שעולים לישראל

stone cold

Recommended Posts

קודם כל אתה מדבר על אירופה

אבל שוכח 2 מילחמות עולם

ומגפה שחורה אחת שגרמו להשמדות ענקיות

ואני מזכיר תמגפה השחורה כי היא הייתה קשורה גם לתנאי מחייה של רוב התושבים באירופה

האירופים היום רגועים יחסית אבל הם לא בדיוק צדיקים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 111
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

ועדיין, איכשהו, הם הצליחו להתקדם ורמה של שיגור לווינים, ביקוע האטום וכו', בזמן שהערבים ממשיכים לעמוד מול המסגדים שלהם, לצעוק ולקלל כמו חיות (ועם החיות סליחה), ולהרוג כל מי שמנסה לעשות משהו טוב יותר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המוסלמים יותר מידי חלוקים

יש להם הבדל גדול בין סונים שיאים או איך שכותבים ועוד

וכל פלג רוצה להיות השליט בכל ארץ

זה לא שיש פלג מוסלמי וזהו

באירופה תקנו אותי אם אני תועה הרוב נוצרים או חילונים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש איזה 10 פלגים של נוצרים פרוטסטאנטיים, שאחרי 100~200 שנה נרגעו ולא נלחמים יותר (וגם אז רוב המלחמות היו בחסות הדת אבל אף אחד לא קנה את זה... המלחמות היו על שטחים וכו'....)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיראה לי יצא לפגוש ערבים צעירים

שמאוד דומים באופי לצעירים ישראלים לכל דבר

ככה שזה לא נכון שאין יתקדמות באזורים מסוימים

ערבים גם ממלצרים במקומות שמוכרים אלכוהול

ועוד בלה בלה בלה

תיסתקל על "זמרות" כמו שקירה

ועוד "זמרות" בתחרויות דמויות כוכב נולד של העולם הערבי ותבין שיש שינוי

אבל זה לא קורה ביום אחד

ויש קיצונים שלא לדבר על מנהיגים קיצונים שלא רוצים לוותר על הכוח והכסף

תחשוב על זה מה אנשי החיזבלה יעשו בלי אויב כמו ישראל?

בלי הם מנסים לקחת תשילטון בלבנון כי בלי זה תוך כמה זמן

הלבנונים יתנו להם מכה בביצים כי הם יחשבו אוכלי חינם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לוקח את הזמן מאז שה"קידמה" ה"רצינית" הגיעה לאזור ב"כפייה" (הקמת המדינה.. וזה כבר 60 אמור להיות :P).

ונגיד שלא היו להם אמצעים\ מערביים עד לפני איזה 100 שנה (עליות יהודיות...), למרות שהייתה פה "אימפריה", מאז הם לא השיגו אפילו אלפית ממה שישראלים השיגו, וזה עם תקציבים גדולים יותר וגישה חופשית לטכנולוגיה מערבית (יותר נכון כמעט חופשית... ההגבלות הן רק בגלל הטרור שלהם...)

לפני ה"קידמה" שאני מתייחס אליה גם בארופה המצב הייה דומה (אם כי בצורה מסודרת יותר ובבתי עץ נחמדים במקום באוהלים...).

רק שהארופאים הוציאו את עצמם מהבוץ ע"י רצון להתפתח ולשפר את החיים שלהם- ואילו הערבים רק עסוקים בהשמדה של כל דבר שקשור לקידמה ולשיפור חיים- אלא אם הרג ורצח, שכבייכול מעבירים לעולם שכולו טוב נחשב לשיפור.

זה נכון, ושים לב שיש מיתאם בין זה לבין התחזקות הדת. ככל שהדת חזקה יותר פוליטית ומשמעותה והשפעתה ברמת ניהול מדינה חזקה יותר כך מצב האוכלוסיה גרוע יותר, כך הדוגמטיות המשיחית חזקה יותר, כך האלימות כלפי כל מי שלא מוצא חן רק גוברת. היתה תקופה בה הערבים היו המתקדמים והמפותחים מדעית, הדת שלהם היתה פחות קשוחה ודוגמטית הרבה יורת פרגמטית וסובלנית ללא מריבות טריטוריאליות.

היתה חוכמה בדברי הרצל, כשאמר שבמדינה מתוקנת צריך לשים את הגנרלים בקסרקטינים, את כוהני הדת בבתי הכנסת, ואל להם להיות מעורבים יותר מדי בניהול עניני המדינה ואירגונה.

בהודעה הקודמת לא הבנתי אותך, טעות שלי. מה שעוד לא הבנתי זה את ההקשר לנושא השרשור.

או שכמו קאטו הזקן, גם אתה תמיד בכל מקרה מסיים במשהו נגד הערבים בלי כל קשר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיראה לי יצא לפגוש ערבים צעירים

שמאוד דומים באופי לצעירים ישראלים לכל דבר

ככה שזה לא נכון שאין יתקדמות באזורים מסוימים

ערבים גם ממלצרים במקומות שמוכרים אלכוהול

ועוד בלה בלה בלה

תיסתקל על "זמרות" כמו שקירה

ועוד "זמרות" בתחרויות דמויות כוכב נולד של העולם הערבי ותבין שיש שינוי

אבל זה לא קורה ביום אחד

ויש קיצונים שלא לדבר על מנהיגים קיצונים שלא רוצים לוותר על הכוח והכסף

תחשוב על זה מה אנשי החיזבלה יעשו בלי אויב כמו ישראל?

בלי הם מנסים לקחת תשילטון בלבנון כי בלי זה תוך כמה זמן

הלבנונים יתנו להם מכה בביצים כי הם יחשבו אוכלי חינם

תסתכל על הרוב- אלה שחיים בכפרים לדוגמא, וחלק גדול מאלה שחיים בערים (גם המעורבות)... במה הם שונים מה"אחים" שלהם שחיו לפני 500 שנה?

וגם אלה שהחיים בערים וכבייכול נראים כמו ישראלים לכול דבר (רק נראים ממה שאני למדתי), בלי חברה שכופה עליהם נורמות מסויימות הם היו לא יותר מבהמות שבמשפט הקודם (ועם הבהמות סליחה).

זה נכון, ושים לב שיש מיתאם בין זה לבין התחזקות הדת. ככל שהדת חזקה יותר פוליטית ומשמעותה והשפעתה ברמת ניהול מדינה חזקה יותר כך מצב האוכלוסיה גרוע יותר, כך הדוגמטיות המשיחית חזקה יותר, כך האלימות כלפי כל מי שלא מוצא חן רק גוברת. היתה תקופה בה הערבים היו המתקדמים והמפותחים מדעית, הדת שלהם היתה פחות קשוחה ודוגמטית הרבה יורת פרגמטית וסובלנית ללא מריבות טריטוריאליות.

היתה חוכמה בדברי הרצל, כשאמר שבמדינה מתוקנת צריך לשים את הגנרלים בקסרקטינים, את כוהני הדת בבתי הכנסת, ואל להם להיות מעורבים יותר מדי בניהול עניני המדינה ואירגונה.

בהודעה הקודמת לא הבנתי אותך, טעות שלי. מה שעוד לא הבנתי זה את ההקשר לנושא השרשור.

או שכמו קאטו הזקן, גם אתה תמיד בכל מקרה מסיים במשהו נגד הערבים בלי כל קשר?

יש קשר ישיר בין הדיון למה שאני אומר: בזמן שאנשים מחפשים אשמים בקרב העולים שתורמים המון למדינה ולא ממש משנים את אחוז הפשיעה, הם שוכחים את קן הצריעות האמיתי שחי בקרבינו.

ורק לרקורד- אני אטאיסט, וממש לא איכפת לי מהדת. אכפת לי מהאופי. והאופי הקולקטיבי של הערבים- לפי מה שהם מוכיחים בכול יום מחדש הוא נטייה להרג והרס.

בעוד שהאופי הקולקטיבי של ישראלים הוא שיפור ייעול (שים לב- אופי קולקטיבי... אחוז המושחטים והחארות שדופקים את המדינה עדיין נמוך יחסית... והוא לא תמיד מתנגש עם הנטייה להשתפר). זה שאנחנו חיים פה במשך 60 שנה, כשיש מסביבנו פי 200 יותר מאיתנו שרוצים להעיף אותנו מפה "לעולם הבא", כשיש להם יותר אמצעים והרבה יותר מוטיבציה (פנאטיות עיוורת), זו ההוכחה לכך שאנחנו שונים מהייסוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק חלקית בעניין ה"אופי הקולקטיבי" מפני שאם תשים לב, לאורך ההיסטוריה ה"אופי הקולקטיבי" של עמים שונים משתנה ללא הרף.

כמו שכבר ציינו כאן, בימי הביניים היו אלה דווקא האירופאים "הנאורים" שהיה להם האופי הקולקטיבי הכי מחורבן, הם היו נכנסים למלחמה על כל דבר ונצרות בהחלט הייתה אז הדת הכי נוראית שהייתה על גבי האדמה(באותה רמה של האילסם היום) בעוד שהאופי הקולקטיבי אז של הערבים היה קידמה טכנולוגית חסרת תקדים ורצון דווקא להימנע ממלחמות ויותר התרכזות במסחר, , מתמטיקה, פילוסופיה וטכנולוגיה מאשר בלוחמה.

כמו כן אמרת שלישראלים יש אופי קולקטיבי X... "ישראלים" הוא מושג חדש לחלוטין בנוף ההיסטורי ואנחנו קיימים רק קצת פחות מ100 שנה(אני מחשיב את החלוצים הראשונים כישראלים גם כן)...

לי יש תיאוריה קצת אחרת בנוגע להתפתחות תרבותית וטכנולוגית ואיך ולמה עמים אחדים כן "התפתחו" ועמים אחרים "לא", אבל זה לא קשור עכשיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צעקות והטחות ללא קשר. מתי היללתי כאן מישהו? אבל אם את מרגישה בנוח להוציא את כל השנאה שלך אליהם דרכי, שיהיה לך בכיף, זה לא יעזור.

איזה חלום רטוב ואיזה נעליים, אולי זה החלום הרטוב שלך שכולם כאלה ואז את יכולה לצעוק עליהם. גם המצאת לך משהו קיים וגם צעקת עליו. באמת טיפוסי לתרבות המערב המנוונת.

אתה מוזמן לקחת כרתיס לכיוון אחד לאיראן. אין שם תרבות מערב מנוונת, ריק אייטולות.

[br]פורסם בתאריך: 20.01.2007 בשעה 21:38:49

אתה לא התכוונת ברצינות, נכון? או שהתכוונת 500 או 800 שנים, במקרים מסויימים מתועדים של משפחות ערביות.

אני מאמינה שהוא התכוון לעובדה שכשקמה כאן מדינה והיהודים הביאו לכאן השכלה וטכנולוגיה אשר הערבים יכלו לנצל כדי לקדם את עצמם, במקום זאת, רבים מהם מעדיפים פשע ומריבות בין חמולות.

המוסלמים יותר מידי חלוקים

יש להם הבדל גדול בין סונים שיאים או איך שכותבים ועוד

וכל פלג רוצה להיות השליט בכל ארץ

זה לא שיש פלג מוסלמי וזהו

באירופה תקנו אותי אם אני תועה הרוב נוצרים או חילונים

אני לא יודעת מה רמת האנגלית שלך, אבל כנס לקישור בחתימה שלי ותבין מה הבעיה(ות) של האיסלאם.

חוצמזה, אני שתיתי על כיבה ריקה ואין לי כוח לשבת אפילו. אני רוצה לשתות מים, לצחצח שיניים וללכת לישון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מוזמן לקחת כרתיס לכיוון אחד לאיראן. אין שם תרבות מערב מנוונת, ריק אייטולות.

ואת מוזמנת לרופא אוזניים, אם את לא מקשיבה, אז גם אני לא מקשיב.

הם יכולים להוציא הודעות עד מחרתיים, אבל זה לא מחייב אף אחד ולא אומר דבר, זה בדיוק כמו שאתה או אני נוציא החלטה כזו או שווה לאותו שום דבר כמו שיכתבו כאן בפורום שאנשי שמאל הם לא יהודים.

לפי מה שאני יודע מאז תקופת הרדיפות של היהודים שזה די הרבה זמן, אמרו שכל מי שהאמא שלו יהודיה נחשב יהודי. זה דבר שעוגן ברבנות. לגבי הזכות שלהם לעקור את זה, הם יכולים, בתור ממסד רשמי.

אתה גורס שכל אחד יכול לקרוא לעצמו יהודי, אבל למעשה יהודי זה משהו שמייצג דת ולא לאום-לאום קשור במדינה.

אם אין קשר בין היהודי לדת, במה היהדות שלו מתבטאת?

ואני אדייק בשבילך אם לא הבנת, הרבנות מייצגת את הממסד הרשמי לגבי מי יהודי ומי לא, דבר זה מקנה אזרחות אוטומטית בישראל ויש רבים שירצו לנצל את זה לאינטרסים שלהם. לגבי הלגיטמציה שלהם להחליט מיהו יהודי-הם יכולים לעשות את זה מתי שהם רוצים מכיוון שהם מהווים את הקשר בין המוצא למדינה.

ברור הרי שאלו שטויות המייצגות חוסר בינה בעיקר.

לא. אלו עובדות בשטח. ללא הרבנות בברית שלך כיצד היית יהודי?

אם אתה שואל מהו יהודי באופן רוחני זה משהו אחר ולא קשור לדיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שאני יודע מאז תקופת הרדיפות של היהודים שזה די הרבה זמן, אמרו שכל מי שהאמא שלו יהודיה נחשב יהודי. זה דבר שעוגן ברבנות. לגבי הזכות שלהם לעקור את זה, הם יכולים, בתור ממסד רשמי.

אתה גורס שכל אחד יכול לקרוא לעצמו יהודי, אבל למעשה יהודי זה משהו שמייצג דת ולא לאום-לאום קשור במדינה.

אם אין קשר בין היהודי לדת, במה היהדות שלו מתבטאת?

ואני אדייק בשבילך אם לא הבנת, הרבנות מייצגת את הממסד הרשמי לגבי מי יהודי ומי לא, דבר זה מקנה אזרחות אוטומטית בישראל ויש רבים שירצו לנצל את זה לאינטרסים שלהם. לגבי הלגיטמציה שלהם להחליט מיהו יהודי-הם יכולים לעשות את זה מתי שהם רוצים מכיוון שהם מהווים את הקשר בין המוצא למדינה.לא. אלו עובדות בשטח. ללא הרבנות בברית שלך כיצד היית יהודי?

אם אתה שואל מהו יהודי באופן רוחני זה משהו אחר ולא קשור לדיון.

לפי מה שאתה יודע.......... יש לי החשש שזו בדיוק הבעיה.

קביעת יהדות מלידה על פי האם נקבעה הרבה הרבה לפני מה אתה מכנה "תקופת הרדיפות של היהודים" (מה זה בדיוק? :) ).

אחד ההסברים דווקא קשור לאפשרות הסבירה יותר לקבוע זהות האם, לעומת קביעת זהות האב............ מה שמעלה את האפשרות שאבותינו היו הרבה יותר רודפי חיים ושובבים מאשר מייחסים להם היום.

הרבנות לא מייצגת שום דבר, הרבנות היא גוף שהוקם על ידי ממשלת בעת קום המדינה כדי לארגן את אספקת שירותי הדת במדינה. לא יותר מכך.

התובנה שלך בדבר היות המושג "יהודי" מייצג רק דת ולא לאום היא ההוכחה להצלחה של הממסד הדתי-פוליטי לשטיפת המוח האינטנסיבית, במטרה לבטל ולעשות דה-לגיטימציה לכל קשר והקשר לתרבות ולעם היהודי שלא באמצעות הדת והממסד הדתי.

בברית שלי, ברוך השם, לא היו פקידי רבנות.................

מציע לך לקרוא את 'תנ"ך עכשיו' של מאיר שלו. תראה כיצד אפשר ללמוד תנ"ך בכיף וכיצד הוא "שייך" ל כ ו ל ם לא רק לדתיים.

חבל רק שהיום אין מורים לתנ"ך כאלה ובגישה כזו.

אפשר לדעת באיזה בי"ס בדיוק אתה לומד? כמה שההורים שלך משלמים להם - זה יותר מדי. דרוש את הכסף חזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל נראה לי שמישהו פה צריך להרגע עם הקטע של אני יותר גדול, אני מבין יותר, כי בנתיים לא הראית לי בשום מקום איפה כתוב אחרת.

"תקופת הרדיפות של היהודים" (מה זה בדיוק?

מצחיק באמת:

אפשר לדעת באיזה בי"ס בדיוק אתה לומד? כמה שההורים שלך משלמים להם - זה יותר מדי. דרוש את הכסף חזרה.

:kopfpatsch:

אם לא שמעת על התקופה הזאת שבערך מאז שנוצר המושג הזה לפני 5000 שנה או פחות, אז באמת כדאי שתדרוש בחזרה את הכסף, אולי כל מה שלמדת זה איך היהודים לקחו מאחרים וביעסו את כל העולם?

מתאים באמת לבתי ספר עם תפיסה ליברלית שחושבים שככה בונים מדינה.

התובנה שלך בדבר היות המושג "יהודי" מייצג רק דת ולא לאום היא ההוכחה להצלחה של הממסד הדתי-פוליטי לשטיפת המוח האינטנסיבית, במטרה לבטל ולעשות דה-לגיטימציה לכל קשר והקשר לתרבות ולעם היהודי שלא באמצעות הדת והממסד הדתי.

בברית שלי, ברוך השם, לא היו פקידי רבנות...............

..

אז אולי תסביר לי בדיוק מה זה להיות יהודי. כי לפי מה שאני "שמעתי" מדורי דורות של אנשים דתיים ממשפחתי -אחד מהם זה לשמור מצוות ולהתפלל, אולי בעינייך זה שמירה על איזשהו גן DNA מימות אברהם. יכול להיות, "איש איש באמונתו יחיה", וזה עוד משפט שלא הומצא ע"י יהודים אגב.

אני מקווה שאתה לא נעלב שהכנסתי לך מילים לפה, אני פשוט עונה באותו מטבע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 5K שנה בערך רק התחיל כל הקטע של יהדות ::)

את מי בדיוק רדפו שם? העיזות של אברהם?

ויהודי זה קודם כל לאום (תקרא בויקי מה ההגדרה של זה...), שבמקרה מתאפיין בדת מיוחדת רק לו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שכל אחד מגדיר את זה איך שבא לו.

יהודי זה מי שבא משבט יהודה גם.

חביבי, אתה דיברת על הרבנות בישראל, כמוסד.

הרבנות בישראל לא קובעת מי הוא יהודי ולהכרזותיה בענין אין ערך הילכתי. הגדרת מי הוא יהודי לא עוגן ברבנות אלא בהלכה היהודית מאז מתן תורה. ככל שבדקתי, הרי הרבנות של מדינת שיראל טרם היתה קיימת אז, וטוב שכך.

אנשי הרבנות אינם יותר מאשר פקידים שממונים על מתן שירותי דת.

בנוסף:

אני מבין שיש לך בעיה עם בתי ספר שאינם מהזרם החרד"לי. תתגבר, או שתלמד על מה לומדים שם.

כשאתה כותב "...באמת לבתי ספר עם תפיסה ליברלית שחושבים שככה בונים מדינה..." תזכור שמי שבנו את המדינה דווקא לא היו מחסידי החינוך הדתי........... (או שבבית הספר שלך לימדו אחרת?)

אכן, "מהתקופה שהיו רדיפות יהודים" זו באמת הגדרה מדויקת מאד. בעיקר ההגדרה "מאז שנוצר המושג הזה לפני 5000 שנה..."

(איזה מושג בדיוק? המושג 'יהודי' ? או המושג 'רדיפות יהודים' ?)

אני חוזר שוב על המלצתי - ללמוד מחדש ולדרוש חזרה את שכר הלימוד.

הביטוי "איש באמונתו יחיה" נוצר על ידי יהודים, או שאתה החלטת שאתה קובע מי הוא יהודי על פי כללים שהמצאת.

המשוג הזה מקורו בשיבוש כיוון שנאמר "צדיק באמונתו יחיה", שפירושו שהצדיק חי בזכות אמונתו, ויש המפרשים כי מי שלא צדיק מאמין לא צריך לחיות. משם לקחו את הביטוי וכפראפרזה אמרו "איש באמונתו יחיה" כלומר לכל אחד זכות לאמונתו ואין אמונה אחת נעלה מאחרת.

תשאל בבקשה אנשים דתיים באמת ממשפחתך אם לרבנות הראשית בישראל, כממסד וכמוסד, יש הזכות לקבוע מחדש את מהות הגדרת יהדות או שמדובר בקביעה הלכתית עתיקה שאין זכות לאיש - במיוחד לא לפקידי דת ממונים וממומנים ע"י ממשל אזרחי - לקבוע בו המצאות חדשות.

מה לא ברור לך? והיכן בדיוק "הכנסתי מילים לפיך" כפי שהתלוננת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...