קירור מים - איזה רכיבים מומלצים ? - עמוד 2 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קירור מים - איזה רכיבים מומלצים ?

DRz

Recommended Posts

לא להעמיד אותו כי אז המים יזרמו יותר מהר - משמע לא יספיקו להתקרר ?

5 מטר, כמה feet זה ?

בקשר לכרטיס מסך, הswiftech 60 + היטסינקים קטנים לזיכרונות - מספיק ? או שכדאי להשקיע בבלוק לכול הכרטיס?

דרך אגב, אתה יכול לפרט לי את התהליך ?

כלומר, אני יודע מה התהליך שיש של מעבד, אבל אם מוסיפים כרטיס מסך, צ'יפסט ועוד...

צריך לקנות כמה משאבות? איך מזרימים מים לכול המקומות האלה? אם מחברי Y ?

תודה לך, אין לך מושג כמה אתה עוזר לי :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 51
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

רצוי לא להעמיד את הרדיאטור משתי סיבות. קודם כל, בגלל שחום תמיד עולה, רצוי שהמאווררים יפנו כלפי מעלה. שנית, הזרימה תוגבל משמעותית אם המים יאלצו לזרום כלפי מעלה (תאר לעצמך מצב שבו אתה צריך לטפס על הר ואז לרדת אותו לעומת הליכה במישור שטוח. מה היית מעדיף?).

5 מטר = 15 רגל.

הMCW60 + סינקים לזכרונות יספיק בהחלט. בלוק לכל הכרטיס יקר ופחות אפקטיבי. שים לב שאתה קונה גם את הAdapter Plate לG80. יש MCW60 יקרים יותר שבאים עם MC14 (סינקים מעולים, לא בטוח בשם ב100%) ושעולים 60$. אני מציע לך לקחת אחד כזה.

הנה איור שמסביר את מבנה המערכת (האיור במקור של בורקס פיצה).

בגדול היציאה של כל רכיב מתחברת לכניסה של הרכיב הבא בתור. כמה שפחות מחברי Y וL = יותר טוב.

אין בעד מה (=

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי, אתה אומר שצריך לשים את הרדיאטור בצורה של מישור אבל שהמאוורים כלפי מטה ?

כאילו לאיזה כיוון האוויר נדחף ? למעלה או למטה ?

האיור לא כול כך הסביר לי איך מחברים גם בלוקים לכרטיסי מסך וכו'.

לא איך מחברים, איך מגיעים אליהם המים :\

בעזרת מחברי Y ו T ?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חח ואני לא הבנתי את התשובה :)

את הרדיאטור, צריך למקם במארז שהמאווררים זורקים אוויר כלפי מעלה ?

אבל זה בלתי אפשרי, הרדיאטור יצטרך לשבת על המאווררים :\

בקשר לשאלה השנייה, איך מגיעים מים לכרטיס מסך וכו' ?

בעזרת מחברי Y ו T שמחלקים את המים למעבד וגם לכרטיס ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

un|que לא ממש ברורים לי חלק מהדברים שאתה ממליץ..

כגון שתי המשאבות לעומת Swiftech MCP655 שעושה משתיהן (ביחד) צחוק .

מיקום המאווררים על הרד' ? נו באמת אולי חצי מעלה לפה או לשם

רד' שוכב מול עומד ? אתה יודע באיזה מסלול המים עוברים בתוך הרד' ? ניראה לך משמעותי עוד 10 ס"מ לפה או לשם ?

DRz.

לרד' יש שני מקומות להרכבת מאווררים גם מלמטה וגם מלמעלה.. סה"כ עד 4 מאווררים על רד' כפול. ככה שאין צורך להגדיר מי יושב על מי וזה נעסה ע"פ נוכות הרכבה בלבד .

יש שתי אפשרויות בנוגע לזרימה של המים

1. לפצל בין כ. מסך ומעבד ולחבר שוב ליפני הרד' או המשאבה,חסרון מפסיד עוצמת זרימה של המים כי הם מיתפצלים לשני נתיבים -- יתרון כל חלק מקבל מים קרים.

2 חיבור טורי, קודם מעבד ואחריו כרטיס מסך, חסרון הכ.מסך מקבל מים חמים יחסית יתרון המים זורמים הרבה יותר מהר ולכן מיתחממים פחות .

תעיין בת'רד הזה .. זה יתן לך מושג איך ממקמים כל דבר ואיפה במיסגרת המקום במארז ומחוץ לו.

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=34877&page=109

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כגון שתי המשאבות לעומת Swiftech MCP655 שעושה משתיהן (ביחד) צחוק .

מאיפה זה? אשח לראות ביקורת שתוכיח את טענותייך.

מיקום המאווררים על הרד' ? נו באמת אולי חצי מעלה לפה או לשם

אם חום תמיד עולה, איזה יתרון יש למאווררים שיזרקו את החום חזרה על הרדיאטור? אני רואה פה הבדל של הרבה יותר מחצי מעלה.

רד' שוכב מול עומד ? אתה יודע באיזה מסלול המים עוברים בתוך הרד' ? ניראה לך משמעותי עוד 10 ס"מ לפה או לשם ?

ואתה יודע? איך לעזעזל הגעת ל10 סנטימטר? הצינור מתעקל בתוך הרדיאטור! קח לדוגמא את הMCR220: רק האורך שלו (לא האורך של הצינור המתפתל!) הוא 11 אינצ'. האורך של הצינור הוא יותר מכפול, כך שאנחנו מגיעים למעט פחות מחצי מטר של צינור עולה.

DRz.

לרד' יש שני מקומות להרכבת מאווררים גם מלמטה וגם מלמעלה.. סה"כ עד 4 מאווררים על רד' כפול. ככה שאין צורך להגדיר מי יושב על מי וזה נעסה ע"פ נוכות הרכבה בלבד .

הכל אצלך נעשה ע"פ נוחות הרכבה בלבד?

מכאן אני מסכים עם כל מה שRTR אמר :P עם עדיפות לחיבור טורי.

No offense :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפיתולים בתוך הרדיאטור לא רלוונטים לפי חוק כלים שלובים. שהרי המשאבה צריכה לדחוף את המים רק עד הנקודה הכי גבוהה ברדיאטור, ומאותו רגע הם שואפים עצמאית לזרום אל האיזורים הנמוכים יותר בהמשך הצינור, שאורכו נשאר קבוע לא משנה איך הוא עומד. אז מה שמעניין אותנו הוא גובה הרדיאטור נטו. עם זאת, ולמרות שמצב שוכב נותן לרדיאטור גובה מינימלי כפי שאנו רוצים, זה מומלץ רק בתנאי שהוא "תלוי" באוויר, למשל מוברג לפתח בגג המארז. אחרת הוא סתם נחנק מחוסר סירקולציה ובקושי נותן משהו על פני רדיאטור פסיבי. באמת, לחץ של 12 ס"מ נוספים (או מה שלא יהיה גובה הרדיאטור במצב עומד) זה לא מה שיהרוג משאבה נורמלית, בוודאי לא כשהאלטרנטיבה היא סירקולציה גרועה עד לא קיימת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאיפה זה?

אתה חושב ששתי משאבות יתנו זרימה של פי 2 ממשאבה יחידה? וגם אם כן (וזה ממש לא), MCP655 נותנת 1000L/H לעומת 800 של שני החלשות יותר DDC-2 (2X400)

אם חום תמיד עולה, איזה יתרון יש למאווררים שיזרקו את החום חזרה על הרדיאטור? אני רואה פה הבדל של הרבה יותר מחצי מעלה.

מה הקשר שחום עולה למעלה פה ?

שם לב להרכבה הבאה..

http://www.xtremesystems.org/forums/showpost.php?p=1925132&postcount=2601

גג המארז->מאווררים-> רד' אתה באמת מאמין שאם זה היה גג המארז ->רד'-> מאווררים הטמפ' היו שונות ?!

ואתה יודע? איך לעזעזל הגעת ל10 סנטימטר?

כן אני יודע איך בנוי רד' מבפנים..

איך 10 ס"מ ? קל.. זה ההבדל בין רד' ששוכב על הצד לבין אחד ששוכב במאוזן .

הכל אצלך נעשה ע"פ נוחות הרכבה בלבד?

אם רק ההיתה יודע כמה שגיאות כתיב אני מתקן ליפני שאני שולח הודעה... :'(

קורה שמפספסים פה ושם..

מכאן אני מסכים עם כל מה שRTR אמר :P עם עדיפות לחיבור טורי.

תודה.

No offense :)

לא נעלב.. אף אחד לא מושלם ..

לפחות אצלי זה רק שגיאות כתיב וכל השאר מושלם ;D

כמו שבורקס אמר..

הדבר החשוב הוא מיקום החלקים אחד לעומת השני..

לא ממומלץ לשם את הרד' המשאבה או הבלוק רחוקים אחד מהשני ובטח שלא בהבדלי גבהים ..

למרות של MCP655 לא תהיה בעיה גם אם היא תשב בתחתית של המארז פול טוור והרד' יהיה בראשו .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עיינתה בת'רד שהבאתי לך ?

יש שם כל כך הרבה אפשרויות בכל כך הרבה סוגי ..

אחת מהן בטוח תתאים לך וכמו שאמרנו לא לצורה שבה ממקמים את הרד' יש חשיבות אלה למיקומו ביחס לחלקים שמחממים את האוויר שבסביבתו ולמרחקו מחלקים כמו המשאבה/בלוק .

גם למטה זו אפשרות רק תידאג יהיה מרחק מספיק בין המארז למה שהוא מונח עליו .

ד"א אם זה אפשרי זו אחת הדרכים היותר טובות כי ככה האוויר הוא אוויר קר מחוץ למארז ולא אוויר פושר מתוך המארז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפיתולים בתוך הרדיאטור לא רלוונטים לפי חוק כלים שלובים. שהרי המשאבה צריכה לדחוף את המים רק עד הנקודה הכי גבוהה ברדיאטור' date=' ומאותו רגע הם שואפים עצמאית לזרום אל האיזורים הנמוכים יותר בהמשך הצינור, שאורכו נשאר קבוע לא משנה איך הוא עומד. אז מה שמעניין אותנו הוא גובה הרדיאטור נטו. עם זאת, ולמרות שמצב שוכב נותן לרדיאטור גובה מינימלי כפי שאנו רוצים, זה מומלץ רק בתנאי שהוא "תלוי" באוויר, למשל מוברג לפתח בגג המארז. אחרת הוא סתם נחנק מחוסר סירקולציה ובקושי נותן משהו על פני רדיאטור פסיבי. באמת, לחץ של 12 ס"מ נוספים (או מה שלא יהיה גובה הרדיאטור במצב עומד) זה לא מה שיהרוג משאבה נורמלית, בוודאי לא כשהאלטרנטיבה היא סירקולציה גרועה עד לא קיימת.

[/quote']

הייתה פה אי הבנה. לא התכוונתי שצריך להניח את הרדיאטור במאוזן על הריצפה. אני מודע לתוצאה של מהלך כזה.

לחץ של 22 סנטימטר נוספים לא יהרוג את הMCP'S, אבל בכ"ז הוא לא רצוי אם ניתן להימנע ממנו.

@RTR

אני לא סבור ששתי משאבות יתנו זרם כפול, אבל אני כן סבור שהן לא יפלו מכוחה של הMCP655 ושהן יהיו בטוחות יותר (יהיו פחות סיכויים להפסקת הזרימה במערכת). מצד שני, אפשרי לדעתי לקחת 655 אחת ע"מ לחסוך קצת כסף.

גג המארז->מאווררים-> רד' אתה באמת מאמין שאם זה היה גג המארז ->רד'-> מאווררים הטמפ' היו שונות ?!

לא. אני מאמין שאם זה היה גג המארז->רדיאטור->מאווררים שדוחפי אוויר לפנים המארז הטמפ' היו שונות.

איך 10 ס"מ ? קל.. זה ההבדל בין רד' ששוכב על הצד לבין אחד ששוכב במאוזן

לא הבנתי איך הגעת לזה.

לא נעלב.. אף אחד לא מושלם ..

חוץ ממני ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא סבור ששתי משאבות יתנו זרם כפול, אבל אני כן סבור שהן לא יפלו מכוחה של הMCP655 ושהן יהיו בטוחות יותר (יהיו פחות סיכויים להפסקת הזרימה במערכת).

חיפשתי ליפני יומיים ת'ארד שראיתי ב XS.. שם מישהו בחן שתי משאבות כמו שהצעתה ולומת משאבה אחת, ההפרש היה באיזור ה 20-30%..MCP655 היא לא בדיוק משאבה של TT גם בעוצמה וגם באמינות

מצד שני, אפשרי לדעתי לקחת 655 אחת ע"מ לחסוך קצת כסף.

;)

לא. אני מאמין שאם זה היה גג המארז->רדיאטור->מאווררים שדוחפי אוויר לפנים המארז הטמפ' היו שונות.

כן.. ככה גם שאר החלקים יהיו קרים יותר.. ;D

לא הבנתי איך הגעת לזה.

אני חושב שעכשיו אני מבין למה אתה מתכוון..

אתה דיברתה על לא לשם את הרד' ככה:

(http://i119.photobucket.com/albums/o154/jamestx10/Computer%202007/DSC01256.jpg

שבו ההפרש גובה בין המצב הזה למצב שוכב (לכיוון הגה או הרצפה) הוא 22 ס"מ .

ואני דיברתי על מצב כזה :

http://www.4eweb.de/pc/tj07/58.jpg

בכל מיקרה גם בשני המיקרים האלה ההפרש ביצועים אפסי.

ובמיקרה עם הCM 830 לדעתי יכול להיות תוצאות אפילו טובות יותר כי מיתקבל אוויר קר מחוץ למארז .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...