ניסוי המרה מ- MP3 ל OGG איזה תוצאות!! :) - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ניסוי המרה מ- MP3 ל OGG איזה תוצאות!! :)

orlevi_85

Recommended Posts

הורדתי את שיר חדש שהיה בפורמט WAV ששמעתי אותו הוא לא היה באיכות מי יודע מה..

128Kbps או איך שלא אומרים..

לאחרונה היתענניתי באוד בנושא שכולם טוענים שזה זבל ולא ..

יש לציין שאני לא מבין גדול בנושא וכול השירים שיש לי על המחשב הם בפורמט .

אז איפה היינו.. הורדתי את השיר שהיה באיכות לא משהו ואמרתי בוא ננסה להמיר את השיר לפורמט איכותי יותר,

כדי לעשות זאת השתמשתי בתוכנה:

Acoustica Audio Converter Pro.

שיחקתי בהגדרות שלה וגילית שאם אני יעביר שיר מ- ל-OGG אז הוא יהיה ב 350-370Kbps.

(אם אני לא טועה ככול שזה יותר גבוהה אז האיכות היא טובה יותר..)

תמונה: 3562zu2.th.gif

אז חשבתי שאם אני ימיר את השיר לפורמט OGG השיר יהיה באיכות טובה יותר (לא שהיא הייתה גרועה פשוט ככה טוענים).

לאחר שהעברתי את השיר לפורמט OGG השיר שקל 9.16MB ולפני שביצעתי את הפעולה השיר עמד על 6MB ומשהו..

הפעלתי את השיר בתוכנת ה WINAMP ואכן האיכות הייתה יותר טוב... שמעתי אותו בעוצמה גבוהה ויש לי מערכת ביתית מחוברת למחשב.

שמתי לב גם שירדו מהשיר כמה שניות.. אבל הוא ניגמר בדיוק כמו הקודם ולא נקטע באמצע למרות זאת..

ניסיתי לעשות את זה עם עוד שיר וזה לא הצליח האיכות לא הישתנתה אני חושב שזה ביגלל שהשיר היה ישן וככה האיכות שלו...

רציתי לדעת יותר על הנושא של ה ולמה כולם אומרים שזה פורמט עם איכות ירודה?

והאם פורמט ה OGG הוא באיכות טוב יותר?

האם הפורמט WAV זה הפורמט של דיסק מקורי?.. פני שגם בתוכנה יכולתי להמיר אליו!

תודה מראש, אני מעדיף תשובות מאנשים שמבינים בעיניין!

8)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 50
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

נכון.

האמת היא שהמילה "איכות" היא בעייתית, כי אולי זה יכול להשמע לך יותר טוב בגלל כל מני פילטרים שהועברו בזמן ההמרה - וזה סובייקטיבי. אבל כשזה קשור לאמינות למקור - אין ספק שכשאתה עובר מפורמט לפורמט אתה יכול רק להפסיד.

הכוונה בעובדה שהפורמט הוא יותר "איכותי" היא, שאם אתה ממיר משהו ל-, ולאחר מכן ממיר את אותו קובץ מקורי ל-OGG, אז ה-OGG ניתן להשמעה יותר איכותית, מכיל יותר אינפורמציה מועילה וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המספרים האלה מייצגים כמה מידע יש לכל שניה של השמעה. אגב, סתם לידע כללי - גם אתה יכול לעשות אפילו עם 512Kbps.

ואכן - אם תיקח קובץ מקורי של שיר (למשל, מדיסק או דיוידי) ותמיר אותו לפורמט עם קצב 512Kbps לעומת 96Kbps, אתה תשמע הבדל משמעותי.

אבל מה שאתה עושה כאן זה, לוקח את כמות המידע שיש לך מה-128Kbps ו"פורש" אותה על גבי 350. אז, בעצם, יש יותר מידע, אבל הוא מבוסס על הקודם. אם, לעומת זאת, היית ממיר מקובץ מקורי ל-OGG או ל- (ובהנחה שיש לך אוזן "מוסיקלית") תשמע הבדל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב ששאלת, אחרת היית מפיץ את השטות הזאת לעולם :)

אז ככה, ההגדרה של KBPS גבוה יותר - איכות גבוהה יותר דיי מטעה.

טכנית אתה יכול לשנות ביט-רייט של 64KBPS לביט-רייט אינסופי אבל זה לא יתן לך איכות, כי אין במקור את המידע שאתה צריך על מנת להגדיל את הביט-רייט. זאת אומרת שאם אתה מגדיל = האיכות נשארת אותה איכות בדיוק אבל עם משקל קובץ גדול יותר.

מה שכן, זה שאם יש לך קובץ בהקלטה איכותית ב 320KBPS ואתה ממיר אותו לביט-רייט נמוך יותר, האיכות תיפול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

והכי טוב שתמיר תשירים עם סיביות משתנה!

בלי מספר Kbps קבוע ככה התוכנה תוכל להמיר לך תשיר באיכות הכי טובה ובמשקל הכי נמוך שאפשר!

ברגע שאין הרבה צלילים התוכנה לא צריכה הרבה Kbps ושיש הרבה צלילים ואפקטים התוכנה תשתמש ביותר Kbps

מבין?

זאת הדרך הכי טובה שאני יכול להסביר תנושא!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טעותתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתת !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

אבל זה מצחיק מה שאתר אומר - כי זה אפקט פסיכולוכי שתמיד מדהים לראות אותו - פלסיבו. שזה אומר שהכל בראש - אתה משכנע את עצמך להאמין שהאיכות טובה יותר, זה כלל בסיסי של שטיפת מוח ותמיד מדהים לראות את זה (זה כמו שמביאים למישהו כדור שלא עושה כלום , אומרים לו שזה יגרום לו להבריא , והוא באמת מבריא - למרות שבכדור אין שום חומר כימי או תרופה כלשהי, זה הכל במוח- שיכנוע עצמי בתת מודע , זו תופעה מגניבה).

לעניינו:

1)האיכות היא נתונה - אי אפשר לגרום לה לעלות.

2) דחיסה גורמת לאיבוד נתונים - ולכן גם ירידה באיכות.

3)דוחס איכותי יגרום לכמה שפחות נתונים להעלם - אבל הוא לא יכול לגרום לנתונים שלא קיימים להופיע מן הסתם.

4) אם תידחסו עוד פעם משהו שהוא כבר דחוס - אז האיכות הכי גבוה שתוכל לקבל היא זו של הקובץ שאתה דוחס - נתונים לא יכולים לחזור משום מקום.

5) מסקנה - כל דחיסה רק תוריד את האיכות כי דחיסה תמיד מורידה נתונים.

ואם קשה לך להבין תחשוב על תמונה שצילמת בפלפאון בגרוע, קח את התמונה הגרועה שיצאה וצלם אותה במצלמה מאוד איכותית שעלתה לך 8000 ש"ח - עכשיו התמונה שצילמת תיראה טוב יותר ? ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אקיצר מה שאתה צריך לעשות זה ככה ,

לקחת דיסק מקורי ולהמיר אותו פעם אחת ל- ופעם ogg (כמובן שתקפיד שקצב הדגימה יהיה שווה ערך בשניהם)

ואז תבקש ממשהו שיעשה לך מבחן אם אתה מבדיל בין השנים ואיזה אתה מעדיף.

lol

עשיתי את עם חבר שטען בכל תוקף שwma בקצב דגימה 80 מספיק טוב להכל ,ושאני לא יוכל להבדיל במבחן עיוור.

מטבע הדברים הבדלתי :hat:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז רגע..

אפשר לעשות את אותו הדבר שאני עשיתי רק עם פעולה הפוכה,

כלומר לקחת קובץ ששוקל הרבה סתם איזה טראנס ולהמיר אותו ל עם 96Kbsp ?

נ.ב!

הפורמט wma זה הפורמט של דיסק מקורי?

כאילו הוא הכי איכותי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז רגע..

אפשר לעשות את אותו הדבר שאני עשיתי רק עם פעולה הפוכה,

כלומר לקחת קובץ ששוקל הרבה סתם איזה טראנס ולהמיר אותו ל עם 96Kbsp ?

נ.ב!

הפורמט wma זה הפורמט של דיסק מקורי?

כאילו הוא הכי איכותי?

כן וככה הוא ישקול פחות!!

WMA חרא של פורמט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...