מה עושים עם שריר תפוס? - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה עושים עם שריר תפוס?

fuck off

Recommended Posts

תאמת אני כבר מיתאמן קרוב ל5 חודש ואף פעם לא עשיתי חימום וגם לא ניתפס לי השריר לפחות אחרי שבוע של אימונים אבל גם לא ניתפס לי רציני ואני מיתאמץ תמיד עד הסוף שאין כבר כוח

ועוד משהו מוזר כבר על הדרך קורה לי הרבה שאני מרגיש שכואב לי בעצם עוד לפני שהשריר מגיע למאמץ אז הוספתי לארוחת אחרי האימון שלי קוט'ג האם זה יעזור לי כדי לחזק את העצמות בגוף ביגלל כמות הסידן? ושמתי לב שזה עובד אבל לא כלפי העצם אלא בציפורניים יש לי פחות פסים כאלו חחח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

שרירים ש"נתפסים" ביום שלאחר האימון אינם קשורים לעניין המתיחות.

מדובר בקרעים מיקרוסקופיים בשריר הנובעים ממאמץ קשה שהגוף לא רגיל אליו.

למי שטוען כאן שזה אומר שהאימון יעיל - אז זה שטויות. אין שום הכרח שאימון ש"נתפסו" לך בו השרירים הוא אימון טוב.

ברמת העקרון השריר בדרך כלל נתפס ממאמץ שהוא לא מורגל אליו. עם הזמן התופעה אמורה להפוך לפחות שכיחה וכמעט לא מורגשת(אם בכלל).

אנשים שרק מתחילים להתאמן בד"כ ירגישו כיווץ שרירים באיזור המרפקים(ואז נורא כואב ואי אפשר ליישר את היד). במצב כזה אולי כדאי להוריד את עצימות האימון, עד אשר הרצועות והגידים יתרגלו לעומס(גם אם השרירים עצמם עומדים בעומס).

גיא, אני חושב שאתה טועה. שריר "תפוס" נובע משחרור של חלבון שנקרא לקטין ("חומצת חלב") בתוך השריר, חוסר ניקוזו מפריע לתפקוד התקין.

הדרך היעילה ביותר לפזר אותו בתוך הגוף היא כמו שהמורה הקשוח לספורט שלי בכתה ד'-ו' אמר:

אם רצת קילומטר ונתפס לך השריר- רוץ שניים והוא ישתחרר!

בדוק- זה עובד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תזונה זה נושא מאוד חשוב

אבל תזונאי צריך לתת לך המלצות לזה

ואני לא תזונאי

בעניין העצם גברים יכולים לחזק תעצם עד גיל 25 בערך

ולישמור על מצב יחסית טוב אחרי הגיל הזה

בעיקרון זה אימון יתנגדות (איך כותבים את זה )

כמו בשרירים

אבל אני הייתי מברר אם רופא אם הייתי מרגיש תעצם באימון

גיא, אני חושב שאתה טועה. שריר "תפוס" נובע משחרור של חלבון שנקרא לקטין ("חומצת חלב") בתוך השריר, חוסר ניקוזו מפריע לתפקוד התקין.

הדרך היעילה ביותר לפזר אותו בתוך הגוף היא כמו שהמורה הקשוח לספורט שלי בכתה ד'-ו' אמר:

בדוק- זה עובד.

חומצת חלב גורמת לעייפות שגורמת לסכנה לפציעות

וזה נכון שפעילות אירובית עוזרת להוריד את הכמות של החומצה בדם

אבל צריך לדעת באיזה מאמץ

אבל חומצת חלב לא גורמת לשריר תפוס זה דבר אחר

ולשריר תפוס עושים אימון קל ולא יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חומצת חלב גורמת לעייפות? גולם, איפה אתה חי בדיוק?

חומצת חלב בשריר גורמת לעייפות של השריר.

זה לא גורם לך לרצות לישון.

פעילות אירובית ממריצה את הדם ואז יותר דם עובר בשריר וחומצת החלב "נשטפת" ממנו.

כמובן שיש צורך בפעילות לא מאומצת, אחרת ניצור יותר חומצת חלב ממה שהגוף מנקה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדוק- זה עובד.

לך ולגולם מפראג: יש כאן טעות במושגים. אני דיברתי על הרגשה שהשריר נתפס יום יומיים לאחר הפעילות. לא דיברתי על שריר שנתפס במהלך האימון.

בכל אופן, אני אבדוק את העניין לעומק. אני לא אתווכח על משהו שאני לא בטוח בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חומצת חלב לא גורמת להיתפסות של השריר ולא לכאב של יומים אחרי... החומצה גורמת לתחושת השריפה בשריר ולתחושה שהשריר לא יכול "לסחוב" יותר כשמרימים משקולת אחרי הרבה מחזורים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חומצת חלב בשריר גורמת לעייפות של השריר.

זה לא גורם לך לרצות לישון.

פעילות אירובית ממריצה את הדם ואז יותר דם עובר בשריר וחומצת החלב "נשטפת" ממנו.

כמובן שיש צורך בפעילות לא מאומצת, אחרת ניצור יותר חומצת חלב ממה שהגוף מנקה...

חומצת חלב לא גורמת להיתפסות של השריר ולא לכאב של יומים אחרי... החומצה גורמת לתחושת השריפה בשריר ולתחושה שהשריר לא יכול "לסחוב" יותר כשמרימים משקולת אחרי הרבה מחזורים...

עד כמה שאני זוכר זה פחות או יותר נכון

בקשר לחומצת חלב

אני רק לא זוכר אם הלב "שורף" אותה או הכבד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפותח הדיון:

בהתחלה, בשבוע-שבועיים הראשונים, השרירים תמיד תפוסים. לוקח זמן עד שהם מתרגלים למאמץ שבאימון ובגלל זה אם אתה תלך למכון ומדריך רציני יבנה לך תוכנית, הוא יתן לך חודש ראשון תוכנית לעבודה מרוכזת על כל הגוף של שלוש פעמים בשבוע בעצימות בינונית כדי להרגיל את השרירים לעבודה, ורק אחרי שתגמור עם זה הוא יבנה לך תוכנית לעבודה מתקדמת.

אם הכאב כזה חזק שהוא מונע ממך להתאמן זה כבר משהו מעבר וכדי שתלך באמת למישהו עם יותר ידע בנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...