רעיון שלי ליצירת חשמל אינסופי. - עמוד 4 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רעיון שלי ליצירת חשמל אינסופי.

ben15

Recommended Posts

shlomom - יש לי הרושם שאין לך הרבה ידע בהליך רישום פטנט.

רישום פטנט זה תהליך ארוך ויקר (יכול לקחת כמה שנים, וכמה עשרות אלפי דולר).

בתחילת תהליך הרישום נהוג להגיש provision לפטנט (הליך יותר מהיר וזול), שמתאר את הרעיון בלי רוב הפרטים הטכניים, ומונע מאחרים לרשום פטנט על אותו הדבר. דבר כזה מחזיק שנה, אם אני זוכר נכון.

התנאי העיקרי לקבלת פטנט, הוא חידוש טכנולוגי על פני פרסומים/עבודות קודמים (prior work).

ככל הידוע לי, להודעות בפורום אין מעמד של prior work ולכן עדיין אפשר לרשום פטנט על נושא שדנו בו בפורום.

בכל זאת, אם מישהו מודאג מזה ש"ייקחו לו את הרעיון" - שידון בו רק עם אנשים שהוא בוטח בהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 48
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

shlomom - יש לי הרושם שאין לך הרבה ידע בהליך רישום פטנט.

רישום פטנט זה תהליך ארוך ויקר (יכול לקחת כמה שנים, וכמה עשרות אלפי דולר).

בתחילת תהליך הרישום נהוג להגיש provision לפטנט (הליך יותר מהיר וזול), שמתאר את הרעיון בלי רוב הפרטים הטכניים, ומונע מאחרים לרשום פטנט על אותו הדבר. דבר כזה מחזיק שנה, אם אני זוכר נכון.

התנאי העיקרי לקבלת פטנט, הוא חידוש טכנולוגי על פני פרסומים/עבודות קודמים (prior work).

ככל הידוע לי, להודעות בפורום אין מעמד של prior work ולכן עדיין אפשר לרשום פטנט על נושא שדנו בו בפורום.

בכל זאת, אם מישהו מודאג מזה ש"ייקחו לו את הרעיון" - שידון בו רק עם אנשים שהוא בוטח בהם.

וכנראה שגם לך לא, הרישום לא לוקח עשרות אלפי דולרים - אלה אם כן כמובן תעסיק משרד עורכי דין שמתמחה בפטנטים.

ישנן אגרות שצריך לשלם אבל הם בסכומים נמוכים בהרבה ממה שציינת.

הטענה שלי היא לא שהפרסום בפורום יקנה למפרסם איזהשהו מעמד אלה שפשוט מישהו בעל יוזמה יקח את הפטנט וירשום אותו בעצמו.

זה הרבה יותר חכם:

אם מישהו מודאג מזה ש"ייקחו לו את הרעיון" - שידון בו רק עם אנשים שהוא בוטח בהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וכנראה שגם לך לא, הרישום לא לוקח עשרות אלפי דולרים - אלה אם כן כמובן תעסיק משרד עורכי דין שמתמחה בפטנטים.

ישנן אגרות שצריך לשלם אבל הם בסכומים נמוכים בהרבה ממה שציינת.

אני מכיר מקרה מקרוב מאוד של מישהו שרשם פטנט וערך אותו בצורה לא הכי מקצועית בעולם (כלומר, חסך כסף ונעזר בעורכי דין שזו כנראה לא ההתמחות שלהם) ואחרי זה כשהפרו (לכאורה) את הפטנט שלו והוא ניסה להגן עליו וגילה שהוא לא מצליח.

אגב - כמה מספרים (חיפוש מהיר בגוגל),

רישום פטנט פשוט בארה"ב (לגוף קטן), כולל שכר טרחה של עו"ד - ~8000$

רישום פטנט פשוט באיחוד האירופי (לא כולל עורכי-דין) - ~4300 יורו (לוקח 4 שנים עד קבלת הפטנט).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...