איך אתם רצים בחורף? (מי שלא במכון כושר) - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך אתם רצים בחורף? (מי שלא במכון כושר)

WHITE_ZOMBIE4

Recommended Posts

אממ כן אבל אם אני יצא מהבית עם חולצה דקה יהיה לי קר רצח..לא עדיף כבר לרוץ עם קפוצ'ון? ועוד משהו למה כולם ממליצים על ריצה עם מכנסיים קצרות? אני רץ עם ארוכות כל הזמן לפי דעתי יותר נוח...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 77
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני ממש לא אוהב לרוץ עם טריינינג ספורטיבי או כל מכנס ארוך אחר לצורך העניין שהוא לא צמוד. עם מדים לדוגמא, אין לי בעיה לרוץ. אבל טריינינג לדעתי לא נוח. מצד שני, יכול להיות שאני פשוט רגיל לאימוני קיץ עם קצר. אני בכל אימון עם קצר. לעיתים מגיע עם ארוך ומוריד אחרי החימום, אבל בכל מקרה- קצר באימון עצמו.

בקשר לקפוצ'ון: שוב, אחרי 3-5 דקות ריצה אתה מתחמם ולא מרגיש בקור. מן הסתם את הדרך למקום תחילת האימון כדאי לעשות עם ארוך שאח"כ יכנס לתיק. אני מניח שאתה רגיל לאימונים במזג אוויר חם, אבל נסה ותווכח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אפשר להתפרץ לדיון, עד לאחרונה התאמנתי לבד (ידיים בטן וריצות) ונרשמתי עכשיו לחדר בשביל לחזק את הגוף לקראת הצבא.

השאלה היא, האם ריצה על ההליכון היא אימון טוב לריצות סיבולת (להתעלם מהעובדה שהשריר של הרגל לא מופעל, אני עובד עליו בניפרד..)?

האם 10 דקות ריצה על הליכון שוות ל-10 דקות ריצה בשטח?

תודה לעונים :)

אמנם השאלה כבר נענתה אבל אני אוסיף מספר דברים:

1. למי שאמר שהליכון לא מפתח סיבולת - שטויות.

2. אתה לא חייב הליכון. אני באופן אישי לא מת על הליכון (למרות שלפעמים אין ברירה אם רוצים למדוד). יש אליפטי, קרוס, אופניים, סטפר וכו'.

אליפטי וקרוס זה מתקנים שהולכים "באוויר", לא הורס את הברכיים ואם עושים את זה בבמהירות מספיק גבוהה עם התנגדות מספיק גדולה (אינדיבידואלי..) זה גם יפתח לך תאומים ו4 ראשי (אתם צריכים לראות את אבא שלי, מפחיד). ההבדל ביניהם זה שקרוס זה עם הידיים, אלפטי זה לא. סטפר זה מעין מתקן שמדמה לעיית מדרגות - תנסה פעם לעלות 8 קומות ותבין =]. אני משער שגם יופי של שרירים זה מפתח. על אופניים ל צריך להסביר =]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגדים חמים ומתחיל לרוץ, אם אתה ממש ממש רגיש לקור או יורד גשם - תתאמן על הליכון כמו שהמליצו פה, היו פה כמה המלצות טובות - לא חסר תרגילים.

בכל זאת, לא כל שניה מתחיל לרדת גשם - מדי פעם מעונן, קח את עצמך ותתחיל לרוץ, תראה שאפשר להתגבר.. ;)

וריצה על הליכון כן מפתחת סיבולת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמנם השאלה כבר נענתה אבל אני אוסיף מספר דברים:

1. למי שאמר שהליכון לא מפתח סיבולת - שטויות.

נא לא להוציא דברים מהקשרם.

תסכים איתי שאין אפשרות להשוות בין היתרונות שמושגים בריצה לאורך חוף הים- בין אם בחול קשה או רך, לבין יתרונות ההליכון. היתרון הבולט ביותר הוא הבטיחותי-בריאותי: הליכון, לאורך זמן, גורם נזק לברכיים, בדיוק כמו אספלט.

לא רשמתי שהליכון לא מפתח סיבולת כלשהי(ואם כך הובן זאת לא היתה הכוונה)- הרי ברור שאם אדם מסויים שלא עשה יתחיל לרוץ בהליכון, הוא כן ישפר סיבולת. מה שכן רשמתי הוא שמנסיוני האישי, ההליכון משמש יותר- לפחות ממה שראיתי במכון וינגייט שבו התאמנתי- למטרות שריפת קלוריות מאשר למטרות סיבולת לב-ריאה.

אני התאמנתי במשך חודש בהליכון ולא הרגשתי שיפור. לעומת זאת חודש של ריצות לאורך חוף הים שיפרו לי את הכושר ואת מבנה הגוף מבלי היכר.

ליל מנוחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נהוג לרוץ עם מכנס ריצה רגיל(אתם יודעים, מעל הברך קצת מתחת ל..) וחולצת טריקו ארוכה - חופשיות תנועה ותו לא.

השוק הראשוני תמיד נוראי נדמה כי הגוף מסרב לשתף פעולה והנשימה קשה במיוחד אבל אחרי הקילומטר השני הכל מסתדר

באופן כללי הסכנות מעבר לדלקת ריאות וכד' היא תפיסה של השרירים, בייחוד שרירי הגב(לא נעים בכלל). כמו כן הקור פוגע בפעילות תקינה של המפרקים ויכול להוביל לשחיקה מזורזת.

נתקלתי כבר בכמה רצים עם חליפות מוזרות שמזכירות חליפות רכיבה אבל העסק כנראה יקר.

אני כרגע מושבת(8 ימים, של סבל) כי נפגעה לי הברך - רץ מנוסה (שעונה לשם המפוקפק 'אבא') כבר הספיק לקשר את זה לקור, אז קחו הכל(בכלל כל עצה מפוקפקת באינטרנט) בעירבון מוגבל.

לא לרוץ על הליכון.(קרי: לא לרוץ על הליכון נקודה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בסדר גמור אתה צריך לרוץ איך שנוח לך, אבל אישית אני לא רואה איך לרוץ עם קפוצ'ון זה נוח באיזושהי צורה :smile1:

מניסיון בשלב מסויים נהיה חם מדי, וזה גם מסורבל לאורך כל הדרך.

הכי חשוב אבל זה שתרוץ ותשמור על עצמך ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על אופניים ל צריך להסביר =]

האופניים המטופשות האלו שעומדות במקום (כנ''ל גם לגבי ספינינג) הן בדיחה לעומת הדבר האמיתי... (אתה הרי לא סוחב את משקל הגוף)

גם המכניקה של הסטפר שונה מאוד מעלייה במדרגות במציאות, אבל אף אחד לא אמר שזה מכשיר לא קורע.....

ריצה על הליכון באמת לא משתווה לריצה בחוץ - בחוץ יש עליות (אני יודע שגם בהליכון, אבל מי באמת משנה את זה תוך כדי), _רוח_ (משב רוח נגדי מקשה המון בריצה) תנאי מזג אוויר אחרים, וגם אין מיזוג. בפנים אין לך חופשיות, אתה כלוא, לא רואה נוף, לא נושם אוויר צח (להפך... נשימות של אחרים) וזה גם משעמם. הרוב רצים מול , אבל בריצה בחוץ כששקט זה הזמן האידיאלי לנקות את הראש...

בשביל ריצה על משטחים קשים יש בולמי זעזועים טובים, אבל ככל שהעצם מזדעזעת יותר כך היא מתחזקת יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל ריצה על משטחים קשים יש בולמי זעזועים טובים, אבל ככל שהעצם מזדעזעת יותר כך היא מתחזקת יותר.

עצות סבתא מילא, אבל עד כאן.

פותח הת'ראד או כל אדם אחר עם ראש על הכתפיים - להתעלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חח מתחזקת? לא יותר לכיוון נשברת? :silly:

בכל אופן לא יודע עדיף שלא יהיה נוח כל כך לרוץ מאשר שיהיה ממש קר ואני יסתכן בהתקררות לא? תכלס אני יכול ללבוש חולצה ארוכה אבל בטח יהיה לי קר עדיין,אני צריך להחליט או לרוץ ולקפוא או לרוץ בצורה מסורבלת אבל חמה...החלטה קשה :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...