המלצה לרפלקס עד 7500ש"ח (כולל הכל) - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה לרפלקס עד 7500ש"ח (כולל הכל)

Kenny

Recommended Posts

היי אנשים , עד היום צילמתי עם S2 פשוטה , והגיע הזמן אני חושב למצלמה רצינית יותר.

היתי מעוניין שתציעו לי מצלמות סביב ה 6500-7500 שקל , כולל \ ועדשה.

המצלמה מיועדת כמו שבטח הבנתם בעיקר בשביל צילום במועדונים.

בתור חשבתי ללכת על ה 580 של Canon . היתי רוצה לשמוע לגבי ההבדלים בינו לבין ה 4X0 (ההבדל במחיר עומד על 500+ ש"ח)

תודה לכולם , שבת שלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני חושב שההבדלים העיקריים בין הפלאשים 580 ל 430 זה בעוצמת ההבזקה ובדיוק.

אפשר להוסיף להמלצה של royia גם את 400D או 350D של קנון.

השוואה:

http://www.dpreview.com/reviews/compare_post.asp?method=sidebyside&cameras=canon_eos400d%2Cnikon_d40%2Cnikon_d80%2Cpentax_k100d%2Cpentax_k10d&show=all

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה430 יספיק לך לצילום במועדונים.

לך על ה400D. היא מצלמה טובה מאוד.

קנה לך בשאר התקציב עדשה רחבה-עד-טלה קצר טובה כגון ה10-22 של קאנון או 15-70 שך סיגמה או טמרון עם צמצם 2.8.

שתיהן עדשות מעולות למחירן ויכנסו בתקציב שלך. ה10-22 תתאים קצת פחות כי היא מספקת זווית רחה של ממש ותהיה בעיתית

עם הפלאש, אז אני חוזר בי.

בקיצור:

400D

פלאש 430EX

17-50 (או 15-70, לא זוכר בדיוק) של סיגמה או טמרון.

כרטיס גדול

ולא פחות חשוב למועדונים ולצילום כל הלילה -- גריפ לאחיזה ניצבת נוחה וליכולת לשהתמש בשתי ולהכפיל את זמן העבודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוצה גוף יותר רציני ובהמשך שדרוג D80 של ניקון או ה- K10D של פנטקס.

אין על ה-K10D. הנה ציטוט של דברים שכתבתי אתמול:

ל-K10D למעשה אין בעיני חסרונות, בעוד כל המתחרות בקבוצה כוללות פגם משמעותי כזה או אחר.

ל-D80 אין מייצב תנועה ואין מנגנון נגד אבק. היא גם יקרה משמעותית מהפנטקס (כ-1000 ש"ח יותר למצלמה + עדשת קיט ביבוא רשמי).

ל-400D אין מייצב תנועה, אין מד-אור ספוט, והעינית שלה קטנה מאוד.

ל-A100 יש ISO גבוה עם איכות תמונה גרועה בסטופ (וזה נכון אפילו ב-RAW), העינית שלה בינונית, והתחושה שלה ביד צעצועית (אפילו ה-K100D הזולה מרגישה יותר איכותית).

ל-E500 אין מייצב תנועה, ה-ISO הגבוה דומה באיכותו לסוני (כלומר לא להיט), והעינית זערורית. לפחות במקרה הזה התמורה לכסף מצויינת, מה שאי אפשר להגיד על שלוש המצלמות שלמעלה.

בנוסף לזה שהפנטקס לא סובלת מהחסרונות הנ"ל, יש לה איטומי לחות ואבק שמקבילים ל-D200, מצלמה הרבה יותר יקרה שסובלת גם כן מאותם חסרונות של ה-D80.

איזה חסרונות כן יש ל-K10D? שום דבר שקשור למצלמה עצמה:

- אם תרצה למכור אותה תצטרך להתפשר על מחיר פחות טוב מאשר על מצלמות של ניקון/קנון. אם אתה קונה מצלמה כדי להחליף אותה תוך זמן קצר, עדיף לך ללכת על חברות עם "שוק".

- ליין העדשות של פנטקס קטן יותר מאשר קנון/ניקון. כל העדשות שרלוונטיות לחובב אמנם קיימות שם, אבל בשלב הזה יהיה לך קשה להשיג עדשות כאלה בארץ. אם תרצה עדשות מעבר לעדשת הקיט, תצטרך לקנות עדשות של סיגמה או להזמין מחו"ל. כמו כן אין בארץ כמעט עדשות יד שניה של פנטקס. אפילו משתמשי אולימפוס ומינולטה/סוני יכולים מדי פעם למצוא עדשה יד שניה, בפנטקס זאת לא ממש אופציה.

- השירות של "קרט" עוד לא הוכיח את עצמו. הם אמנם התחייבו לתמוך במצלמות של פנטקס שהם מביאים, אבל יש סימני שאלה לגבי הניסיון שלהם עם המצלמות האלה, ועדיין לא ברורה רמת המחוייבות בשטח.

האם החסרונות האלה מספיק משמעותיים כדי לוותר על מצלמה שנמצאת ראש וכתפיים מעל כל המתחרים? תלוי בך. אם אני הייתי במצב דומה הייתי הולך עליה ללא התלבטויות רבות, אבל זה רק בגלל שהחסרונות האלה לא מפחידים אותי. אני לא הייתי מוכר את המצלמה תוך זמן קצר (גם את ה-7D שלי אין לי כוונה להחליף בעתיד הנראה לעין), אין לי שום בעיה להזמין עדשות מחו"ל, ויש לי עוד מצלמות שיכולות לשמש אותי במקרה של תקלה שזמן הטיפול בה מתארך.

התקציב של פותח הדיון מספיק ל-K10D + עדשת קיט + פלאש סיגמה 500DG וכרטיס זכרון 4 ג"ב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו , זה היה משכנע :o

אממ , סתם שאלה , יש לי חבר דייל , הוא נמצא אחת לחודש בניו יורק ותאילנד.

הוא אמר לי שבתאילנד זה ממש חצי מחיר

הוא קנה PSP ב 7000 באט , שזה 700 שקל בערך.

שווה לתת לו את הכסף שיביא לי משם את המצלמה\פלאש\גריפ ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה האחרונה לא כל כך קשורה למצלמות ולכן אני אענה.

אתה מתכוון להוציא כמה אלפי שקלים על הרכישה (אפילו במחירי חו"ל) לטעמי לא כדאי לרכוש בתאילנד אלה אם כן המוצרים נושאים אחריות בין-לאומית (מה שבד"כ לא קורה) והחבר שלך מסוגל לבדוק שם את המצלמה לזהות אותה ולדעת אם היא תקינה.

אם אתה ממש מרוויח הרבה מקניה בחו"ל, קניה בארה"ב עדיפה עקב האפשרויות הנוחות למשלוח והאמינות של החנויות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או'קי חברים , החלטתי ללכת על הפנטקס K100D תודות ל Boren (שהצקתי לו קצת :smile1:) שמאוד עזר לי.

אממ , רציתי לדעת אם מישהו יודע ב 100% אם הפלאש של סיגמה 500DG מתאים למצלמה הזאת.

____

העדפתי את המצלמה הזאת מפני ביצועים טובים באסא גבוה , עדשת קיט איכותית ומייצב במצלמה עצמה.

לא מצאתי פתרון טוב יותר במחיר שלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-K100D היא בחירה מעולה. במיוחד לצרכים שלך, אין לה תחרות.

לגבי הפלאש, היו בעיות חשיפה עם גרסאות תוכנה ישנות (של הפלאש). הגירסאות העכשוויות אמורות להיות בסדר גמור, אבל לא יזיק לוודא עם "שפע" שהם מתחייבים לכך שהפלאש תואם למצלמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רשמתי בעיקר , ולא רק.

וגם הורדתי קצת את התקציב.

בכל מקרה חבר'ה , חשבתי להזמין דרך B&H , אבל יש לי שאלה חשובה..

איך אני יודע כמה מכס אני אמור לשלם עליה?

יש איזה אתר שכותב על כל הדגמים את המכס עליהם?

ואם זה 15.5% , אז לפי איזה מחיר בדיוק? מי קובע כמה היא שווה ..?

פשוט ראיתי את ה

K100D + Flasi EF500DG

יוצא לי בערך 3000 שקל דרך B&H , ובארץ 5200 בערך.

(עם עדשת קיט כמובן)

אז איך אני אמור לדעת כמה זה יצא לי + מכס.

תודה.

עריכה : עכשיו קראתי שאין מכס על מצלמות , רק מע"מ , אז אני משלם מ"עמ ממחיר הקניה שלי בחול

או מע"מ ממחיר המחירון של המצלמה בארץ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין מכס. יש 15.5% מע"מ שמחושב לפי הערך על החשבונית (זה לפחות מה שהיה בכל הפעמים שהזמנתי ציוד מחו"ל). רק קח בחשבון שאם יהיו לך בעיות עם המצלמה או הפלאש תצטרך לשלוח אותם לשירות בחו"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או'קי חבר'ה , הזמנתי את ה

K100D .

תודה לכולם במיוחד ל boren שבעיקר בגללו קניתי אותה (כמובן שקראתי מאות ביקורות מחמיאות עליה)

את המצלמה הזמנתי בסוף ישירות מקרט , במחיר סוכן (פחות מ 3500 ) כולל עדשת קיט 18-55

עכשיו נשאר לי רק לחפש מאיפה לקנות את הפלאש (שגם עליו בורן המליץ) Sigma EF500DG

בארץ הוא עולה 1200 שקל , בחול 130 דולר.

עריכה : יכול להיות שהפלאש הזה לא מתאים למצלמה הזאת?

או שיש גירסאות מיוחדות של הפלאש? גירסאת תוכנה מיוחדת?

בקיצור , איך לבדוק את הפלאש , אם הוא עובד בתאימות מלאה למצלמה? p-ttl i-ttl e-ttl adi-ttl :nixweiss:

(boren? ::) )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי דיווחי משתמשים גירסת התוכנה האחרונה של הפלאש עובדת טוב עם המצלמה, אבל כדאי לך לוודא את זה לפני הקניה. קנייה בארץ תעשה לך את החיים יותר קלים במקרה של בעיה.

בכל מקרה, תתחדש! :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזו גירסא היא האחרונה?

ואיך אני בודק את זה בזמן הקניה?

(יכול להיות להם מלאי קצת ישן , ולא מעודכן )

ואם אפשר לדעת מה זה כל ה ttl למינהם , ומה מהם מתאים לK100D . תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...