המלצה לרפלקס עד 7500ש"ח (כולל הכל) - עמוד 2 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה לרפלקס עד 7500ש"ח (כולל הכל)

Kenny

Recommended Posts

איזו גירסא היא האחרונה?

ואיך אני בודק את זה בזמן הקניה?

אני לא חושב שסיגמה פירסמו את הנתון הזה, תצטרך לקבל התחייבות מהחנות.

ואם אפשר לדעת מה זה כל ה ttl למינהם , ומה מהם מתאים לK100D . תודה.

אתה צריך את הגירסה שתומכת מפורשות ב-P-TTL. הפלאשים שעבדו רק ב-TTL תוכננו למצלמות הפילם. תתקשר לשפע (sfo.co.il), הם יוכלו לעזור לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

התקשרתי לשפע , הבחור שדיבר איתי לא נשמע לי הכי "מבין"..

בכל מקרה , איך אני יכול לדעת אם הפלאש לא מתאים ב 100 אחוז למצלמה?

אני מתכוון , אפילו אם זאת גירסא ישנה יותר , שלא הכי תומכת , והיא תעבוד , איך אפשר לזהות "בעיות" או "תקלות" שנובעות מגירסא ישנה?

שאלה קטנה מהצד :

בדיגיטליות , אם אנחנו רוצים לשחק קצת עם החושך\אור , או עם עומק השדה , יש לנו אופציה לשנות את הצמצם.

ב DSLR יש את זה גם? פשוט ראיתי שכל העדשות יש להם כבר צמצם קבוע בצד הרחוק והקרוב של העדשה.

אז? :\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה קטנה מהצד :

בדיגיטליות , אם אנחנו רוצים לשחק קצת עם החושך\אור , או עם עומק השדה , יש לנו אופציה לשנות את הצמצם.

ב DSLR יש את זה גם? פשוט ראיתי שכל העדשות יש להם כבר צמצם קבוע בצד הרחוק והקרוב של העדשה.

אז? :\

ברור שיש את זה אפילו לשינוי הצמצם יש השפעה הרבה יותר גדולה ב-DSLR.

על העדשות מצויין המצמם המקסימלי (הכי פתוח) שלהן. למשל 18-70 מ"מ F3.5-F4.5 זה אומר שב-18 מ"מ הצמצם המקסימלי הוא 3.5 וב-70 מ"מ הצמצם המקסימלי הוא 4.5.

הצמצם המינימלי של העדשות הוא בדרך כלל בין F16 לבין F32.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קל לבדוק את הפלאש. פשוט תרכיב אותו וכוון את המצלמה למצב M, מהירות 1/180, ISO 200 והצמצם הכי פתוח. לאחר מכן עמוד מול קיר לבן במרחק של לפחות מטר וצלם במצבים הבאים (כשבכולם הקיר ממלא את הפריים):

1. צילום אחד בפלאש ישיר כשהעדשה בקצה הרחב (18 מ"מ)

2. צילום אחד בפלאש ישיר כשהעדשה בקצה הטלה (55 מ"מ)

3. שני צילומים במצבים הנ"ל אבל כשראש הפלאש מכוון למעלה וקצת לאחור (שים לב שיש מה שיחזיר את האור שלו, אחרת אין בזה טעם)

4. ארבעת המצבים הקודמים ב-ISO 800 צמצם 8

אמורים להיות לך שמונה צילומים עם רמת בהירות דומה מאוד. אם זה המצב, החשיפות עם הפלאש מדוייקות. אם זה לא המצב, הפלאש מזייף.

יכול להיות שלפני שאתה קונה חיצוני כדאי לך לחכות כמה שבועות עד שתכיר את המצלמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בשוק שאף אחד כאן לא טרח להמליץ לך על ה- 30D של Canon

המחיר שאתה מציע כאן יכול לקנות אותה עם עדשת 18-55 ועדיין ישאר לך קצת עודף

כל יתר ההצעות שהעלו לך כאן הן "עצות אחיטופל" וחסרות אחריות

http://www.dpreview.com/reviews/canoneos30d/page29.asp

תקרא טוב טוב את החסרונות שלה לעומת החסרונות של הצעות אחרות שנתנו לך כאן כמו ה- D80 או ה- K100 ותבין שהחסרונות שלהן יותר "כואבות" מאלו של ה- canon

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אני לא מודע , זה כמו להגיד "אתה יודע שרכב בנפח 1600 זה חרא של רכב"

טווח העדשה לא מעיד שום דבר על האיכות שלה, יש טובות יש טובות פחות

ואם כבר אתה מתעקש לדון על טווח העדשה אז עקרון בסיסי באופטיקה אומר בדיוק ההפך :

ככל שהעדשה שלך מכסה טווח רחב יותר , איכות התמונות של אותה עדשה תהיה נמוכה יותר מעדשה בעלת רוחק עצמית קבוע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בשוק שאף אחד כאן לא טרח להמליץ לך על ה- 30D של Canon

בהשוואה לדגמים חדשים יותר כגון ה-D80 וה-K10D, ה-30D נותנת תמורה נמוכה למדי לכסף. זאת הבעיה העקרית שלה. חוץ מזה היא נחמדה מאוד, גם אם מבחינה טכנולוגית היא קצת מאחור.

המחיר שאתה מציע כאן יכול לקנות אותה עם עדשת 18-55 ועדיין ישאר לך קצת עודף

ה-18-55 נחשבת לעדשת קיט גרועה במיוחד. והטווח המצומצם שלה לא עוזר. היא בנויה כמו צעצוע, והאיכות האופטית שלה הולמת את המראה והתחושה ביד.

כשמשווים אותה לעדשת קיט נורמלית כמו זו של פנטקס אפשר לראות כמה דברים שבולטים לרעה בקנון: הבאיונט שלה עשוי מפלסטיק, אין לה סקאלת מרחק, והיא מגיעה ללא מגן שמש. כמה נמוך אפשר לרדת?

הנה שתי העדשות, זו לצד זו:

8803006.png

זה בערך כמו להשוות צעצוע לכלי עבודה.

בסכום שעולה ה-30D עם העדשה הירודה הזו אפשר לקנות טובה ומתקדמת בהרבה כגון פנטקס K10D ועם עדשה איכותית יותר, למשל הסיגמה 17-70/2.8-4.5. לחלופין אפשר לקנות את אותה עם חיצוני, או ללכת על גוף יותר פשוט ולקבל גם את העדשה האיכותית וגם חיצוני. בכל מקרה, אפילו אם תזרוק את הכסף שלך בצורה אקראית, מרבית הסיכויים שתפגע בקיט יותר הגיוני ויותר משתלם מאשר 30D עם ה-18-55 של קנון.

כל יתר ההצעות שהעלו לך כאן הן "עצות אחיטופל" וחסרות אחריות

אז בוא תהיה אחראי יותר מאיתנו ותפרט בדיוק מהן אותן עצות מפוקפקות, אוקי? :cool2:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו מסוגל להגיב? :hat:

go boren go boren

התקשרתי למספר חנויות , לגבי ה EF500DG

כולם אמרו לי או שאין במלאי , או שזה למינולטה בלבד.

יש רעיונות? :-\

עריכה :

אחרי חיפושים רבים , 0 תוצאות. יש פה ושם את הפלאש הזה בחנויות זמין במלאי , אבל לא בגירסא שמתאימה לפנטקס (מינולטה בעיקר).

לגבי שפע , חודש וחצי הזמנה...

יש לי חבר דייל שטס היום לניויורק , המלון שלו זה ליד B&H , הוא יכול להביא לי את זה (ישלם מס\מע"מ מלא)

זאת ממש האופציה האחרונה שרציתי לעשות אבל נראה שאין ברירה..

אם מישהו מכיר חנות כשלהי שיש לה זמין במלאי.. אשמח לשמוע בשעות הקרובות. אחר כך אני כבר אתן לו כסף שיקנה שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפותח הת'רד מה שלא תבחר , אם עוד לא קנית , 7500 ש"ח זה סכום רציני

אל תקנה בשום פנים ואופן (ולא משנה מאיזה מותג) שהסדרה שלה מיוצרת בסין , סינגפור, מלזיה

רק תוצרת יפן או ארה"ב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה ומאיפה ?

פה

http://www.dpreview.com/reviews/pentaxk100d/page19.asp

העמידו את ה- K100D מול ה- 350D שנחשבת כבר למצלמה וותיקה אבל שניהן באותן רמת מחירים

התמונה השניה היא גזירה של התמונה הראשונה - התווית שעל צוואר הבקבוק השמאלי

ב- 350D אפשר עוד לקרוא את התווית ב- K100D לא

פה

http://www.dpreview.com/reviews/pentaxk100d/page23.asp

ה- Pentax בולטת בנחיתות שלה ביכולת ההפרדה של מול ה- D50 של Nikon וה- 350D של Canon

מעבר לזה ה- Pentax שלך לא אמורה לעלות 7500 כפי שציינת בכותרת, יותר בכיוון של 3 וחצי אלף לגוף בלבד עד 4 וחצי אלף כולל עדשת 15-55

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...