עקיפת מיגבלת השימוש בזיכרון גדול יותר מ-2gb באמצעות זיכרון מסוג SDHC - עמוד 4 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עקיפת מיגבלת השימוש בזיכרון גדול יותר מ-2gb באמצעות זיכרון מסוג SDHC

asta

Recommended Posts

• תגובות 55
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ok

בכוונתי להוריד ולראות דוגמאות של קליפים שצולמו עם ה-tz1.

האם הדיווחים שפשוט לא ניתן עם המצלמה הזאת לקבל ללא פלש תוצאות סבירות בתאורת פנים רגילה, נכונים ?

האם יתכן וזאת פשוט הגזמה , ואלו דעות של אנשים שפשוט לא יודעים לצלם או לחילופין דעות של אנשים פרפקטציוניסטים שכל כך התרגלו לביצועים של מצלמות ה-dslr שלהם , כך שכל דבר מפריע להם בעין וניראה עלוב ונחות בהשוואה ל-dslr (אבל בהחלט יכול לספק את הצרכים של אדם מן השורה , כמוני ,שלא ניחן בעין בוחנת יותר מידי ,ולא מצפה לשלמות , אבל בכל זאת מעוניין בביצועים של צילומים סבירים ללא פלש בתנאי תאורת חדר סטנדרטיים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אין לך אנשים בפריים, אז תוכל לקבל עם ה-TZ1 צילומי פנים טובים ב-ISO נמוך ועם חצובה או חצובת שולחן. לצילומי פנים ב-ISO גבוה תצטרך אחרת.

לא ברור לי מה הכוונה שלך כשאתה אומר "אם אין לך אנשים בפריים" ,מה זה משנה בדיוק?

ומה אם מטרת הצילום, היא דווקא כן לצלם אנשים ,מה אז?

הערה : כשאני אומר " צילומי פנים " ,אני לא מיתכוון בהכרח לצילומים של פנים (face ) של אנשים אלא לצילומים שנעשים בתוך מיבנה סגור עם תאורה מלאכותית .

אין לי שום כוונה שהיא, להיסחב עם חצובה וגם לא עם חצובת שולחן קומפקטית .

האם אפשר להשיג עם המצלמה הזאת תוצאה סבירה (ללא פלש ) בתאורת חדר מלאכותית רגילה ,אם אני נוקט בטכניקות הבאות:

1. מחזיק אותה בשתי הידיים לשם הכיוון והיציבות

2. שם timer לצילום דחוי של 2 שניות

3. מגדיל את ה-iso ל-400 (אם אני זוכר נכון ,זה ה-iso המקסימלי עם המצלמה הזאת שבו עדיין ,במאמץ, ניתן לסבול את הרעש )

4. מגדיל את זמן החשיפה? (המלצות לגביי זמן החשיפה המומלץ יתקבלו בברכה )

תודה על התייחסותך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ברור לי מה הכוונה שלך כשאתה אומר "אם אין לך אנשים בפריים" ,מה זה משנה בדיוק?

זה משנה כי אנשים אינם קפואים במקום. במהירויות תריס נמוכות, כל תזוזה בנושא גורמת למריחת תנועה ולחוסר חדות.

ומה אם מטרת הצילום, היא דווקא כן לצלם אנשים ,מה אז?

אז תצטרך להפעיל את הפלאש או להשתמש במצלמה אחרת שכן מתאימה לתנאים כאלה.

הערה : כשאני אומר " צילומי פנים " ,אני לא מיתכוון בהכרח לצילומים של פנים (face ) של אנשים אלא לצילומים שנעשים בתוך מיבנה סגור עם תאורה מלאכותית

כל זמן שיש בתמונה אנשים בתנועה (כלומר לא גופות ;)), תהיה לך בעיה.

אין לי שום כוונה שהיא, להיסחב עם חצובה וגם לא עם חצובת שולחן קומפקטית .

אז לא תוכל לקבל תוצאות טובות. למען האמת, גם עם F30 או DSLR לא תוכל לקבל תוצאות ממש טובות בצילומי לילה ללא חצובה. כדי להגיע לאיכויות גבוהות צריך להתאמץ. אי אפשר לצפות מהמצלמה שתעשה את הבלתי אפשרי.

האם אפשר להשיג עם המצלמה הזאת תוצאה סבירה (ללא פלש ) בתאורת חדר מלאכותית רגילה ,אם אני נוקט בטכניקות הבאות:

1. מחזיק אותה בשתי הידיים לשם הכיוון והיציבות

2. שם timer לצילום דחוי של 2 שניות

3. מגדיל את ה-iso ל-400 (אם אני זוכר נכון ,זה ה-iso המקסימלי עם המצלמה הזאת שבו עדיין ,במאמץ, ניתן לסבול את הרעש )

4. מגדיל את זמן החשיפה? (המלצות לגביי זמן החשיפה המומלץ יתקבלו בברכה )

לא הייתי בונה על זה. גם אם תשתמש בצד הרחב של ה-TZ1 (כדי להשתמש בצמצם 2.8 הפתוח יחסית), עדיין המהירויות שתקבל בתאורת חדר ייעמדו על כ-1/2 שניה (ואפילו פחות) עד 1/8 שניה. אין מה להשוות את זה למהירויות של 1/8 שניה עד 1/30 שתוכל לקבל באותם תנאים עם פוג'י F30 ב-ISO 1600. כשמדובר בצילום אנשים זה פשוט עולם אחר לגמרי. מעבר לכך, גם בצילום דוממים 1/2 שניה זה מתחת למה שאפשר לצפות ממייצב שייתקן.

ה-TZ1 היא לא לצילום בחדר עם תאורה חלשה, ואין שום דרך שתוכל לגרום לה לספק תוצאות טובות בתנאים כאלה ללא עזרים חיצוניים (חצובה, חיצוני עם סלייב וכדומה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...