עקיפת מיגבלת השימוש בזיכרון גדול יותר מ-2gb באמצעות זיכרון מסוג SDHC - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עקיפת מיגבלת השימוש בזיכרון גדול יותר מ-2gb באמצעות זיכרון מסוג SDHC

asta

Recommended Posts

רוב המצלמות בשוק מוגבלות לשימוש בזיכרון עד 2 גיגה ,כך שגם אם תשקיע בזיכרון sd סטנדרטי של 4 גיגה ,רק 2 ה-גיגה הראשונים יהיו מזוהים על ידי המצלמות .

כל מי שנוסע לאזור לא מפותח שאין בו הרבה סניפים של אינטרנט קפה או כאלו שאוהבים לצלם קליפים ,יודע שהוידיאו כמעט שאינו דחוס , ואוכל טיק טק את כל נפח הזיכרון .

הגיע לאוזני מידע שניתן לעקוף את המיגבלה המובנית ברוב המצלמות באמצעות שימוש בזיכרון sd מיוחד מסוג sdhc שעולה רק מעט יותר מהזיכרון ה-sd הרגיל .

http://www.camera4less.co.il/product.asp?f=1394&aff=zap

האם זה נכון או לא ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 55
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

איזה תמים אתה... :lol:

מרבית המצלמות החדשות (מהחודשים האחרונים) מתחילות אט אט לקלוט את הפורמט SDHC שמאפשר בעצם לקבל כרטיסי מעל 2GB.

אם המצלמה לא תומכת, אין טעם לרכוש כזה כרטיס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם tz1 או r5 תומכים ב-sdhc ?

אם לא איזה דגם דומה אכן תומך ב-פורמט הזה ?

הכוונה למצלמה קומפקטית(שניכנסת לכיס של מכנסי דגמח) עם זום של 7-10 +יכולת סבירה לצילום קיטעי וידיאו +מייצב תמונה +רגישות מספקת לצילום בערב או בתנאי פנים ללא פלש ,כלומר iso גבוהה אפקטיבי בלי רעש מוגזם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם tz1 או r5 תומכים ב-sdhc ?

לא, הן לא תומכות.

אם לא איזה דגם דומה אכן תומך ב-פורמט הזה ?

אני לא מכיר דגם שעומד בדרישות שלך ושתומך ב-SDHC. אולי ה-FX07 של פנסוניק, אבל האיכות שלה ב-ISO גבוה גרועה למדי.

הכוונה למצלמה קומפקטית(שניכנסת לכיס של מכנסי דגמח) עם זום של 7-10 +יכולת סבירה לצילום קיטעי וידיאו +מייצב תמונה +רגישות מספקת לצילום בערב או בתנאי פנים ללא פלש ,כלומר iso גבוהה אפקטיבי בלי רעש מוגזם .

למה בדיוק אתה מתכוון בהגדרה "בלי רעש מוגזם"? נראה לי שה-R5 וה-TZ1 לא ייתנו לך את מה שאתה מחפש, במיוחד לא ה-TZ1.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, הן לא תומכות.

אני לא מכיר דגם שעומד בדרישות שלך ושתומך ב-SDHC. אולי ה-FX07 של פנסוניק, אבל האיכות שלה ב-ISO גבוה גרועה למדי.

למה בדיוק אתה מתכוון בהגדרה "בלי רעש מוגזם"? נראה לי שה-R5 וה-TZ1 לא ייתנו לך את מה שאתה מחפש, במיוחד לא ה-TZ1.

boren

ה- r5 אצלך כבר מיספר חודשים ,האם אתה מרוצה ממנה?

חשבתי ללכת עלייה אבל חבר שמבין בנושא הזה יותר ממני , הזהיר אותי שבקרת האיכות של חברות קטנות כמו ricoh היא בעיתית למדי וזה בעיקר קריטי על רקע העובדה שאין יבוא מסודר לארץ וכל בעייה קטנה מחייבת משלוח יקר וממושך לחו"ל.

דרך אגב ,לא מפריע לך העובדה שאין ייצוב תמונה במצב של צילום קטע וידיאו ?

האם צילום קטע וידיאו עם ה-r5 מחייב שימוש בחצובה או שניתן לקבל תוצאה סבירה גם בהחזקה ידנית יציבה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-R5 טובה מאוד, אבל יש בה שתי בעיות שלא היו קיימות בדגמים קודמים בסדרה ולכן אני לא יכול להמליץ עליה ללא הסתייגויות - (1) האוטופוקוס באור חלש לא אמין ו- (2) מתג הזום מאוד לא נוח. את הבעיה הראשונה ריקו יכולים אולי לפתור ע"י עדכון firmware, אבל הבעיה השניה תחייב משלוח לשירות. בינתיים אני נמנע מזה, אבל יכול להיות שמתישהו יימאס לי. במיוחד כשיש דיווחים של משתמשים עם אותה בעיה ששלחו את המצלמה לתיקון וקיבלו אותה עם מתג זום אמין יותר.

מלבד אלה, אין לי טענות. המצלמה עומדת בכל הציפיות שלי מבחינת נוחות, איכות, מהירות, ווידאו, קומפקטיות. אני לא צריך יותר ממצלמת כיס. אני רק צריך ששתי הבעיות שציינתי למעלה ייפתרו. עד אז, ה-R4 היא קניה יותר בטוחה לדעתי, אבל היא לא מתאימה לאנשים כמוך וכמוני שמחפשים ווידאו ברזולוציה גבוהה.

עוד לא הבנתי מה מונע ממך ללכת על ה-TZ1. אם אני זוכר נכון את הצרכים שלך, היא מתאימה לך בדיוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-R5 טובה מאוד, אבל יש בה שתי בעיות שלא היו קיימות בדגמים קודמים בסדרה ולכן אני לא יכול להמליץ עליה ללא הסתייגויות - (1) האוטופוקוס באור חלש לא אמין ו- (2) מתג הזום מאוד לא נוח. את הבעיה הראשונה ריקו יכולים אולי לפתור ע"י עדכון firmware, אבל הבעיה השניה תחייב משלוח לשירות. בינתיים אני נמנע מזה, אבל יכול להיות שמתישהו יימאס לי. במיוחד כשיש דיווחים של משתמשים עם אותה בעיה ששלחו את המצלמה לתיקון וקיבלו אותה עם מתג זום אמין יותר.

מלבד אלה, אין לי טענות. המצלמה עומדת בכל הציפיות שלי מבחינת נוחות, איכות, מהירות, ווידאו, קומפקטיות. אני לא צריך יותר ממצלמת כיס. אני רק צריך ששתי הבעיות שציינתי למעלה ייפתרו. עד אז, ה-R4 היא קניה יותר בטוחה לדעתי, אבל היא לא מתאימה לאנשים כמוך וכמוני שמחפשים ווידאו ברזולוציה גבוהה.

עוד לא הבנתי מה מונע ממך ללכת על ה-TZ1. אם אני זוכר נכון את הצרכים שלך, היא מתאימה לך בדיוק.

שמע לא הבנתי כיצד משלוח לשירות יפתור לך את בעיית המיקום הלא נוח של כפתור הזום ,ללא החלפה של כל המצלמה לדגם עם שינוי במבנה עצמו.

tz1 עד כמה שהבנתי , מחייבת כמעט תמיד שימוש ב-flash בתנאי תאורה שאינם אידיאליים ,על מנת לקבל תוצאה מיתקבלת על הדעת,מפני שכל ניסיון להעלות את ה-iso מעל 200 גורם לכל כך הרבה רעש בתמונה שאפילו תוכנות noisware טובות לא מצליחות להסיר ללא פגיעה דרמטית באיכות התמונה הסופית.

האפשרות לצלם ללא פלש חשובה לי באותה מידה כמו הזום הגדול ,יכולת הווידיאו והקומפקטיות ,אולם לצערי אני לא מוצא אף שהתכונות שציינתי לא באות , אחת על חשבון השנייה .

זה קצת מאכזב שאני כנראה אאלץ להתפשר בסופו של דבר על שהיא לא אופטימלית בעיני , למרות שאני מוכן לשלם פי 2 ממחירי המצלמות שדיברנו עליהם עד כה.

האם ידוע לך על דגם שאמור לצאת בחודש חודשיים הקרובים שיותר עונה על צרכיי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע לא הבנתי כיצד משלוח לשירות יפתור לך את בעיית המיקום הלא נוח של כפתור הזום ,ללא החלפה של כל המצלמה לדגם עם שינוי במבנה עצמו.

מיקום המתג בסדר גמור, זה המתג עצמו שדורש שיפור.

tz1 עד כמה שהבנתי , מחייבת כמעט תמיד שימוש ב-flash בתנאי תאורה שאינם אידיאליים ,על מנת לקבל תוצאה מיתקבלת על הדעת,מפני שכל ניסיון להעלות את ה-iso מעל 200 גורם לכל כך הרבה רעש בתמונה שאפילו תוכנות noisware טובות לא מצליחות להסיר ללא פגיעה דרמטית באיכות התמונה הסופית.

ניסית להוריד מהביקורות וממש להדפיס אותן?

האפשרות לצלם ללא פלש חשובה לי באותה מידה כמו הזום הגדול ,יכולת הווידיאו והקומפקטיות ,אולם לצערי אני לא מוצא אף שהתכונות שציינתי לא באות , אחת על חשבון השנייה .

זה קצת מאכזב שאני כנראה אאלץ להתפשר בסופו של דבר על שהיא לא אופטימלית בעיני , למרות שאני מוכן לשלם פי 2 ממחירי המצלמות שדיברנו עליהם עד כה.

פתרון פשוט: פוג'י F30 בכיס אחד, ריקו R4 או פנסוניק FX07 בכיס השני :cool2:

האם ידוע לך על דגם שאמור לצאת בחודש חודשיים הקרובים שיותר עונה על צרכיי?

לצערי אין לי מקורות. מה שכן, ריקו מוציאים דגם בסדרה R כל חצי שנה, מה שאומר שה-R6 צריכה לצאת בסביבות פברואר~מרץ. אולי שווה לך לחכות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מיקום המתג בסדר גמור, זה המתג עצמו שדורש שיפור.

ניסית להוריד מהביקורות וממש להדפיס אותן?

פתרון פשוט: פוג'י F30 בכיס אחד, ריקו R4 או פנסוניק FX07 בכיס השני :cool2:

האמת שלא ניסיתי להדפיס מפני שאפילו על המסך במבט לא מעמיק התמונות מהביקורות שבוצעו בתנאי פנים עם ה-tz1 ניראו מגורענות ומלאות רעש .

תוכל להגיד בבקשה בשתי מילים מהו היחוד של ה-f30 וה-FX07 ובמה הן עדיפות על מצלמות אחרות?

האם גם מי שמזמין בימים אלו את ה-r5 ,עדיין מקבל את המצלמה עם אותו מתג זום בעיתי ?

האם יש דרך להבטיח מראש שאני אקבל את המצלמה עם המתג המוחלף , כאשר אני אבצע הזמנה מחו"ל מאותו אתר שאתה קנית ממנו?

האם אתה באמת סבור שעידכון firmware יפתור את בעיית האוטופוקוס באור נמוך או שמדובר בבעיית חומרה ,כך שעידכון ה-firmware יצמצם אותה אבל לא יפתור אותה לחלוטין ?

במבט לאחור האם היית קונה שוב פעם את ה-r5 (בהנחה שבעיית המתג כבר ניפתרה במצלמות החדשות שיורדות מפס הייצור)

או שבדיעבד היית הולך על אחרת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שלא ניסיתי להדפיס מפני שאפילו על המסך במבט לא מעמיק התמונות מהביקורות שבוצעו בתנאי פנים עם ה-tz1 ניראו מגורענות ומלאות רעש.

אתה מדבר על 100% קרופ? אם כן, אז דע לך שזה לא נותן אינדיקציה לאיכות בהדפסה או לאיכות בגודל מסך. 100% קרופ טוב ל-Pixel Peeping, אבל הוא לא ממש רלוונטי לתצוגת .

תוכל להגיד בבקשה בשתי מילים מהו היחוד של ה-f30 וה-FX07 ובמה הן עדיפות על מצלמות אחרות?

שתיהן מצלמות כיס מעולות שבנויות מצויין. ה-F30 מצטיינת ב-ISO גבוה, אבל חסרה עדשה רחבה והיסטוגרמה. ל-FX07 יש את שני אלה וכן מייצב תנועה (שימושי בווידאו), אבל אין לה את ה-ISO הגבוה של הפוג'י. אפילו לא קרוב. ב-ISO נמוך הפנסוניק בהחלט טובה.

האם גם מי שמזמין בימים אלו את ה-r5 ,עדיין מקבל את המצלמה עם אותו מתג זום בעיתי ?

האם יש דרך להבטיח מראש שאני אקבל את המצלמה עם המתג המוחלף , כאשר אני אבצע הזמנה מחו"ל מאותו אתר שאתה קנית ממנו?

אתה יכול לנסות לדבר על טוני רוז, האיש מ-popflash (נשמע כמו שם של סרט של וודי אלן ;)). אולי הוא יסכים לבדוק את המצלמה לפני שהוא שולח אותה אליך.

האם אתה באמת סבור שעידכון firmware יפתור את בעיית האוטופוקוס באור נמוך או שמדובר בבעיית חומרה ,כך שעידכון ה-firmware יצמצם אותה אבל לא יפתור אותה לחלוטין ?

אני מאמין שזה פתיר. גם ה-R3 סבלה מבעיה דומה שתוקנה עם עדכון firmware.

במבט לאחור האם היית קונה שוב פעם את ה-r5 (בהנחה שבעיית המתג כבר ניפתרה במצלמות החדשות שיורדות מפס הייצור)

או שבדיעבד היית הולך על אחרת?

עם מתג זום תקין אני חושב שהייתי הולך עליה שוב, אבל יכול להיות שהדבר הנכון יותר מבחינתי היה להתפשר על הווידאו ולקנות את ה-GX8 (לפחות עד שיצא דגם משופר). אחרי הכל, הסרטונים שצילמתי בעבר בטיולים ב-320x240x15 עדיין מאפשרים לי להזכר בחוויות, כך שה-320x240x30 של ה-GX8 יכול היה אולי להספיק לפעמים הספורות בשנה שבהן אני רוצה לצלם סרטונים. מכל בחינה אחרת, ה-GX8 היא בדיוק מצלמת הכיס שהייתי רוצה.

גם ה-FX07 יכלה לעשות את העבודה אם היה ניתן לבטל את ניקוי הרעשים שלה. הבעיה שאי אפשר. לפחות עם המצלמות של ריקו אני יודע שיש לי אפשרות להשתמש בתוכנות ניקוי רעשים בצורה אפקטיבית מאוד, כי המצלמות עצמן כמעט לא עושות ניקוי משלהן. לעומת זאת, במצלמות של פנסוניק כמעט לא ניתן להפעיל ניקוי לאחר מכן, כי התוצאות מראש מעובדות מדי.

על ה-F30 לא הייתי הולך כמצלמה בלעדית. היא אמנם נהדרת, אבל החסרונות שלה הם בחזקת שוברי-עסקה מבחינתי. אם היה לי תקציב לשתי מצלמות כיס, אז זה היה סיפור אחר. בתוך "קיט" כזה החסרונות שלה לא היו מפריעים לי, לא עם יש לי בכיס השני אחרת שכוללת 28 מ"מ והיסטוגרמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מדבר על 100% קרופ? אם כן, אז דע לך שזה לא נותן אינדיקציה לאיכות בהדפסה או לאיכות בגודל מסך. 100% קרופ טוב ל-Pixel Peeping, אבל הוא לא ממש רלוונטי לתצוגת .

[glow=red,2,300]האם אתה רומז שהיית עשוי להסתפק ב-tz1 לצורך ביצוע צילומים בתנאי פנים או חוץ באור חלש (ללא פלש )[/glow]

שתיהן מצלמות כיס מעולות שבנויות מצויין. ה-F30 מצטיינת ב-ISO גבוה, אבל חסרה עדשה רחבה והיסטוגרמה. ל-FX07 יש את שני אלה וכן מייצב תנועה (שימושי בווידאו), אבל אין לה את ה-ISO הגבוה של הפוג'י. אפילו לא קרוב. ב-ISO נמוך הפנסוניק בהחלט טובה.

[glow=red,2,300]שתיהן לא אופציה ראוייה בעיני בגלל הזום הנמוך[/glow]

אתה יכול לנסות לדבר על טוני רוז, האיש מ-popflash (נשמע כמו שם של סרט של וודי אלן ;)). אולי הוא יסכים לבדוק את המצלמה לפני שהוא שולח אותה אליך.

[glow=red,2,300]אני אכן אעשה זאת -תודה על העצה

[/glow]

אני מאמין שזה פתיר. גם ה-R3 סבלה מבעיה דומה שתוקנה עם עדכון firmware.

[glow=red,2,300]ה-r5 נימצאת בשוק כבר כחצי שנה ,ההגיון האלמנטרי אומר שאם אכן הבעייה היתה פתירה על -ידי עידכון firmware, אזי עידכון כזה היה כבר יוצא מיזמן

[/glow]

האם הצלחת לצלם קיטעי וידיאו ברמה סבירה וללא רעידות עם ה- r5 בהתחשב בכך שאין בה אפשרות לייצוב וידיאו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם אתה רומז שהיית עשוי להסתפק ב-tz1 לצורך ביצוע צילומים בתנאי פנים או חוץ באור חלש (ללא פלש )

ה-TZ1 לא עמדה בשום שלב על הפרק. אין לה עדשת 28 מ"מ, ומבחינתי זה העיף אותה מייד מרשימת המועמדות. דווקא על הזום הארוך אין לי בעיה להתפשר. ה-350 מ"מ שלה לא עושה עלי רושם. אין לי שום בעיה להסתדר גם עם 70 מ"מ. כן, שמעת נכון - אני מעדיף זום רחב שלא נותן אפילו מכפלה של X3 על פני זום לא-רחב שנותן מכפלה של X10.

לגבי אור חלש, היא לא מתאימה לי כי אני מעדיף מצלמות שמבצעות כמה שפחות הסרת רעש. מהבחינה הזו הגישה של ריקו הרבה יותר מתאימה לי. כמובן שמי שרוצה תוצאות "חלקות" ישר מהמצלמה יעדיף מצלמות אחרות, אבל אני מעדיף לעשות הסרת רעש כמו שצריך בעצמי מאשר לתת למצלמה לבצע ניקוי בינוני ובלתי-הפיך.

שתיהן לא אופציה ראוייה בעיני בגלל הזום הנמוך

אם התקציב שלך גדול (כמו שאני מבין ממה שאתה כותב), ואם אתה לא חייב עדשה רחבה, אז F30+TZ1 ייתנו לך את מה שאתה מחפש. גם ווידאו איכותי ומיוצב (TZ1), גם עדשת טלה רצינית (שוב TZ1) וגם ISO גבוה שנותן פייט ל-DSLR (עם הפוג'י). מה שכן, בשביל ה-TZ1 תצטרך כיס קצת יותר גדול ;)

אגב, גם E900+TZ1 ייתנו לך פתרון דומה. ה-E900 מספקת ביצועי ISO גבוה קצת פחות טובים מה-F30 (אם כי עדיין מכובדים), אבל יש לה עינית אופטית ועדשת 32 מ"מ רחבה יותר. איך שלא תסובב את זה, את מה שאתה מחפש תוכל לקבל רק משתי מצלמות, לא מאחת. תתייחס לזה כמו מישהו שמצלם ב-DSLR ומחזיק שתי עדשות, רק שבניגוד אליו לא תצטרך את הגוף המסורבל של המצלמה ותוכל להחזיק "עדשה" בכל כיס. מעבר לאפשרות לשלב בצורה אופטימלית את כל התכונות שאתה רוצה, יש לזה יתרון נוסף - אם אחת מתקלקלת, הולכת לאיבוד או נגנבת, יש לך עדיין אפשרות להמשיך לצלם.

ה-r5 נימצאת בשוק כבר כחצי שנה ,ההגיון האלמנטרי אומר שאם אכן הבעייה היתה פתירה על -ידי עידכון firmware, אזי עידכון כזה היה כבר יוצא מיזמן

היא לא נמצאת בשוק חצי שנה, אלא כשלושה חודשים. בכל מקרה, הגישה הבטוחה יותר מבחינתך צריכה לקחת בחשבון שלא ייצא תיקון. בגלל זה אני ממליץ למי שיכול להתפשר על הווידאו ללכת על ה-R4.‏

האם הצלחת לצלם קיטעי וידיאו ברמה סבירה וללא רעידות עם ה- r5 בהתחשב בכך שאין בה אפשרות לייצוב וידיאו ?

לא צילמתי איתה עדיין קטעי ווידאו בטיולים, רק טסטים. על מונופוד או חצובה אין לה רעידות. המצב שונה בהחזקה ביד, אבל הדרישות שלי ממילא לא מאוד גבוהות. כל מה שאני רוצה זה ווידאו באיכות של 640x480x30 + קול. את זה היא נותנת, ובשביל לתעד רגעים מטיולים זה מספיק לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-TZ1 לא עמדה בשום שלב על הפרק. אין לה עדשת 28 מ"מ, ומבחינתי זה העיף אותה מייד מרשימת המועמדות. דווקא על הזום הארוך אין לי בעיה להתפשר. ה-350 מ"מ שלה לא עושה עלי רושם. אין לי שום בעיה להסתדר גם עם 70 מ"מ. כן, שמעת נכון - אני מעדיף זום רחב שלא נותן אפילו מכפלה של X3 על פני זום לא-רחב שנותן מכפלה של X10.

תודה על ההסבר המקיף.

נותרו רק 2 ענינים לא פתורים :

1. מהו ה-iso השמיש הגבוהה ביותר שה-r5 מאפשרת? (בהנחה שלאחר הצילום נעשה ניקוי רעשים על ידי תוכנה יעודית)?

2. מהי התוכנה היעילה ביותר לניקוי רעשים הניגרמים עקב צילום ב-iso גבוהה בתנאי תאורה נחותים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...