עקיפת מיגבלת השימוש בזיכרון גדול יותר מ-2gb באמצעות זיכרון מסוג SDHC - עמוד 2 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עקיפת מיגבלת השימוש בזיכרון גדול יותר מ-2gb באמצעות זיכרון מסוג SDHC

asta

Recommended Posts

1. מהו ה-iso השמיש הגבוהה ביותר שה-r5 מאפשרת? (בהנחה שלאחר הצילום נעשה ניקוי רעשים על ידי תוכנה יעודית)?

אני משתמש ב-ISO 400 בלי לחשוב פעמיים, וב-800 ו-1600 במצבי חוסר ברירה, בעיקר עבור תצוגה על מסך. הנה שתי דוגמאות לצילומים שצילמתי עם ה-R5 ב-ISO 1600 במצבים שבהם הייתי צריך לבחור בין לצלם ולקבל איכות תמונה נמוכה לבין לוותר על הצילום לגמרי:

ISO 1600, מהירות 1/6 שניה

r0012137filteredhistcurrj7.jpg

ISO 1600, מהירות 1/14 שניה

r0011976filteredwbcurvexz3.jpg

את שתי התמונות צילמתי במצב 28 מ"מ - המצב הכי רחב של ה-R5. עם הפוג'י F30 הן כמובן היו יותר איכותיות, אבל הזווית הצרה של עדשת ה-36 מ"מ שלה הייתה הורגת את הסיפור. בתמונה הראשונה הייתי מקבל את הפאב בלי הבחורה, ובתמונה השניה הייתי מקבל את שחקן הבאולינג ללא הכדור. כמובן שעם DSLR הייתי יכול לקבל את שניהם, אבל את ה-DSLR אני לא לוקח לכל מקום בגלל הסרבול, ולכן הייתי מפספס כאן את שני הצילומים. צריך להתפשר על משהו, ובמקרה הזה העדפתי להתפשר על איכות תמונה. אני שלם עם הפשרה הזו.

2. מהי התוכנה היעילה ביותר לניקוי רעשים הניגרמים עקב צילום ב-iso גבוהה בתנאי תאורה נחותים?

אני משתמש ב-Noiseware. תוכנות אחרות שניסיתי היו יותר איטיות ופחות נוחות, כך שגם אם יש להן פלט מעט יותר טוב (ואני בספק), אני מעדיף לוותר עליהן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 55
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני משתמש ב-ISO 400 בלי לחשוב פעמיים, וב-800 ו-1600 במצבי חוסר ברירה, בעיקר עבור תצוגה על מסך. הנה שתי דוגמאות לצילומים שצילמתי עם ה-R5 ב-ISO 1600 במצבים שבהם הייתי צריך לבחור בין לצלם ולקבל איכות תמונה נמוכה לבין לוותר על הצילום לגמרי

האם לדעתך יש מצב שהיית מצליח לבצע צילומים שכאלו (בתנאי התאורה הבעייתים שבהם עשית זאת) עם ה- TZ1 ?

אני לא fanboy של אף חברה אבל למרות המגבלות הרבות של ה-tz1 אין שום דבר שמיתקרב אלייה מבחינת שילוב התכונות הנדיר של קומפקטיות מדהימה ביחס לזום

האדיר והיכולת לצלם קיטעי וידיאו ארוכים באיכות טובה ,בזכות מייצב התמונה (שניתן להפעיל אותו גם במצב וידיאו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש ל-TZ1 מצב ISO 1600, אבל אפילו ה-ISO 800 שלה הוא עובר כל כך הרבה "טיפול" שאין שום דרך לשפר אותו במחשב. התוצאה ברגישות הזו נראית יותר כמו ציור מאשר צילום, ואת ה-ISO 1600 אתרי הביקורת אפילו לא טרחו להציג. תסיק לבד מה זה אומר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האסימון ירד

עושה רושם שאכן ה-r5 חרף החסרונות הרבים והמשמעותיים שלה (העדר מייצב בצילום קטע וידיאו, זום רק של 7,אוטופוקס בעיתי באור נמוך וכפתור זום פגום ) היא נכון לרגע זה היא הקומפקטית הטובה ביותר לאחד כמוני שמחפש iso שמיש גבוהה ,זום גדול, וצילום סביר של וידיאו .

האם לדעתך יש סיכוי ש-ricoh יחזירו לי תשובה בתוך מיספר ימים אם אני אשלח להם email לגביי הבעיות הפתירות של המצלמה (האוטופוקוס והמתג זום ) ואני אשאל אותם האם במצלמות החדשות שלהם , שיורדות בימים אלו מפס הייצור ,הבעיות הללו ניפתרו כבר?

דרך אגב שמתי לב לדבר תמוהה בעיני והוא שהסוללות עבור ה-tz1 ועבור ה-r5 הן אותם סוללות בידיוק.

האם לפנסוניק יש אחוזים ב-ricoh.?

הרי כדי שאותה בידיוק תוכל לעבוד עם שתי המצלמות חייב להיות תיאום מלא בין 2 המיפעלים החל משלב התיכנון ועד סוף שלב הייצור.

בגלל שהמצלמה הזאת מישתמשת בסוללות מותגיות בכוונתי להזמין יחד עם המצלמה לפחות עוד 2 רזרביות (למיקרה של

טיול ארוך בשטח ) ,האם אתה סבור שישנם עוד אביזרים משלימים שכדאי להזמין מחו"ל ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עושה רושם שאכן ה-r5 חרף החסרונות הרבים והמשמעותיים שלה (העדר מייצב בצילום קטע וידיאו, זום רק של 7,אוטופוקס בעיתי באור נמוך וכפתור זום פגום ) היא נכון לרגע זה היא הקומפקטית הטובה ביותר לאחד כמוני שמחפש iso שמיש גבוהה ,זום גדול, וצילום סביר של וידיאו .

אם האופציה היחידה היא לקנות אחת, אז יכול להיות שאתה צודק. כדאי לך גם להעיף מבט על ה-G7 של קנון. היא מעט יותר גדולה מה-TZ1, אבל יש לה ISO גבוה הרבה יותר טוב (גם יותר טוב מה-R5), והווידאו שלה מיוצב. המחיר די מוגזם בשביל מה שמקבלים, אבל היא כנראה המצלמה שהכי קרובה למה שאתה מחפש.

האם לדעתך יש סיכוי ש-ricoh יחזירו לי תשובה בתוך מיספר ימים אם אני אשלח להם email לגביי הבעיות הפתירות של המצלמה (האוטופוקוס והמתג זום ) ואני אשאל אותם האם במצלמות החדשות שלהם , שיורדות בימים אלו מפס הייצור ,הבעיות הללו ניפתרו כבר?

לא נראה לי שהם יודו בבעיות כלשהן. זה יכול לחשוף אותם לתביעה ייצוגית.

דרך אגב שמתי לב לדבר תמוהה בעיני והוא שהסוללות עבור ה-tz1 ועבור ה-r5 הן אותם בידיוק.

האם לפנסוניק יש אחוזים ב-ricoh.?

למיטב ידיעתי לא. אגב, גם לפנטקס אין אחוזים במינולטה, ובכל זאת ה-K10D וה-7D משתמשות באותן . כנראה שחלק מהיצרנים הבינו שכדאי להם להשתמש בסוללות ליתיום מסוג קיים מאשר להוסיף עוד ועוד סוגים קנייניים. זה דבר טוב.

בגלל שהמצלמה הזאת מישתמשת בסוללות מותגיות בכוונתי להזמין יחד עם המצלמה לפחות עוד 2 רזרביות (למיקרה של

טיול ארוך בשטח ) ,האם אתה סבור שישנם עוד אביזרים משלימים שכדאי להזמין מחו"ל ?

מטען לרכב יכול להיות שימושי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

g7 היא אכן אופצייה שאני אשקול ברצינות ,הבאת לי חומר למחשבה ואני מיתכוון לקרוא סקירות עלייה.

מדהים שהיא מסוגלת לצלם וידיאו ברזולוצייה של 1024 על 768 אם כי רק ב-15 fps .

האם 15 fps היא מהירות מיתקבלת על הדעת כדי לראות וידיאו זורם ולא מקוטע ? , או שעדיף לרדת לרזולוצייה של 640 על 480 ולקבל מהירות של 30 fps?

חבל רק שבמחיר היקר שלה מקבלים זום שמבחינתי הוא קטן למדי (x6) ואפילו פחות מה-r5 שהוא x7.

נידמה לי שפער המחירים של ה-g7 , בין הארץ לחו"ל מצדיק את הטירחה של ביצוע הזמנה מחו"ל.

האם בעת ההזמנה מחו"ל כדאי גם לזמין אביזרים משלימים נוספים כמו מונופד לטיולים וטריפוד לצילומים סטטיים

או שניתן להשיג ציוד כזה בארץ במחירים דומים?

דרך אגב ,מה אתה חושב על PowerShot A710 IS Canon , האם כדאי בכלל לישקול אותה כאופצייה לצרכים שלי ?

ראיתי בבאג ממיר משקע מצית לרכב (12 וולט ) ל-220 וולט ב-230 שח +- שמאפשר לחבר אליו את המטען הביתי הרגיל שמגיע עם המצלמה וכך הוא גם חוסך קניית מטען יעודי לרכב עבור הסוללה המותגית וגם מאפשר חיבור מכשירים חשמליים בייתים נוספים שעובדים על 220וולט .

שווה לקנות אותו לדעתך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

g7 היא אכן אופצייה שאני אשקול ברצינות ,הבאת לי חומר למחשבה ואני מיתכוון לקרוא סקירות עלייה.

מדהים שהיא מסוגלת לצלם וידיאו ברזולוצייה של 1024 על 768 אם כי רק ב-15 fps .

האם 15 fps היא מהירות מיתקבלת על הדעת כדי לראות וידיאו זורם ולא מקוטע ? , או שעדיף לרדת לרזולוצייה של 640 על 480 ולקבל מהירות של 30 fps?

בעיני ?30 ?fps זה הרף המינימלי לווידאו חלק.

חבל רק שבמחיר היקר שלה מקבלים זום שמבחינתי הוא קטן למדי (x6) ואפילו פחות מה-r5 שהוא x7.

אני לא מבין מדוע חשובה לך המכפלה בפני עצמה. מה שאתה מנסה להגיד זה שהזום לא מספיק רחב או לא מספיק מקרב?

נידמה לי שפער המחירים של ה-g7 , בין הארץ לחו"ל מצדיק את הטירחה של ביצוע הזמנה מחו"ל.

מה הפער שראית מול חנויות אמינות בחו"ל?

האם בעת ההזמנה מחו"ל כדאי גם לזמין אביזרים משלימים נוספים כמו מונופד לטיולים וטריפוד לצילומים סטטיים

או שניתן להשיג ציוד כזה בארץ במחירים דומים?

אני הזמנתי דגם מסויים של מונופוד מחו"ל כי פשוט לא ניתן להשיג אותו בארץ, לא בגלל המחיר. אתה מתכוון לקחת איתך מונופוד? זה קצת יקלקל את התוכנית שלך לקומפקטיות.

דרך אגב ,מה אתה חושב על PowerShot A710 IS Canon , האם כדאי בכלל לישקול אותה כאופצייה לצרכים שלי ?

מאוד כדאי לחשוב עליה. משום מה שכחתי ממנה, למרות שאני מזכיר אותה הרבה פעמים בהקשר של ה-G7. מבחינת תכונות מרכזיות שתי המצלמות מאוד דומות. ההבדלים בינה לבין ה-G7 הרבה יותר קטנים מאשר מה שהמחיר מרמז. ל-G7 יש איכות בניה הרבה יותר גבוהה, ביצועים מעט טובים יותר ב-ISO גבוה (אלה של ה-A710 דומים ל-R5 ועדיפים על המצלמות של פנסוניק), ויש לה תושבת לפלאש חיצוני. שאר ההבדלים לא משמעותיים בעיני.

ראיתי בבאג ממיר משקע מצית לרכב (12 וולט ) ל-220 וולט ב-230 שח +- שמאפשר לחבר אליו את המטען הביתי הרגיל שמגיע עם המצלמה וכך הוא גם חוסך קניית מטען יעודי לרכב עבור הסוללה המותגית וגם מאפשר חיבור מכשירים חשמליים בייתים נוספים שעובדים על 220וולט .

שווה לקנות אותו לדעתך?

אני לא מכיר את המטען הזה, אבל ב- תוכל להשיג בשליש המחיר מטען ייעודי למצלמה שמתאים גם לרכב וגם לחשמל מהקיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין מדוע חשובה לך המכפלה בפני עצמה. מה שאתה מנסה להגיד זה שהזום לא מספיק רחב או לא מספיק מקרב?

[glow=red,2,300]לא מספיק מקרב[/glow]

מה הפער שראית מול חנויות אמינות בחו"ל?

[glow=red,2,300]+- 600 שח[/glow]

אני הזמנתי דגם מסויים של מונופוד מחו"ל כי פשוט לא ניתן להשיג אותו בארץ, לא בגלל המחיר. אתה מתכוון לקחת איתך מונופוד? זה קצת יקלקל את התוכנית שלך לקומפקטיות.

[glow=red,2,300]מונופוד למצבי תאורה גבוליים לחשיפות ארוכות ב-iso גבוהה[/glow]

מאוד כדאי לחשוב עליה. משום מה שכחתי ממנה, למרות שאני מזכיר אותה הרבה פעמים בהקשר של ה-G7. מבחינת תכונות מרכזיות שתי המצלמות מאוד דומות. ההבדלים בינה לבין ה-G7 הרבה יותר קטנים מאשר מה שהמחיר מרמז. ל-G7 יש איכות בניה הרבה יותר גבוהה, ביצועים מעט טובים יותר ב-ISO גבוה (אלה של ה-A710 דומים ל-R5 ועדיפים על המצלמות של פנסוניק), ויש לה תושבת לפלאש חיצוני. שאר ההבדלים לא משמעותיים בעיני.

[glow=red,2,300]כנראה שלא שמת לב או שאולי זה לא משמעותי בעיניך אבל אין ל-g7 את אותה מיגבלה של צילום קטע עד 1gb

במילים אחרות עם 4gb sdhc ניתן לצלם קטע וידיאו של 32 דקות באיכות טובה.

ובנוסף יש לה אפשרות תיקון דיופטר (חיוני לכל מישקפופר שרוצה להישתמש בעינית או p פשוט נאלץ להישתמש בו עקב קרינת שמש חזקה שמקשה על השימוש במסך ה-lcd

[/glow]

אני לא מכיר את המטען הזה, אבל ב- תוכל להשיג בשליש המחיר מטען ייעודי למצלמה שמתאים גם לרכב וגם לחשמל מהקיר.

[glow=red,2,300]קיבלתי ,אתה צודק[/glow]

חבל מאוד שהמצלמה הזאת מישתמשת בסוללה מותגית יקרה.קטע וידיאו ברזולוציה 1024 על 768

מה שאותי ביאס במיוחד ב-g7 , זה העדר האפשרות לבצע זום אופטי בעת צילום וידיאו(כמו ב-s3)

ושהידיאו ברזולוציה 1024 על 768 היא רק 15 fps.

דרך אגב האם ידוע לך על שעושה צילום 30fps

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מספיק מקרב

ל-G7 יש בדיוק אותו אורך מוקד מקסימלי - 210 מ"מ. איך היא *כן* מספיקה לך?

מונופוד למצבי תאורה גבוליים לחשיפות ארוכות ב-iso גבוהה

עדיף חצובה קלה. מונופוד שימושי, אבל לעיתים הרבה יותר רחוקות.

כנראה שלא שמת לב או שאולי זה לא משמעותי בעיניך אבל אין ל-g7 את אותה מיגבלה של צילום קטע עד 1gb

זה אכן לא חשוב לי. אין לי צורך לצלם סרטונים באורך של יותר מדקות ספורות.

ובנוסף יש לה אפשרות תיקון דיופטר (חיוני לכל מישקפופר שרוצה להישתמש בעינית או p פשוט נאלץ להישתמש בו עקב קרינת שמש חזקה שמקשה על השימוש במסך ה-lcd

את דעתי על עיניות אופטיות (שאינן-רפלקס) כתבתי הרבה פעמים בעבר. כיוון דיופטר לא יהפוך אותן פתאום לפיצ'ר מאוד שימושי.

אגב, המספר שלך במשקפיים כל כך נמוך שנוח לך להתסובב בלעדיהן ולסמוך על הדיופטר?

חבל מאוד שהמצלמה הזאת מישתמשת בסוללה מותגית יקרה.

לכל הדיגיטליות שלי קניתי סוללות חלופיות. המחירים נעו בתחום של 60 עד 80 שקלים - כולל משלוח לארץ. די זניח כשלוקחים בחשבון את העלות של המצלמה.

קטע וידיאו ברזולוציה 1024 על 768

מה שאותי ביאס במיוחד ב-g7 , זה העדר האפשרות לבצע זום אופטי בעת צילום וידיאו(כמו ב-s3)

ושהידיאו ברזולוציה 1024 על 768 היא רק 15 fps.

15 פריימים בשניה לא נראה לי מועיל במיוחד. הזום הוא אכן חסרון, אבל על משהו תצטרך להתפשר.

דרך אגב האם ידוע לך על שעושה צילום 30fps

יכול להיות שלסאניו יש משהו כזה. יש להם ליין די ייחודי של מסרטות ווידאו קטנות שמסוגלות לצלם צילומי סטילס לא רעים בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע למה אתם רוצים זיכרון כולכך גדול תמיד אפשר לעביר אותם למחשב . אפילו במזרח הרחוק יש בתי קפה/אינטרנט שאפשר לשלוח הביתה . (לי יש 2 גיגה וזה מספיק לי). בשביל תקנו מצלמת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...