Chi Mei 22" ב2100ש"ח האם כדאי? - עמוד 6 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Chi Mei 22" ב2100ש"ח האם כדאי?

1_Nike_1

Recommended Posts

ואתה יודע מזה מסך רע נכון?

בדקת את המסך... עשיתי טסטים והשוואות בין מסכים....

יותר חכם לקנות לפי "נייר" או "שם חברה" נכון??

גם אח שלי ואני עשינו השוואות של VP930 מול 203B וההבדלים בגודל הורגשו (וודאי יותר מול ה-Chimei) אבל כשראינו שמבחינת חדות טקסט ונאמנות צבע ב-2100 ש"ח הפשרה יותר מדי מרחיקת לכת לטובת מסך ענק. ה-VP930 שווה את ההשקעה אך העדפנו על פניו מתחרה אחר.

בכל מקרה ההשוואות לפי אינן נותנות לאף אחד שמץ של מושג - זה לא אובייקיטיבי - יש לבקש מהמוכר לפני הרכישה להציב על השולחן את הצג הרצוי לחבר למחשב ל-15 דק' ואחרי כן עוד צג נוסף להשוואה לפרק זמן דומה. מי שאינו מסכים - יש לו ניגוד אינטרסים. רק כך מקבלים תמונת מצב מלאה עם סיכוי לגלות פער עצום באיכויות ולא כדאי לקחת צג ענק שאח"כ מגלים שצג קטן ב-3 אינצ'ים היה כדאי יותר.

בכל מקרה מי שרוצה לערוך השוואות בין תצוגות של צגים מתמונות עדיף שיעשה זאת באמצעות אתר חומרה כגון www.svethardware.cz

כן... זה בצ'כית :lol: אבל אם מציבים בלשוניות מרובות את הדגמים הרצויים להשוואה רואים באותו עמוד את הפערים מבחינת צבעים, זוויות צפייה, אחידות תאורה ואת מידת הפירוט בתמונת ה-Lotus Notes 6.5. האתר הזה מקצועי מאוד - אפילו מפרקים את הפנלים לבדיקה כולל מי מייצר בעצם את הפנל ובאיזו ארץ, והאתר עזר לנו להחליט שהכי כדאי להשוות באותה חנות צג של Viewsonic מול EIZO וההבדלים אכן הורגשו גם במציאות כמו באתר.

לסיכום - חשוב להתעקש להשוות על המקום לפחות 2-3 צגים של יצרנים שונים ולא להסתפק בחוות דעת ותמונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 98
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

איזה חרטה,הצימיי הזה מסך מעולה,שמח על כל שקל שהשקעתי בו.

KSP עושים לו שחיטה פומבית,האיש בחנות בעצמו אמר לי שכל המסכים (6 בערך) מחוברים לGF4MX אחד.

ראיתי את המסכים של ו VS ואני לפחות לא מרגיש הבדל רציני.

יש פה כמה אנשים עם סטיות,זה הכל פסיכולוגי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה משנה למי דברת?

אם אתה לא מכיר ולא מעניין אותך אז הגעת ל .....

אתה יכול להסביר שביקורות וכו' הם לדעתך לא דרך לבחון מסך\לעשות השוואות וכו'...

אבל לתת דעה על מוצר בלי להכיר אותו... לא נראה לי הכי חכם...

אתה לא מבין שלא נתתי ביקורת על המסך?

אמרתי, ואני עדיין אומר - ש-68 אנשים מהרחוב שקנו את המסך ואמרו שהוא טוב, לא אומר פשוט כלום.

כמו למשל כשידידה שלי קנתה מסך שקיבל ביקורות טובות ב-ZAP באיזה 1,300 שקל, וכשראיתי אותה אצלה - פשוט זוועת עולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שאתה פשוט פאן של Viewsonic.

אם לא הבנת - לא רכשנו את ה-Viewsonic אלא את ה-EIZO שהיה הרבה יותר נאמן לצבעים וחד יותר בהפרש מחיר קטן.... אבל ה-Viewsonic בכל מקרה מעולה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים איתך ללא ספק שביקורות\נייר\ושם זה לא אומר כלום... אפילו לא צריך לתת 0.0001% בקבלת החלטות טוב זה תלוי איזה ביקורות ואיפה אבל הבנו את התמונה...

אני פשוט לא הבנתי שרשמת "כי רוב האנשים לא יוכלו לזהות מסך רע גם אם הוא ינשך אותם בתחת." כאילו התכוונת שזה מסך גרע וגם אם הוא ינשך אותם בתחת הם לא יבינו :screwy: אוייש ההסבר עושה את זה כל כך דבילי... :lol:

בכל מקרה לא חשוב.........

אני כמעט קניתי את ה- בגלל הביקורות (ואני לא אומר שהוא רע) ואמרו לי לך תראה את ה-CMV ולא רציתי אפילו לשמוע...

למזלי ה- היה תקופה שלא היה במלאי והיה צריך לחכות שבועיים... אז סתם גם כי הייתי באזור הלכתי לראות את ה-CMV (וזה לאחר שבדקתי ים מסכים וגם את ה- שהיה בתצוגה)

בכל מקרה בדקתי את המסך כמו שצריך עם כרטיס טוב ו-DVI רזולוציה טבעית וכמה תוכנות וכו'......

המסך הציג ביצועים כמו (שהיחיד שהתקרב) רק שכאשר הורדתי רזולוציה פשוט לא האמנתי.

קשה לי להאמין שיש מסכים גם טובים ויקרים יותר שמגיעים לרמה כזו, אני בכל אופן לא נתקלתי עוד במסך שברזולוציה לא טבעית מציג ככה.

בקיצר אני עוד קניתי אז ב-2500 היום בכלל אין מה לדבר הוא משתלם רצח...

את האסוס בדקתי גם אתמול, 2MS וכו'... אהבתי יותר את ה-CMV.... לא יודע יותר "חיי, כזה אבל זה כבר עיניין של טעם וגם פה אגב בהורדת רזולוציה הוא גרוע יותר...

קיצר לא נייר לא ביקורות ולא בלה בלה.. תבדקו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים שוכחים פה דבר אחד. בגודל שלו 22" יש משהו באותו המחיר פחות או יותר? אני לא חושב.

וזה אחד הטענות באמת הכי חזקות לקנות אותו.. תסתכלו מסכים אחרים ב22אינטש עולים 3000 ומעלה..

והגודל ממש חשוב לדעתי.. זה כמו שתגיד שההבדל בין 17 אינטש ל19 אינטש לא משנה לך.. והוא מסך ממש ממש משתלם..

ראיתי את המסכים של ו VS ואני לפחות לא מרגיש הבדל רציני.

וואלה?בדקת את ה 2007WPF או שמהו כזה לא זוכר בדיוק איך קוראים לו.. הוא אמור להיות באיכות הרבה יותר טוב.. לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לא הבנת - לא רכשנו את ה-Viewsonic אלא את ה-EIZO שהיה הרבה יותר נאמן לצבעים וחד יותר בהפרש מחיר קטן.... אבל ה-Viewsonic בכל מקרה מעולה...

"איזו" הזה בכלל לא בא בחשבון תראה את מחיריו :screwy: עד עכשיו הcmv 22 נראה לי העסקה הכי שווה שיש למסך.

אני רק מקווה שיהיה אותו ביד שנייה אז ישר אני קונה אותו אם הוא יהיה במחיר הוגן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"איזו" הזה בכלל לא בא בחשבון תראה את מחיריו :screwy: עד עכשיו הcmv 22 נראה לי העסקה הכי שווה שיש למסך.

אני רק מקווה שיהיה אותו ביד שנייה אז ישר אני קונה אותו אם הוא יהיה במחיר הוגן.

2700 ש"ח זה לא הפרש עצום לעניות דעתי ביחס לחדות של S1931H, ה-color acurracy (נאמנות צבע שנובעת מהקצאת 10 סיביות לכל פיקסל) וה-Spatial Uniformity (אחידות תאורה). אל תשכח שמדובר בפנל S-PVA שנותן קונטרסט אמיתי של 1:1000 שנותן צבע שחור ריאליסטי אין בו Ghosting במשחקים וסרטים ואין תופעת קורונה (הילה מסביב לדמויות בתנועה מהירה) וגם לא רואים בכלל דליפת תאורה בפסים השחורים בסרטי בחשיכה מוחלטת.

ההפרש הכספי מתבטא בפערים בביצועים בין הצגים הללו וכן אחריות ל-5 שנים זה לא דבר של מה בכך.

EIZO ביחס לצגי LCD היא כמו מה שפרארי בשביל מכוניות.

בקיצור אל תשווה בין EIZO ל-Chimei :screwy:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

600 ש"ח זה המון! לפחות בישבילי. ברור לי שהמסך הוא לא הכי טוב בעולם אבל לשימושים שלי שהם בעיקר משרדיים, וכו' אני לא רואה שום סיבה למה אני צריך לקחת משהו יותר טוב. אני עדיין עם ה-CMV הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

EIZO ממה שהבנתי מצויינים מבחינת גרפיקה במשחקים לא..

איזה גודל היה המסך שלך?

ו600 שקל זה כסף שאתה נגיד במפרט מחשב צריך להוריד מדברים אחרים אם אתה כבר חורג..

ולמשל בשבילי זה גם המון כי אין לי בדברים אחרים לרדת..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש 19 רחב ב1400 שח שהוא לא כל כך רחוק מהאיזו...

ותגיד לי את האמת נראה לך שמישהו ישלם כפול בישביל איכות קצת יותר טובה :screwy:

כאילו תחשוב בהיגיון פי 2 מחיר זה חולני.

אפילו אם הייתי מליין לא הייתי הולך על זה.

וכשאני קונה משהו יקר אני עושה עליו מחקר עד הטיפה האחרונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

EIZO ממה שהבנתי מצויינים מבחינת גרפיקה במשחקים לא..

איזה גודל היה המסך שלך?

ו600 שקל זה כסף שאתה נגיד במפרט מחשב צריך להוריד מדברים אחרים אם אתה כבר חורג..

ולמשל בשבילי זה גם המון כי אין לי בדברים אחרים לרדת..

אכן EIZO מייעדים את המסכים שלהם לסגמנט העליון של הצגים והצג הזה נועד לגרפיקה וגם למשחקים וסרטים, והוא בגודל 19". יש דגמי EIZO יותר יקרים למשל S1961 עם קונטרסט 1:1500 וסידרת CG שמתאימים יותר ממנו לגרפיקה ופחות למשחקים וסרטים.

לא איכפת לי שלא רכשתי מעבד דו ליבתי או דיסק ענק או לוח אם ביצועיסט - העיניים זה הדבר הכי חשוב בשבילי וזה לא כיף בכלל לשבת מול מחשב בומבסטי ולצאת עם עיניים צורבות בגלל שהטקסט לא מספיק חד - ויש צגי LCD שגורמים לעיניים אדומות... במיוחד זולים.

יש כתבה ב-PRAD עליו וכל מה שכתבו הכל נכון

http://www.prad.de/en/monitore/review-eizo-s1931sh-bk.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שים לב שלך 19 אינטש ועלה 2700 שלנו 22 אינטש ועלה 2100 אני משער שמסך כמו שלך 22 אינשט היה עולה 4000 אפילו..

ואולי אתה צודק ועדיף מאשר לקאות טקסט לא חד ושהעייניים יצרבו או שלא יראו באיכות טובה אבל כולם מסכימים שבCMV רואים באיכות ממש טובה.. ושהוא מצויין

ועוד 22 אינטש ורק 2100!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...