PowerShot S2... יש יותר מקצועית מזו בשטח? - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

PowerShot S2... יש יותר מקצועית מזו בשטח?

SMoKeR

Recommended Posts

אהלן חברה, פורום בין היותר טובים שאני מכיר...אז ככה נמאס לי מה Canon PowerShot SD400 הפיצפונת שלי...

אני רוצה להתקדם לכיוון היותר מקצועי של הצילום והגיע הזמן...

אני מחפש קומפקטית (לא DSLR) בטווח מחיר שנע בין 1500-1800

עכשיו מהחיפושים שהרצתי ראיתי שה S2 בולטת מאוד לטובה...התרשמתי מאוד והכל

אבל לפני שאני רץ וסוגר עיסקה...מישו מכיר משו יותר מקצועי בטווח המחירים הזה?

ועוד דבר...זה נכון שאין נורית עזר בדגם הזה?

ועוד דבר אחרון, עד כמה ה-S3 שונה מה-S2 והאם כדאי להוסיף את ההפרש ולקנות אותו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-S2 אינה מקצועית משום בחינה שהיא. אם אתה שואל האם יש מצלמות איכותיות יותר או שימושיות יותר, אז התשובה היא שכן. ה-A640 של קנון וה-F30 של פוג'י בפירוש יותר איכותיות ממנה. שתיהן גם שימושיות יותר (לפחות בעיני) בגלל שהן קומפקטיות יותר ולכן יש סיכוי גדול יותר שלא יישארו בבית. הדברים נכונים גם לגבי ה-FX07 של פנסוניק, שמציעה איכות תמונה דומה לזו של ה-S2/S3, אבל כוללת עדשת 28 מ"מ שימושית ומימדים קומפקטיים מאוד.

בסה"כ, אני לא מתרשם במיוחד מה-S2/S3. ממצלמות שמנסות להיות דומות ל-SLR אני מצפה לתכונות נוספות שלמרבה הצער לא קיימות בהן - תושבת לפלאש, RAW, עדשה רחבה, EVF איכותי וכדומה. רוב המצלמות המקבילות נכשלות גם כן במשימה הזו. היחידים שהלכו את כל הדרך הם פנסוניק, פוג'י וקודאק, ואצל שלושתם המחיר גבוה משמעותית מזה של ה-S2/S3. לקודאק יש אמנם זולה יותר שמתחרה ישירות בדגמים האלה של קנון (P712), אבל המחיר שלה בארץ מופקע לחלוטין. דווקא ה-P880 הנהדרת שלהם נמכרת במחיר יותר הגיוני, אבל עדיין גבוה משמעותית מהתקציב שלך.

בקיצור, אלא אם אתה ממש צריך עדשת טלה, לך על קומפקטית יותר. תקבל תמורה טובה יותר לכסף וניידות משופרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקייי כמה דברים שאני רוצה להוסיף...

שהצהרתי שאני מחפש משהו קומפקטי לא התכוונתי שאני מחפש משו זעיר...נמאס לי מההרגשה הזאת עם הקנון שלי...

זה אחיזה לא נוחה והרגשה ממש לא "אמיתית" של ...ומעל לכל איכות ירודה (לא כל המיניאטוריות כאלה כמובן)

כשאמרתי קומפקטי התכוונתי למצלמה שאינה רפלקס וזה הכל...מצלמות DSLR לא נמצאות בתקציב שלי וזאת הסיבה...

ותמיד שמתי לב ליתרון שבניידות עם ה SD400 שלי...אין כיס שהיא לא נכנסה בו...אבל זה כבר לא מה שמעניין אותי כעת...

אני מחפש איכותית ואין לי בעיה "להיסחב" איתה...וזה ברור לכולם שהגודל במצלמות דיגיטליות מגביל (שימו לב - לא אמרתי שהגודל קובע, אלא מגביל)...

בקשר ל-S6500 זוהי דמוי SLR ואני לא מבין מה זה...אז אברר לגבי זה...

עוד תגובות יתקבלו בברכה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בסה"כ אומר שהיא נראית יותר כמו DSLR בצורה החיצונית שלה ושהיא מתיימרת להתקרב ליכולות של DSLR מבחינת הנתונים שלה, טכנית מהסדרה של פוג'י היחידה שעושה את זה באמת זאת הS9500, תקנו אותי אם אני טועה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת חדות ורעש ב-ISO נמוך יש הרבה מצלמות חיישן-קטן שנותנות פייט ל-DSLR.

מבחינת העינית, לאף אחת מהן אין משהו שמתקרב לעינית רפלקס של מצלמות. גם לא למינולטה A2 (המצלמה עם ה-EVF הטוב ביותר שהוצג עד כה).

ל-S6500 יש מימדים, משקל ועיצוב שמזכירים DSLR, וכן תכונות כמו זום מכאני ו-RAW שאופייניות למצלמות האלה. ה-S9500 כוללת מאפיינים נוספים - תושבת לפלאש, שקע לפלאש אולפן ושקע לכבל משחרר. בשתיהן אין אפשרות להחליף עדשות, ואין אפשרות לקבל עומק שדה מצומצם מלבד במצבים קיצוניים ומוגבלים.

לדעתי עדיף להתעלם מההקבלה ל-DSLR. יש מספיק מצלמות מצויינות שאינן DSLR וזה לא מונע מהן לספק תוצאות מעולות ולענות על הדרישות של רבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב חברים אם אני אגדיל את התקציב ל- 2000 ש"ח...זה ישנה משהו?

ה A-640 נראית באמת אחלה...ובלי לנסות לרדת עליה או משהו כזה אני מרגיש שאני מחפש משהו יותר רציני...

עכשיו ה- S6500 נראית לי בינתיים אחלה בחירה...

מישו מכיר יותר איכותית בתקציב הזה?

ושוב פעם ואני אגיד את זה בגדול....

אני לא רוצה מצלמת כיס

הכי קטן שאני מוכן זה מצלמות בסדר גודל של ה A610/A620/A640...אני כבר לא מסתדר עם מצלמות קטנות מאלו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום שמתקרבת בתקציב הזה למה שה-S6500 נותנת. אם אתה יכול לעמוד בקניה שלה (שצריכה גם לכלול כרטיס, AA ומטען), אז אין ספק שהיא הכי מתאימה למה שאתה מחפש.

אם אתה לא יכול לעמוד בקניה הזו, אז ה-A640 היא המצלמה המתאימה ביותר הבאה (אם כי העדר עדשה רחבה 28 מ"מ הוא חיסרון משמעותי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום שמתקרבת בתקציב הזה למה שה-S6500 נותנת. אם אתה יכול לעמוד בקניה שלה (שצריכה גם לכלול כרטיס, AA ומטען), אז אין ספק שהיא הכי מתאימה למה שאתה מחפש.

אם אתה לא יכול לעמוד בקניה הזו, אז ה-A640 היא המצלמה המתאימה ביותר הבאה (אם כי העדר עדשה רחבה 28 מ"מ הוא חיסרון משמעותי).

מטען וסוללות נטענות AA 2500 כבר יש

מה שאין זה כרטיס (xD)

אני חושב שאני יעמוד בקנייה (זה ירשש אותי לגמרי)

אבל אני לא רוצה לעשות טעות ולגלות אחרי הקנייה שיכלתי באותו המחיר לקנות מוצר שנותן יותר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אני לא רוצה לעשות טעות ולגלות אחרי הקנייה שיכלתי באותו המחיר לקנות מוצר שנותן יותר...

זה לא יקרה. ל-S6500 יש רק שלושה חסרונות ששווה לציין ביחס למחיר שלה - אין לה מסך מסתובב, הברגת החצובה שלה מפלסטיק, ווהווידאו שלה לא מיוצב. עם שלושת החסרונות האלה אפשר לחיות. היתרונות שלה הרבה יותר משמעותיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא כדאי כבר לקחת את הA630? כאילו המההבדל בינהם? עוד 2 מ"פ וצבע שחור? אישית הייתי לוקח את הA630

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קניתתתתתתתתתייייי !!!! :jump: :jump: :jump: :jump: :yelclap: :yelclap: :yelclap:

סוף סוף...מגיע לי מזל טובבב

נוספה לאוסף שלי S6500 שחורה יפהפייה....קניתי ב 2100 בת"א...אם מישו רוצה עוד פרטים שישאל...

באמת אחלה איכותתתתתתתת....יש לה אפילו פנימי של 10MB ככה שלא חייב כרטיס בשביל לצלם...

רק יש לי שאלה:

איך אני מפעיל את נורת העזר?

אני נמצא במצב Manual ועשיתי על AF Asist Illuminator - on וכשאני נותן חצי לחיצה האור הירוק של נורת העזר לא נדלק....

ניסיתי המון משחקים ולא הצלחתי למצוא את זה...

דחוף מישו יכול לעזור לי?????????

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...