אחת ולתמיד מי עדיף קרוסאייר 520 מול ליברטי 500 - עמוד 3 - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אחת ולתמיד מי עדיף קרוסאייר 520 מול ליברטי 500

zoyaniv

Recommended Posts

מן הסתם יש לזה יתרונות משלו

ולכן PCP&C בוחרים להשתמש בספקים עם מסילה אחת

אבל אתה לא יכול בו זמנית לטעון למסילה אחת חזקה מאוד וגם לתקן ATX 2.x

אני אולי לא יכול, אבל כולם עושים את זה.. פשוט כי אנשים מחפשים את התו תקן הזה כשהם קונים ספק. החברות מבינות שהדרישה הזו מיותרת, ועושים את זה בכאילו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 74
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
אבל אתה לא יכול בו זמנית לטעון למסילה אחת חזקה מאוד וגם לתקן ATX 2.x

אז איך זה הגיוני?

1.אז כאילו אם יש לי בספק 3 מסילות (וההגבלה הכוללת של כל ה12V היא 40A) זה בעצם מסילה אחת וכל חלק במחשב לוקח כמה A שהוא צריך מאיז המסילה של 12V למשל בוא נגיד למשל בקרוסאיר 500W כל מסילה אמורה להגיע עד 18A והכרטיס מסך שלי צורך 30A אז הוא יקח 18A ממסילה אחת ואת שאר הA מאיזה מסילה אחרת שהוא ירצה.. ולא ייוצר שום בעיה?

2.האם בליברטי 400W 500W זה גם קורה?

3.ליאור.. אז איך אתה לא ידעת את זה עד עכשיו אם זה נכון? אפעם לא ניסת לקחת ממסילה אחרת עוד הספק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז איך זה הגיוני?

1.אז כאילו אם יש לי בספק 3 מסילות (וההגבלה הכוללת של כל ה12V היא 40A) זה בעצם מסילה אחת וכל חלק במחשב לוקח כמה A שהוא צריך מאיז המסילה של 12V למשל בוא נגיד למשל בקרוסאיר 500W כל מסילה אמורה להגיע עד 18A והכרטיס מסך שלי צורך 30A אז הוא יקח 18A ממסילה אחת ואת שאר הA מאיזה מסילה אחרת שהוא ירצה.. ולא ייוצר שום בעיה?

3.ליאור.. אז איך אתה לא ידעת את זה עד עכשיו אם זה נכון? אפעם לא ניסת לקחת ממסילה אחרת עוד הספק?

1. כן

2. לא שידוע לי.

3. ידעתי שצדקתי בפעם הראשונה שאמרתי את זה ;D (כן אני יודע שזה לא קשור לשאלה שלך ב3 :lol:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז איך זה הגיוני?

1. ההגבלה באה מרכיבים אחרים בספק, לכן אתה לא יכול להסתכל על זה כעל מסילה אחת, יש לך 3 מסילות והגבלת גג עליהם. זה משהו שונה לחלוטין

2. מה קורה? מסילה בכאילו? לא

3. זה לא שלא ניסיתי, בבדיקות הרציניות בד"כ מריצים את הספק גם בזרמי Peak וגם בזרמים גבוהים יותר כדי לראות מה ה-OCP שלו (Over-Current Protection).

אני אולי לא יכול, אבל כולם עושים את זה.. פשוט כי אנשים מחפשים את התו תקן הזה כשהם קונים ספק. החברות מבינות שהדרישה הזו מיותרת, ועושים את זה בכאילו.

ושוב, בעברית, או שאתה עומד בתקן (ואז מצידי תכתוב על כל צד של הספק בצבע שחור מט "ATX v2.02" באיזה גודל שתוכל)

או שאתה לא עומד בתקן (מסילת 40A לא עומדת בתקן ATX v2.x שקובע כי כל מסילה של 22A ומעלה חייבת להתפרק ל-2 מסילות) ואז אתה לא יכול לטעון שאתה עומד בתקן שאתה לא.

אתה לא רואה את PCP&C או Zippy/Emacs מצהירים שהם עומדים בתקן ATX v2.x, פשוט כי הם לא, והם יודעים שבשביל האנשים שיקנו את הספקים שלהם זה גם לא משנה והם יעדיפו ספק בתקן ישן יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ושוב, בעברית, או שאתה עומד בתקן (ואז מצידי תכתוב על כל צד של הספק בצבע שחור מט "ATX v2.02" באיזה גודל שתוכל)

או שאתה לא עומד בתקן (מסילת 40A לא עומדת בתקן ATX v2.x שקובע כי כל מסילה של 22A ומעלה חייבת להתפרק ל-2 מסילות) ואז אתה לא יכול לטעון שאתה עומד בתקן שאתה לא.

אתה לא רואה את PCP&C או Zippy/Emacs מצהירים שהם עומדים בתקן ATX v2.x, פשוט כי הם לא, והם יודעים שבשביל האנשים שיקנו את הספקים שלהם זה גם לא משנה והם יעדיפו ספק בתקן ישן יותר

אתה מסכים איתי שהעובדה היא שקורסייר עושים את זה?

אני לא בא לשפוט אותם, אבל הרבה יצרניות אחרות גם עושות את זה. חלוקה בכאילו בכדי לכתוב שהם עומדים בתקן. עם זאת, רובן שמות OCP וכך יוצרות הגבלה אמיתית על כל מסילה. קורסייר אפילו לא עשו את זה.

ציטוט מביקורת של האתר "hardware secrets" על ה "toughpower 750" (למי שלא מכיר, האתר לא עושה ביקורת רגילה על ספקים והוא לא מחבר אותם לכלום, הוא פשוט מפרק אותם לגורמים ומפרט על איזה רכיבים השתמשו וכו'):

Thermaltake uses a virtual rail concept, where they label their power supplies as having separated +12 V rails but inside the unit they are all connected together to a single +12 V rail on the power supply printed circuit board. Unfortunately all manufacturers seem to be doing like this to match the ATX12V 2.x and EPS12V specifications, which require the power supply to have separated +12V rails.

אתם עדין לא מאמינים? רוב הספקים האיכותיים לא עומדים בתקן חד וחלק. חלקם לא מתיימרים לעשות זאת (כמו הדוגמאות שליאור נתן) וחלקם רושמים שהם כן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם עומדים בתקן, אבל לא ב-ATX v2.x אלא ATX v1.3 (שבו אין הגבלה על הזרם במסילה)

אני מצטער, אבל מה ש- עושים סותר את עצמו

זה בדיוק מה שאני אומר.. אבל זה לא רק , זה כמעט כולם. דווקא עשו לדעתי בשכל, הם אומרים: גם ככה החלוקה היא לקישוט ובשביל חותמת תקן בלבד אז למה להגביל אנשים? כמובן שאנחנו אומרים ומי שייצר את הספקים האלה זו בכלל seasonic שאין עוררין על איכות הספקים שלהם.

מה ההבדל אם הם תומכים בתקן V1.3 או V2.X מה בעיקרון ההבדל בין התקנים? ומה התקן החדש מוסיף?

ישנם מספר הבדלים, המרכזיים שבהם: חלוקה למסילות ב12V כך שלא יהיה מעל 22A במסילה בודדת, וחובה על חיבור 24 פינים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בדיוק מה שאני אומר.. אבל זה לא רק , זה כמעט כולם. דווקא עשו לדעתי בשכל, הם אומרים: גם ככה החלוקה היא לקישוט ובשביל חותמת תקן בלבד אז למה להגביל אנשים? כמובן שאנחנו אומרים ומי שייצר את הספקים האלה זו בכלל seasonic שאין עוררין על איכות הספקים שלהם.

הם מנסים לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה

זה לא הולך ככה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.רגע אז הדבר הזה בטוח בטוח? הכל נחשב כמסילה אחת של 12V עם הגבלה של 40A ונגיד הכרטיס מסך יכול לקחת 30A בלי הגבלה בגלל המסילות?

בטוח בטוח??

2.איזה ספקים מאלה עושים גם את אותו הדבר.. seasonic S12 הTT החדש שיצא.. ספקי FSP HEC אנמרקס 400W 500W ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי קצת באתר שלהם את המפרט של הספק והנה מה שכתוב

Triple 12V Rails provide independent reliable power to the CPU, video card and other components with a combined rating

of 50A (40A on 520W) maximum! Advanced circuitry design that automatically enables power sharing between the triple

+12V rails in an event of overload on any single +12V rail

כלומר הספק מספק אומנם 40A על שלוש מסילות אבל יש לו מנגנון של שיתוף זרם בין המסילות במקרה של עומס יתר על אחת מהן כלומר אתה יכול להשתמש במסילות כאילו הן אחת כי האחרות יחפו על צריכת הזרם ויעבירו ממסילה למסילה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחשוב על המסילות כעל מסילות רכבת

אתה יכול לשתף מסילות ולשים עליהן יותר רכבות?

בלתי אפשרי, ככה זה גם בחשמל, זה שהם טוענים שזה 3 מסילות זה יפה מאוד, אבל זה לא קיים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי קצת באתר שלהם את המפרט של הספק והנה מה שכתוב

Triple 12V Rails provide independent reliable power to the CPU, video card and other components with a combined rating

of 50A (40A on 520W) maximum! Advanced circuitry design that automatically enables power sharing between the triple

+12V rails in an event of overload on any single +12V rail

כלומר הספק מספק אומנם 40A על שלוש מסילות אבל יש לו מנגנון של שיתוף זרם בין המסילות במקרה של עומס יתר על אחת מהן כלומר אתה יכול להשתמש במסילות כאילו הן אחת כי האחרות יחפו על צריכת הזרם ויעבירו ממסילה למסילה

אל תתרגש מהניסוח הזה... הם מצאו דרך אלגנטית לומר שאין שום חלוקה ואין OCP. אבל שלא יהיו ספקות - מדובר באחד הספקים הטובים, אם לא הטוב ביותר בקטגוריה שלו.

והסיבה שספקים אחרים לא יכולים לשתף זה לא כי הם באמת עומדים בתקן ומחלקים את זה, אלא כי הם שמו OCP שלא מאפשר חריגה בזרם, זה הכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. זה רק כי זה מסילה אחת. קורסאיר פשוט כתבו שהוא 3 מסילות

לפי ההסבר שרשמת גם אחרכך מאוד הגיוני שאתה צודק..

ואין OCP.

ניראה לי שפעם ליאור הסביר לי את המילה הזאת אבל אני לא בטוח שזאת היתה דווקא המילה הזאת.. אז מה בעצם המילה אומרת?

ומה קורה אם אין אותה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...