תואר B.sc במדעי המחשב - תוכנית אל"צ - עמוד 5 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תואר B.sc במדעי המחשב - תוכנית אל"צ

LaCostE

Recommended Posts

1) אם אתה לומד במסגרת האלצ, אין שום דבר שימנע ממך ללכת לקורס בבסמח או לכל דבר אחר שקשור במחשבים(ההיפך הוא הנכון - יהייה לך יתרון על אחרים בידע).

2) גם ככה אתה לומד י"ג ומבזבז שנה. כדאי כבר לעשות תואר בזמן הזה.

3) אולי יכולים לעשות תואר שני, ולא ראשון כפי שאתה עשית. זה לא שיקול של או זה או זה. זה שיקול של לעשות את זה בטוח, ואולי אחר כך את השני.

מה כבר תפסיד ב"תקופה הכי כיפית בחיים"? יש הרבה זמן פנוי, זה בסך הכל 10 שעות נוספות במערכת לא כולל שיעורי בית(תלוי באיזו שנה אתה). בכיתה ט,י,יא,יב לומדים יום שלם אחד, ועוד חצי יום בשבוע המכללה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 74
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

@A-V

גם לי הייתה אפשרות כזאת, אולם רק של 5 יחידות.. אבל לטעמי זה לא היה רציני כלל וכלל.. מלמדים שם דברים בסיסיים מאד ולא מעמיקים בכלל ובסופו של דבר רק הפרוייקטים נחשבים.. וגם הם לא נעשים בצורה רצינית.. לפחות ככה זה היה אצלי..

אם תוכל תפרט קצת מעבר..

אגב כשאתה יוצא ממר"ם אתה נחשב לאדם בעל תואר B.Sc במדעי המחשב? או "רק" מתכנת מוסמך?

בוא נגיד שאת מה שאתה לומד ב5 יחידות מחשב בתיכון אתה תלמד גם באוניברסיטה באחד הקורסים..סה"כ אתה לומד שם את הבסיס להכל ובעיקר מפתח הבנה של הלוגריתמיקה שמאחורי התיכנות..זה השלב הכי חשוב בעצם אם בנאדם רוצה לתכנת.

מבחינת הפרוייקט בניתי אתר בC# (ASP.NET( שלדעתי יחסית לרמה שלי אז היה אחלה דבר, נתן לי ללמוד על פולימורפיזם ועל ירושה, דברים שאין בפסקל שלומדיםב 5 היחידות הרגילות של התיכון.

כשאתה יוצא ממר"מ בלי תואר אתה נחשב ליוצא ממר"מ, בשוק לדעתי זה שווה יותר מבנאדם שיוצא עם תואר כי יש לך גם ניסיון של 5 שנים בתפקיד.

אם אתה יוצא ממר"מ גם עם תואר אז אתה הדבר הכי טוב שחברה יכולה לקלוט אליה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) אם אתה לומד במסגרת האלצ, אין שום דבר שימנע ממך ללכת לקורס בבסמח או לכל דבר אחר שקשור במחשבים(ההיפך הוא הנכון - יהייה לך יתרון על אחרים בידע).

2) גם ככה אתה לומד י"ג ומבזבז שנה. כדאי כבר לעשות תואר בזמן הזה.

3) אולי יכולים לעשות תואר שני, ולא ראשון כפי שאתה עשית. זה לא שיקול של או זה או זה. זה שיקול של לעשות את זה בטוח, ואולי אחר כך את השני.

מה כבר תפסיד ב"תקופה הכי כיפית בחיים"? יש הרבה זמן פנוי, זה בסך הכל 10 שעות נוספות במערכת לא כולל שיעורי בית(תלוי באיזו שנה אתה). בכיתה ט,י,יא,יב לומדים יום שלם אחד, ועוד חצי יום בשבוע המכללה.

רוב הזמן שלוקחים הלימודים באוניברסיטה הם השיעורים, אז אל תציג את זה כאילו זה לא לוקח זמן. 10 שעות בשבוע זה המון, זה ממוצע של שעתיים ליום בלי התחשבות בזמן של שיעורים שגם לוקחים פרק זמן רב..

בקיצור, מה שעושה את זה כבר חותם בעצם על איבוד של חלק רחב מהחיים שלו והיכף שלו בזמן התיכון, ולא משנה איףך תנסה להציג את זה כן הפסדת הרבה (וזה לא שלא הרווחת, אבל הפסדת בדבר אחד והרווחת באחר).

מבחינת בסמ"ח, אני ממש לא יודע איף הולכים הליכי הקליטה לקורס מבחינת אנשים שעושים את המסלול הזה, זה דבר שצריך לבדוק...אבל לא כל דבר בצבא הגיוני ואולי דווקא אנשים שעשו דבר כזה לוקחים למסלול שונה..באמת שאין לי מושג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכנס והסבירו על התוכנית.

אה... התבלבלת עם ההולכים בשורה השניה עם ההולכים השורה השלישית...

אני הייתי באחד, גם אתה היית יחד איתי

לא הבנתי את המשפט, אם זאת עקיצה - ::)

בכל מקרה, כשאפס לא צנוע מנסה לשכנע אותך להצטרף לאפסים לא צנועים - YWA.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

גם אותי הזמינו לתוכנית אל"צ.

הבעיה הכי גדולה שלי היא ההתחייבות לעבור בית ספר :\

בכל מקרה - יש לי ב' בהתנהגות מהתעודה האחרונה אז אין מצב לקבל אותי לשם :kopfpatsch:

פותח הדיון - קח בחשבון שזה לא קל בכלל, ולא ממש יהיו לך חיים ב4-5 שנים הבאות, אבל זה בסופו של דבר ישתלם לך בצורה לא רגילה.

אחרי הצבא, אתה יוצא עם 3 שנות ניסיון+תואר BSc

ישר חברה כלשהי תחטוף אותך לרשותה, ותשלם לך שכר גבוה מאוד יחסית. [אתה בן 21, עם תואר ו3 שנות ניסיון, דבר נדיר]

אתה גם באופן כלי תהיה ממש ממש טוב בכל מה שקשור למחשבים.

זה פשוט מאוד ישנה לך את החיים לתמיד, הילדים שלך יהנו מאיכות חיים גבוהה במיוחד עם הכסף שתעשה.

מה שתחליט - שתהיה לך הצלחה ועושר ואושר :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

אתה יוצא בגיל 22 מהצבא וזה בהנחה שאתה לא חותם קבע (בד"כ רוב המסלולים שמשלבים נסיון בתחום מחייבים לחתום) נכון, אתה יוצא בגיל יותר צעיר מרוב השוק...האם השנתיים או פחות האלו שוות את זה? לשיקולך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סתם שתדע עם תואר ראשון אתה לא צריך בגרות, או כל דבר אחר.

ברגע שיש לך תואר ראשון ממוסד אקדמאי מוכר, אתה יכול להמשיך ללמוד תואר שני איפה שבא לך.

אם נגיד אתה מסיים תואר ראשון באו"פ למשל אתה יכול לנגב עם תעודת הבגרות שלך את התחת כי זה כבר לא ישנה שום דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...