תואר B.sc במדעי המחשב - תוכנית אל"צ - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תואר B.sc במדעי המחשב - תוכנית אל"צ

LaCostE

Recommended Posts

דבר אחד לא מסתדר לי ... כמה שידוע לי מדעי המחשב זה תואר ראשון וזה BA

לעומת זאת הנדסת חשמל - זה תואר ראשון כאשר אתה יוצא מהנדס וזה BSC

ואני יודע שהקיצור של SC זה science וזה אמור להסתדר עם מדעי המחשב ( אבל עדיין אני בטוח ב 90% שמגעי המחשב זה BA )

דבר שני- בדר"כ מי שהולך לתוכניות מהסוג הזה משתלב במקומות טכנולגים בצבא (כי הצבא רוצה לנצל את זה) ואז אותו אחד מקבל נסיון ויכול למצוא ביתר קלות עבודה באזרחות.

אני אישית הנדסאי אלק' שירתתי במקום שאפילו גיימס בונד לא חולם עליו ישר איך שהשתחררתי מצאתי עבודה בהיי-טק (לא שזה טוב - עבודה קשה אבל בנינו כל עבודה קשה) ועכשיו במקביל לעבודה אני משלים לתואר מהנדס.

אני אישית מציע לך לבדוק את התוכנית לעומק! יש תוכניות שלא כדאי לוותר עלהם למרות שהם פוגעים בשנים הכי טובות בחיים.

:kopfpatsch: איזה שטויות אני מדבר :screwy: בחיים לא הייתי מוותר על גיל תיכון :bash: עזוב אותך שטויות - מקסימום תעשה י"ג ,י"ד (לא תואר) שלפחות ישארו לך חיים וזמן לבנות 8)

זה איזה טריק של המכללה...

אני הייתי נכנס לזה עד הסוף . אתה יכול לשחק עם חברים שלך בהפסקות בי"ס . הרבה חומר הוא חופף חדו"א עדיף של האוניברסיטה ולא של הבי"ס . בכול מקרה אם אתה מצליח באוניברסיטה החומר בבי"ס יראה לך קל יחסית (יחסית הרבה) . תראה את זה כך כול אלה שהולכים לאוניברסיטה אחרי הצבא אתה יכול להשלים לתואר 2 כשהם לומדים לתואר 1

אתה זה אתה, הוא זה הוא. ואני זה אידיוט אבל זה לא קשור עכשיו (חוץ מהעובדה שאתה אמור לשמוע בעצתי!)

אין לך מושג על מה אתה מדבר, אבל כדי שיהיה לך תחשוב על זה ככה: ממוצע של 87 בתואר לפני צבא(נגיד של איזה אידיוט שמייעץ לך) יכול היה להיות בקלות 97 אחרי הצבא. שתי מסגרות זה הגבלה כפולה, אפשר לפרוץ אותה - אבל קשה יותר...

לגבי בית הפסר, זה לא שווה הרבה - ההדגשים אחרים והדברים בשטח שונים "בתכלית".

העשן ומראות האלה כבר עבדו על הרבה לפניך (כמו UNSINGED שמשום מה מנסה לגרום לך לעשות טעות)

ולצרותינו - תכתוב במסודר את הסיבות שלך : + מול -.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 74
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

גם אני לא ממליץ ללכת לזה, בערך מאותה סיבה כמו שהוזכר מעלי.

אני למעשה יכלתי לסיים 5 יח"ל מתמטיקה בי' ותואר ראשון ביב' אבל יצאתי מזה, למה? כי זה פשוט לא שווה את זה, זה שורף לי המון זמן של השקעה לבית הספר, חבל מאוד!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקרוב אני אני אלמד לתואר BSc במדעי המחשב, ולדעתי זה דבר נפלא לקבל הזדמנות להתחיל לעבוד על זה עוד בגיל מוקדם.. כיתה ט" האמנם נשמע קצת מוקדם מידי אבל זה גם טוב.

כייף יהיה לך תמיד אם אתה תדאג לזה. זה לא שכל הכיף בחיים נגמר ברגע שנכנסים לאוניברסיטה.

אם אתה אוהב מחשבים ורוצה לעסוק בזה בעתיד האזרחי שלך אז זאת הזדמנות פז בשבילך.

אני לא אומר שזה יהיה קל (בעצם אני לא ממש יכול להגיב על דבר שכזה כי עוד לא עברתי דבר שכזה..) אבל תחשוב על כל היתרונות בעתיד (הלא רחוק בכלל) שלך..

אתה תחסוך לעצמך כמה שנים טובות ויהיה לך תואר מכובד מאד ביד, תואר במדעי המחשב.

@ronle

במקום שאני הולך ללמוד השם של התואר הוא: DEGREE COURSE - BSc in COMPUTER SCIENCE

שמדובר כמובן על לימודים במדעי המחשב.. BA לא היה לתואר של "תכנאי מחשב" או משהו בסיגנון ?

@UnsignedInteger

חחח רק מהניק שלך אפשר להבין שעברתה קורס כזה או אחר שקשור למדעי המחשב \ תיכנות..

כמה שאלות לי אלייך:

האם אתה מחזיק בתואר BSc ?

כמה שנים למדתה ?

אתה יכול להאיר את עיני ולהגיד לי מה מצפה לי ? (רמת הקושי, רמת המתמטיקה, השפות הנלמדות וכו"?)

- כמובן שכל אחד אחר יכול לענות על שאלותיי אם יש בידיו את המידע כמובן :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל כדי שיהיה לך תחשוב על זה ככה: ממוצע של 87 בתואר לפני צבא(נגיד של איזה אידיוט שמייעץ לך) יכול היה להיות בקלות 97 אחרי הצבא.

אם זה ציון ממוצא של התואר מעל 80-85 זה לא משנה כולכך בכול מקרה זה עומד בתנאי המינימום של התואר השני

תכתוב במסודר את הסיבות שלך : + מול -.זו העצה הכי טובה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השנה אני אסיים את התואר שלי(אני גם בתוכנית אל"צ - בין הראשונים שיסיימו את התואר במסגרת הזו).

למדתי 4 שנים עד כה.

רמת המתמטיקה היא בינונית +(אני מניח שקורסים קשים יותר במתמטיקה יש בתארים אחרים כמו פיזיקה וכו).

הקורסים שקשורים למתמטיקה הם מתמטיקה בדידה, חדוא וליניארית(דיי פשוטים, אך עם כמויות ענקיות של משפטים שצריך ללמוד ולהוכיח במבחן). החשיבה המתמטית באה לידי ביטוי בקורס אלגוריתמים ובקורסים שקשורים לעיבוד אותות(אם תבחר בהם). המתמטיקה באלגוריתמים קשורה יותר ל"מספרים"(ככה לפחות אני הרגשתי) ופחות לחרישה. בקורסים של עיבוד אותות צריך יותר לשבת על התחת ולעבוד(יש המון מושגים).

איך שכחתי את הקורס פונ' מרוכבות(או מרוקבות - בדיחה לא משנה). דיי דומה לחדוא(חדווה - גם בדיחה), רק קצת יותר קשה.

הקורסים בעיבוד אותו הם איכשהו ערבוב של אלגברה ליניארית ומרוכבות, עם הרבה חומר נוסף.

השפות שנלמדות משתנות בין מוסד לימוד למשנהו. בדרך כלל לומדים שפת תכנות מסויימת(אצלי זה היה C וC++ ללא OO) במבוא. אחר כך היה לי קורס של C++. עכשיו אני לומד JAVA ובסמסטר הבא אלמד C#(2 קורסי בחירה).

לפי דעתי המסגרת הזו היא מועילה מאוד.

ד.א. אם אתה מתחיל להשתגע זה בסדר. אצלנו כולם כאלה(בצחוק...).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@UnsignedInteger

אני חייב לציין שזה דיי מרשים.

אני מבין שאתה תיהיה בערך בן 19~ כבר יהיה לך תואר במדעי המחשב ביד.. BSc, אם הייתה ניתנת לי הזדמנות כזאת בהחלט לא הייתי מוותר עלייה.

חשבון פשוט- בן 19 עם תואר מכובד ביד ואחרי אוניברסיטה כיביכול או, אחרי 22~ + 4 שנים לתואר = 26.

תודה בקשר למידע על המסלול.

הרגעתה אותי קצת בקשר למתמטיקה.. ממנה דאגתי הכי הרבה :)

אגב לא מלמדים שם קצת על חומרה? על חלקי המחשב, מה העבודה של כל אחד מהם וכו".. ?

נ.ב

יש לך או Messenger ?

אשמח אם נוכל לצ'טט :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה, bluemail.

20% - 30% זה לא מעט, אבל לדעתי זה טוב שככה, צריך לדעת איך המחשב פועל ברמת החומרה כדי להמשיך לתיכנות בצורה נכונה, שבילי זה טוב.. החומרה ואני מבינים אחד את השני בסדר גמור. :)

bluemail, האם אתה לומד \למדתה לתואר במדעי המחשב ?

@UnsignedInteger

בקשר לשיגעון..

כן.. אני מודע לתופעה.. כבר אימצתי והפנמתי אותה, אמרו לי שרק בעזרת איזה אבקת ק/סם אפשר להתגבר עלייה :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...