תואר B.sc במדעי המחשב - תוכנית אל"צ - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תואר B.sc במדעי המחשב - תוכנית אל"צ

LaCostE

Recommended Posts

^ תודה :xyxthumbs:

האם אתה יודע אם התוכנית הזאת תקפה לכל אוניברסיטה שמלמדת לתואר BSc ?

(אם שינויים קלים פה ושם כמובן)

כשדוד שלי למד מדעי המחשב - אינפורמטיקה (בחו"ל) היה אצלו יותר קורסים שקשורים בתיכנות ופחות במתמטיקה בהשוואה לדף שהבאתה.. זה קריטי או שמה לכל אונ" יש את השינויים הקלים שלה? (הרי בסופו של דבר התעודה הסופית זהה)

נ.ב

שמתי לב שמספר שנות הלימוד הוא 3, לפי מה שאני יודע מספר שנות הלימוד צריך להיות 4.. מדוע ולמה רשומים רק 3 ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 74
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הקורס הכי קרוב לחומרה שהיה לי עד עכשיו הוא מבנה מחשבים(ובסמסטר הבא- ארכיטקטורת מחשבים).

אין כמעט קורסי םשעוסקים בחומרה. בשביל זה יש הנדסת חשמל(נראה לי שלומדים את זה שם, אני לא בטוח).

למה לומדים במכללה ולא באוניברסיטה הפתוחה? רק אלוהים יודע(לא שהמצב הנוכחי הוא לא טוב, להיפך- המרצים פשוט מעולים ומשקיעים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@Dr. Evil

בכותרת כתוב: א. תוכנית לתואר "בוגר" B.Sc. במדעי המחשב

ובכל זאת יש מידע רק לגבי 3 שנים בגלל זה התבלבלתי.. בכל מקרה.. מה שאתה אומר עושה היגיון. :)

@bluemail

מכון לב? זה שם של מכון כלשהו או שאתה מתכוון למכון שעוסק ברפואת לב או משהו?

@UnsignedInteger

אז אין הרבה חומרה? שיט.. טוב נו לא נורא.. אז נלמד דברים שאני לא יודע :smile1:

אגב, בגדול מה כמות החומר שקשור במתמטיקה ביחס לכמות החומר שקשור בתיכנות\מחשבים לאורך הלימודים?

או במילים יותר פשוטות.. מה יש יותר, מתמטיקה או תיכנות\מחשבים ?

נ.ב קראתה את ההודעה שלי בעמוד הקודם? (הודעה אחרונה)

זרקתי כמה שאלות.. וכמה מילים טובות :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@Dr. Evil

בכותרת כתוב: א. תוכנית לתואר "בוגר" B.Sc. במדעי המחשב

ובכל זאת יש מידע רק לגבי 3 שנים בגלל זה התבלבלתי.. בכל מקרה.. מה שאתה אומר עושה היגיון. :)

@bluemail

מכון לב? זה שם של מכון כלשהו או שאתה מתכוון למכון שעוסק ברפואת לב או משהו?

@UnsignedInteger

אז אין הרבה חומרה? שיט.. טוב נו לא נורא.. אז נלמד דברים שאני לא יודע :smile1:

אגב, בגדול מה כמות החומר שקשור במתמטיקה ביחס לכמות החומר שקשור בתיכנות\מחשבים לאורך הלימודים?

או במילים יותר פשוטות.. מה יש יותר, מתמטיקה או תיכנות\מחשבים ?

נ.ב קראתה את ההודעה שלי בעמוד הקודם? (הודעה אחרונה)

זרקתי כמה שאלות.. וכמה מילים טובות :)

במילים פשוטות יותר מתמטיקה. הרבה יותר. וטוב שכך.

רוצה חומרה לך לפקולטה אחרת.. :nixweiss:

מה שדוד שלך למד זה מדעי המחשב עם "התמחות" אינפורמטיקה. אני למשל תקוע בהתמחות של עיבוד אותות (המנוולים לא פתחו את ביואינפורמטיקה - תודה רבה לכם, אני אלמד לבד...), אני חושב שגם US תקוע שם.

אני חושב שבאוניברסיטאות (כלומר מוסדות אקדמיים אמיתיים) זה לא המתחות כמו במכללה, אלא מסלול. כלומר ביואינפורמטיקה זה לא מגוחך כמו אצלנו שם לומדים כמה קורסים בדיחתיים על מושגי יסוד בביולוגיה, אלא ממש תואר דו חוגי.

ת'כלס, זה לא משנה כ"כ, לי אישית התואר הזה הוא נייר טואלט יקר - אני שם רק כדי לנצל את העקרונות של הפקולטה(מצדי הייתי לומד רק אלגוריתמים ושילכו לעזאזל כל השאר). מצד שני לתמים שפתח את הת'רד עוד נשארה נשמה וצריך להציל אותה לפני שחוטפים לו אותה.

אז תפסיקו לקשקש ונחזור לנושא הראשי.

פותח הת'רד - אתה עוד חי?(מצחיק אבל זאת שאלה לא חד משמעתי במקרה הזה :smile1:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ באמת עניתה על הכל.. חוץ מדבר אחד:

נ.ב

יש לך או Messenger ?

אשמח אם נוכל לצ'טט :)

ולפותח הטראד, שוב, תקרא את כל התגובות שנאמרות פה ותחליט בעצמך.

ובעיניין הכייף והזמן החופשי, כמו שכבר אמרתי, אלא תמיד יהיו לך אם אתה תדאג להם.

זה לא יהיה קל אבל זה בהחלט שווה את זה, וישתלם לך בגדול בעתיד (הלא רחוק). עשה את השיקולים שלך ותחשוב אם תוכל להתמודד עם העומס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו חזרתי מההרצאה במכללה

היו שם כמה חבר'ה מהתכונית ביניהם מהמחזור הראשון

כמה חר'ה נחמדים אחד מהרחוב שלי ובחורה נחמדה

UnsignedIntege אולי היית שם חחחחח

אני יילך לקורס הראשון לראות אם זה מתאים לי ואז כבר נראה :)

תשאירו את הנושא פעיל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי אל תלך לזה..יש מסלול שעדיף לדעתי בהרבה ואתה יוצא עם אותו דבר..

אני עשיתי בתיכון 10 יחידות מחשבים (5 מדעי המחשב ו5 פרוייקט ASP.NET) וממשם המשכתי לחצי שנה בערך של לימודי י"ג, ודרך שם הגעתי לקורס תיכנות בבסמ"ח בצבא (מה שמוכר בתור ממר"ם).

כרגע אני משרת ביחידה עצמה (ממר"ם) בתחום ששווה המון באזרחות, ואני במקביל לומד עכשיו (הרבה יותר נוח) לתואר במדעי המחשב באוניברסיטה הפתוחה.

למה זה עדיף ממה שאתה הולך לעשות?

דבר ראשון אתה עובר קורס תיכנות, הקורס הזה נחשב כקורס הכי יוקרתי של הצבא לג'ובניקים אם אני לא טועה וישר אחרי השירות שלך מקומות עבודה פשוט יריבו עליך.

דבר שני, אני מסיים את הצבא גם עם תואר.

דבר שלישי, לימודים בתקופה של הצבא הרבה יותר נוחים..רוב החברים שלי בקרבי אז במהלך השבוע לא כ"כ לחוץ ללמוד פעם.פעמיים 3 שעות אחר הצהריים

דבר רביעי, בנאדם..תיכון זאת התקופה הכי כיפית בחייםפ...את הכיף שלי בתיכון לא הייתי מחליף בשוםד בר כי כשתהיה בן 80 ותסתכל אחורה על מה שעשית בחיים שלך תסתכל על הזמן הזה שבמקום להנות ישבת וקרעת את התחת, לי זה לא שווה את זה.

אם יש לך שאלות לגבי המסלול שלי אני יענה בכיף...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@UnsignedInteger

קיוויתי שיש לך מסנגר.. חח לא נורא אני יחייה את חשבון הICQ הישן שלי לתחייה, קצת נוסטלגיה :smile1:

@LaCoste

עשיתה מהלך נבון, לך למקור ותבדוק את זה מתאים לך.. ספר לנו איך עבר הקורס הראשון..

@Electric Boom

אני מבין שאתה לא מחבב כל כך את המקצוע שאתה לומד.. יש לזה סיבה? או שמה זה השיגעון הידוע שתוקף אנשים בצורה אקראית?

@A-V

גם לי הייתה אפשרות כזאת, אולם רק של 5 יחידות.. אבל לטעמי זה לא היה רציני כלל וכלל.. מלמדים שם דברים בסיסיים מאד ולא מעמיקים בכלל ובסופו של דבר רק הפרוייקטים נחשבים.. וגם הם לא נעשים בצורה רצינית.. לפחות ככה זה היה אצלי..

אם תוכל תפרט קצת מעבר..

אגב כשאתה יוצא ממר"ם אתה נחשב לאדם בעל תואר B.Sc במדעי המחשב? או "רק" מתכנת מוסמך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...