שר הטבעות - שאלות, אני אישית אומר לא להכנס אם לא קראתם הכל - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שר הטבעות - שאלות, אני אישית אומר לא להכנס אם לא קראתם הכל

Tomerico

Recommended Posts

עוד לא יצא לי לראות את הסרטף אבל קראתי את הספר פעמיים, אז:

ברורומיר מת (נהרג ע"י האורקים).

פרודו וסאם עוזבים לכיוון מורדור את כל זה אני יודע, אני כתבתי את זה במילים אחרות..פפין ומרי נחטפים ע"י האורקים

לגולאס, גימלי, וארגורן הולכים בעבקבותיהם של פפין ומרי כדי להציל אותם

רק פפין בא עם גאנדאלף, (לפי הספר) כי הוא הסתקל בפלנטיר של אורת'נק (האבן הרואה), והיות שהאבן נשארה עם ארגורן, גאנדאלף לקח את פפין איתו כדי למנוע צרות מכל סוג (שפפין יתפתה להסתכל באבן שוב, או משהו דומה).

אתה לא חושב שזה סיבה מוגזמת לעזוב את האחווה שם? בכל זאת אין להם מה לעשות ברוהן... למה שהם לא יבואו איתם ולא יהיו פשוט ליד פיפין... זה סיבה לא אמיתית אם הם היוט רוצים לבוא הם היו באים בדרך קצת אחרת שפיפין אפילו לא יודע שהם באים...

ועכשיו בזמן שאני יושב כן וכותב את זה, אני חושב לי שזה מוזר שגאנדלף לא יודע שפרודו יחסית בביטחה בדרך למורדור.. (לפחות שהוא חיי) למה? אבא של פרמאהיר (אח של ברומיר) מלך גונדור לא ידע על פרודו... כי פרמאהיר (אח של ברומיר) היה עם פרודו קצת זמן והוא אמור לספר לאביו כל דבר שקורה ומלך גונדור היה צריך לספר לגאנדלף על כזה דבר... לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לא נכון בכלל...

נתחיל בזה שזה שולל את העובדה שה Istari הם אלים בכך שזה פשוט לא מצוין שם. לו הם היו אלים הדבר היה מצוין בפירוש, עצם הגעתם מ Aman לא הופך אותם אוטומטית לאלים, הם אפילו לא Maiar; כל עוד לא דבר כלשהו לא מצוין בפירוש (או אפילו לא נרמז) אין שום סיבה להניח כי הדבר אכן כך.

סארומן יכול למות כי דקרו אותו, בדיוק כמו שגנדלף יכול למות אם ידקרו אותו - הקוסמים הם בני תמותה, אין להם שום יכולת 'להתגלגל' ול Valar אין יכולת למנוע מהם לעשות כן (היכולת לעשות גלגול שכזה תנתן מן הסתם ע"י Eru, וה Valar לא יכולים לפעול נגד החלטותיו).

נ.ב. גנדלף בכלל לא מת, מאיפה המצאת את זה?

אגב, האלים לא גירשו את סאורון ל Outer Darkness, הם לא נקפו אצבע כנגדו - סאורון הפך לרוח כיוון שהטבעת נלקחה ממנו - רוב כוחו נמצא בטבעת הזאת ולכן ללא הטבעת הוא לא יכול להתקיים בתור גוף פיזי.

כאשר הטבעת מושמדת לגמרי, כך מושמד גם סאורון, ללא התערבות של ה Valar.

נתחיל בהתחלה. הIstari הם "אלים". הם Maiar.

הMaiar הן רוחות שמשרתות את הAinur, כל Maia משוייך לאחד מהAinur, ועוזר לו "לשמור" על האנשים שמשוייכים לתחום הפעילות שלו.

גנדלף לדוגמא הוא למעשה Olorin, אחד מהMaiar.

גנדלף "האפור" מת כשהוא נלחם בבלרוג, והתגלגל כגנדלף "הלבן".

אמנם סאורון לא יהיה קיים לעולם יותר כגוף פיזי, ובספר לא נאמר שהוא מגורש לריק, אבל יש פסקה בסילמריליון שאומרת שסאורון הלך בדרכו של מלקור אדונו עד לסוף המר.

לכן, בעוד שניתן לחשוב שהגורל של סאורון יהיה לנדוד בארדה ללא צורה לעד, למעשה הוא גורש לVoid כמו מלקור

עריכה: תיקון קטע לא ברור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נכון בכלל...

נתחיל בזה שזה שולל את העובדה שה Istari הם אלים בכך שזה פשוט לא מצוין שם. לו הם היו אלים הדבר היה מצוין בפירוש, עצם הגעתם מ Aman לא הופך אותם אוטומטית לאלים, הם אפילו לא Maiar; כל עוד לא דבר כלשהו לא מצוין בפירוש (או אפילו לא נרמז) אין שום סיבה להניח כי הדבר אכן כך.

סארומן יכול למות כי דקרו אותו, בדיוק כמו שגנדלף יכול למות אם ידקרו אותו - הקוסמים הם בני תמותה, אין להם שום יכולת 'להתגלגל' ול Valar אין יכולת למנוע מהם לעשות כן (היכולת לעשות גלגול שכזה תנתן מן הסתם ע"י Eru, וה Valar לא יכולים לפעול נגד החלטותיו).

נ.ב. גנדלף בכלל לא מת, מאיפה המצאת את זה?

אגב, האלים לא גירשו את סאורון ל Outer Darkness, הם לא נקפו אצבע כנגדו - סאורון הפך לרוח כיוון שהטבעת נלקחה ממנו - רוב כוחו נמצא בטבעת הזאת ולכן ללא הטבעת הוא לא יכול להתקיים בתור גוף פיזי.

כאשר הטבעת מושמדת לגמרי, כך מושמד גם סאורון, ללא התערבות של ה Valar.

הMaiar הן רוחות שמשרתות את הAinur, כל Maia משוייך לאחד מהAinur, ועוזר לו "לשמור" על האנשים שמשוייכים לתחום הפעילות שלו.

אמנם סאורון לא יהיה קיים לעולם יותר כגוף פיזי, ובספר לא נאמר שהוא מגורש לריק, אבל יש פסקה בסילמריליון שאומרת שסאורון הלך בדרכו של מלקור אדונו עד לסוף המר.

לכן, בעוד שניתן לחשוב שהגורל של סאורון יהיה לנדוד בארדה ללא צורה לעד, למעשה הוא גורש לVoid כמו מלקור

אני לא בא להפריע לדיון שלך אבל אני מבקש שאו שתדבר בשפה שכולם יבינו ויוכלו להגיב ולהשתתף או שבנוסף לדיון שלך תגיב גם להודעות הת'ראד

בתודה תומר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המושגים כאן ברורים למי שקרא את ההודעות הקודמות, אבל רק כדי לעשות סדר:

Istari: השם שנתנו האלפים למכשפים, ביניהם גנדלף וסארומן. הם למעשה התגלמות של Maia בעולם המוחשי (Arda)

Ainur: ה"אלים" בעולם של שר הטבעות. הם כוללים שני מעמדות:

1. Valar: האלים מהדרגה הגבוהה יותר. בתקופה שבה מתרחש הסיפור אין יותר Ainur בארץ התיכונה. ביניהם מלקור, שר האופל הראשון.

2. Maiar: האלים מהדרגה הנמוכה יותר. כל אחד מהם משוייך לאחד מהAinur. ביניהם גנדלף, סארומן וסאורון.

Eru: מכונה Illuvatar ע"י האלפים ובני האדם. הוא היוצר הראשון. האל הראשי ששולט בכל האלים. הוא ניצב מעל לכל הValar.

תגידו אם אתם צריכים עוד הסברים על מושגים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המממ.... התחלתי לכתוב תגובה אבל אז החלטתי להריץ חיפוש ב , ואכן מצאתי שם קטעים מ Unfinished Tales (שאותו עדיין לא יצא לי לקרוא לצערי ומכאן כנראה נובעת הטעות שלי) המצביעים על כך שה Istari הם אכן Maiar.

כמו כן, גיליתי כי ב Silmarillion ישנו הסבר קצר על Olorin ושם מצוין בפירוש כי ה Olorin הוא Maia והוא אחד מה Istari...

:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בבקשה... אני לא רוצה שתפסיקו את הויכוח (למרות שהוא נראה לי נגמר) אבל אנעי רוצה שגם תגיבו לשאלות שלי ולא תהיה רק שקועים בויכוח... אני כתבתי הודעה ענקית אני מבקש שלאט לאט תענו לי על חלק מהשאלות ונשוחח על כל/או רוב הטענות שלי...

מקווה לשיפור בת'ראד ;), תומר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התשובה לרוב השאלות שלך היא פשוט כזאת:

ככה פיטר ג'קסון החליט, ומה לעשות שחייבים להתפשר. אתה חייב להבין שלא יכולה להיות התאמה מושלמת של ספר לסרט, פשוט בגלל הבדלי המדיומים.

פיטר ג'קסון עשה (ועושה) עבודה מדהימה. שני הסרטים הם בין הטובים שראיתי, ולכן, לדעתי, הם שווים את ההקרבה של טום בומבדיל לדוגמא. חוץ מזה הם רצו לתת לכוכבת הכי גדולה בסרט (ליב טיילר המדהימה) עוד זמן מסך, מכיוון שכמעט ואין בספר דמויות נשיות.

אני לא האמנתי שמישהו יצליח להעביר ספר כזה לסרט ולהצליח, ועוד במאי לא ידוע, אחרי הפיאסקו של חולית (שבוים ע"י אחד מהבמאים ה"נחשבים" של התקופה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התשובה לרוב השאלות שלך היא פשוט כזאת:

ככה פיטר ג'קסון החליט, ומה לעשות שחייבים להתפשר. אתה חייב להבין שלא יכולה להיות התאמה מושלמת של ספר לסרט, פשוט בגלל הבדלי המדיומים.

פיטר ג'קסון עשה (ועושה) עבודה מדהימה. שני הסרטים הם בין הטובים שראיתי, ולכן, לדעתי, הם שווים את ההקרבה של טום בומבדיל לדוגמא. חוץ מזה הם רצו לתת לכוכבת הכי גדולה בסרט (ליב טיילר המדהימה) עוד זמן מסך, מכיוון שכמעט ואין בספר דמויות נשיות.

אני לא האמנתי שמישהו יצליח להעביר ספר כזה לסרט ולהצליח, ועוד במאי לא ידוע, אחרי הפיאסקו של חולית (שבוים ע"י אחד מהבמאים ה"נחשבים" של התקופה).

צודק אבל מה בקשר לאלף הכפיל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...