שר הטבעות - שאלות, אני אישית אומר לא להכנס אם לא קראתם הכל - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שר הטבעות - שאלות, אני אישית אומר לא להכנס אם לא קראתם הכל

Tomerico

Recommended Posts

באמת? אני זכרתי שכן

ראיתי את הסרט רק פעם אחת בקולנוע אז אני לא זוכר כל כך טוב

*** ספויילר קליל - אל תקראו אם לא קראתם את שיבת המלך***

עוד דבר שחשבתי עליו עכשיו בקשר לספר ולאו דווקא לסרט זה שסארומן מת בסוף. סארומן צריך להיות בן אלמוות. יכול להיות שהוא פשוט גורש, אבל זה לא נשמע הגיוני כי הרגו אותו עם סכין...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

באמת? אני זכרתי שכן

ראיתי את הסרט רק פעם אחת בקולנוע אז אני לא זוכר כל כך טוב

*** ספויילר קליל - אל תקראו אם לא קראתם את שיבת המלך***

עוד דבר שחשבתי עליו עכשיו בקשר לספר ולאו דווקא לסרט זה שסארומן מת בסוף. סארומן צריך להיות בן אלמוות. יכול להיות שהוא פשוט גורש, אבל זה לא נשמע הגיוני כי הרגו אותו עם סכין...

מה הבעיה שהוא ימות? לפי מה שהבנתי בן-אלמוות זה לא אומר שאתה לא יכול למות... זה אומר שאתה לא מזדקן... נניח העלפים בקרב הגדול שסאורון (מת)... חלק מתו למרות שהם בני-אלמוות...

סרומן סאורון וגנדלף הם מאותה רמה של "אלות"? השניה?

מה זה הראשונה? והשלישית?

מאיזה רמה ארולנד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה דברים

בן אלמוות זה אומר שהוא קשור לArda (העולם) עד שהעולם מגיע לסיומו. גם האלפים לא מתים, אלא הגוף הפיזי שלהם נהרס ונשמתם מתגלגלת בגוף חדש בארץ Valinor.

כן, כולם מאותה רמה של אלוהות. זאת רמת הMaiar. כל Maia קשור לאל שמעליו (Valar), שאותו הוא משרת (סאורון מרד באל שמעליו, אבל מכיוון שהאל שמעליו לא ירד לArda, הוא לא יכול לעשות כלום בנוגע לזה).

הרמה העליונה ביותר זה האל האחד (The One, Illuvatar), שהוא יצר את הAinur מתוך המחשבות שלו. הAinur זה שם כולל לכל האלים שמתחתיו.

אני מניח שאתה מתכוון לאלרונד. אלרונד הוא לא אל, הוא חצי אלף וחצי בן אנוש. לעומת זאת, יש בו דם של אלים מתוך אחת מהValar שהתחתנה עם בן אנוש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תסלחו לי שאני לא זוכר שמות של דרגות אלוהות אבל עבר זמן מאז שקראתי את ה סילמריליון

סאורון סרומן וגנדאלף הם מאותה דרגת אלוהות השלישית שזה מין חצי אל

מעליהם יש את הדרגה השנייה שהם הרבה יותר חזקים

ועוד יותר מעל יש את האל שברא את העולם

אף פעם לא סיימתי לקרוא את הסילמריליון אז אני לא יודע לאיפה בדיוק כולם מעל הדרגה השלישית נעלמו

אבל אם יש עוד שאלות זה המקום לבדוק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למי ששאל מי הוא גנדאלף - הוא לא אל, ולא כתוב בשום מקום שהוא בן-אלמוות. הוא מתואר בסילמריליון כדמות של נביא מהתנ"ך, שליח של האלים:

Even as the first shadows were felt in Mirkwood there appeared in the west of Middle-earth the Istari, whom Men called the Wizards. None knew at that time whence they were, save C?rdan of the Havens, and only to Elrond and to Galadriel did he reveal that they came over the Sea. But afterwards it was said among the Elves that they were messengers sent by the Lords of the West to contest the power of Sauron, if he should arise again, and to move Elves and Men and all living things of good will to valiant deeds. In the likeness of Men they appeared, old but vigorous, and they changed little with the years, and aged but slowly, though great cares lay on them; great wisdom they had, and many powers of mind and hand. Long they journeyed far and wide among Elves and Men, and held converse also with beasts and with birds; and the peoples of Middle-earth gave to them many names, for their true names they did not reveal. Chief among them were those whom the Elves called Mithrandir and Curun?r, but Men in the North named Gandalf and Saruman.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

judicatr: אני לא מבין איך הקטע הזה שולל את העובדה שהם אלים.

דרך אגב, מבירורים בפורומים אנגליים של טולקניסטים מטורפים לגמרי, הבנתי למה סארומן יכול למות. כמו שאמרתי קודם, למרות שהם איינור, לקוסמים יש גוף גשמי שניתן להריסה בכל הדרכים הקונבנציונאליות (כמו שגנדלף מת). לעומת זאת, הנשמה שלהם ממשיכה לחיות ומתגלגלת לגוף חדש בValinor. מאחר וסארומן, שנשלח ע"י הValar (האלים העליונים), בגד בשליחות שלו (להלחם בסאורון), הוא לא התגלגל משום שהValar מנעו ממנו לעשות זאת. אותו הדבר תקף גם לסאורון, שהValar מנעו ממנו להתגלגל וגרשו אותו לחושך החיצוני (Outer Dark) שאליו גורש גם שר האופל הראשון, מלקור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

השיחה של גנדךף עם אלרונד

ארולנד, לא יפה לדבר ככה... אתה הרי מדבר עם בן-אדם... (או שלא...) וגנדלף... מה זאת אומרת אתה מאמין באדם? אתה מאמין בעצמך?

ועוד משהו לאותו דיאלוג: ארולנד (או איך שלא קוראים לו...) אתה בעצמך חצי בן אדם לא יפה ללכלך על אמא/אבא (מי שהיה בן אנוש ::))

מה חושבים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

judicatr: אני לא מבין איך הקטע הזה שולל את העובדה שהם אלים.

דרך אגב, מבירורים בפורומים אנגליים של טולקניסטים מטורפים לגמרי, הבנתי למה סארומן יכול למות. כמו שאמרתי קודם, למרות שהם איינור, לקוסמים יש גוף גשמי שניתן להריסה בכל הדרכים הקונבנציונאליות (כמו שגנדלף מת). לעומת זאת, הנשמה שלהם ממשיכה לחיות ומתגלגלת לגוף חדש בValinor. מאחר וסארומן, שנשלח ע"י הValar (האלים העליונים), בגד בשליחות שלו (להלחם בסאורון), הוא לא התגלגל משום שהValar מנעו ממנו לעשות זאת. אותו הדבר תקף גם לסאורון, שהValar מנעו ממנו להתגלגל וגרשו אותו לחושך החיצוני (Outer Dark) שאליו גורש גם שר האופל הראשון, מלקור.

לא נכון בכלל...

נתחיל בזה שזה שולל את העובדה שה Istari הם אלים בכך שזה פשוט לא מצוין שם. לו הם היו אלים הדבר היה מצוין בפירוש, עצם הגעתם מ Aman לא הופך אותם אוטומטית לאלים, הם אפילו לא Maiar; כל עוד לא דבר כלשהו לא מצוין בפירוש (או אפילו לא נרמז) אין שום סיבה להניח כי הדבר אכן כך.

סארומן יכול למות כי דקרו אותו, בדיוק כמו שגנדלף יכול למות אם ידקרו אותו - הקוסמים הם בני תמותה, אין להם שום יכולת 'להתגלגל' ול Valar אין יכולת למנוע מהם לעשות כן (היכולת לעשות גלגול שכזה תנתן מן הסתם ע"י Eru, וה Valar לא יכולים לפעול נגד החלטותיו).

נ.ב. גנדלף בכלל לא מת, מאיפה המצאת את זה?

אגב, האלים לא גירשו את סאורון ל Outer Darkness, הם לא נקפו אצבע כנגדו - סאורון הפך לרוח כיוון שהטבעת נלקחה ממנו - רוב כוחו נמצא בטבעת הזאת ולכן ללא הטבעת הוא לא יכול להתקיים בתור גוף פיזי.

כאשר הטבעת מושמדת לגמרי, כך מושמד גם סאורון, ללא התערבות של ה Valar.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השיחה של גנדךף עם אלרונד

ארולנד, לא יפה לדבר ככה... אתה הרי מדבר עם בן-אדם... (או שלא...) וגנדלף... מה זאת אומרת אתה מאמין באדם? אתה מאמין בעצמך?

ועוד משהו לאותו דיאלוג: ארולנד (או איך שלא קוראים לו...) אתה בעצמך חצי בן אדם לא יפה ללכלך על אמא/אבא (מי שהיה בן אנוש ::))

מה חושבים?

מישהו יכול להגיב? מה אתם חושבים על זה?

עוד המון נקודות/שאלות שיש לי אחראי שראיתי את הסרט השני או שסתם שכחתי לההגיד בהודעה ה"ראשונה" (זה במרכאות כי זה לא באמת ההודעה הראשונה שלי בת'ראד...)

ספויללללר!!!! לא לקרוא עם לא ראיתם את ההסרט השני או לא קראתם את הספר השני!!!!

פראהמיר (אח של ברומיר) לא חמד בטבעת בספר ובסרט הוא כן...

אהנדיל (האלף שבה לנקרת הלם (או איך שלא קראו למקום) עם "צבא" קטן ובא לעזור לרוהאן) אמר ש"צבא" הזה הוא מתנה של אלרונד (אתם יודעים שיש לי בעיה אם השם... תתגברו) ואותו שחקן שיחק גם את בתור המנהיג של הפלוגה הקטנה שתפסה את אחוות הטבעת ביערות גלדיראיל (או איך שלא קוראים לה... מלכת האלפים שמחזיקה באחת הטבעות) אחריי שיצאו ממורייה (מתי שפתאום מלא אלפים היו סביבם בתוך היער ולגלגו על הגמד שהוא מדבר כ"כ חזק שהם יכולו לירות בו בחשכה... אז שם המהיג של הקבוצה הזאת היה אותו שחקן ששיחק את המפקד של ה"צבא" זה בטוח! השאלה האם הוא גם משחק את אותה דמות...) בסרט הראשון...

\ /

|

|

|

|___ זה שאלה וטענה מסובכת אם לא תבינו אני ינסה לפרש יותר טוב שאלה זה בנויה ללטולקינים אמיתים

מאיפה "הפליצו" את הקטע בסרט השני שארגואן נפל מהצוק ו"מת"?! WTF?! מאיפה הביאו את זה?

כל הספר השני לא הוזכרה פעם אחת ה"חברה" של ארגואון וסרט השני היא מופיעה די הרבה... מאיפה הם יודעים שהיא עוזבת? בספר השני לא מדובר על זה בכלל...

יש שתי סוגים של עצנים העצנים דמויי" זקן-עץ וכאלה יותר "עציים" שיותר דומים לעצים בסרט אין אותם... מה זה השם שהביא בסרט במקום העצנים? אטנט? איך קראו לזה?

הכוח שבא לעזור לרוהן שבא עם גנדלף בסרט היה חבורה של רוהנים "אמיתים" שנודו בספר זה היה העצנים ה"עציים" וכוח מיוחד שיכול לגבור על קכל קסם... מחר אני יביא ציטוט אין לי כח לחפש...

מה הבעיה לשים את הסרטים כמו הספר?

בספר הראשון הסרט נגמר מאוחר מידי...

סיום ראשון:

סוף ספר: לא ברור מה קורה עם ברומיר מרי ופיפין... פרודו וסאם בייחד בדרך מורדור... וג'ימלי ארגואון ולגולאס בייחד.

סוף סרט: ברומיר מת... פיפין ומרי נלקחים בשבי... ג'ימלי ארגואון ולגולאס יוצאים להציל את פיפן ומרי... סאם ופרודו בדרך למורדור...

בספר השני הסרט נגמר מוקדם מידי...

סיום שני:

סוף ספר: גנדלף שובר לסרומאן את המטה... נוצרות באחווה רק שתי קבוצות:

1) ג'ימלי, ארגואון, לגולאס, מרי, פיפין, וגאנדאף נמצאים באיסנגרד.

2) פרודו וסאם בתהליך הבא: כזכור לכם בסוף הסרט השני גולם ממלמל לעצמו שהוא יוביל אותתם לשם ולפה ואז "היא" תהרוג אותם והוא יקחח את ה"חמדה" שלו...

אז למי שסיים את הספר השני יודע ש"היא" זה הכבישה הזאת ששכחתי את שמה וסאם מצליח לפגוע בה מספיק כדי שתברח (וגם מצליח ככול הזכור לי להרוג את גולם) אבל לא לפניי שהיא עוקצת את פרודו ו"הורגת" אותו סאם אפשר להגיד קובר את פרודו ולוקח את הטבעת ובא להשלים את המשימה... ואז הוא שם לב שהאורקים לקחו את פרודו ומבינים שהוא לא מת אלא רק משותק לכמה שעות וכך סאם עוקב אחרם וכך מסתיים הספר השני.

סוף סרט: רוהאן מנצחת את סרומאן, ואיסנגרד מוצפת במים.

שאלה לגביי לקראת סוף אחוות הטבעת: אני לא מבין איך פתאום כולם מתפצלים וג'ימלי ארגואון ולגולאס מתפצלים מברומיר פיפין ומרי?

מישהו מבין?

ספויילר למי שלא קרא את ההתחלה של שיבת המלך זה ממש ההתחלה 40 עמודים אבל בכל זאת זה ספוילינג!!

שתי שאלות:

למה רק פיפין בא עם גנדאלף לגונדור להישבע אמונים למלך גונדור?

לפי דעתי... אם כבר הוא בוחר אחד אז שיבחר את מרי שלפי דעתי היה יותר פעיל וחכם: ביקש וניסה לשכנע את העצנים לעזור במלחמה אמר לעצן להביא אותם לאיסנגרד ולא לכיוון הפלח ואפילו הסביר לפיפין למה זה כן כדי... ובסוף גאנדלף בוחר את פיפין... weirdo... לא?

עוד מהשהו שאני לא מבין זה למה גאנדלף לא לקח את כל האחווה לגונדור? מה יש להם לעשות באיסנגרד? הם ניצחו כבר את סרומאן...

סיימתי!!! זה היה קשה.. לקח לי 40 דקות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד לא יצא לי לראות את הסרטף אבל קראתי את הספר פעמיים, אז:

אוהה...הרבה שאלות. אני אנסה לענות על מה שאני יודע:

"אטנט" של הסרט, הוא פשוט תעתיק פונטי של Ents בספר המקורי של טולקין - עצנים זהו תרגום לעברית.

האחווה מתפצלת כך:

בורומיר מת (נהרג ע"י האורקים).

פרודו וסאם עוזבים לכיוון מורדור

פפין ומרי נחטפים ע"י האורקים

לגולאס, גימלי, וארגורן הולכים בעבקבותיהם של פפין ומרי כדי להציל אותם

רק פפין בא עם גאנדאלף, (לפי הספר) כי הוא הסתקל בפלנטיר של אורת'נק (האבן הרואה), והיות שהאבן נשארה עם ארגורן, גאנדאלף לקח את פפין איתו כדי למנוע צרות מכל סוג (שפפין יתפתה להסתכל באבן שוב, או משהו דומה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...