עוד מישהו מתנגד לבחינה מחדש של מתן אזרחות לערבים? - עמוד 25 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עוד מישהו מתנגד לבחינה מחדש של מתן אזרחות לערבים?

IG

Recommended Posts

• תגובות 415
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מה הבעיה? ברגע שהאזרחות שלהם תוחלף מישראלית לפלשתינאית, הם כבר לא יהיו אזרחים ישראליים. ואז אפשר להעביר אותם עם השטח למדינה הפלשתינאית בלי שזה יחשב כהעברת השטח עם אזרחים ישראלים. רואה? ליברמן דווקא חשב על זה.

Disclaimer: אני נגד התוכנית הזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי כך תעביר 150-200 אלף אזרחים ערבים למדינה הפלשתינאית, אבל תעצבן את שאר 850-800 האלף שישארו.

כי זה תקדים מסוכן של מסירת שטחים שעליהם אין כל עוררין על שייכותם לנו לאחרים.

כי אני לא חושב שצריך לפצות את הפלשתינאים על כך שאנחנו מספחים חלק מהגדה.

כי אין שום סיכוי שהפלשתינאים יסכימו (גם לזה וגם לכל הצעה אחרת שאנחנו יכולים להציע להם), אז למה סתם לפגוע בערביי כשברור שההצעה הספציפית הזו לא תתממש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הבעיה? ברגע שהאזרחות שלהם תוחלף מישראלית לפלשתינאית, הם כבר לא יהיו אזרחים ישראליים. ואז אפשר להעביר אותם עם השטח למדינה הפלשתינאית בלי שזה יחשב כהעברת השטח עם אזרחים ישראלים. רואה? ליברמן דווקא חשב על זה.

Disclaimer: אני נגד התוכנית הזו.

אהה, אז זה לא כל כך פשוט.

קודם כל הם צריכים להיות אזרחים פלסטינים ורק אז להסתפח. נראה שהדרך עוד ארוכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהה, אז זה לא כל כך פשוט.

קודם כל הם צריכים להיות אזרחים פלסטינים ורק אז להסתפח. נראה שהדרך עוד ארוכה.

נו, וזו בדיוק התוכנית של ליברמן. איך אתה יכול להתנגד למשהו שאתה לא מכיר?

מה אתה חושב שהכי דחוף לעשות במדינה נכון להיום?

לא יודע.

מה לגבי הרעיון של שיוויון זכויות וחובות?

אין חיה כזו. למה עשיר צריך לשלם הרבה כסף למדינה כשעני מקבל ממנה כסף? איפה השיוויון? למה גברים (יהודים חילוניים שלא השתמטו) צריכים לשרת שלוש שנים בצבא + מילואים ונשים פחות משנתיים? למה עולה חדש מקבל סל קליטה וצבר לא? ואני יכול להמשיך ככה שבוע.

אין שיוויון ולא יהיה שיוויון. לא יכול להיות שיוויון. ישנם אינטרסים שונים לקבוצות אוכלוסיה שונות. צריך להיות איזון, לא שיוויון.

העשיר משלם יותר ומקבל פחות מהעני כי יש לו יותר. איזון.

גברים משרתים יותר בצבא אבל בתמורה מקבלים תפקידים מאתגרים יותר. איזון. כאן, אגב, האיזון הופר לטובת הנשים מאז מקרה אליס מילר.

צבר מעורה בחברה ועולה חדש לא, אז המדינה מסייעת לו כלכלית. איזון.

שירות לאומי לערבים וחרדים? נשמע מצויין. אבל להתנות את זה באזרחות? זה מאוד לא מאוזן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא מאוזן. יש אנשים שיש להם בעיות בהן צריך להתחשב. קח למשל אדם בעל אחוזי נכות גבוהים: תדרוש ממנו לשרת? הוא לא יכול. אז מה, לנכים לא ניתן אזרחות?

דרישה שווה מכולם אינה מאוזנת. שוב, האם כולם צריכים לשלם את אותו מס הכנסה ולקבל את אותן קיצבאות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכים זה סיפור אחר לגמרי. בהם אסור לפגוע, אבל מי שיכול לשרת ופשוט לא רוצה- לא יהייה אזרח.

יהייה אפשר לעשות חוק שנכים שיוולדו עוד 50 שנה וסבא\ אבא\ אח שלהם שרת הם יהיו אזרחים, ואם לא אז לא... אם המשפחה לא אזרחים אז 50 שנה זה מספיק זמן כדי למצוא לעצמם מדינה אחרת להתעלק עליה....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...