מניחים תפילין? - עמוד 6 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מניחים תפילין?

FIRE-KID

אתם מניחים תפילין?  

1520 הצבעות

1. 1. אתם מניחים תפילין?

• כן (אני חילוני)
    • לא (אני חילוני)
    • כן (אני דתי)

Recommended Posts

אתה רפורמי??????? :o :o :o

א. למה התמיהה ??

ב. על פי הרפורמים, ברית מילה והנחת תפילין הן שתי מצוות ברבריות שלא שייכות לזמננו וצריכות להעלם.

ג. אני לא רפורמי ולא כלום, אני הכי לא דתי שבועולם.

עליתי לתורה בבית כנסת רפורמי כי זה יותר סימפטי מבית כנסת אורטודוקסי שמרני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 110
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני מוכן לקבל ולשמוע ביקורת/דעות.

עכשיו באמת, בלי להעליב - אנחנו חיים בימי הביניים? אז היה אפשר לחשוב שיש אל, כי להרבה דברים (מבלי להכנס לזה) לא היה ביסוס, חוץ מאשר לחשוב שזה נעשה בידי האל (או מה שזה לא יהיה). היום הגיוני הרי שאין שום אל, וכל המצוות וכו' נשמרו כמסורת. אבל לבוא ולאמר "זה לא ככה" כשאומרים שכל המצוות זה בזבוז זמן זה לא בסדר. גם אם זה כמה דקות של ביזבוז זה עדיין בזבוז, וזה לא שאני (או אחרים) מתקמצן על הזמן, זה פשוט מגוחך להשקיע זמן בזה, גם אם זה 2 שניות - אין שום הגיון.

וזה לא שיש לי משהו נגד זה, פשוט כשאתה (או אחרים) מנסה להוכיח לי שזה לא בזבוז זמן, זה עולה לי על העצבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא עשית בגרות בהסטוריה??

רפורמים הם כמו פיצול של היהדות שאומרת שכמה מהמצוות כבר לא רלוונטיות לחיים (ברית ותפילין וכל השאר) והרפורמים החליטו לשנות אותם והיום הם מאוד דומים לנוצרים.. :screwy:אצלם אפילו בנות מניחות תפילין ועולות לתורה בשבת.. :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^מה זה רפורימי?

אני ממש משש רוצה להניח תפילין אבל לא יוצר לי! פשוט אין לי כח אני יודע שזה רק 5 דקות...אני מניח לפעמיים.....

'

רפורמי זה בית כנסת שלא תומך ברוב החוקים שהאורתודוקסי (שמרני) פועל לפיהם.בית כנסת יותר...''סבבה''.

הקדמת אותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול גם להחליט שאתה חלק מ-Bloodline של המין האנושי. אם העובדה היא שלפני אברהם לא הייתה יהדות אז ה-Bloodline שלך הרבה יותר עתיק מהיהדות אפילו.

אתה יכול להרגיש חלק מהשושלת של האנשים שגילו את האש, שהמציאו את הגלגל וכו'. לדעתי לחשוב שמתחת לאדמה שאתה חי עליה עכשיו, או עליה, הלכו אבות אבותייך לפני עשרות אלפי שנים ובמקום בו אתה עומד מתו המון אנשים ואולי קרו כמה אירועים מעניינים זה יותר מרגש. עכשיו, הנחת התפילין כפי שהיא קיימת היום היא בת פחות מ-1000 שנה, כך שההיסטוריה בטקס הזה לא מרשימה במיוחד. נקודה נוספת - גם טקס שהוא בן 3000 יש מקום לבקר אותו, ואתה תהיה שייך לעם היהודי שוב בלי קשר למה שתעשה מבחינת ה-Bloodline שלך. אה, וד"א, אני לא רוצה לבאס אותך או משהו, אבל באמת שאתה לא יכול לדעת אם מישהו מההיסטוריה שלך, מאבות אבותייך הפרטיים ממש, לא התגייר בשנת 500 לספירה, 1000 לספירה או 1500 לספירה. אז קח את זה בעירבון מוגבל.

1. אני יכול להחליט שאני בbloodline של הקופים בכלל... כל אחד וההחלטה שלו. אני שייך לbloodline היהודי

2. למה אתה נכנס ל"מי עתיק יותר"? זה כמו "למי יש גדול יותר" בין דתות?

3. הטקס עצמו לא משנה... משנה הוא מה הוא מעביר או מסמל, וזה לא השתנה לדעתי בכמה אלפי השנים האחרונות. מצידי שהטקס יהיה לעמוד על הראש- אם הוא יסמל את הקרבה שלי ליהדות, מה טוב.

4. ביקורת זה טוב- AKA רפורמיות ודעותיי לגביה

5. אני מכיר את עץ המשפחה שלי לא רע, ואני יודע שחלקה הגדול לא יהודי בכלל. ועקרונית, סביר מאוד שאין לי קשר דם אמיתי אל אף אחד מאבות האומה.

אז מה?

עכשיו באמת, בלי להעליב - אנחנו חיים בימי הביניים? אז היה אפשר לחשוב שיש אל, כי להרבה דברים (מבלי להכנס לזה) לא היה ביסוס, חוץ מאשר לחשוב שזה נעשה בידי האל (או מה שזה לא יהיה). היום הגיוני הרי שאין שום אל, וכל המצוות וכו' נשמרו כמסורת. אבל לבוא ולאמר "זה לא ככה" כשאומרים שכל המצוות זה בזבוז זמן זה לא בסדר. גם אם זה כמה דקות של ביזבוז זה עדיין בזבוז, וזה לא שאני (או אחרים) מתקמצן על הזמן, זה פשוט מגוחך להשקיע זמן בזה, גם אם זה 2 שניות - אין שום הגיון.

וזה לא שיש לי משהו נגד זה, פשוט כשאתה (או אחרים) מנסה להוכיח לי שזה לא בזבוז זמן, זה עולה לי על העצבים.

1. אל תכנס לנושא האל. אני לא מאמין שיש אלוהים או ישות סינגולרית אלוהית, זה לא מפריע לי להאמין במה שהדת מייצגת (שוב , לא בדת אלא במה שהיא מייצגת, לא באלוהים/ישו/בודהה אלא במה שהוא מייצג)

2. אני לא מנסה להוכיח לך כלום ואני בהחלט לא בא ממקום של תוכחה, אני אבין מאוד אם תמצא את המסגרת שלך. אני לא מנסה בשום אופן (!!) להוכיח שזה לא בזבוז זמן. לי זה ממלא את היום בכוח, להניח תפילין (לא בגלל אמונה באל. תראה את אחד הפוסטים הקודמים שלי). לך זה לא יעשה כלום- אז זה באמת בזבוז זמן מבחינתך. אם הנחת תפילין מבחינתי הייתה גם לא מביאה לתחושת השתייכות, הייתי מסווג אותה כבזבוז זמן.

שוב חשוב לי לומר- אני בא מדעת מיעוט כאן וזה ברור לי. אני לא מחזיר בתשובה- ההפך, אני מתעב את מה שהדת המודרנית מייצגת- אני רק מנמק את מה שלכם נראה לא הגיוני.

לא עשית בגרות בהסטוריה??

רפורמים הם כמו פיצול של היהדות שאומרת שכמה מהמצוות כבר לא רלוונטיות לחיים (ברית ותפילין וכל השאר) והרפורמים החליטו לשנות אותם והיום הם מאוד דומים לנוצרים.. :screwy:אצלם אפילו בנות מניחות תפילין ועולות לתורה בשבת.. :kopfpatsch:

לי זה נשמע יותר הגיוני ממצב הפוך.

בעיקרון זה לא בית כנסת- זו תנועה של מפגרים אם תשאל אותי הם הרי לא מקיימים מצוות בכלל אז למה הם לא מתנצרים כבר וזהו?? למה הם הורסים את העם היהודי מבפנים??? :bash:

נכחת אי פעם בבר מצווה רפורמי למשל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואני לא רגיש מדי, אני מוכן לקבל ולשמוע ביקורת/דעות- אבל יש לזה דרך, לעזאזל, לא צריך להתחיל להפוך את הנחת התפילין למקצוע אולימפי כדי שאני אבין שאתם נגד...

אני רק אומר שאתה לא באמת יכול לצפות ממישהו לקחת את העניין ברצינות (כמו שאתה רציני לגביו) כאשר בעיניו הדבר מגוכח או בלתי מובן. תראה את הדברים מנוקדת מבט של השני ותראה שאין פה שוב דבר מזלזל או מעליב אלא רק הבדל של תפישה. כי אם כל אחד מאיתנו יתחיל להעלב מכל מיני שטויות שהוא קורא באינטרנט זה יהיה מגוכח באותה מידה כמו שהמוסלמים התעצבנו על האפיפיור כי זה ציטט משפט מימי הביניים בהקשר הפוך לגמרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהממ להניח תפילין אני אדם ממש הפוך מדתי גם לא ממש אכפת לי מהדת, בין אם אני אהיה נוצרי או יהודי זה אותו דבר מבחינתי אני חופשי מדת למרות שבישראל זה מעורר המון בעיות אבל אם הייתי צריך לבחור דת הייתי הולך לנצרות תמיד אהבתי את זה יותר אבל תכלס לא :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקרון זה לא בית כנסת- זו תנועה של מפגרים אם תשאל אותי הם הרי לא מקיימים מצוות בכלל אז למה הם לא מתנצרים כבר וזהו?? למה הם הורסים את העם היהודי מבפנים??? :bash:

הרפורמים שיש בארץ זה לא באמת רפורמים, לפחות לא ברובם, או בקהילות שאני מכיר.

פעם היית בבית כנסת רפורמי בארה"ב? (אישית לא, אבל אני יודע שזה שונה לחלוטין)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הקטע במצוות הוא לזכור שיש אלוהים ולהאמין בו,

מה הטעם להניח תיפלין שאתה מדבר על ריק? (יונתן)

כבר ניסיתי להסביר את זה, כנראה שלא הצלחתי..

אני לא עושה את זה בשביל הדת, או בשביל אלוהים או ישות עליונה אחרת,

אלא בשביל עצמי.

-בשביל תחושת החיבור והקשר לעם שלי- לאנשים שמרכיבים והרכיבו את העם שלי- משך אלפי שנים.

לא בשביל איזה ה' אלוהינו, איזה ה' אחד.

ולכן אני גם לא מקיים את כל המצוות

למשל בשר וחלב- אין בזה הגיון מודרני, המטרה הקדומה הייתה למנוע עירוב של שני מאכלים שלא היו הגיינים וכך למנוע מחלות, בנוסף לטיעון המוסרי.

היום זה לא ככה, והפרה תיחלב ותשחט גם אם אני לא אוכל אותה- אז מה זה משנה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...