בעיה חמורה במערכת הפעלה - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה חמורה במערכת הפעלה

ggg123

Recommended Posts

אני עכשיו במחשב השני שלי...

בזמן שאני מחכה למחשב החדש, הנוכחי ממשיך לעשות בעיות >:(

אתמול בזמן שהייתי במסנג'ר, לפתע נפתח לי המסך הכחול הידוע שדורש restart.

המסך הכחול ההוא מופיע לי הרבה פעמים גם במשחקים וגם בעבודה רגילה על המחשב.

אז עשיתי ריסטארט כרגיל, אבל במקום שהמחשב יעלה הוא רושם לי שהקובץ hal.dll שבתקייה windows/system32 חסר או פגון ושצריך לתקן אותו. כל מקש שאני לוחץ מפעיל מחדש את המחשב אבל מגיע לאותה הודעה.

מה אפשר לעשות? (מבלי לפרמט כמובן)

יש אפשרות לשחזר את הקובץ הזה?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז..אם אני מבין נכון, המחשב עכשיו לא עושה BOOT בכלל..רק מאתחל את עצמו אחרי שמודיע שחסר HAL.DLL...צודק?

יש כמה דרכים לסדר את העניין וצריך לקחת בחשבון שזה עשוי להגרם בגלל הרבה סיבות, אבל בעיקר בעיות תאימות חומרה ותוכנה כמו כרטיסי קול ומסך.

יש צורך בדיסק של מערכת ההפעלה, להעולות את הדיסק עי BOOT ולבחור REPAIR או RECOVER ברגע שהיא תשאל אותך ותתן לך אפשרויות בחירה, אם תצליח, תגיע למסך DOS ושם תקיש את הפקודה הבאה:

expand d:\i386\hal.dl_ c:\windows\system32

בדיוק כמו שזה כתוב כאן..זה אמור להעתיק הקובץ החסר. לאחר זאת, אתחל את המחשב וזה אמור לעבוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה...

אני אנסה את זה, ולא אכפת שלי שיהיו בעיות.. העיקר שתיהיה לי גישה לגבות דברים כי יש לי המון דברים חשובים ואז אני אפרמט.

ואתה בטוח שלא טעית? הקובץ הוא hal.dll ורשמת בפקודה hal.dl...

אגב למה זה קרה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שתהיה לי בעיה

אין לי את הדיסק שאיתו התקנתי את הווינדוס ...

יש לי רק באנגלית ולא מעודכן ואני חושב שתהיה בעיית אי-תאימות.

זה משנה?

אני חייב לקחת את הקובץ מאותו דיסק שהתקנתי או לפחות מאותה שפה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב זה לא עובד...

הנה מה שעשיתי צעד אחר צעד:

1. הפעלתי את המחשב עם הדיסק שהתקנתי איתו (השגתי אותו איכשהו).

2. עשיתי boot כפי שאמרת והמחשב טען את הווינדוס

3. לחצתי r- האפשרויות של ה repair

4. במסך השחור לחצתי 1 שזאת האפשרות c windowa

5. היה כתוב לי איזושהי הודעה ארוכה משהו על הרג'רסטרי אבל בכל זאת רשמתי את השורה שאמרת לי והוא רשם שהקובץ hal.dll הועתק.

6. הקשתי exit והמחשב אותחל.

וזה לא עזר.. הפעם רשומה לי הודעה אחרת שיש בעיה עם קבצי ה dll.

בקיצור הבאתי טכנאי חבר והוא ניסה הכל באפשרויות של ה repair, שום דבר לא עזר.

הוא אמר לי שיש אפשרות להתקין את הווידנוס על הווינדוס בדרך שהקבצים שלי לא ימחקו אלא רק הקבצי מערכת יותקנו.

בינתיים לקחתי את המחשב לחנות שקניתי (יש אחריות) ונראה מה הם יכולים לעשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין..:( מצטער שזה לא עזר..כנראה הבעיה עמוקה יותר. יש אפשרות לעשות התקנת REPAIR, תוכל לעשות זאת מהדיסק שלך, אם קיימת האפשרות הזו.

אם לא..עדיין יש אפשרות לנסות לשחזר מערכת או לתקן בREPAIR את הBOOTINI, אבל קיים סיכוי שיהיו תקלות אחרך במערכת הפעלה.

אחריות לא תופסת לגבי תוכנה בדרך כלל-אבל אם זה עשה בעיות מהתחלה, שווה לנסות ללכת לחנות.

מקווה שזה יסתדר לך על הצד הטוב ביותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד כמה דברים שצצו לי בראש ..

הבנתי שיש לך בעיה להעלות את ,שאתה מפחד להפסיד חומר חשוב ושחבר טכנאי מגיע לעזור .

אין בעיה להתקין מחדש את מערכת ההפעלה . אבל צריך לשים לב טוב , כמה מחיצות יש לך . איפה נמצא החומר החשוב . ובדיוק באיזו פעולות נוקטים .

אבל אם הכל קשורה , ויודעים מה עושים . אין בעיה פיזית לעשות את זה .. פשוט זה להרוג זבוב עם צפרדע (היא יודעת את העבודה , אבל לך תסמוך על צפרדע ! )

לפי דעתי תסה קודם דברים אחרים .

* נסה את מזלך עם recovery console . אין בעיה להעתיק את הקובץ הפגום .

* נסה להעלות את המחשב , עם דיסק אתחול מתאים . יש המון דיסקים מיוחדים לתיקון מערכות . שווה לנסות .

* במידה ואתה לא בטוח איזה מחיצות יש לך , כמה ואיזה מערכות קבצים . רצוי להתקין את הכונן במחשב אחר . גם תהיה בטוח מול מה אתה מתעסק . וגם יש אפשרות סבירה שתוכל להריץ בדיקות על הכונן , להעתיק קבצים , ולפתור את הבעיה .

בכל מקרה , בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון תודה לכולם על העזרה

דבר שני, מאחר והמחשב בחנות אני לא יכול לנסות את הדברים החדשים.

שנתתי להם את המחשב, אמרתי להם שינסו לו למחוק לי מידע מהכונן. הם אמרו לא ימחקו אבל הם לא אחראים על זה.

בכל מקרה הסברתי להם איך זה קרה (היה לי מסך כחול ועשיתי ריסט). הם אמרו שכתוצאה מהמסך הכחול הריסט שביצעתי לא היה תקין למערכת וקבצים מסויימים נמחקו.

דבר ראשון הם יתקנו את הבעיה הפיזית, שזה המסכים הכחולים, יסדרו לי את המאורר והספק שיכולים להיות גם גורם.

אחר כך הם ינסו להעלות לי את הווינדוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

mishax1, חיפשתי, מצאתי אנשים עם הבעיה הזאת ועשיתי בדיוק את מה שהם עשו ושום דבר לא עזר.

ככל הנראה הבעיה אצלי יותר מורכבת.

וכמו ש Wh1t3 אמר, יש אחריות, שישברו את הראש. הם מחוייבים להחזיר לי מחשב מתוקן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחשב תוקן... לצערי הרב כונן C הושמד טוטלית, לא נשאר ממנו זכר, ולמזלי חוץ מהמסכמים שלי לא היה לי בו עוד חומר חשוב.

ככל הנראה המחשב הותקף בוירוס (אולי של ה ICQ?) שהשמיד קבצים מסויימים ואפילו יכול להיות שזה היה בגלל הכונן הלא תקין (שהוחלף כמובן).

בקיצור מחר אני אקבל את המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...